Skocz do zawartości

Podlewanie tuj krwią


mPh

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mPh napisał:

Słyszałem taką teorię, że Tuje najszybciej rosną podlewane roztworem krwi zwierzęcej z wodą. Ktoś spotkał się z takim niekonwencjonalnym podejściem do ogrodnictwa?

 

Dobrze, że to tylko teoria ;]

Przyznam szczerze, że większej głupoty nie słyszałem.

Aczkolwiek z autopsji powiem Ci, że podlana szambem trawa rośnie jak wściekła. Kiedyś przy domu mieliśmy szpaler tuji szmaragdowych, na wjeździe dwa szamba, zawsze 3-4 tuje w okolicy tych szamb były najwyższe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, analyzer64 napisał:

 

Dobrze, że to tylko teoria ;]

Przyznam szczerze, że większej głupoty nie słyszałem.

Aczkolwiek z autopsji powiem Ci, że podlana szambem trawa rośnie jak wściekła. Kiedyś przy domu mieliśmy szpaler tuji szmaragdowych, na wjeździe dwa szamba, zawsze 3-4 tuje w okolicy tych szamb były najwyższe.

kolega twierdzi, że krew ma mnóstwo wartości odżywczych i na niej fantastycznie rosną iglaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mPh napisał:

Słyszałem taką teorię, że Tuje najszybciej rosną podlewane roztworem krwi zwierzęcej z wodą. Ktoś spotkał się z takim niekonwencjonalnym podejściem do ogrodnictwa?

 

Uważaj, bo ci policja po latach teściową odnajdzie jak zauważy, że te kilka tuj wyrosło o metr wyższe od pozostałych.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mPh napisał:

kolega twierdzi, że krew ma mnóstwo wartości odżywczych i na niej fantastycznie rosną iglaki

 

Nie jestem ogrodnikiem, ale raczej rośliny z reguły nie są mięsożerne, stąd powinno im się dostarczać jedynie składników pochodzenia naturalnego (roślinnego).

 

To byś musiał ubić chyba świniaka, żeby tej krwi była jakaś ilość ;]

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, analyzer64 napisał:

Dobrze, że to tylko teoria ;]

Przyznam szczerze, że większej głupoty nie słyszałem.

Aczkolwiek z autopsji powiem Ci, że podlana szambem trawa rośnie jak wściekła. Kiedyś przy domu mieliśmy szpaler tuji szmaragdowych, na wjeździe dwa szamba, zawsze 3-4 tuje w okolicy tych szamb były najwyższe.

W teorii szambo powinno być szczelne. :hehe:

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

W teorii szambo powinno być szczelne. :hehe:

 

W teorii tak, w praktyce to już różnie. Był to dom z lat 70'. Szambo stanowiły betonowe kręgi, więc łączenia ich nie były 100% szczelne, podobnie dno, a w zasadzie jego brak ;]

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzer64 napisał:

 

W teorii tak, w praktyce to już różnie. Był to dom z lat 70'. Szambo stanowiły betonowe kręgi, więc łączenia ich nie były 100% szczelne, podobnie dno, a w zasadzie jego brak ;]

 

 

Nieszczelność dna szamba z powodu jego braku 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marko33 napisał:

 

Nieszczelność dna szamba z powodu jego braku 😁

 

Tak budowali kiedyś, dopóki nikt się nie interesował ochroną środowiska, gdyby kogoś wpuścić na wsie, żeby skontrolował szamba to by już nie było tak kolorowo.

A wiem, że niektórzy to nawet jakieś dreny sobie dokładali, żeby potem chwalić się jak to rzadko szamo wybierają ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, analyzer64 napisał:

 

Tak budowali kiedyś, dopóki nikt się nie interesował ochroną środowiska, gdyby kogoś wpuścić na wsie, żeby skontrolował szamba to by już nie było tak kolorowo.

A wiem, że niektórzy to nawet jakieś dreny sobie dokładali, żeby potem chwalić się jak to rzadko szamo wybierają ;]

 

Przecież nie kpię tylko zachwycam się sentencją 😁

Sam mam podobne rozwiązanie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marko33 napisał:

Przecież nie kpię tylko zachwycam się sentencją 😁

Sam mam podobne rozwiązanie

 

Jak to dobrze, ze mam wodę z firmy wod-kan a nie z własnej studni : )

 

 

Znam rozwiązanie, że szambo bez dna, sciany betonowe, ale w zamurowane w nich butelki z oderwanym denkiem, aby wchodziło w grunt.

7 lat brak potrzeby wybierania zbiornika.

A potem to już i tak na pole leciało wszystko.

Jeszcze nie widziałem szambiarki w tej miejscowości, aby u kogoś pracowała.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, exor napisał:

 

Jak to dobrze, ze mam wodę z firmy wod-kan a nie z własnej studni : )

 

 

Znam rozwiązanie, że szambo bez dna, sciany betonowe, ale w zamurowane w nich butelki z oderwanym denkiem, aby wchodziło w grunt.

7 lat brak potrzeby wybierania zbiornika.

A potem to już i tak na pole leciało wszystko.

Jeszcze nie widziałem szambiarki w tej miejscowości, aby u kogoś pracowała.

 

Chłonny grunt ;]

U mnie we wsi szamba pewnie różne, ale szambiarki jeżdżą często. Ziemia słabo wchłania.

Ja muszę zamawiać co 2-3 tygodnie. Obecnie krzyczą 200 zł.

