Skocz do zawartości

Wybór kamer do monitoringu domu


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rozprowadzoną instalację pod kamery (skrętka). Zastanawiam się jakie kamery wybrać, jaki rejestrator.

Zalezy mi na:

1. kamery mają być obrotowe, z możliwością zdalnego sterowania z aplikacji.

2. Jakość FHD wystarczy.

3. Względna jakość nagrywania po zmroku.

4. Sterowanie z jednej, aplikacji, możliwość spięcia z centralką rejestrującą.

 

W którym kierunku iść, żeby jakość była rozsądna, a przy tym nie zbankrutować? Potrzebuję 4-5 sztuk na dom, 2 sztuki na posesji, 2-3 sztuki do wnętrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 16:00, nikt-znany napisał:

Mam rozprowadzoną instalację pod kamery (skrętka). Zastanawiam się jakie kamery wybrać, jaki rejestrator.

Zalezy mi na:

1. kamery mają być obrotowe, z możliwością zdalnego sterowania z aplikacji.

2. Jakość FHD wystarczy.

3. Względna jakość nagrywania po zmroku.

4. Sterowanie z jednej, aplikacji, możliwość spięcia z centralką rejestrującą.

 

W którym kierunku iść, żeby jakość była rozsądna, a przy tym nie zbankrutować? Potrzebuję 4-5 sztuk na dom, 2 sztuki na posesji, 2-3 sztuki do wnętrza. 

Odpuścić te sterowalne, wybrać zwykłe (tubowe) i kopułkowe do wnętrza. Przy niektórych modelach masz różną ogniskową więc łatwiej jest pokryć teren, najwyżej dodać kamery na krzyż.

DVR najlepiej odrazu kupić tej samej firmy. Apki są najczęściej dedykowane ale też działają z tymi ogólnymi (np na tv). Na kompie można też przez www.

Ja mam Hikvision i jakość do ceny jest bardzo dobra, choć mają swoje wady.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte jest tyle ile ktoś za to zapłaci.

Bezprzewodowo to można sobie kamery wsadzić... Wystarczy odpowiednio zmodyfikowany telefon bądź zwykła karta sieciowa WiFi byś nie miał żadnego sygnału sieci bezprzewodowej w domu.

Profesja nakazuje korzystania z przewodowych rozwiązań.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
9 hours ago, deszczowyRoman said:

dvr z wbudowanym POE , jaką maksymalną długość kabla obsłuzy bez koniecznosci dodatkowego switcha ?

 

Jak to mówią - to zależy ;] 

Jeśli PoE jest wg standardu, to 100m. 

Jeśli to monitoring, to są wynalazki na których kamery można rzucić na 250m - ale to jest bardzo zależne od konkretnego producenta i konkretnych klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 16:00, nikt-znany napisał:

Mam rozprowadzoną instalację pod kamery (skrętka). Zastanawiam się jakie kamery wybrać, jaki rejestrator.

Zalezy mi na:

1. kamery mają być obrotowe, z możliwością zdalnego sterowania z aplikacji.

2. Jakość FHD wystarczy.

3. Względna jakość nagrywania po zmroku.

4. Sterowanie z jednej, aplikacji, możliwość spięcia z centralką rejestrującą.

 

W którym kierunku iść, żeby jakość była rozsądna, a przy tym nie zbankrutować? Potrzebuję 4-5 sztuk na dom, 2 sztuki na posesji, 2-3 sztuki do wnętrza. 

Ja ściągam BESDER z aliexpress. Obrotowe 5MP kupowałem za ~170zł, kopułkowe za ~140zł. Rejestrują na kartę pamięci wkładaną do kamery, ewentualnie na serwer. Dostęp z aplikacji, wykrywanie ruchu, podążanie za obiektem, alarm. Jakość zdjęć mogę Ci wysłać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 15:41, DoLeCk napisał:

Bezprzewodowo to można sobie kamery wsadzić... Wystarczy odpowiednio zmodyfikowany telefon bądź zwykła karta sieciowa WiFi byś nie miał żadnego sygnału sieci bezprzewodowej w domu.

a to nie masz tak że jak np telefon nie dostaje pinga z bezprzewodowego monitoringu to == próba włamania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, DoLeCk said:

Oczywiście możesz taki scenariusz na rejestratorze ustawić ale jak ktoś ma w rękach Twą sieć to się nie zda na nic.

