Skocz do zawartości

Vitara - jakie alternatywy


Pito

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, pejus1982 napisał:

 Niezła ta inflacja w Polsce - rok temu takie auto -6kzł.

Niecałe dwa lata temu oglądaliśmy ze szwagrem to auto jako alternatywę do Golfa. Wtedy w deko lepszej wersji kosztowały ok 76kzł a i tak wygrał Golf. Z drugiej strony w tym segmencie alternatywa to Dacia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pejus1982 napisał:

 Niezła ta inflacja w Polsce - rok temu takie auto -6kzł.

No niestety, samochody bardzo podrożały. Oferta na Captura to 94k zł a wodotrysków i złotych klamek tam nie było- wyposażenie mocno zbieżne z tym z Vitary. A to auto klasy ledwo B+ 8-)

W styczniu 2017 tata kupił pierwszego Captura za 66k zł z wyprzedaży rocznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, sherif said:

Niecałe dwa lata temu oglądaliśmy ze szwagrem to auto jako alternatywę do Golfa. Wtedy w deko lepszej wersji kosztowały ok 76kzł a i tak wygrał Golf. Z drugiej strony w tym segmencie alternatywa to Dacia.

 

Ale wtedy jeszcze nie bylo chyba silnika 1,4T z mildhybrid jesli dobrze pamietam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sowik85 napisał:

Stanęło na tym, że tata zamowił Vitarę, myślę, że będzie zadowolony. Jako wóz do miasta i okolic powinien się świetnie sprawdzać.


Zapytam jeszcze: a Skodę Kamiq braliście pod uwagę? W środku to auto wygląda bardziej współcześnie nuż Vitara a z silnikiem 1.0 110KM cena chyba zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pejus1982 napisał:


Zapytam jeszcze: a Skodę Kamiq braliście pod uwagę? W środku to auto wygląda bardziej współcześnie nuż Vitara a z silnikiem 1.0 110KM cena chyba zbliżona.

 

Silniki 3 cylindrowe nie są brane pod uwagę. Nie i już ;)

Kamiq jest bardzo ładny i fajnie zrobiony wewnątrz- oglądałem i jeździłem. I dlaczego nie on:

 

1.5 TSI droższy od Vitary

Brak dostępnosci od ręki, a raczej trudna do określenia dostępność w ogóle

Sterowanie klimą z panelu dotykowego- nie do zaakceptowania przez rodziców

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sowik85 napisał:

 

Silniki 3 cylindrowe nie są brane pod uwagę. Nie i już ;)

Kamiq jest bardzo ładny i fajnie zrobiony wewnątrz- oglądałem i jeździłem. I dlaczego nie on:

 

1.5 TSI droższy od Vitary

Brak dostępnosci od ręki, a raczej trudna do określenia dostępność w ogóle

Sterowanie klimą z panelu dotykowego- nie do zaakceptowania przez rodziców

Kamiq ma gałki , był jakiś lift ? Suzuki jak sam napisałeś jest bardziej konserwatywny czyli dziadkowy😁

Screenshot_20210918-093457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rallyrychu napisał:

Po macaniu Vitara zyskała przewagę w stosunku do Captura, który jest tak chwalony za materiały we wnętrzu?

 

Captur ma bardzo ładne i współczesne wnetrze- to bez 2ch zdań. Ale w wersji ZEN materiały są hmm... takie sobie. Np na drzwiach jest twarda skorupa, miękkie boczki są dopiero od wersji Intens ale tu znow cena w górę i jesteśmy blisko 100k zł.

Vitara za 90k zł ma akceptowalne wnętrze, z zewnątrz kwestia gustu- tragedii nie ma wg mnie.

