Jump to content

Podlewanie tuj krwią

mPh
 Share

Recommended Posts

Słyszałem taką teorię, że Tuje najszybciej rosną podlewane roztworem krwi zwierzęcej z wodą. Ktoś spotkał się z takim niekonwencjonalnym podejściem do ogrodnictwa?

• shocked 1

1 godzinę temu, mPh napisał:

Słyszałem taką teorię, że Tuje najszybciej rosną podlewane roztworem krwi zwierzęcej z wodą. Ktoś spotkał się z takim niekonwencjonalnym podejściem do ogrodnictwa?

Dobrze, że to tylko teoria ;]

Przyznam szczerze, że większej głupoty nie słyszałem.

Aczkolwiek z autopsji powiem Ci, że podlana szambem trawa rośnie jak wściekła. Kiedyś przy domu mieliśmy szpaler tuji szmaragdowych, na wjeździe dwa szamba, zawsze 3-4 tuje w okolicy tych szamb były najwyższe.

• Like 1

1 minutę temu, analyzer64 napisał:

Aczkolwiek z autopsji powiem Ci, że podlana szambem trawa rośnie jak wściekła. Kiedyś przy domu mieliśmy szpaler tuji szmaragdowych, na wjeździe dwa szamba, zawsze 3-4 tuje w okolicy tych szamb były najwyższe.

kolega twierdzi, że krew ma mnóstwo wartości odżywczych i na niej fantastycznie rosną iglaki

2 godziny temu, mPh napisał:

Uważaj, bo ci policja po latach teściową odnajdzie jak zauważy, że te kilka tuj wyrosło o metr wyższe od pozostałych.

• Haha 2

45 minut temu, mPh napisał:

kolega twierdzi, że krew ma mnóstwo wartości odżywczych i na niej fantastycznie rosną iglaki

Nie jestem ogrodnikiem, ale raczej rośliny z reguły nie są mięsożerne, stąd powinno im się dostarczać jedynie składników pochodzenia naturalnego (roślinnego).

To byś musiał ubić chyba świniaka, żeby tej krwi była jakaś ilość ;]

Edited by analyzer64

48 minut temu, analyzer64 napisał:

W teorii szambo powinno być szczelne. :hehe:

• Like 1
  • Haha 2

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

W teorii szambo powinno być szczelne. :hehe:

W teorii tak, w praktyce to już różnie. Był to dom z lat 70'. Szambo stanowiły betonowe kręgi, więc łączenia ich nie były 100% szczelne, podobnie dno, a w zasadzie jego brak ;]

Edited by analyzer64

9 godzin temu, analyzer64 napisał:

W teorii tak, w praktyce to już różnie. Był to dom z lat 70'. Szambo stanowiły betonowe kręgi, więc łączenia ich nie były 100% szczelne, podobnie dno, a w zasadzie jego brak ;]

Nieszczelność dna szamba z powodu jego braku 😁

Teraz, Marko33 napisał:

Nieszczelność dna szamba z powodu jego braku 😁

Tak budowali kiedyś, dopóki nikt się nie interesował ochroną środowiska, gdyby kogoś wpuścić na wsie, żeby skontrolował szamba to by już nie było tak kolorowo.

A wiem, że niektórzy to nawet jakieś dreny sobie dokładali, żeby potem chwalić się jak to rzadko szamo wybierają ;]

Teraz, analyzer64 napisał:

Tak budowali kiedyś, dopóki nikt się nie interesował ochroną środowiska, gdyby kogoś wpuścić na wsie, żeby skontrolował szamba to by już nie było tak kolorowo.

A wiem, że niektórzy to nawet jakieś dreny sobie dokładali, żeby potem chwalić się jak to rzadko szamo wybierają ;]

Przecież nie kpię tylko zachwycam się sentencją 😁

Sam mam podobne rozwiązanie

• Haha 1

53 minuty temu, Marko33 napisał:

Przecież nie kpię tylko zachwycam się sentencją 😁

Sam mam podobne rozwiązanie

Jak to dobrze, ze mam wodę z firmy wod-kan a nie z własnej studni : )

Znam rozwiązanie, że szambo bez dna, sciany betonowe, ale w zamurowane w nich butelki z oderwanym denkiem, aby wchodziło w grunt.

7 lat brak potrzeby wybierania zbiornika.

A potem to już i tak na pole leciało wszystko.

Jeszcze nie widziałem szambiarki w tej miejscowości, aby u kogoś pracowała.

