Skocz do zawartości

Fabieda 1.2 TSI 86 KM? 2013 rok


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, BOGUS napisał:

 

Warta coś ten silnik? Wiem że ma turbo i łańcuch. Auto pl salon, pierwszy wlasciciel 90kkm nalotu mówi że nie dolewa oliwy.

Coś ktoś?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Warto. Jeździ to fajnie i z fabryki wychodzi z bonusem mocy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami poruszam się Polo z tym silnikiem. Baaardzo niskie spalanie paliwa. Wydaje mi się jednak że po 2012r już jest pasek rozrządu.
W tej jest łańcuch. I moja pomylka 2012 rok

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BOGUS napisał:

 

Warta coś ten silnik? Wiem że ma turbo i łańcuch. Auto pl salon, pierwszy wlasciciel 90kkm nalotu mówi że nie dolewa oliwy.

Coś ktoś?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ten silniki mialy  problemy z rozrzadem.Jesli po odpaleniu na zimno nic nie slychac ponadplanowego to znaczy ze jest dobrze.Zdarza sie ze zacina sie sterowanie turbina.Takze byly przypadki padu UPG. Do wad mozna zaliczyc tez wolne nagrzewanie sie.Ja mam wersje 105KM i mimo ciezkiego nadwozia daje rady.Przez ponad rok eksploatacji nie dolalem ani grama oleju-ale jezdze glownie po miescie .Silnik bardzo cichy .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BOGUS napisał:

 

Warta coś ten silnik? Wiem że ma turbo i łańcuch. Auto pl salon, pierwszy wlasciciel 90kkm nalotu mówi że nie dolewa oliwy.

Coś ktoś?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Silnik kibel, omijać. 2013r to Fabia II, o ile auto bardzo fajne i dobrze się tym jeździ, to niestety silniki serii ea111 lepiej odpuścić.

  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozrząd był niedawno zmieniony i po odpaleniu zimnego silnika nic nie słychac, to za dobre pieniadze mozna zaryzykowac.
Rozrząd pierwszy... Gość odkupił demo z salonu

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BOGUS napisał:

Rozrząd pierwszy... Gość odkupił demo z salonu

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

z jakieś 2-2.5 tys wymiana łańcucha, podzwoń po okolicy ile cenią, i musisz się przygotować żeby to tak wymieniać max co 80kkm, a może i częściej dla bezpieczeństwa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sdss napisał:

Co nie rozwiązywało problemu.

Ale chyba znacznie go zmniejszylo-na forum Skody jest mnostwo postow o wymianie lancucha przy 40-60kkm w starszych modelach a ciezko znalezc o najmlodszych rocznikach.Moj ma blisko 100kkm i nic nie wskazuje aby trzeba bylo go wymieniac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wlad napisał:

Ale chyba znacznie go zmniejszylo-na forum Skody jest mnostwo postow o wymianie lancucha przy 40-60kkm w starszych modelach a ciezko znalezc o najmlodszych rocznikach.Moj ma blisko 100kkm i nic nie wskazuje aby trzeba bylo go wymieniac.

Mi wymienili w ramach gwarancji dwa razy. Niby pozamianowy. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 20:54, wlad napisał:

Ten silniki mialy  problemy z rozrzadem.Jesli po odpaleniu na zimno nic nie slychac ponadplanowego to znaczy ze jest dobrze.Zdarza sie ze zacina sie sterowanie turbina.Takze byly przypadki padu UPG. Do wad mozna zaliczyc tez wolne nagrzewanie sie.Ja mam wersje 105KM i mimo ciezkiego nadwozia daje rady.Przez ponad rok eksploatacji nie dolalem ani grama oleju-ale jezdze glownie po miescie .Silnik bardzo cichy .

1.4 tsi z tego okresu ma żeliwny blok silnika, także 1.2 tsi też pewnie go ma. Jednakże po rozgrzaniu bardzo długo trzyma ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 07:35, bielaPL napisał:

z jakieś 2-2.5 tys wymiana łańcucha, podzwoń po okolicy ile cenią, i musisz się przygotować żeby to tak wymieniać max co 80kkm, a może i częściej dla bezpieczeństwa ;) 

 

Takie ceny to już w ASO można spotkać. U Mirka za 1.500 zł max. Był zestaw naprawczy w Skodzie, który był dosyć tani i załatwiał sprawę. 

 

W dniu 28.07.2021 o 07:52, mack1805 napisał:

Od połowy 2011 roku montowali w tych silnikach poprawiony rozrzad (szerszy łańcuch i inny napinacz). 

dokładnie

 

 

13 godzin temu, sdss napisał:

Mi wymienili w ramach gwarancji dwa razy. Niby pozamianowy. 

Wszystko zależy od tego jak upiedliwy byłeś, gdyż ten rozrząd i tak trochę sobie stuka na zimno 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fabię 2 EA111 1.2 105 koni z 2013 i jest łańcuch, zmieniałem przy 100k chyba, teraz mam 140 i czasem (rzadko) słychać, że już ma minimalny luz ale to wina napinacza - nadal w pełni nie trzyma po wyłączeniu silnika. Wymieniać jeszcze nie trzeba. Nie mniej - w ASO chyba 3 lata temu skasowali mnie 1500 zł chyba - tyle samo oferował zaprzyjaźniony mechanik. Oleju bierze mi dokładnie nic- nigdy nie dolewałem a jeździ się tym uroczo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alvin napisał:

Ja mam Fabię 2 EA111 1.2 105 koni z 2013 i jest łańcuch, zmieniałem przy 100k chyba, teraz mam 140 i czasem (rzadko) słychać, że już ma minimalny luz ale to wina napinacza - nadal w pełni nie trzyma po wyłączeniu silnika. Wymieniać jeszcze nie trzeba. Nie mniej - w ASO chyba 3 lata temu skasowali mnie 1500 zł chyba - tyle samo oferował zaprzyjaźniony mechanik. Oleju bierze mi dokładnie nic- nigdy nie dolewałem a jeździ się tym uroczo.

 

Bo czasami jest tak, ze jak silnik ma zła opinie w Internecie to ludzie uciekają od tego jak tylko mogą, a okazuje się że to może być całkiem przyjemny silnik. Jak kupowałem Megane II to w sieci ludzie straszyli że padają cewki zapłonowe i koło zmiennych faz rozrządu. Trochę byłem wystraszony, ale kupiłem to auto i był to bardzo dobry wybór. Cewki zapłonowe wymienił już I właściciel na te poprawione i już nie miałem problemu (z Sagem na Beru), a koło zmiennych faz rozrządu to o ile pamiętam wymieniłem raz przy wymianie rozrządu i był to koszt jakieś 400 - 500zł. To wszystko przy silniku z awarii. Dzięki takim obiegowym opinią czasami można kupić auto w dobrej cenie bo sprzedający dość ma znawców z Internetu.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.