Skocz do zawartości

Minivan - jakimi modelami warto się zainteresować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Szukam jakiegoś minivana, który zastąpi Renault Scenic I Lift. 

Zależy mi by samochód miał co najmniej taka sama pojemność wnętrza po złożeniu siedzeń oraz by siedzenia były szybko i łatwo wyciągane jak w Scenicu. 

Silnik koniecznie benzyna, która zniesie bez problemów gaz. 

Jeśli chodzi o marki to nie mam jakiś faworytów, choć przyznam że drugi raz Renault bym nie kupił. Posiadam go 6 lat i do inwestowałem do niego kilka ładnych tysięcy, ciągle coś się psuło, zawieszenie średnie też co chwilę jakieś końcówki, gumy itp. Jedyny plus taki, że z rudą nie było problemów. 

 

Szukam czegoś rocznikowo ok 2010-2015 budżetowo 25-35tys.

Zależy mi by nie gniło za szybko i żeby było jak najmniej awaryjne tak jak moja druga Corolla E12 ktorą niestety ruda już dopada ale technicznie jest cały czas super. 

 

Co mi możecie polecić? Może Corolla Verso, Honda F-RV, Ford C-max Grand? 

Edytowane przez gwiazdorek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mati_lecha napisał:

Może Mazda 5? Chociaż nie wiem jak tam z korozją.

Suabo, bardzo słabo. Co prawda tylko na podstawie 7 znanych mi sztuk, 2 po przygodach lakierniczych gniją mniej...

Ruda się z nimi lubi, bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gwiazdorek88 napisał:

Witam! 

Szukam jakiegoś minivana, który zastąpi Renault Scenic I Lift. 

Zależy mi by samochód miał co najmniej taka sama pojemność wnętrza po złożeniu siedzeń oraz by siedzenia były szybko i łatwo wyciągane jak w Scenicu. 

Silnik koniecznie benzyna, która zniesie bez problemów gaz. 

Jeśli chodzi o marki to nie mam jakiś faworytów, choć przyznam że drugi raz Renault bym nie kupił. Posiadam go 6 lat i do inwestowałem do niego kilka ładnych tysięcy, ciągle coś się psuło, zawieszenie średnie też co chwilę jakieś końcówki, gumy itp. Jedyny plus taki, że z rudą nie było problemów. 

 

Szukam czegoś rocznikowo ok 2010-2015 budżetowo 25-35tys.

Zależy mi by nie gniło za szybko i żeby było jak najmniej awaryjne tak jak moja druga Corolla E12 ktorą niestety ruda już dopada ale technicznie jest cały czas super. 

 

Co mi możecie polecić? Może Corolla Verso, Honda F-RV, Ford C-max Grand? 

Renaulta nie skreślaj,  kup zadbanego Scenic 2 lub 3 gen z 1.4tce? Z większych Espace? Pozostałe marki, może poza Hondą będą wymagały częstszego dłubania, Toyota nie wiem jak z LPG, regulacja luzu zaworów, Renault hydraulika, Honda śrubka, Ford nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8 lat pomykam Zafirą C. Mają silniki 1.4T które bardzo dobrze nadają się do gazu. Są wersje 5 i 7 miejscowe. ja mam pięcio miejscową.
 
Jakieś bolączki mają te modele?
Coś kosztownego do naprawy?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Z rudą jest problem?

Jak wygląda kwestia foteli - wyciągają się i jest płaska podłoga czy składają się na płasko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersjach z fabrycznym gazem potrafią peknąc obudowy turbo. Brak problemów z rudą. Jak na razie odpukać żadnych kosztownych napraw. 

Co do foteli - w wersji 7-osobowej chowają się na płasko w podłodze. Natomiast w wersji 5-osobowej w miejscu foteli sądwa dodatkowe schowki pod podłogą bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Co do foteli - w wersji 7-osobowej chowają się na płasko w podłodze. Natomiast w wersji 5-osobowej w miejscu foteli sądwa dodatkowe schowki pod podłogą bagażnika.


Czyli w wersji 5 osobowej fotele trzeba całkiem wyjąć lub można je "oprzeć" o przedni rząd siedzeń - dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.