• Like 1

10 godzin temu, exor napisał:

Jak to dobrze, ze mam wodę z firmy wod-kan a nie z własnej studni : )

Znam rozwiązanie, że szambo bez dna, sciany betonowe, ale w zamurowane w nich butelki z oderwanym denkiem, aby wchodziło w grunt.

7 lat brak potrzeby wybierania zbiornika.

A potem to już i tak na pole leciało wszystko.

Jeszcze nie widziałem szambiarki w tej miejscowości, aby u kogoś pracowała.

Chłonny grunt ;]

U mnie we wsi szamba pewnie różne, ale szambiarki jeżdżą często. Ziemia słabo wchłania.

Ja muszę zamawiać co 2-3 tygodnie. Obecnie krzyczą 200 zł.

Tańsi z gminnego przedsiębiorstwa trzeba zamawiać z miesięcznym wyprzedzeniem. ;]

W dniu 26.07.2021 o 21:37, torelek napisał:

Uważaj, bo ci policja po latach teściową odnajdzie jak zauważy, że te kilka tuj wyrosło o metr wyższe od pozostałych.

U mnie wszystko rosło normalnie, tylko maliny jak wściekłe - po czasie skojarzyliśmy że w miejscu malin wcześniej budowlańcy postawili sobie wychodek. Maliny dalej rosną jak szalone, a to już 8 lat jak mieszkamy:)

• Haha 1

On 7/26/2021 at 9:25 PM, mPh said:

Rośliny korzystają ze związków nieorganicznych, a krew to organiczne. Więc najpierw taka krew się elegancko zaśmierdzi, a dopiero potem stanie się nawozem.

• Haha 1

tak jak powiedzieli poprzednicy Tuje bardzo lubią dużo wilgoci ale też za dużo to robimy im problem bo są leniwe wtedy i systme korzniowy nie puszczają wgłąb gleby tylko po wierzchu i są mało stabilne . 

mam tuje wokół działki a że w jedny z rogów jest roporowadzony drenaż od oczyszczlani ścieków to maja tam eldorado , są tak bujne idą bardzo w obwód że zaczęły się kłaść, bo jaka wspomniałem korzenie nie poszły w głąb tylko po wierzchu puściły tak że jedną muszę tyczką podpierać . 

generalnie po 12 latach moge powiedzieć że tuje to najgorsze co moze być na działce , to taki chwast który zaczęto rozpowszechanić w PL w latach 90-tych , nie wiem czy wiecie ale Tuje bardzo mocno wysysają sładniki mineralne i nie pozwalają rosnąc innej rosliności . Zdecydowanie lepsze są nasze świerki które odpowiednio przycinając i sterując rozrost można osiągnąc lepsze efekty niz na tujach . 

• Like 6

Ojcu na działce najpiekniejsze róże rosły pod które zakopywał moją i brata kupę.

Pewnie chodziło o Rosiczkę

tak jak powiedzieli poprzednicy Tuje bardzo lubią dużo wilgoci ale też za dużo to robimy im problem bo są leniwe wtedy i systme korzniowy nie puszczają wgłąb gleby tylko po wierzchu i są mało stabilne . 
mam tuje wokół działki a że w jedny z rogów jest roporowadzony drenaż od oczyszczlani ścieków to maja tam eldorado , są tak bujne idą bardzo w obwód że zaczęły się kłaść, bo jaka wspomniałem korzenie nie poszły w głąb tylko po wierzchu puściły tak że jedną muszę tyczką podpierać . 

generalnie po 12 latach moge powiedzieć że tuje to najgorsze co moze być na działce , to taki chwast który zaczęto rozpowszechanić w PL w latach 90-tych , nie wiem czy wiecie ale Tuje bardzo mocno wysysają sładniki mineralne i nie pozwalają rosnąc innej rosliności . Zdecydowanie lepsze są nasze świerki które odpowiednio przycinając i sterując rozrost można osiągnąc lepsze efekty niz na tujach . 

Myślałem, ze moda na to ścierwo juz minęła, a chyba mają się calkiem dobrze. Nie ma większej glupoty na działce, jak posadzić tuje. Swego czasu wyrżnąłem ponad 50 szt. tego badziewia, co gorsze trzeba było mieć pozwolenie!

Kolega - hydraulik, robił za komuny jakieś prace w jakiejś stacji gdzie robili coś z krwią zwierząt. Mówił.jak to się nazywało, ale nie pamiętam. 

Podlewali albo krwią, albo jakimś preparatem na jej bazie pomidory. Mówił, że były bardzo duże i praktycznie malinowego koloru. Coś więc na rzeczy może być.