Skocz do zawartości

Klepiące kratki kanalizacyjne na drodze


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzina jakiś czas temu kupiła mieszkanie, w którym jedno okno balkonowe wychodzi na w sumie rzadko uczęszczaną ulicę. Wszystko było by ok, gdyby nie to, że prawie każdy samochód przejeżdża kołami przez nieszczęśliwie umiejscowioną kratkę kanalizacyjną, której pokrywa przy tym łupie dość głośno decybelami po uszach, nawet przy zamkniętym oknie słychać dość mocno, szczególnie w nocy, a teraz gdy otwarte okna w zasadzie muszą być, to już w ogóle. Oczywiście zarząd dróg miejskich wysłał wujka na drzewo, argumentując, że tak być musi konstrukcyjnie, ale wujek trochę miękki jest i chyba muszę interweniować za niego - nie do końca jestem przekonany czy to musi tak walić.

Internet mówi o montażu gumowych osłon pod studzienki, ale nie kratki. Dzisiaj w mieście z ciekawości przyjrzałem się innym kratkom i w sumie większość jest taka luźna, że nawet nacisk stopy powoduje, że puka, tyle że ich umiejscowienie jest lepsze i rzadko który samochód na to wjeżdża.

Pytam więc wszechwiedzący AK - można wyciszyć ta kratkę czy nie można? Wiecie też czy te kratki należą do zarządu dróg czy raczej trzeba molestować wodociągi?

Jeśli post nie nadaje się na MK proszę o przeniesienie (byle nie na HP bo się zrobi spam, a ja potrzebuję konkretnych odpowiedzi).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obrócić na drugą stronę, może ułoży się tak, że nie będzie pukać :phi:
Jest na niej strzałka z napisem kierunek ruchu, więc myślę, że jest ok. Poza tym buja się wahadłowo, więc myślę, że w drugą stronę będzie tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za imbecyl wymyślił że studzienki muszą być akurat pod kołami a nie na środku jezdni. Zawsze mnie zadziwia ta inwencja twórcza. 
Tutaj chodzi mi o kratki ściekowe, takie jak ta. Jest umieszczona prawidłowo, jednak ze względu na ukształtowanie drogi i tak wielu kierowców przejeżdża przez nią. Jak będę u wujostwa to nagram film. 35cee164fc68b76725b5dcf0f2092a8d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gilbert3 napisał:

 

Rodzina jakiś czas temu kupiła mieszkanie, w którym jedno okno balkonowe wychodzi na w sumie rzadko uczęszczaną ulicę. Wszystko było by ok, gdyby nie to, że prawie każdy samochód przejeżdża kołami przez nieszczęśliwie umiejscowioną kratkę kanalizacyjną, której pokrywa przy tym łupie dość głośno decybelami po uszach, nawet przy zamkniętym oknie słychać dość mocno, szczególnie w nocy, a teraz gdy otwarte okna w zasadzie muszą być, to już w ogóle. Oczywiście zarząd dróg miejskich wysłał wujka na drzewo, argumentując, że tak być musi konstrukcyjnie, ale wujek trochę miękki jest i chyba muszę interweniować za niego - nie do końca jestem przekonany czy to musi tak walić.

Internet mówi o montażu gumowych osłon pod studzienki, ale nie kratki. Dzisiaj w mieście z ciekawości przyjrzałem się innym kratkom i w sumie większość jest taka luźna, że nawet nacisk stopy powoduje, że puka, tyle że ich umiejscowienie jest lepsze i rzadko który samochód na to wjeżdża.

Pytam więc wszechwiedzący AK - można wyciszyć ta kratkę czy nie można? Wiecie też czy te kratki należą do zarządu dróg czy raczej trzeba molestować wodociągi?

Jeśli post nie nadaje się na MK proszę o przeniesienie (byle nie na HP bo się zrobi spam, a ja potrzebuję konkretnych odpowiedzi).

 

 

Ostatnio jak jechałem rowerem to widziałem jedną wstawioną na piankę budowlaną ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gilbert3 napisał:

Tutaj chodzi mi o kratki ściekowe, takie jak ta. Jest umieszczona prawidłowo, jednak ze względu na ukształtowanie drogi i tak wielu kierowców przejeżdża przez nią. Jak będę u wujostwa to nagram film. 

 

Nagraj film, dołącz pismo zarządu dróg miejskich i wstaw w dobre miejsce facebooka z pytaniem czy to konstrukcyjne rozwiązanie dwudziestego pierwszego wieku hałasujące całą dobę ma za zadanie komunikację dźwiękową z ZDM celem potwierdzenia, iż nie ukradziono jeszcze pokrywy ;].

Edytowane przez GoldFinger
  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.