 

Nawet jak nie ma, to po miesiącu dostawania powiadomień o zerwaniu łączności z kamerami, wywali ten telefon przez okno ;] 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiziuk napisał:

 

Nawet jak nie ma, to po miesiącu dostawania powiadomień o zerwaniu łączności z kamerami, wywali ten telefon przez okno ;] 

 

Po latach dochodzę do wniosku, że im mniej "ulepszeń" sobie człowiek pozakłada, tym mniej potem przeklina, gdy zaczną się wieszać i świrować, gdy już zdążył zapomnieć jak to wszystko poustawiał (co wymagało zrobienia jednego lub kilku doktoratów), a nawet jeżeli porobił notatki, to kolejne aktualizacje automatyczne je całkowicie zdezaktualizowały ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Lucyfer said:

kolejne aktualizacje automatyczne je całkowicie zdezaktualizowały

 

:nono:

Działa => nie dotykać.

:phi: 

 

EDIT: no dobra, serwerek aktualizuję na bieżąco :hehe:

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.12.2021 o 13:58, kiziuk napisał:

 

:nono:

Działa => nie dotykać.

:phi: 

 

Owszem.

 

W dniu 15.12.2021 o 13:58, kiziuk napisał:

 

EDIT: no dobra, serwerek aktualizuję na bieżąco :hehe:

 

O widzisz. U mnie doszły zmiany ruterów, niestety aktualizacje apek w telefonie i się nie dało kompletnie uniknąć problemów. System rejestruje stale, stale wystawia sygnał przez modulator na wewnętrzną sieć antenową TV, natomiast świruje połeczenie przez LAN z PC i telefonami. Po prostu co jakiś czas robi się "device offline", "cannot find signal" itd. IP ma przydzielony stały na sztywno, żeby nie było kolizji z innymi zabawkami. Początkowo rejestrator z PC się obsługiwało przez IE z odpowiednimi ustawieniami (FF i Chrome nie działały), teraz pod 10 i przez IE już się nie da ustawić. Musiałem ściągnąć SmartPSS, a z tym są jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytaniem. Powoli przymierzam się do zakupu zestawu kamer (4 wystarczą ale z możliwością dołożenia w razie czego). 2x skrętka wypuszczona w 4 punkty domu, więc kamery interesują mnie tylko po skrętce. Czy taki zestaw (KLIK) pierwszy z brzegu ma rację bytu? Potrzebuję czegoś prostego, łatwego w konfiguracji i bezproblemowego. Budżet do ok 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 10:40, aditola napisał:

Podepnę się z pytaniem. Powoli przymierzam się do zakupu zestawu kamer (4 wystarczą ale z możliwością dołożenia w razie czego). 2x skrętka wypuszczona w 4 punkty domu, więc kamery interesują mnie tylko po skrętce. Czy taki zestaw (KLIK) pierwszy z brzegu ma rację bytu?

 

Te kamery mają tylko 2mpx- słabo, pozatym w opisie jest, że łączone są koncentrykiem, a Ty chcesz po skrętce. No i nie podłączysz więcej niż 4 kamery, bo rejestrator jest tylko na 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/31/2021 at 10:40 AM, aditola said:

Podepnę się z pytaniem. Powoli przymierzam się do zakupu zestawu kamer (4 wystarczą ale z możliwością dołożenia w razie czego). 2x skrętka wypuszczona w 4 punkty domu, więc kamery interesują mnie tylko po skrętce. Czy taki zestaw (KLIK) pierwszy z brzegu ma rację bytu? Potrzebuję czegoś prostego, łatwego w konfiguracji i bezproblemowego. Budżet do ok 1000zł.

Moim zdaniem w tym budżecie to będzie straszak, ja kupiłem to:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-monitoringu-domu-hikvision-turbohd-4-mpx-10586170526

Kamery dwie i po koncentryku, może takie coś:

https://allegro.pl/oferta/hikvision-zestaw-do-monitoringu-ir40m-ip66-2k-utp-11598967803

Ale cudów się nie spodziewaj, ja to mam do monitorowania ogródek przed blokiem z 12x15m.

Więcej pewnie @DoLeCk doradzi. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aditola chcesz dokładać w przyszłości a kupujesz czterokanałowy rejestrator...

