Skocz do zawartości

Po 6-cio dniowym postoju - Bateria 12V (akumulator) TYLKO 27%


Rekomendowane odpowiedzi

😱 SZOK 😱

 

CITIGOe nie miał nigdy okazji tak długo odpoczywać.

 

Nie minął tydzień, a akumulator 12V zszedł swoim napięciem do 27%. Rozumiem, że dodatkowo do tego mógł przyczynić się zamontowany monitoring jego stanu, ale co by się stało gdybym pojechał na pełnoprawny 14-to dniowy urlop?!

Owszem nie ma rozrusznika to by nie było problemu "z odpaleniem" pojazdu, ale rozumiem, że komunikacja poprze aplikację MyŠkoda była by niemożliwa.

 

Wczorajsza krótka jazda pozwoliła 😇"alternatorowi" naładować baterię w 50% 👍

12V_akumulator.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, format napisał:

Po prostu wyładowałeś akumulator interfejsem OBD czy czego tam sobie użyłeś do "monitoringu".

 

Chciałbym wierzyć w to wierzyć, ale ponad 12% 😱 dziennie to coś takiego nie zżera akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sherif napisał:

U nas Skoda stała 16dni nie ruszana w garażu z zasięgiem ok 50km. Po powrocie zasięg był identyczny, przerwę jedynie dało się odczuć po szuraniu hamulców przy hamowaniu.

Ale kolega pisze o aku 12 nie bateriach;)

U nas tez 2 tyg stalo auto, ale nie sprawdzilem ile bylo przed wyjazdem wiec nie wiem jaki to mialo wplyw. 

Zastanawia mnie gdzie mozna sprawdzic stanu aku 12 w sposob jaki kolega pokazal?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krawiec napisał:

A co się stanie jak ten 12V zdechnie? Auto pojedzie czy będzie pupa jak w spalinowych?

 

Nie pojedzie bo nie będziesz miał czym wysterować przekaźników. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Zastanawia mnie gdzie mozna sprawdzic stanu aku 12 w sposob jaki kolega pokazal?

 

Kolega włożył sobie interfejs na OBD, a OBD ma podane zasilanie przez cały czas, niezależnie od tego czy auto jest włączone czy nie. Tym interfejsem wylądował sobie akumulator. Jego prawo.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, format napisał:

 

Kolega włożył sobie interfejs na OBD, a OBD ma podane zasilanie przez cały czas, niezależnie od tego czy auto jest włączone czy nie. Tym interfejsem wylądował sobie akumulator. Jego prawo.

 

Kolega @formatjest w błędzie!

 

Zastosowałem rozwiązanie monitora stanu akumulatora marki CTEK który powinien charakteryzować się niskim zużyciem energii.

Owszem alarm w samochodzie również pobiera energię nawet jak nie jest włączony, no i "monitoring" Škody kto wie co robi - chociaż ja w tym czasie nie korzystałem z aplikacji MyŠkoda.

 

CETEK.png

Edytowane przez wyrozumialy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zinger napisał:

Ale kolega pisze o aku 12 nie bateriach;)

U nas tez 2 tyg stalo auto, ale nie sprawdzilem ile bylo przed wyjazdem wiec nie wiem jaki to mialo wplyw. 

Zastanawia mnie gdzie mozna sprawdzic stanu aku 12 w sposob jaki kolega pokazal?

 

 

CTEK CTX BATTERY SENSE - MXS 5.0 monitor

 

WWW.CTEK.COM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wyrozumialy1 napisał:

 

Kolega @formatjest w błędzie!

 

Zastosowałem rozwiązanie monitora stanu akumulatora marki CTEK który powinien charakteryzować się niskim zużyciem energii.

Owszem alarm w samochodzie również pobiera energię nawet jak nie jest włączony, no i "monitoring" Škody kto wie co robi - chociaż ja w tym czasie nie korzystałem z aplikacji MyŠkoda.

 

CETEK.png

Zostawiles to wpiete w aku na czas nieobecnosci?

Tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Zostawiles to wpiete w aku na czas nieobecnosci?

Tylko po co?

 

Wpięte jest cały czas - aby monitorować stan akumulatora 12V.

Dzięki temu zauważyłem właśnie spadek do 27% (informacja naładuj akumulator) podczas postoju auta przez 6 dni, a raczej mało możliwe aby ów urządzenie pożarło tyle. 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wyrozumialy1 napisał:

 

Wpięte jest cały czas - aby monitorować stan akumulatora 12V.

Dzięki temu zauważyłem właśnie spadek do 27% (informacja naładuj akumulator) podczas postoju auta przez 6 dni, a raczej mało możliwe aby ów urządzenie pożarło tyle. 😱

Hmm...to moze przy kolejnej okazji wypnij na czas wyjazdu i bedziesz wiedzial, czy to to urzadzenie zjadlo aku czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
W dniu 28.07.2021 o 10:25, zinger napisał:

Hmm...to moze przy kolejnej okazji wypnij na czas wyjazdu i bedziesz wiedzial, czy to to urzadzenie zjadlo aku czy nie?

 

Chyba polepszyło się po zmianie oprogramowania zegarów - nawet przy monitoringu rejestratora w trybie postojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.