Skocz do zawartości

Auta z równą podłogą lub wyjmowanymi fotelami.


gwiazdorek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem w poszukiwaniu samochodu, który zastąpi Renault Scenic I FL, zależy mi co najmniej na takiej samej przestrzeni po wyjęciu siedzeń i na znacznie mniejszej awaryjności :)

 

Nastawiłem się wstępnie na minivana ale pomyślałem, że jeśli są auta z innych segmentów, które mają składane fotele całkowicie na płasko lub całkiem wyjmowane to będę miał większy wybór.

 

Jeśli ktoś posiada wiedzę jakie auta mają płaską podłogę po złożeniu siedzeń lub wyciągane fotele i zechce się nią podzielić to będę wdzięczny :)

 

Interesują mnie samochody z lat 2008-2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gwiazdorek88 napisał:

 

Witam!

Jestem w poszukiwaniu samochodu, który zastąpi Renault Scenic I FL, zależy mi co najmniej na takiej samej przestrzeni po wyjęciu siedzeń i na znacznie mniejszej awaryjności :)

 

Nastawiłem się wstępnie na minivana ale pomyślałem, że jeśli są auta z innych segmentów, które mają składane fotele całkowicie na płasko lub całkiem wyjmowane to będę miał większy wybór.

 

Jeśli ktoś posiada wiedzę jakie auta mają płaską podłogę po złożeniu siedzeń lub wyciągane fotele i zechce się nią podzielić to będę wdzięczny :)

 

Interesują mnie samochody z lat 2008-2015.

 

Coś mi świata , że Ford Galaxy tak ma . S-Max już nie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mmaciejosss napisał:

Coś mi świata , że Ford Galaxy tak ma . S-Max już nie 

S-max - płaska podłoga bo 3 fotele z 2 rzędu składają się na całkiem płasko. Ale nie jest to idealna płaszczyzna z podłoga bagażnika - ciut wyżej jest. Galaxy ma juz równą podłogę. S-max też o ile jest to wersja 7 osobowa. Jak zależy na spaniu w aucie to zdecydowania Galaxy. Jak na wożeniu 7 osób to też bo jednak dach jest wyżej i sa trochę lepsze fotele dla 6 i 7 osoby.

 

Używane: Ford S-Max I (2006 - 2014) - opinie i typowe usterki - Infor.pl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gwiazdorek88 napisał:

 

Witam!

Jestem w poszukiwaniu samochodu, który zastąpi Renault Scenic I FL, zależy mi co najmniej na takiej samej przestrzeni po wyjęciu siedzeń i na znacznie mniejszej awaryjności :)

 

Nastawiłem się wstępnie na minivana ale pomyślałem, że jeśli są auta z innych segmentów, które mają składane fotele całkowicie na płasko lub całkiem wyjmowane to będę miał większy wybór.

 

Jeśli ktoś posiada wiedzę jakie auta mają płaską podłogę po złożeniu siedzeń lub wyciągane fotele i zechce się nią podzielić to będę wdzięczny :)

 

Interesują mnie samochody z lat 2008-2015.

 

Skoda Yeti.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



S-max - płaska podłoga bo 3 fotele z 2 rzędu składają się na całkiem płasko. Ale nie jest to idealna płaszczyzna z podłoga bagażnika - ciut wyżej jest.


Czyli w S-max te fotele się nie demontują całkowicie?
Jeśli już jesteśmy przy fordach - Orientujesz się jak to wygląda w C-max i Grand C-max?

Autko nie do spania, ale do przewożenia sprzętu dlatego zależy mi właśnie na płaskiej podłodze, w Scenicu co prawda zostawał dołek w miejscu dywaników co było na plus w sumie ale cała reszta była równą z bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gwiazdorek88 napisał:

zyli w S-max te fotele się nie demontują całkowicie?

 

3 rząd na płasko, bez demontażu.

2 rząd albo na płasko, albo można fotel złożyć i postawić w pionie za fotelami 1 rzędu (na tyle na ile pamiętam)

W Galaxy to samo + możliwość przesuwania 3 to rzędu do przodu/do tyłu. 

