Skocz do zawartości

Trafic 2.0 dci przerywa


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

Trafic 2.0 dCi 2008 przerywa od czasu do cZasu moze przejechac i 600km i nic, a nieraz w 20km kilkanaście razy przerwie, przy roznych obrotach ale najczęściej 1900, 2500 2900 i najczęściej przy jednostajnej jezdzie na ostatnim biegu.
3cu komplet wtryskow (nowe oryginalne) na przestrzeni 3lat, sprawdzona kilkukrotnie wiazka i komp przez rozne osoby, wymieniona chlodnica EGR, wyczyszczony zbiornik paliwa, nowy przewod do filtra, filtr, gruszka.

Polepszylo sie ale dalej problem wystepuje choc rzadziej i mniej szarpie...

Ostatni odczyt bledow w zalaczonym zdjeciu, jakis pomysl?

IMG_20210707_192536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasować błędy i spojrzeć czy wszystkie się kasują, znaczy te istotne dla tej usterki czyli 2 ostatnie. Ppotem odczytywać jak pojawi się nieprawidłowość. 

Trzeci komplet wtryskiwaczy?:totalszok:

Kwas lejesz zamiast paliwa czy 300kkm rocznie auto jeździ:hmm:

Opiłków w układzie paliwowym nie ma?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Antoine napisał:

Ile razy? 3mechanikow ja sprawdzalo, ostatnibtez kompa speawdzal....

 

 

 

Nie wiem ile razy, ale zająłbym się dwoma błędami od dołu, co jest nie tak. Może zamienić wtryskiwacze miejscami? Wtedy wyjdzie czy wina wtrysku, czy wiązki.

Widzę że brakuje Ci po prostu kogoś kto potrafi naprawiać auto a nie wymieniać w kółko, ja mam to szczęście że mam takich dwóch - jeden od osobówek a drugi od ciężarowych.

 

Skoro wymieniłeś 3 razy wtryskiwacze to znaczy że trafiłeś do zwykłego wymieniacza który usuwa skutek a nie przyczynę. Na początek zamieniłbym wtryskiwacze miejscami, jeśli dalej będzie wywalało błąd na 2 cylindrze to wina elektryki, jeśli pójdzie za wtryskiwaczem to znaczy że wtrysk się kończy i ewidentnie problem będzie z pompą. Przejrzyj układ pod kątek opiłków metalu, bo na moje oko ewidentnie tutaj leży problem. 

 

10 godzin temu, volf6 napisał:

Opiłków w układzie paliwowym nie ma?

 

Jak co roku wymienia wtryski to imo niewielka szansa żeby nie było.  :oki: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 16:43, kordirko napisał:

może pompa paliwa ? Nie ma jej na liście "naprawianych podzespołów".

 

Trefna uwaga, po czasie może się wycierać i rzucać opiłkami, niekoniecznie musi to być od razu wina pompy wtryskowej. :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swienty napisał:

 

 

 

Nie wiem ile razy, ale zająłbym się dwoma błędami od dołu, co jest nie tak. Może zamienić wtryskiwacze miejscami? Wtedy wyjdzie czy wina wtrysku, czy wiązki.

Widzę że brakuje Ci po prostu kogoś kto potrafi naprawiać auto a nie wymieniać w kółko, ja mam to szczęście że mam takich dwóch - jeden od osobówek a drugi od ciężarowych.

 

Skoro wymieniłeś 3 razy wtryskiwacze to znaczy że trafiłeś do zwykłego wymieniacza który usuwa skutek a nie przyczynę. Na początek zamieniłbym wtryskiwacze miejscami, jeśli dalej będzie wywalało błąd na 2 cylindrze to wina elektryki, jeśli pójdzie za wtryskiwaczem to znaczy że wtrysk się kończy i ewidentnie problem będzie z pompą. Przejrzyj układ pod kątek opiłków metalu, bo na moje oko ewidentnie tutaj leży problem. 

 

 

Jak co roku wymienia wtryski to imo niewielka szansa żeby nie było.  :oki: 

 

Ale pompa podaje paliwo do wspolnej szyny, wiec dlaczego jeden by padl? 

 

Pojazd ma 240 000przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.