Skocz do zawartości

Wybór nowego hatchback'a. Mercedes vs ... no właśnie co?


Wiza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jako, że powstała potrzeba zakupu nowego auta, zacząłem przeglądać to co jest na rynku. 

Na tą chwilę moją uwagę przykuł Mercedes A Klasy A160/180 - główny powód to poza wyglądem, bliska odległość do ASO (a mieszkam na wsi). 

 

 

Wymagania: 

-hatchback lub ewentualnie mały SUV (mniejszy niż Duster którego mamy), jak będzie coś dobrego to w grę wchodzi sedan. 

-roczny przebieg ~10-15 tys. km, 

-klimatyzacja, 

-możliwość doposażenia o lampy LED, 

-mile widziana nawigacja na pokładzie (nie jest to wymóg), 

-mile widziany automat, 

-konieczność możliwości przedłużenia gwarancji, 

-silnik większej pojemności niż 1.0 i więcej niż 3 cylindry. 

 

Limit cenowy powiedzmy to cena mercedesa w takiej konfiguracji czyli  około 110 tys zł po rabacie. 

Na jakie auto warto zwrócić jeszcze uwagę? 

 

Z racji, że aut jest dużo i mieliśmy już Peugeota, Opla i Dacie  - nie marki odpadają. Żadna nie była zła - chodzi o sprawdzenie czegoś innego :) 

mercedes-klasy-a-1.1200.jpg

Edytowane przez Wiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wiza napisał:

Cześć, 

jako, że powstała potrzeba zakupu nowego auta, zacząłem przeglądać to co jest na rynku. 

Na tą chwilę moją uwagę przykuł Mercedes A Klasy A160/180 - główny powód to poza wyglądem, bliska odległość do ASO (a mieszkam na wsi). 

 

 

Wymagania: 

-hatchback lub ewentualnie mały SUV (mniejszy niż Duster którego mamy), jak będzie coś dobrego to w grę wchodzi sedan. 

-roczny przebieg ~10-15 tys. km, 

-klimatyzacja, 

-możliwość doposażenia o lampy LED, 

-mile widziana nawigacja na pokładzie (nie jest to wymóg), 

-mile widziany automat, 

-konieczność możliwości przedłużenia gwarancji, 

-silnik większej pojemności niż 1.0 i więcej niż 3 cylindry. 

 

Limit cenowy powiedzmy to cena mercedesa w takiej konfiguracji czyli  około 110 tys zł po rabacie. 

Na jakie auto warto zwrócić jeszcze uwagę? 

 

Z racji, że aut jest dużo i mieliśmy już Peugeota, Opla i Dacie  - nie marki odpadają. Żadna nie była zła - chodzi o sprawdzenie czegoś innego :) 

mercedes-klasy-a-1.1200.jpg

Średnio się znam, ale się wypowiem.

 

Mercedes A klasy IMO to obecnie bardzo elegancki samochód. Aż nie wierzyłem, że to A klasa.

 

Mnie podoba się jeszcze Lexus CT. I z wyglądu i z pomysłu. Zdarzało mi się nim jeździć i bardzo pozytywnie go odbierałem.

 

Skoro więc zakładasz dość spory budżet na takie auto, ja zalecam te „elegantsze”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Wiza napisał:

Cześć, 

jako, że powstała potrzeba zakupu nowego auta, zacząłem przeglądać to co jest na rynku. 

Na tą chwilę moją uwagę przykuł Mercedes A Klasy A160/180 - główny powód to poza wyglądem, bliska odległość do ASO (a mieszkam na wsi). 

 

 

Wymagania: 

-hatchback lub ewentualnie mały SUV (mniejszy niż Duster którego mamy), jak będzie coś dobrego to w grę wchodzi sedan. 

-roczny przebieg ~10-15 tys. km, 

-klimatyzacja, 

-możliwość doposażenia o lampy LED, 

-mile widziana nawigacja na pokładzie (nie jest to wymóg), 

-mile widziany automat, 

-konieczność możliwości przedłużenia gwarancji, 

-silnik większej pojemności niż 1.0 i więcej niż 3 cylindry. 

 

Limit cenowy powiedzmy to cena mercedesa w takiej konfiguracji czyli  około 110 tys zł po rabacie. 

Na jakie auto warto zwrócić jeszcze uwagę? 

 

Z racji, że aut jest dużo i mieliśmy już Peugeota, Opla i Dacie  - nie marki odpadają. Żadna nie była zła - chodzi o sprawdzenie czegoś innego :) 

mercedes-klasy-a-1.1200.jpg


Merca A prawie ostatnio kupiliśmy.

Zonie i dzieciom bardzo podobało się wnętrze i jak to auto się prezentuje zewnętrznie.

Jak dla mnie to to auto było głośnie w środku i miało zbyt duże spalanie ;)

Z przodu miało mniej miejsca niż Golf, takie trochę klaustrofobiczne uczucie.