 

Na płasko ale ciągle bez wyjmiwania to np. Peugeot 5008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomata napisał:

Pisał o mniejszej awaryjności ;]

Wszytko sie zgadza imo. Mialemu siebie takiego z 2007r ostatnie 4 czy 5 lat jakos. W tym czasie auto raz nie wyjechalo z garazu o wlasnych silach ale na lawecie, a u mechanika diagnoza i naprawa zajely ok 30 min i kosztowalo to 50zl. Winnym okazal sie przetarty kabelek od pompy paiwa. Poza tym eksploatacja (oleje, filtry itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, zinger napisał:

Wszytko sie zgadza imo. Mialemu siebie takiego z 2007r ostatnie 4 czy 5 lat jakos. W tym czasie auto raz nie wyjechalo z garazu o wlasnych silach ale na lawecie, a u mechanika diagnoza i naprawa zajely ok 30 min i kosztowalo to 50zl. Winnym okazal sie przetarty kabelek od pompy paiwa. Poza tym eksploatacja (oleje, filtry itp).

Wiem wiem. Sam jeżdżę takowym z 2009r i od ponad odpukać roku się nie zepsuł :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszelkie Vany odpadają :)
Chcę coś podobnego jak miałem, żeby choć trochę wyglądem przypominało zwykłą osobówkę :)

Rozważam jeszcze może jakiegoś kombii tylko jak w tych samochodach wygląda kwestia wysokości tylnej klapy? W Scenicu spokojnie stoję i wkładam co chce nie bijąc głową o klapę.

Jeśli ktoś jeszcze coś podpowie to będę wdzięczny, bo ciężko coś wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, gwiazdorek88 said:


 

 


Czyli w S-max te fotele się nie demontują całkowicie?
Jeśli już jesteśmy przy fordach - Orientujesz się jak to wygląda w C-max i Grand C-max?

Autko nie do spania, ale do przewożenia sprzętu dlatego zależy mi właśnie na płaskiej podłodze, w Scenicu co prawda zostawał dołek w miejscu dywaników co było na plus w sumie ale cała reszta była równą z bagażnikiem.
 

 

C-MAX nie występuje w wersji 7 osobowej, tylko Grand miał, po złożeniu ma raczej płaską podłogę.

Teraz miałem Galaxego '09 a teraz mam Grand'a. Pytaj jeśli chcesz coś konkretnego wiedzieć. :)

Ja rozpatrywałem jeszcze Zafirę C, ale wygrał Grand bo ma odsuwane drzwi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pytaj jeśli chcesz coś konkretnego wiedzieć.
Ja rozpatrywałem jeszcze Zafirę C, ale wygrał Grand bo ma odsuwane drzwi.


Nie ma to jak informacje z pierwszej ręki :)

Jesteś w stanie sprawdzić mi wymiary wewnętrzne na których mi zależy?

1. odległość od przednich foteli do klapy bagażnika ( przednie fotele ustawione normalnie tak jak używasz do jazdy)
2. Szerokość z tyłu od drzwi do drzwi w najwęższym punkcie.
3. Szerokość bagażnika.
4. Wysokość od podłogi ( bagażnika lub po złożeniu siedzeń) do podsufitki.

Nie wiem jak oni liczą te przestrzeń bagażową po złożeniu siedzeń, ale w obliczeniach na stronach prawie każde auto wychodzi mniej niż mój stary Scenic :)

Który rocznik masz tego c-maxa? Jest problem z rdzą?
Jakieś bolączki, typowe usterki?
Do gazu nada się jakiś benzynowy silnik?

Jestem na etapie czytania o tych samochodach które polecacie i całkiem ciekawie wygląda właśnie Cmax i Zafira C.

Ciekawi mnie jeszcze czy między Zafira B a C są jakieś duże różnice prócz wyglądu, bo cenowo te same roczniki znacznie się różnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, gwiazdorek88 said:


 

 


Nie ma to jak informacje z pierwszej ręki :)

Jesteś w stanie sprawdzić mi wymiary wewnętrzne na których mi zależy?

1. odległość od przednich foteli do klapy bagażnika ( przednie fotele ustawione normalnie tak jak używasz do jazdy)
2. Szerokość z tyłu od drzwi do drzwi w najwęższym punkcie.
3. Szerokość bagażnika.
4. Wysokość od podłogi ( bagażnika lub po złożeniu siedzeń) do podsufitki.

Nie wiem jak oni liczą te przestrzeń bagażową po złożeniu siedzeń, ale w obliczeniach na stronach prawie każde auto wychodzi mniej niż mój stary Scenic :)

Który rocznik masz tego c-maxa? Jest problem z rdzą?
Jakieś bolączki, typowe usterki?
Do gazu nada się jakiś benzynowy silnik?

Jestem na etapie czytania o tych samochodach które polecacie i całkiem ciekawie wygląda właśnie Cmax i Zafira C.