Ujek wie co to za twór więc nawet nie szukam informacji czy posiada możliwość dostawienia jednej IP kamery.

IR do 20m to jest porażka.

Nad rozdzielczością się nie pokłonię gdyż nie wiem co chcesz obserwować. Jednak nie instaluję niczego poniżej 4MP.

 

Ale biorąc budżet pod uwagę to w innym sprzęcie raczej nie możesz przebierać.

Kwestia co dokładnie chcesz uzyskać.

 

@Ralph78Rejestratory z wbudowanym modułem WiFi już istnieją ale wyłącznie do obsługi kamer z takim standardem ;)

Zaś jeśli chcesz straszaka, kup atrapy ale takie z diodami IR choć.

Jeśli zaś system CCTV to niestety wyłącznie połączenia przewodowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 08:44, DoLeCk napisał:

@aditola chcesz dokładać w przyszłości a kupujesz czterokanałowy rejestrator...

Ujek wie co to za twór więc nawet nie szukam informacji czy posiada możliwość dostawienia jednej IP kamery.

IR do 20m to jest porażka.

Nad rozdzielczością się nie pokłonię gdyż nie wiem co chcesz obserwować. Jednak nie instaluję niczego poniżej 4MP.

 

Ale biorąc budżet pod uwagę to w innym sprzęcie raczej nie możesz przebierać.

Kwestia co dokładnie chcesz uzyskać.

 

generalnie jestem w tym zielony dlatego szukam informacji :) w takim razie czy takie coś może być KLIK

40m, skrętka, 4mpix, 4 kamery + można jedną po IP dołożyć

Szukam czegoś do zamontowania na domu - 4 kamery mi w zupełności wystarczą 👌 nie oczekuję, że jak w CSI będzie zoom i zobaczę ze 100m napis 1.9TDI na klapie golfa. Chciałbym mieć jakąkolwiek kontrolę co się dzieje koło mojego domu jak mnie nie ma, żebym mógł sobie podejrzeć na smartfonie obraz z każdej kamerki i żeby w nocy cokolwiek było widać. Działka ok 10 arów wokół domu, więc chyba szału nie ma? W każde miejsce mam wyprowadzone podwójnie skrętkę (obraz plus zasilanie) nie wiem czy dobrze ale miałem nadmiar kabla, więc tak zrobiłem. Rejestrator chcę umieścić na strychu ( tam się schodzą wszystkie skrętki) i połączyć go przewodowo lub bez z telewizorem w salonie (utp/wifi/koncentryk lub hdmi). Coś jeszcze powinienem wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednej kamery możesz wykorzystać jedną skrętkę ;)

Jeśli wyłącznie podgląd w okół komina to ten aspekt zrealizujesz.

Lepiej mieć niż nie mieć w przypadku przewodów 😄

Zależnie od odległości TV - DVR możesz dać HDMI. Najwygodniejszy sposób, zwyczajnie przełączasz jak kanał i wszystko widzisz.

Ewentualnie przy dużej odległości po podłaczeniu DVR do sieci możesz przez przeglądarkę w TV oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 13:36, Lucyfer napisał:

Po latach dochodzę do wniosku, że im mniej "ulepszeń" sobie człowiek pozakłada, tym mniej potem przeklina, gdy zaczną się wieszać i świrować, gdy już zdążył zapomnieć jak to wszystko poustawiał (co wymagało zrobienia jednego lub kilku doktoratów), a nawet jeżeli porobił notatki, to kolejne aktualizacje automatyczne je całkowicie zdezaktualizowały

Wiem że to :offtopic: ale w końcu wyjdzie że stóż z psem jest najlepszy i najprostszy w serwisowaniu a je=żeni chodzi o zapamiętywanie kolejności wydarzeń to pomocna jest wścibska sąsiadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kamery analogowe przeznaczone do łączenia po koncentryku można spokojnie łączyć skrętką z rejestratorem. Na 4 lub 6 żyłach puszcza się zasilanie 12V do takiej kamery, a na 2 pozostałych sygnał wideo poprzez specjalny transformatorek dopasowujący impedancję kabla.

Co ciekawe, dzięki temu zabiegowi kamera zadziała na dłuższym kablu niż jakby była podłączona skrętką.

 

Stosowanie kamer analogowych, jest tańsze niż stosowanie kamer IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.