Jazda na duży +, Captur tutaj niczym się nie wybijał. No może był deko cichszy przy 120km/h.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sdss napisał:

Kamiq ma gałki , był jakiś lift ? Suzuki jak sam napisałeś jest bardziej konserwatywny czyli dziadkowy😁

Screenshot_20210918-093457.jpg

Te gałki są tylko od temperatury. Siła i kierunki nawiewu sterowane z ekranu :facepalm:

Rodzice mają 60 i 62 lata i mają 3jkę wnuków więc dziadkowie pełną gębą. Do Vitary mogą wsiadać bez wstydu ;l

Edytowane przez sowik85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, sowik85 said:

Te gałki są tylko od temperatury. Siła i kierunki nawiewu sterowane z ekranu :facepalm:

Rodzice mają 60 i 62 lata i mają 3jkę wnuków więc dziadkowie pełną gębą. Do Vitary mogą wsiadać bez wstydu ;l

Moi rodzice 55 rok, w 2018 kupili Vitare 1.0, zadowoleni po dziś dzień. Wersja niby poprzednia, ale różnica wizualna żadna tylko że nie hybryda.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 22:59, sowik85 napisał:

Vitara od reki.

My też się zdecydowaliśmy i od tygodnia ujezdzamy. Autko bardzo fajne, świetnie się prezentuje, super jeździ, ale ma parę niedoróbek, kilka muszę zgłosić na przeglądzie. Ale ogólne wrażenia super, choć to moje pierwsze nowe auto, wiec wiadomo, człowiek podjarany i porównuje do swoich 15 latkow.

Ciekawe co piszesz o dostepnosci - ja właśnie szukałem szarej z czarnym dachem i nawet olewając kolor, tych aut juz ogólnie nie ma. Zostały pojedyncze sztuki, nie wiadomo czy będą jeszcze produkować te mild hybrid, czy juz pełne hybrydy od Toyoty, a wtedy cena pewnie ze 100

 

W dniu 17.09.2021 o 23:31, pejus1982 napisał:

Niezła ta inflacja w Polsce - rok temu takie auto -6kzł.

My za premium, manual, 2wd, dwukolorową dalismy 86000, z zegarkiem i czujnikami z tyłu. Zamawiana pod koniec sierpnia, odbior 8 wrzesnia.

Widziałem ze teraz jest niższa promocja (bylo -5k, teraz -3k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pito napisał:

Autko bardzo fajne, świetnie się prezentuje, super jeździ, ale ma parę niedoróbek, kilka muszę zgłosić na przeglądzie

 

Napisz co zauważyłeś, może od razu przed odbiorem zwrócimy uwagę i zrobią od ręki.

My bierzemy auto, które jest fizycznie dostępne na salonie więc już w tym konkretnym egzemplarzu siedzieliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pito napisał:

My za premium, manual, 2wd, dwukolorową dalismy 86000, z zegarkiem i czujnikami z tyłu. Zamawiana pod koniec sierpnia, odbior 8 wrzesnia.

Widziałem ze teraz jest niższa promocja (bylo -5k, teraz -3k)

 

Dobra cena. U nas 90k zł za praktycznie to samo- mamy dodatkowo czujniki z przodu ale nie mamy zegarka. Spróbujemy wyrwać w gratisów, ten zegarek to fajny detal.

Lakier masz metalic czy zwykły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sowik85 napisał:

 

Dobra cena. U nas 90k zł za praktycznie to samo- mamy dodatkowo czujniki z przodu ale nie mamy zegarka. Spróbujemy wyrwać w gratisów, ten zegarek to fajny detal.

Lakier masz metalic czy zwykły?

Ten zegarek to podobno zawsze dają :) Nie dają zniżek, ale ten zegarek idzie wysepić. Choć szczerze mówiąc, na początku sierpnia ustaliłem wstępnie cenę, potem widziałem że goscie żałowali, jakoś tak krzywo patrzyli na to 86k, no ale słowo się rzekło i za tyle poszła. Wpłaciłem zaliczkę, pytałem czy zabierają jak nie kupię, gość mi mówi że zwrócą całość, bo w ten sam dzień sprzeda ta Vitare drożej :)   Lakier metalic, ten żółty z czarnym dachem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał:

Napisz co zauważyłeś, może od razu przed odbiorem zwrócimy uwagę i zrobią od ręki.