Ciekawi mnie jeszcze czy między Zafira B a C są jakieś duże różnice prócz wyglądu, bo cenowo te same roczniki znacznie się różnią...
 

 

Zrobię pomiary, ale już nie dziś. :)

Co do różnic Zafira B to Astra H, Zafira C to Astra J.

Ja mam 2018, raczej nie słyszałem o problemach z korozją, jedynie wiem że warto spojrzeć przy górnej prowadnicy tylnych drzwi przy słupku środkowym, tam jest w głębi i słyszałem, że czasem się pojawia, ale po FL już nie.

1.0 i 1.5 EB raczej w miarę w porządku, jak nieznany stan rozrządu to warto zrobić, podobnie w 1.6EB, dodatkowo w nim trzeba sprawdzić czy miał przeprowadzona akcje serwisową na układ chłodzenia.

Jest jeszcze 1.6 wolnossący najprędzej do gazu, ale skrzynia 5'ka, pali tyle co EcoBoost i nie jedzie.

Grand dodatkowo przy 7 osobowej wersji podłoga jest płaska po złożeniu, przy 5 jest lekki próg. A drzwi odsuwane to mega plus.

Zafira C znów większą i lepiej wyposażona za tą samą kasę, ale za to bez odsuwanych drzwi. Bolączki Astry J.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W corolli Verso fotele składają się do równa tak jakbym chciał ( choć opcja wyciągania i tak jest lepsza bo mam jeszcze więcej miejsca ). 

spacer.png

 

W zafirze C jest równie znośnie:

Opel-Zafira-kt%C3%B3r%C4%85-generacj%C4%

 

W zaficze B już trochę mniej znoście bo widać różne elementy systemu składania foteli choć nie wiem na ile może to przeszkadzać.

Opel-Zafira-kt%C3%B3r%C4%85-generacj%C4%

 

 

 

W Ford c-max grand również przyzwoicie choć zostające części skrajnych siedzeń zmniejszają przestrzeń do wykorzystania....

ford-grand-c-max-wnetrze-241a8be,0,920,0

 

W hondzie F-RV jest również znośnie, wszystko chowa się w podłodze. 

0002BQ1SPG7KAQTY-C122-F4.jpg

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz spał w tym aucie, czy prowadzisz jakiś serwis i kupę gratów wozisz?

Jaki budżet na to auto?

Rozumiem, że po Sceniku nie koniecznie chcesz Reno, bo w zasadzie to Espace i Sceniku mają fajnie konfigurowalne wnętrza.

Jest jeszcze coś takiego jak KIA Carens!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robciolas napisał:

Będziesz spał w tym aucie, czy prowadzisz jakiś serwis i kupę gratów wozisz?

Jaki budżet na to auto?

 

Scenica kupiłem może nie najbardziej zadbanego, ale włożyłem do niego sporo tysięcy, duże rzeczy robiłem sam przy nim ale już mam dość, nie warto dokładać bo autko już wiekowe ale przestrzennie sprawdzało się idealnie i przy dzieciakach na wakacje też było bardzo fajne. Mam w domu jeszcze Corolle E12 podobną wiekowo i te dwa samochody to dwa światy - w toyocie to ja prawię nic nie robię a tutaj nawet co kilkanaście tys. zawieszenie znów zaczyna pukać i nie ważne czy lemfordera się kupi czy coś innego, zawsze coś nowego co chwile wychodzi :) Dlatego mam trochę niesmak do Reanaulta.

 

W aucie spał nie będę, ale przewożę w nim sporo sprzętu muzycznego a nie chcę po prostu "busa" tylko autko które będzie zbliżone do cywilnych osobówek, bo żona będzie nim dojeżdżać do pracy. Ograniczeniem w wyborze jest też to, że będę w nim chciał zamontować gaz. Ciężko znaleźć do wielu aut wymiary szerokości w środku, wysokości i długości do przednich siedzeń dlatego będę musiał ruszyć chyba po komisach by zaczerpnąć takich informacji.

 

Budżet: Po analizie rynku stwierdzam, że chciałbym się zamknąć jednak w okolicach 20-25tys. wstępnie ten budżet miał być większy ale widzę, że chyba nie warto bo młodsze czy też nowsze modele to już koszt co najmniej 35-40 tys. a tyle na "mini busa" trochę mi szkoda tym bardziej, że w najbliższej przyszłości będę chciał zmienić drugie moje auto. 

 

Może są jeszcze jakieś pojemne ciekawe kombi w takim budżecie z płaską równą podłogą? 

