Skocz do zawartości

Moskitiera na okno dachowe


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaliśmy po internetach jakiś rozwiązań, ale chyba coś nie potrafimy w internety ;)

 

Mamy kilka okien dachowych w domu i w lato jest problem z robalami które sobie wlatują.

Okna nie są takie uchylne do góry, ale jakby połowa wychodzi do góry, a druga połowa wchodzi do domu (zawias jest pośrodku okna)

 

Znaleźlismy jakies moskitiery typu "worek" przylepiany do ściany pod oknem. Wygląda to jakoś tak jednorazowo.

 

Może są rozwiązania bardziej trwałe?

Może jakieś nawet takie worki, ale na szynach trwale zamontowanych do ściany?

A może coś zupełnie innego?

 

Ktoś coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:

Szukaliśmy po internetach jakiś rozwiązań, ale chyba coś nie potrafimy w internety ;)

 

Mamy kilka okien dachowych w domu i w lato jest problem z robalami które sobie wlatują.

Okna nie są takie uchylne do góry, ale jakby połowa wychodzi do góry, a druga połowa wchodzi do domu (zawias jest pośrodku okna)

 

Znaleźlismy jakies moskitiery typu "worek" przylepiany do ściany pod oknem. Wygląda to jakoś tak jednorazowo.

 

Może są rozwiązania bardziej trwałe?

Może jakieś nawet takie worki, ale na szynach trwale zamontowanych do ściany?

A może coś zupełnie innego?

 

Ktoś coś poleci?

 

Velux ma moskitiery montowane na ścianie przed wnęką okienną. Całość zwijana jak roleta. Mam takie w mieszkaniu od 14 lat i działają bardzo dobrze. Przykład poniżej.

 

https://oknadachowe.com/pl/products/markizy-rolety-moskitiery/moskitiery/koncowka-serii-moskitiera-velux-zil-z-aluminiowymi-prowadnicami-14342.html?gclid=CjwKCAjwruSHBhAtEiwA_qCppuTW_s43hxOpeCXWSCipaS-5RBugF7KL-NmkBp9RmOUPLGnhrnU6uhoCqagQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spad napisał:

 

Velux ma moskitiery montowane na ścianie przed wnęką okienną. Całość zwijana jak roleta. Mam takie w mieszkaniu od 14 lat i działają bardzo dobrze. Przykład poniżej.

 

https://oknadachowe.com/pl/products/markizy-rolety-moskitiery/moskitiery/koncowka-serii-moskitiera-velux-zil-z-aluminiowymi-prowadnicami-14342.html?gclid=CjwKCAjwruSHBhAtEiwA_qCppuTW_s43hxOpeCXWSCipaS-5RBugF7KL-NmkBp9RmOUPLGnhrnU6uhoCqagQAvD_BwE

 

Wygląda sensownie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wygląda sensownie :ok:
Dwie uwagi wynikające z użytkowania takich miskitier:
1. Bebenek gdzie zwijana jest roleta zamontuj po drugiej stronie klamki okiennej. Chodzi o to, żeby odsuwać kawałek moskitiery żeby np. zamknąć okno lub zmienić poziom uchylenia. Jak dasz na odwrót to za każdym razem będziesz musiał zwijać całą moskitierę żeby dojść do klamki. A uwierz mi po ścianie ta moskitiera ma ok. 2 metry, więc jest co zwijać. :)
2. Po zamontowaniu całość na około wykończ silikonem bo komary potrafią przecisnąć się pomiędzy bębenkiem lub listwami a ściana.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, spad napisał:

 

Velux ma moskitiery montowane na ścianie przed wnęką okienną. Całość zwijana jak roleta. Mam takie w mieszkaniu od 14 lat i działają bardzo dobrze. Przykład poniżej.

 

https://oknadachowe.com/pl/products/markizy-rolety-moskitiery/moskitiery/koncowka-serii-moskitiera-velux-zil-z-aluminiowymi-prowadnicami-14342.html?gclid=CjwKCAjwruSHBhAtEiwA_qCppuTW_s43hxOpeCXWSCipaS-5RBugF7KL-NmkBp9RmOUPLGnhrnU6uhoCqagQAvD_BwE

 

Mam właśnie taką i działa ok, tylko przy zamykaniu okna na noc i tak kilka komarów wpuścisz (nawet kiedy zamontujesz bęben do zwijania na dole jak pisze @spad). No ale zawsze lepiej łapać 5 sztuk niż 50 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hyperreal napisał:

 

Mam właśnie taką i działa ok, tylko przy zamykaniu okna na noc i tak kilka komarów wpuścisz (nawet kiedy zamontujesz bęben do zwijania na dole jak pisze @spad). No ale zawsze lepiej łapać 5 sztuk niż 50 :) 

 

Nie do końca rozumiem o co chodzi z bębnem na dole.

Ja na dole okna mam klamkę, więc bęben powinien byc raczej normalnie na górze ;)

 

Co do komarów, to u mnie to nie jest jakos duzy problem.

Owszem, czasem na ogrodzie cieżko wysiedzieć, ale jakoś przez okna dachowe lekko uchylone nie wpadają.

Problemem są osy i muchy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał:

 

Nie do końca rozumiem o co chodzi z bębnem na dole.

Ja na dole okna mam klamkę, więc bęben powinien byc raczej normalnie na górze ;)

 

Co do komarów, to u mnie to nie jest jakos duzy problem.

Owszem, czasem na ogrodzie cieżko wysiedzieć, ale jakoś przez okna dachowe lekko uchylone nie wpadają.

Problemem są osy i muchy ;]

 

Może inaczej to napiszę :) Bęben gdzie będzie zwijana roleta zamontuj po przeciwnej stronie klamki, bo w przeciwnym razie będzie musiał odsuwać całą roletę a nie kawałek tylko żeby dostać się do klamki okna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.