- standardowo (tttm) - trzeba zdrowo rypnąć prawymi drzwiami, żeby się zamknęły, jak auto jest pozamykane- do regulacji

- to samo z tylną klapą, ale tu to już naprawdę, trzeba pierdzielnąć tak, że rejestracja prawie odpada

- rejestracja tylna - ramka mimo podklejenia odstaje i sie tlucze, tez standardowy problem w tym modelu

- tylna klapa jest miejscami niedomalowana, szorstka. Odkryłem podczas woskowania, ze mikrofibra się zatrzymuje w niektórych miejscach, a nie sunie jak po gladkim - chyba do malowania/ polerowania

- i tu juz uwaga ogólna, raczej nie do poprawy - spasowanie elementów - jak się popatrzy wzdłuż auta to widać brak spasowania na krawędziach drzwi, błotników itp

- druga ogólna - na tym żółtym metalicu elementy plastikowe (klamki, zderzaki) maja ewidentnie inny kolor niz blacha, rzuca sie w oczy w słońcu - chyba problem lakierni

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze takie usterki, że mam wrażenie, że to auto spadło z lawety i to ze dwa razy 😂

To mój Ford po grubym dzwonie i naprawie w ASO o dziwo ma wszystko dobrze spasowane - właśnie zwracałem uwagę na linie drzwi i błotników, bo mam minimalna różnice w szparze przy słupkach, ale wszystkie blachy pasują idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rallyrychu napisał:

Kurcze takie usterki, że mam wrażenie, że to auto spadło z lawety i to ze dwa razy 😂

To mój Ford po grubym dzwonie i naprawie w ASO o dziwo ma wszystko dobrze spasowane - właśnie zwracałem uwagę na linie drzwi i błotników, bo mam minimalna różnice w szparze przy słupkach, ale wszystkie blachy pasują idealnie.

No powiem szczerze, za jakbym oglądał używkę, to bym podejrzewał dzwon o rozmiarze dachowania.

Na zdjęciach ciężko to oddać, ale widać spasowanie drzwi i barwę zderzaka w stosunku do błotnika.

 

PS: ja nie umiem wstawiać zdjęć, zrobione w pionie, wstawia obrócone. Obróćcie sobie monitory :)

 

IMG_20210919_214215.jpg

IMG_20210919_214238.jpg

IMG_20210919_214301.jpg

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet w kosztorysie mojej naprawy miało specjalną kategorię - chyba wymiana elementów z formowaniem, czy jakoś tak. Podnosiło to nawet współczynnik przy wyliczaniu utraty wartości handlowej.

Ewidentnie drzwi do regulacji na zawiasach, pewnie przez to się też zamykają kiepsko.

Różnica w odcieniu zderzaka przy jasnym kolorze może się zdarzyć i znajdą milion wytłumaczeń dla takiego stanu rzeczy, jak np. inne osiadanie drobin metalika na elemencie metalowym i plastikowym 😄 

Chociaż jak miałem srebrną Vengę, to jakoś fabrycznie malowane zderzaki zupełnie się od elementów metalowych nie odróżniały. A jak już ASO miało tylko listewkę plastikową na kalpie bagażnika pomalować, to już się szło dopatrzeć w odpowiednim świetle lekkiej różnicy.

PS: Dałem radę z fotami ;)

obraz.png.8e838eb2753587372bf64818a77a8dd4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rallyrychu said:

Kurcze takie usterki, że mam wrażenie, że to auto spadło z lawety i to ze dwa razy 😂

To mój Ford po grubym dzwonie i naprawie w ASO o dziwo ma wszystko dobrze spasowane - właśnie zwracałem uwagę na linie drzwi i błotników, bo mam minimalna różnice w szparze przy słupkach, ale wszystkie blachy pasują idealnie.

Dlatego że naprawiony to prosty, Ford jest tak samo krzywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/17/2021 at 11:19 PM, sowik85 said:

 

Wersja Premium, kolor szary metalic + czarny dach, z dodatków czujniki parkowania + dywaniki. Cena do odbioru 90.500zł. W poniedziałek wpłata zaliczki, spróbujemy te 500zł urwać ;)

 

Z ciekawości - cena na stronie Suzuki 85500 (zakładając, że to manual i 2wd). Do tego lakier 3290.