 

@robciolas Dzięki za zainteresowanie tematem!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to już wszystko będzie powyżej 10 lat oprócz Dacii.

LPG jest już sporym ogranicznikiem. Nie wiem jak Ford ale ja nie lubię silników do gazu bez hydraulicznej regulacji luzu zaworowego.

Honda chyba najsensowniejsza jak takim gabarytem ma jeździć daily kobieta. Zabierz ją po komisach na jazdy próbne i sama oceni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Żona nie ma problemu z dużymi autami, jeździła Sharanem, Zafirą, Audi A4, VW T4 więc takie minivany to nie są dla niej raczej problemem.  Przejadę się jeszcze komisach i zobaczę co tam znajdę.

 

Dziś mierzyłem Hondę Civic VIII - płaska podłoga ale gabarytowo za małe więc takie auta odpadają jeszcze muszę kogoś z kombi złapać i zobaczyć jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captiva 2013. Wszystko na płasko łącznie z przednim fotelem pasażera. Spokojnie przewozi paczki 2.4m długie (np. te najwyższe szafy z Ikea).

Wbrew opiniom to póki co mój najmniej awaryjny samochód jak do tej pory.

Edytowane przez PAWELwaw84
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PAWELwaw84 napisał:

Captiva 2013. Wszystko na płasko łącznie z przednim fotelem pasażera. Spokojnie przewozi paczki 2.4m długie (np. te najwyższe szafy z Ikea).

Wbrew opiniom to póki co mój najmniej awaryjny samochód jak do tej pory.

W tym budżecie nie kupi Captivy 2,4 z LPG. z 2013r.

A najbardziej kosztowna w tym modelu jest naprawa AT.

Zaczyna już brakować niektórych części do Chevroletów z GM. W ASO zamówisz ale musisz poczekać aż przyjdą z zagranicy.

 

Ja na miejscu autora posta po prostu bym kupił kombi lub hatchbacka, zamontował hak i instrumenty muzyczne na imprezy woził na przyczepce pod plandeką lub przyczepka kontener.

Edytowane przez robciolas
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 21:34, gwiazdorek88 napisał:

Jeśli ktoś posiada wiedzę jakie auta mają płaską podłogę po złożeniu siedzeń lub wyciągane fotele i zechce się nią podzielić to będę wdzięczny

 

Całkiem przypadkiem zauważyłem ostatnio, że VW Golf 7 ma płaską podłoge po złożeniu siedzeń z tyłu.

Musiałem oddać 6 palet do Bruk Betu, bo zostały mi po kostce ;)

 

Ja mam Golfa w wersji htb, więc przestrzeń bagażowa w porównaniu do Scenica jest mizerna, ale może wersja kombi też ma siedzenia na płasko rozkładane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy padła już propozycja poprzedniego modelu Tourana. Z tego co kojarzę to są tam trzy osobne fotele, które składa się stawiając do pionu za przednimi fotelami lub całkiem wyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mondeo mk4 kombi, po podniesieniu siedziska tylnego reszta kładzie się na płasko. Wymiary masz niżej. Stety niestety raczej to będzie diesel


Coraz bardziej chodzą mi po głowie wersję kombii. To mondeo ma całkiem znos e wymiary, musiałbym jeszcze poszukać wysokości. Co do składania siedzeń opierając je na przednich fotelach - problem jest taki, że przez boczne drzwi większego nic nie włożę jak się domyślam.

Padła propozycja przyczepki - odpada, za dużo minusów... Problem z zostawianiem sprzętu na parkingu itp. brak możliwości wcześniejszego spakowania i zostawienia sprzętu (nie wjadę do garażu z przyczepką), w przyczepce sprzęt niestety cierpi nawet tej na amortyzatorach, potrzebne więcej miejsca podczas parkowania, trzeba ją gdzieś trzymać, potrzebne więcej miejsca przy parkowaniu, w razie zboczenia z trasy - za dużo tego, szybciej będzie znaleźć coś z prosta podłogą o stosownych wymiarach. Nie mam wolnej chwili na dzień dzisiejszy by wybrać się w eter i sprawdzić co nieco.

Zastanawia mnie jeszcze czy w większości kombii klapa otwiera się na taką samą wysokość? W Scenicu spokojnie mogę chodzić pod otwarta klapą (wzrost 175cm).



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gwiazdorek88 napisał:


 

 


Coraz bardziej chodzą mi po głowie wersję kombii. To mondeo ma całkiem znos e wymiary, musiałbym jeszcze poszukać wysokości. Co do składania siedzeń opierając je na przednich fotelach - problem jest taki, że przez boczne drzwi większego nic nie włożę jak się domyślam.


