Jump to content

Pompa wody - napęd łańcuchowy

robciolas
 Share

Recommended Posts

Co ile km zmieniacie pompę wody przy łańcuchowym rozrządzie? Czy zmieniacie profilaktycznie, czy dopiero jak zaczyna hałasować/ cieknąć?

Padła ostatnio w żony 14-letnim autku, nie wymieniana raczej od nowości. Przebieg nie wielki, padła raczej ze starości.

20 minut temu, robciolas napisał:

Co ile km zmieniacie pompę wody przy łańcuchowym rozrządzie? Czy zmieniacie profilaktycznie, czy dopiero jak zaczyna hałasować/ cieknąć?

Padła ostatnio w żony 14-letnim autku, nie wymieniana raczej od nowości. Przebieg nie wielki, padła raczej ze starości.

Napęd z paska wielorowkowego jak rozumiem ? To ja bym wymienił dopiero jak coś się zacznie dziać. Akurat miałem tak w dwóch autach z wzdłużnym silnikiem, dostęp bajka i można to właściwie zrobić w każdej chwili.

Co innego gdy napęd z rozrządu - raz nie wymieniłem i trzeba było znowu wszystko pruć po 20 tys od wymiany paska, od tamtej pory od razu wolę zmieniać kpl przy okazji rozrządu

• Like 1

Jak napędzana paskiem osprzętu to bym wymienił jak coś się zacznie z nią dziać, chyba że plan serwisowy jasno określa interwał wymiany, to wtedy wg planu.

U mojej mamy w Astrze H pękł w tej pompie jeden z króćców, bo dali plastikowe, więc wymieniłem już całość, bo auto było potrzebne dość szybko, w przeciwnym razie nagwintowałbym otwór i wstawił mosiężny.

Dostęp z reguły dobry, u mamy akurat musiałem odkręcić jedno mocowanie silnika.

To zależy od modelu, rozwiązania.

W klasyku zmieniłem bo miała 50lat, ale działała :phi:. W Subaru np nie zmieniałem, bo zmienia się co drugą zmianę paska, bo spokojnie 200kkm /10 lat wytrzymuje.