Czyli policzyli sobie 2210 za czujniki i dywaniki i nic z ceny nie ucieli ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CiniO napisał:

 

Z ciekawości - cena na stronie Suzuki 85500 (zakładając, że to manual i 2wd). Do tego lakier 3290.

Czyli policzyli sobie 2210 za czujniki i dywaniki i nic z ceny nie ucieli ?

 

No właśnie ciekawe to... Bo jak my kupowaliśmy to była promocja (-5k, teraz -3k) i auto bazowo wychodziło 83500+3290 za lakier. Niestety nie udało mi się uzyskać 20% zniżki dla Autokącikowicza, jedynie urwali końcówkę (to marne 790 zł) i dołożyli zegarek i czujniki na tył. W przypadku kolegi to bazowa cena nie powinna wyskoczyć poza 88790, no chyba że ten pokazowy egzemplarz ma jakieś ekstra wyposażanie - jakiś hak, bagażnik dachowy, kolorowe wstawki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CiniO napisał:

 

Z ciekawości - cena na stronie Suzuki 85500 (zakładając, że to manual i 2wd). Do tego lakier 3290.

Czyli policzyli sobie 2210 za czujniki i dywaniki i nic z ceny nie ucieli ?

 

 

Policz jeszcze raz ;)

Czujniki + dywaniki 1800zł.

Czyli mamy:

 

85500 + 3290 +1800 = 90.590

 

Dealer ma dobrą kartę w ręce bo ma samochód dostępny na placu. Przez to nie musi dawać dodatkowych rabatów bo i tak sprzeda. 

Dzisiaj zaliczkujemy, spróbujemy jeszcze jakieś akcesoria wyrwać.

 

EDIT:

Jeszcze na marginesie: zakończyła się produkcja SX4 S-cross w obecnej postaci. Wyprzedają co jest na placach/ w tranzycie. Następca będzie ale jaki i kiedy- to na razie jest tajemnica. 

 

Edytowane przez sowik85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał:

 

EDIT:

Jeszcze na marginesie: zakończyła się produkcja SX4 S-cross w obecnej postaci. Wyprzedają co jest na placach/ w tranzycie. Następca będzie ale jaki i kiedy- to na razie jest tajemnica. 

 

Pewnie już kleją znaczniki na kolejnym modelu  Toyoty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, sowik85 said:

 

Policz jeszcze raz ;)

Czujniki + dywaniki 1800zł.

Czyli mamy:

 

85500 + 3290 +1800 = 90.590

 

Dealer ma dobrą kartę w ręce bo ma samochód dostępny na placu. Przez to nie musi dawać dodatkowych rabatów bo i tak sprzeda. 

Dzisiaj zaliczkujemy, spróbujemy jeszcze jakieś akcesoria wyrwać.

 

EDIT:

Jeszcze na marginesie: zakończyła się produkcja SX4 S-cross w obecnej postaci. Wyprzedają co jest na placach/ w tranzycie. Następca będzie ale jaki i kiedy- to na razie jest tajemnica. 

 

 

Rzeczywiscie z liczeniem u mnie słabo - zwlaszcza o tak późnej porze jak pisałem tego posta - jednak alkohol robi swoje.

 

 

 

Edytowane przez CiniO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Wam jaja. Tata pojechał zaliczkować wóz, zgodnie z piątkową rozmową telefoniczną. I tak:

 

- Przyjechałem zaliczkować ten samochód.

- Eeee ale on się sprzedał.

- No wiem, w piątek telefonicznie potwierdziliśmy chęć zakupu tego egzemplarza

- Ale on jest sprzedany komuś innemu

- ???

- Nieporozumienie wyniknęło w komunikacji wewnętrznej, kolega przyjął zaliczkę od innego klienta.

- No iii...? Co teraz?

 

Finalnie tata zaliczkował auto w 100% takiej samej specyfikacji, z odbiorem na 2 listopada- aktualnie jest w tranzycie. 

Zegarek dorzucili gratis ;)

 

Widać jest branie na te Vitary.

Jak ktoś się zastanawia to niech sie szybko decyduje bo też ich za chwilę braknie u dealerów ;)

Edytowane przez sowik85
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sowik85 napisał:

Widać jest branie na te Vitary.