Zastanawia mnie jeszcze czy w większości kombii klapa otwiera się na taką samą wysokość? W Scenicu spokojnie mogę chodzić pod otwarta klapą (wzrost 175cm).


 

 

Co do pierwszego, musisz odpowiedzieć sobie sam, zamieszczam foto. 

 

Jeśli chodzi o klapę przy pustym bagażniku wchodzę pod klapę z zapasem 1cm a mam 182 cm ;)

 

 

 

 

IMG_20210810_084245.jpg

Edytowane przez Oscar_
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Co do pierwszego, musisz odpowiedzieć sobie sam, zamieszczam foto. 
 
Jeśli chodzi o klapę przy pustym bagażniku wchodzę pod klapę z zapasem 1cm a mam 182 cm


Będzie w tych drzwiach około 50cm prześwitu po złożeniu tych foteli?

Co do klapy - jest szansa, że ja wejdę nawet przy załadowanym :)

Jesteś mi w stanie jeszcze pomoc w kwestii wysokości od podłogi po złożeniu siedzeń do sufitu?

Jakie silniki w benzynie do gazu polecisz? Z tego co czytam chwalą 2,5T ale jest ich mało.

Wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gwiazdorek88 napisał:


 

 


Będzie w tych drzwiach około 50cm prześwitu po złożeniu tych foteli?

Co do klapy - jest szansa, że ja wejdę nawet przy załadowanym :)

Jesteś mi w stanie jeszcze pomoc w kwestii wysokości od podłogi po złożeniu siedzeń do sufitu?

Jakie silniki w benzynie do gazu polecisz? Z tego co czytam chwalą 2,5T ale jest ich mało.

Wielkie dzięki za pomoc! emoji6.png
 

 

W drzwiach w najwęższym miejscu w konfiguracji jak na foto ( wysokość /szerokość ) jest 51 na 72 cm

wysokość w klapie otworu to 72 cm , potem dalej jest ciut wyżej bo przy samym końcu dachu podsufitka jest niżej .

 

Co do gazu to ja sie na tym nie znam ;) ale wiem że 2.0 benzyna lubią mieć problem z poborem oleju ( stają pierścienie) faktem jest że 2,5 jest mało choć to spoko silnik i odpowiednio droższe są przez to . Ja jeżdzę półtora roku dieslem i tfu tfu nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 20:30, gwiazdorek88 napisał:

Dziś mierzyłem Hondę Civic VIII - płaska podłoga ale gabarytowo za małe więc takie auta odpadają jeszcze muszę kogoś z kombi złapać i zobaczyć jak to wygląda.

 

Tourer jest tylko w IXgen. Jest dluzszy od hatcha, bagaznik (zapewne z wnęką) ma coś ponad 600 litrów a w otwór pod podłogą wchodzą dwie kabinówki 😄 

Honda-Civic_Tourer-2014-1600-47.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/10/2021 at 11:55 AM, Filipfm said:

Tourer jest tylko w IXgen. Jest dluzszy od hatcha, bagaznik (zapewne z wnęką) ma coś ponad 600 litrów a w otwór pod podłogą wchodzą dwie kabinówki 😄 

 

Tylko to pewnie budzet x2 albo x3 niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Coraz bardziej chodzą mi po głowie wersję kombii. To mondeo ma całkiem znos e wymiary, musiałbym jeszcze poszukać wysokości. Co do składania siedzeń opierając je na przednich fotelach - problem jest taki, że przez boczne drzwi większego nic nie włożę jak się domyślam.

Padła propozycja przyczepki - odpada, za dużo minusów... Problem z zostawianiem sprzętu na parkingu itp. brak możliwości wcześniejszego spakowania i zostawienia sprzętu (nie wjadę do garażu z przyczepką), w przyczepce sprzęt niestety cierpi nawet tej na amortyzatorach, potrzebne więcej miejsca podczas parkowania, trzeba ją gdzieś trzymać, potrzebne więcej miejsca przy parkowaniu, w razie zboczenia z trasy - za dużo tego, szybciej będzie znaleźć coś z prosta podłogą o stosownych wymiarach. Nie mam wolnej chwili na dzień dzisiejszy by wybrać się w eter i sprawdzić co nieco.

Zastanawia mnie jeszcze czy w większości kombii klapa otwiera się na taką samą wysokość? W Scenicu spokojnie mogę chodzić pod otwarta klapą (wzrost 175cm).



A coś w stylu scudo ? ;]

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.