 

Nie doradzę co zamiast Merca A jeśli chodzi o htb.

Moge napisać co było gorsze.

Gorsza dużo była BMW 1 i nowy Golf 8.

Golf był gorszy z powodu wnętrza bez przycisków. Reszta była na plus względem Metcedesa.

Do BMW się wsiadało i zaraz chciało się wysiąść. Nieprzyjemne wnętrze.

Z zewnątrz takie jakieś „mydełko”. Nawet nie chcieliśmy tym jezdzic.

 

Podobno teraz kupuje się cross overy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sdss napisał:

Lexus UX 

 

110 to budżet na kompakt nie Premium.

Mercedes ma 3c.

 

Kompakt nie musi być premium. Musi spełniać wymagania z pierwszego postu. 

 

Cena przed rabatem to około 125 tys brutto.

Edytowane przez Wiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Honda Civic Sedan 1.5T?  (HB był z 10K droższy)

Na przełomie roku dostawałem ofertę 110kPLN za wersję z najwyższym wyposażeniem (rabat był chyba 14k)

Jeździ to świetnie, silnik mocny, skrzynia automatyczna (CVT, ale z tych przyjemnych, udających klasyczny automat). Pełne wyposażenie (skóra, szyberdach, ledy)

 

Nie wiem jak teraz z dostępnością, ale moim zdaniem warto sprawdzić - widze że sedan wypadł z oferty, ale możliwe że dealerzy maja na placach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AstraC napisał:

 

Trzeba mieć bardzo ciekawe i niezrozumiałe dla mnie potrzeby, żeby za 115kPLN kupować podwyższony segment B od forda z 3-cylindrowym silniczkiem

... kiedy w tej cenie można przebierać w nie-budżetowych samochodach segmentu C - nawet premium Merc A, BMW 1, Lexus CT,

lub nie-premium, ale na wysokim poziomie Honda Civic 1.5 w najwyższej wersji wyposażenia.

 

Przy kompaktach to taka puma nie ma zalet poza wanną w bagażniku.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Azbest napisał:

 

Trzeba mieć bardzo ciekawe i niezrozumiałe dla mnie potrzeby, żeby za 115kPLN kupować podwyższony segment B od forda z 3-cylindrowym silniczkiem

... kiedy w tej cenie można przebierać w nie-budżetowych samochodach segmentu C - nawet premium Merc A, BMW 1, Lexus CT,

lub nie-premium, ale na wysokim poziomie Honda Civic 1.5 w najwyższej wersji wyposażenia.

 

Przy kompaktach to taka puma nie ma zalet poza wanną w bagażniku.

W pełni się z tym zgadzam. Znajomy kupił Pumę ale rozsądnie podszedł do tematu bo ok 90kzl dał ale było to rok temu . Teraz taki trend by w małych klasach B/C było 1.0 pod maską a i do podwyższonych crossoverów też dawać małe silniki . Nie mam nic przeciwko małym litrażom , osobiście lubię np 1.0 TSI choć w nowszych wolał bym ETSI czyli MH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 godzinę temu, AstraC napisał:

Chyba nie. Zwłaszcza, ten  silnik. Ale popatrzę. Dzięki. 
 

Godzinę temu, Azbest napisał:

Może Honda Civic Sedan 1.5T?  (HB był z 10K droższy)

 

 

Jakoś nie myślałem o Hondzie. Dzięki za pomysł. 

 

Edytowane przez Wiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ghost2255 napisał:

Może KIA XCEED? Całkiem nieźle wygląda, w środku również nie straszy. Można mieć silnik 1.6 204KM. Już się odpycha.

 

204 KM to trochę nadto. Auto będzie jeździć pewnie symbolicznie. Do najbliższego miasteczka mam 12 km trasą Warszawa-Gdańsk (e7) i jakieś pyrkanie po okolicznych wioskach gdzie jeździ się 40-50 km/h. 

Głównym użytkownikiem będzie, żona, a niestety ma dość ciężkie nogi 😄 . A zwłaszcza prawą 😄 Wolę nie zdrapywać jej z barierek 😄 Kto będzie gotował 😄 ? 

 

 

W dniu 25.07.2021 o 12:02, kravitz napisał:

 

 

Podobno teraz kupuje się cross overy ;]

Jakieś propozycje? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Wiza said:

 

204 KM to trochę nadto. Auto będzie jeździć pewnie symbolicznie. Do najbliższego miasteczka mam 12 km trasą Warszawa-Gdańsk (e7) i jakieś pyrkanie po okolicznych wioskach gdzie jeździ się 40-50 km/h. 

Głównym użytkownikiem będzie, żona, a niestety ma dość ciężkie nogi 😄 . A zwłaszcza prawą 😄 Wolę nie zdrapywać jej z barierek 😄 Kto będzie gotował 😄 ? 

 

 

Jakieś propozycje? 

