Skocz do zawartości

Silnik 1.0 z Peugeota 208.... ktoś, coś? - wątek zakupowy


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, AstraC napisał:

Aveo? Corsa? Fiesta? Ta ostatnia super zawieszenie, znośny silnik i średnie wnętrze. ;)

 

Mam filtry poustawiane, ale nic ciekawego w sensownej odległości ode mnie się nie trafia. 

Najbardziej by się podobała Yariska, ale to już ponad 3 dychy trzeba mieć. I ogólnie to by nie był problem, ale ja hamuje delikatnie temat, bo na "pierwsze" auto po 20 latach to trochę ryzykowne / bez sensu imo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, tomecki said:

 

Mam filtry poustawiane, ale nic ciekawego w sensownej odległości ode mnie się nie trafia. 

Najbardziej by się podobała Yariska, ale to już ponad 3 dychy trzeba mieć. I ogólnie to by nie był problem, ale ja hamuje delikatnie temat, bo na "pierwsze" auto po 20 latach to trochę ryzykowne / bez sensu imo. 

Jakbyś trafił coś w WAW to daj znać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomecki napisał:

 

Byłem oglądać ;]

 

Auto wygląda ładnie, ale....silnik rozgrzany na maksa, a niby wyjechał z garażu. 

Drążek "lata", nie wybierał ładnie biegów. 

Podłokietnik jakiś luźny. 

Pęknięty plastik na podszybiu, ten na około wycieraczek. 

 

No i cena sztywna, może 500 w dół, ale dojdą opłaty...Więc za 12 letnie Clio byłoby jakieś c.a. 16,5k.

 

Nawet się nim nie przejechałem ;]

 

 

niestety drążek w każdej renówce do super precyzjnych nie należy-daleko mu do BMW o Hondzie nie wspominając, podłokietniki też słaby temat, sprobuj znaleźć lewy do vivaro/trafic/primastar, imo silnik najlepsza rzecz:oki: plastik do garnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, r1sender napisał:

imo silnik najlepsza rzecz

 

Niby tak, ale nie spieszy mi się. Poza tym na placu 5-7 aut (w tym sporo droższe), a gość mówi, że silnik gorący, bo z hali garażowej przyjechał.... Chyba z ciekawości jutro pojadę i zobaczę czy stoi :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wrzucam aktualizację wątku.

Auto kupione.

 

Ale poszedłem na 'łatwiznę'. Dwóch znajomych kupiło auto od 'sprowadacza' z fejsa. Takiego większego, z większością pozytywnych opinii :hehe: Byli zadowoleni więc oprócz przeglądania lokalnych ogłoszeń, wyklikałem w ichniejszym formularzu czego szukam. Podałem 3-4 auta i w sumie zapomniałem. Po dwóch tygodniach telefon, że jest takie i takie auto; gość ma do niego 40km i pytanie czy jest zainteresowanie, czy ma jechać oglądać.

 

Tak, jedź Pan oglądać. Pojechał, obejrzał, było wszystko ok, ale od razu gość mu powiedział, że była przygoda. Tylne prawe drzwi były przerysowane (plus kawałek błotnika). Auto było już zrobione, ale gość dał do wglądu stare drzwi ;] Dostałem też ich foto i ok- nie było dyskwalifikacji :oki: Minus był taki, że typ kupił czarne drzwi i polakierował tylko na zewnątrz, środek został stary.

Ugadałem się z gościem na cenę, w której gratis :hehe: :hehe: miał ogarnąć te drzwi do opcji salonowej....  I pojechałem wczoraj prawie na Śląsk :hehe: Trochę z ceny urwałem, bo 'spóźnił się' o 1,5 tygodnia i wróciłem, na szczęście na 'legalnych' ;) blaszkach ;]

 

IMG_20210909_163055.jpg.f3753a17ed1dda6a66378c8bc77ad410.jpg

 

Auto ok, tylko minimalnie tarcze biją, ale tak przy hamowaniu ze 140. Normalnie nic złego nie czuć. I.... nie działa klakson, nie wiem, może poszukam dzisiaj bezpiecznika czy cuś :nie_wiem:

Zrobiłem od razu wczoraj przegląd, jadę za chwilę zarejestrować.

 

Później umówię się z @kaczorek79 na olej, filtry i rozrząd ;]

Mam nadzieję, że niespodzianek nie będzie :] ;]

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tomecki napisał:

.... nie działa klakson, nie wiem, może poszukam dzisiaj bezpiecznika czy cuś :nie_wiem:

 

Ło Panie, to na pewno po powodzi i coś z elektryką musi być 

A tan na poważnie, to szerokości, przyczepności i bezawaryjności :piwko:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomecki napisał:

 


Ale poszedłem na 'łatwiznę'. Dwóch znajomych kupiło auto od 'sprowadacza' z fejsa. Takiego większego, z większością pozytywnych opinii :hehe:

Podrzuć jakieś bliższe namiary na gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Majkiel napisał:

Ło Panie, to na pewno po powodzi i coś z elektryką musi być 

 

bezpieczniki ok, znalazłem klakson. Niepodłączony ;] Liczę, że zderzak był zdejmowany samodzielnie w jakimś celu, a nie, że drzewo go ściągnęło :hmm: ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomecki napisał:

 

bezpieczniki ok, znalazłem klakson. Niepodłączony ;] Liczę, że zderzak był zdejmowany samodzielnie w jakimś celu, a nie, że drzewo go ściągnęło :hmm: ;]

 

 

Na pewno poprzedni właściciel lubił ściągać przedni zderzak żeby wymyć dla nowego nabywcy przednie wzmocnienie. :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kaczorek79 napisał:

Nie ma co panikować, zdjąć zderzak, to zazwyczaj 6-10 śrubek czy plastikowych kołków, a powodów może być wiele, np wymiana skraplacza klimy, czy pompki spryskiwaczy.

Czasami wymiana żarówki prostsza jest przy zdjętym zderzaku

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowując, i20'ka to spoko auto, ale ogólnie nie chciałbym tym jeździć ;]

 

Jest całkiem zwinne, rozmiarowo do miasta pasuje, ale jakieś takie mało precyzyjne, czasem sprawia wrażenie twardego, czasem za miękkiego. 

 

Przez niecały tydzień tym jeździłem, bo wziąłem od mamy, żeby zrobić przegląd olejowo-filtrowy u @kaczorek79 i jak dzisiaj usiadłem z powrotem w swojej Megance to się poczułem jak król :hehe:

 

Plus taki, że nic nie wyszło, cały przód oryginalny. Oprócz filtrów świece wymienione, nic więcej nie trzeba było ruszać. 

Ogólnie zakup bardzo udany, mimo lekkiego przepłacenia ;] Ale z jednej strony- za lenistwo się płaci, z drugiej- jak nie ma żadnych niespodzianek to czasem warto więcej zapłacić :)

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.