Jak ktoś się zastanawia to niech sie szybko decyduje bo też ich za chwilę braknie u dealerów

 

Już po odbiorze gadałem z dealerem i mówil, że dzwoni po znajomych, i radził, że kto chce kupić niech kupuje teraz. Po pierwsze - ostatnie sztuki zostały na placach, produkcja jakaś marna, po drugie (wtedy, nie wiem czy coś się nie wyklarowało w ciągu ostatnich 2 tygodni) nie mieli pewności czy w ogóle jeszcze będą produkować dalej z tym silnikiem 1.4 mild Hybrid, czy na chwile produkcja stanie i od przyszłego roku już pełna hybryda od Toyoty (więc cena w góre). 

 

Więc się nie dziwię, że za dywaniki i czujniki dodatkowo płatne.... Jak by mi zniżki nie dali to też pewnie bym wziął, bo naprawdę - nie ma konkurencji pod względem wyposażenia w tej cenie, no i dostępności.

 

A co do bajzlu - u nich widocznie to standard. Ja po kilku rozmowach ze sprzedawcą poprosiłem żeby oddzwonił z czymś tam do mnie, po czym po dwóch dniach się kapnąłem, że po 2 jazdach próbnych, kilku wizytach w salonie itd - nikt nie wziął ode mnie nawet numeru :), a zawsze rozmawiam z kim innym. Takie to troche raczkujące zarządzanie sprzedażą. O treści maili już nawet nie wspomnę, jak korespondencja z OLX - na jakieś tam pytanie dostaję w mailu odpowiedź 'tak' - bez przywitania, pożegnania, stopki w mailu kto mi to odpisał. Troche to niepoważne....

 

Byliśmy jeszcze w VW i widać, że tam to jakoś maja poukładane, nawet gość po paru dniach dzwonił, pytał jak tam zakupy i co śmieszne - odniosłem wrażenie że bardziej z zakupu tej Vitary ucieszył się ten z VW niż ci co mi go sprzedali w Suzuki :) Pogratulował, powiedział że to dobre auta i życzył szerokiej drogi, zaprosił w przyszłości do VW.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, sowik85 said:

 

Policz jeszcze raz ;)

Czujniki + dywaniki 1800zł.

Czyli mamy:

 

85500 + 3290 +1800 = 90.590

 

Dealer ma dobrą kartę w ręce bo ma samochód dostępny na placu. Przez to nie musi dawać dodatkowych rabatów bo i tak sprzeda. 

Dzisiaj zaliczkujemy, spróbujemy jeszcze jakieś akcesoria wyrwać.

 

EDIT:

Jeszcze na marginesie: zakończyła się produkcja SX4 S-cross w obecnej postaci. Wyprzedają co jest na placach/ w tranzycie. Następca będzie ale jaki i kiedy- to na razie jest tajemnica. 

 

Ja byłem w kilku salonach bo chciałem coś popatrzeć dla rodziny 2+3 i kurcze nic nie ma.
Jedyne co w miarę zaspokajało potrzebny to Outlander(ale zostało to co na placach), S-Max i Galaxy podobnie, Alhambry już dawno nie ma.
Jest rozpacz - nie mam na co zmienić Grand C-MAX'a, bo dopiero wspomniany Outlander ma jakoś miejsca z tyłu jak on. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sowik85 napisał:

Widać jest branie na te Vitary.

Jak ktoś się zastanawia to niech sie szybko decyduje bo też ich za chwilę braknie u dealerów

Tak to już jest od jakiegoś czasu, więc nie ma co się dziwić. Skodę rok temu podobnie kupowałem. Rezerwacja telefoniczna 1h, potem faktura pro-forma na zaliczkę i 1dzień na wpłatę. Zaliczki brak to auto dla następnego klienta ;).

Ważne, że się udało zamówić auto, przynajmniej nie macane będzie :).