 

Patrzyles na Mazde CX3 lub zwykla 3-ke?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx-3-mazda-cx-3-sky-prestige-automat-ID6DY8zm.html#663a35f44a

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx-3-2-0l-skyactiv-g-121km-6mt-4x2-skyjoy-pakiet-plus-ID6DYk3P.html#07681cf1d2

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-mazda-3-sedan-hikari-manual-ID6Dob0j.html#800c28fe86

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-hb-2-0l-skyactiv-g-150km-6mt-4x2-kanjo-2020-ID6DFoX5.html#800c28fe86

 

 

 

Ewentualnie CX30:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Wiza said:

Czy minęły już czasy w których Mazda gniła już w salonie? 

Mam złe doświadczenia z jednym z modeli Mazdy 6. 

 

Z tego co czytam to po 2012r nie ma juz raczej problemu z rdza...

Moja CX5 jest z 2016 i poki co wyglada dobrze :ok:

Ale jak planujesz zakup na 10+ lat to rozwazylbym konserwacje podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wiza napisał:

204 KM to trochę nadto. Auto będzie jeździć pewnie symbolicznie. Do najbliższego miasteczka mam 12 km trasą Warszawa-Gdańsk (e7) i jakieś pyrkanie po okolicznych wioskach gdzie jeździ się 40-50 km/h. 

Głównym użytkownikiem będzie, żona, a niestety ma dość ciężkie nogi 😄 . A zwłaszcza prawą 😄 Wolę nie zdrapywać jej z barierek 😄 Kto będzie gotował 😄 ? 

1.5 160KM z automatem można mieć poniżej 100kpln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wiza napisał:

 

204 KM to trochę nadto. Auto będzie jeździć pewnie symbolicznie. Do najbliższego miasteczka mam 12 km trasą Warszawa-Gdańsk (e7) i jakieś pyrkanie po okolicznych wioskach gdzie jeździ się 40-50 km/h. 

Głównym użytkownikiem będzie, żona, a niestety ma dość ciężkie nogi 😄 . A zwłaszcza prawą 😄 Wolę nie zdrapywać jej z barierek 😄 Kto będzie gotował 😄 ? 

 

Jakieś propozycje? 

 

A czy takich warunkach i budżecie nie warto zainteresować się elektrykiem????

Dacia Spring, Corsa-E, Smart, Fiat 500, powoli jest w czym wybierać do 100 k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wiza napisał:

 

204 KM to trochę nadto. Auto będzie jeździć pewnie symbolicznie. Do najbliższego miasteczka mam 12 km trasą Warszawa-Gdańsk (e7) i jakieś pyrkanie po okolicznych wioskach gdzie jeździ się 40-50 km/h. 

Głównym użytkownikiem będzie, żona, a niestety ma dość ciężkie nogi 😄 . A zwłaszcza prawą 😄 Wolę nie zdrapywać jej z barierek 😄 Kto będzie gotował 😄 ? 

 

 

Jakieś propozycje? 

 

Masz bardzo rozsądnie - praktyczne podejście do temu. Z takimi wymaganiami widzę tylko jeden kierunek: Korea. Nie musi być 1.6 200KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Z tego co czytam to po 2012r nie ma juz raczej problemu z rdza...

 

Ale jak planujesz zakup na 10+ lat to rozwazylbym konserwacje podwozia.

 

5 lat leasingu + pół roku karencji + czas na sprzedanie więc pewnie ~ 6 lat używania - jeżeli nic nie wyskoczy po drodze. 

 

 

32 minuty temu, komor napisał:

 

A czy takich warunkach i budżecie nie warto zainteresować się elektrykiem????

Dacia Spring, Corsa-E, Smart, Fiat 500, powoli jest w czym wybierać do 100 k PLN.

 

To sa trochę takie samochody na węgiel. Czasem potrzebujemy pojechać w trasę do innych oddziałów firmy - wolę wsiąść i pojechać, zamiast wyliczać kilometry. Myślę, że to nie dla mnie na tą chwilę. 

 

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

Masz bardzo rozsądnie - praktyczne podejście do temu. Z takimi wymaganiami widzę tylko jeden kierunek: Korea. Nie musi być 1.6 200KM

 

Spojrzę za KIA, ale raczej Ceed - XCeed - chyba nie dla mnie. Zbyt dużo się w nim dzieje :P  Poza tym, ma być alternatywa do nie używania w mieście Dustera, który pali sporo i nie ma go gdzie postawić w mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia Duster to chyba wielkościowo takim kompakt...? czy się mylę? Jak nie ma gdzie parkować Dusterem to będzie miał gdzie Gulią... ciekawe.

Jakiegoś wypasonego B klase bym kupił, np Yaris hybryda albo Clio, Pug 208? Polo i Ibiza są bardzo przestronne a 1.0 TSI mało palą. Ciut większa Scala, przestronność wystarczająca i spory ma bagażnik, doposażyć na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.