Tańsi z gminnego przedsiębiorstwa trzeba zamawiać z miesięcznym wyprzedzeniem. ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 21:37, torelek napisał:

 

Uważaj, bo ci policja po latach teściową odnajdzie jak zauważy, że te kilka tuj wyrosło o metr wyższe od pozostałych.

 

U mnie wszystko rosło normalnie, tylko maliny jak wściekłe - po czasie skojarzyliśmy że w miejscu malin wcześniej budowlańcy postawili sobie wychodek. Maliny dalej rosną jak szalone, a to już 8 lat jak mieszkamy:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/26/2021 at 9:25 PM, mPh said:

kolega twierdzi, że krew ma mnóstwo wartości odżywczych i na niej fantastycznie rosną iglaki

Rośliny korzystają ze związków nieorganicznych, a krew to organiczne. Więc najpierw taka krew się elegancko zaśmierdzi, a dopiero potem stanie się nawozem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedzieli poprzednicy Tuje bardzo lubią dużo wilgoci ale też za dużo to robimy im problem bo są leniwe wtedy i systme korzniowy nie puszczają wgłąb gleby tylko po wierzchu i są mało stabilne . 

mam tuje wokół działki a że w jedny z rogów jest roporowadzony drenaż od oczyszczlani ścieków to maja tam eldorado , są tak bujne idą bardzo w obwód że zaczęły się kłaść, bo jaka wspomniałem korzenie nie poszły w głąb tylko po wierzchu puściły tak że jedną muszę tyczką podpierać . 

 

generalnie po 12 latach moge powiedzieć że tuje to najgorsze co moze być na działce , to taki chwast który zaczęto rozpowszechanić w PL w latach 90-tych , nie wiem czy wiecie ale Tuje bardzo mocno wysysają sładniki mineralne i nie pozwalają rosnąc innej rosliności . Zdecydowanie lepsze są nasze świerki które odpowiednio przycinając i sterując rozrost można osiągnąc lepsze efekty niz na tujach . 

 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dobrze, że to tylko teoria ;]
Przyznam szczerze, że większej głupoty nie słyszałem.
Aczkolwiek z autopsji powiem Ci, że podlana szambem trawa rośnie jak wściekła. Kiedyś przy domu mieliśmy szpaler tuji szmaragdowych, na wjeździe dwa szamba, zawsze 3-4 tuje w okolicy tych szamb były najwyższe.
Ojcu na działce najpiekniejsze róże rosły pod które zakopywał moją i brata kupę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedzieli poprzednicy Tuje bardzo lubią dużo wilgoci ale też za dużo to robimy im problem bo są leniwe wtedy i systme korzniowy nie puszczają wgłąb gleby tylko po wierzchu i są mało stabilne . 
mam tuje wokół działki a że w jedny z rogów jest roporowadzony drenaż od oczyszczlani ścieków to maja tam eldorado , są tak bujne idą bardzo w obwód że zaczęły się kłaść, bo jaka wspomniałem korzenie nie poszły w głąb tylko po wierzchu puściły tak że jedną muszę tyczką podpierać . 
 
generalnie po 12 latach moge powiedzieć że tuje to najgorsze co moze być na działce , to taki chwast który zaczęto rozpowszechanić w PL w latach 90-tych , nie wiem czy wiecie ale Tuje bardzo mocno wysysają sładniki mineralne i nie pozwalają rosnąc innej rosliności . Zdecydowanie lepsze są nasze świerki które odpowiednio przycinając i sterując rozrost można osiągnąc lepsze efekty niz na tujach . 
 
 
Myślałem, ze moda na to ścierwo juz minęła, a chyba mają się calkiem dobrze. Nie ma większej glupoty na działce, jak posadzić tuje. Swego czasu wyrżnąłem ponad 50 szt. tego badziewia, co gorsze trzeba było mieć pozwolenie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega - hydraulik, robił za komuny jakieś prace w jakiejś stacji gdzie robili coś z krwią zwierząt. Mówił.jak to się nazywało, ale nie pamiętam. 

Podlewali albo krwią, albo jakimś preparatem na jej bazie pomidory. Mówił, że były bardzo duże i praktycznie malinowego koloru. Coś więc na rzeczy może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Może nie tuje ale mam problem z drzewkiem. Świerk odmiana conica, przesadzane było pod koniec lipca. Ostatnio zauważyłem że strasznie gubi igły i brązowieją. Przędziorka nie dojrzałem ale oprysk na niego zrobiłem oraz ostatnio nawiozłem nawozem jesiennym do iglaków.

Pytanie czy to coś innego czy Świerk po przesadzeniu się nie przyjął?

IMG_20211012_115814.jpg

IMG_20211012_115809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szpyrek napisał:

Może nie tuje ale mam problem z drzewkiem. Świerk odmiana conica, przesadzane było pod koniec lipca. Ostatnio zauważyłem że strasznie gubi igły i brązowieją. Przędziorka nie dojrzałem ale oprysk na niego zrobiłem oraz ostatnio nawiozłem nawozem jesiennym do iglaków.

Pytanie czy to coś innego czy Świerk po przesadzeniu się nie przyjął?

 

U mnie też mocno zbrązowiał. Trudno powiedzieć dlaczego.

A rośnie już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowieją bo co kilka lat zrzucają igliwie, które miało najmniej światła. To tak ogólnie jeśli brązowieją szczególnie od środka.

U @szpyrek mógł się nie przyjąć albo zwyczajnie odchorowuje przesadzenie.

Zastosowałeś chemię i wg mnie teraz nic tylko czekać. Jak zbrązowieje cały to wiadomo że już nic mu nie pomoże.

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.