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, angrius napisał:

A jakie to wyposażenie niby?🤔

To na co ja patrzylem:

- 7 poduszek, w tym kolan kierowcy

-Asystent pasa,

- hamowanie awaryjne, lacznie z wykrywaniem pieszych

- adaptacyjny tempomat

- asystent zmiany pasa

- asystent wyjazdu z miejsca parkingowego

- kamera cofania

- full LED

- radio z AA 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pito napisał:

To na co ja patrzylem:

- 7 poduszek, w tym kolan kierowcy

-Asystent pasa,

- hamowanie awaryjne, lacznie z wykrywaniem pieszych

- adaptacyjny tempomat

- asystent zmiany pasa

- asystent wyjazdu z miejsca parkingowego

- kamera cofania

- full LED

- radio z AA 

 

 

Dodam jeszcze monitorowanie martwego pola i rozpoznawanie znaków.

Szczególnie to pierwsze poprawia bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest asystent wyjazdu z miejsca parkingowego to i jest przeważnie monitorowanie martwego pola, bo to korzysta z tych samych czujników :)

Fakt wyposażenie fajne, też chciałem mieć te czujniki martwego pola, ale to nie jest akurat popularna opcja w Fordzie, gdzie promują przeważnie grzaną szybę ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w kilku salonach bo chciałem coś popatrzeć dla rodziny 2+3 i kurcze nic nie ma.
Jedyne co w miarę zaspokajało potrzebny to Outlander(ale zostało to co na placach), S-Max i Galaxy podobnie, Alhambry już dawno nie ma.
Jest rozpacz - nie mam na co zmienić Grand C-MAX'a, bo dopiero wspomniany Outlander ma jakoś miejsca z tyłu jak on.  

A po co chcesz zmieniac?
Przeciez to chyba jeszcze dosc mlode auto :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Maciej__ said:


A po co chcesz zmieniac?
Przeciez to chyba jeszcze dosc mlode auto :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Młode, w sumie na co dzień super, ale dwa razy do roku by się przydał trochę większy. ;] Nie mus, ale tak swędzi. ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 11:38, Pito napisał:

- standardowo (tttm) - trzeba zdrowo rypnąć prawymi drzwiami, żeby się zamknęły, jak auto jest pozamykane- do regulacji

- to samo z tylną klapą, ale tu to już naprawdę, trzeba pierdzielnąć tak, że rejestracja prawie odpada

- rejestracja tylna - ramka mimo podklejenia odstaje i sie tlucze, tez standardowy problem w tym modelu

- tylna klapa jest miejscami niedomalowana, szorstka. Odkryłem podczas woskowania, ze mikrofibra się zatrzymuje w niektórych miejscach, a nie sunie jak po gladkim - chyba do malowania/ polerowania

- i tu juz uwaga ogólna, raczej nie do poprawy - spasowanie elementów - jak się popatrzy wzdłuż auta to widać brak spasowania na krawędziach drzwi, błotników itp

- druga ogólna - na tym żółtym metalicu elementy plastikowe (klamki, zderzaki) maja ewidentnie inny kolor niz blacha, rzuca sie w oczy w słońcu - chyba problem lakierni

 

Drzwi i klapę da się podregulować? Myślałem, że ten problem wynika z konkstrukcji samochodu (lekkie drzwi) i ciśnienia jakie powstaje przy zamykaniu. Jak uchylisz okno albo masz otwarte drugie drzwi, to i pasażera powinny zamknąć się lekko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fosfor napisał:

Drzwi i klapę da się podregulować? Myślałem, że ten problem wynika z konkstrukcji samochodu (lekkie drzwi) i ciśnienia jakie powstaje przy zamykaniu. Jak uchylisz okno albo masz otwarte drugie drzwi, to i pasażera powinny zamknąć się lekko.

 

Tak jest, jak tylko coś jest uchylone to bez problemu. No ale lewe i tylne zamykają się normalnie. Gdzieś czytałem że komuś to w końcu blacharz wyregulował, bo Suzuki poległo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pito napisał:

Tak jest, jak tylko coś jest uchylone to bez problemu. No ale lewe i tylne zamykają się normalnie. Gdzieś czytałem że komuś to w końcu blacharz wyregulował, bo Suzuki poległo.

Ciekawe czy efekt był trwały, bo może sprawdzali przy uchylonym oknie i nie skojarzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.