Skocz do zawartości

Szybki temat- białe auto za/przeciw


sowik85

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sowik85 napisał:

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

Dużo zależy w jakich warunkach jeździsz. Na białym widać wszystko co ciemne, błoto, asfalt i kurz są widoczne jak nie lubisz czyścić.

Lava to fajny kolor, sam chciałem taki zamówić już nawet. Myślę, że że utrzymanie tego ciemnego nie będzie dużo bardziej problematyczne niż białego.

I jeden i drugi trzeba myć aby był czysty ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
 
zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.
Ostatni aspekt to wybór koloru.
W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.
 
Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.
Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.
 
Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.
 
Z góry dzięki za opinie o białym!
 
 
Lepiej utrzymać biały niż czarny. Mam drugie białe auto, kolejne też ma być białe.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z białym jest taki problem, że aby go domyć trzeba myć dotykowo. Na myjni bezdotykowej umyjesz i będzie Ci się wydawało, że jest czysto, ale jak przejdziesz palcem, to się okazuje, że pozostała cienka warstwa brudu, której ciśnienie i aktywna piana nie rusza. To czasem widać na szybie przedniej, jak wyjeżdżasz z myjni, to po wyschnięciu naprawdę czysta jest tylko część, gdzie pracują wycieraczki. Na innych, kolorach nie jest to tak widoczne. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sowik85 napisał:

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

Biały 3x razy mniej się brudzi niż czarny. Jak nie jesteś pedantem to jest ok. Mam teraz i czarny i biały to mogę porównać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko raz czarny i to była tragedia. Teraz mam czwarte białe auto i ten kolor jest naprawdę spoko, szczególnie z ciemnymi szybami i latem. 
 

Utrzymanie czystości jest proste. Raz na kwartał myjnia ręczna z dobra chemia i dalej raz w tygodniu bezdotykowa. 
 

Kolejne zamawiam chyba szare pastelowe ale tylko tak na próbę i dla odmiany. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowik85 napisał:

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

jaki model skody? octavia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z białym jest taki problem, że aby go domyć trzeba myć dotykowo. Na myjni bezdotykowej umyjesz i będzie Ci się wydawało, że jest czysto, ale jak przejdziesz palcem, to się okazuje, że pozostała cienka warstwa brudu, której ciśnienie i aktywna piana nie rusza. To czasem widać na szybie przedniej, jak wyjeżdżasz z myjni, to po wyschnięciu naprawdę czysta jest tylko część, gdzie pracują wycieraczki. Na innych, kolorach nie jest to tak widoczne. 

To raczej dla pedantow moze byc problem ;)
Zona ma juz kolejne biale auto i nigdy nie byly myte inaczej niz na bezdotykowych :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:


To raczej dla pedantow moze byc problem ;)
Zona ma juz kolejne biale auto i nigdy nie byly myte inaczej niz na bezdotykowych :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pedant nie pedant, czasem zostanie jakiś paproch na masce i jak spróbujesz paluchem go zetrzeć, to się okazuje, że w tym miejscu jest inny odcień bieli, taki bielszy, jaśniejszy. Mnie to denerwuje. Na innych kolorach nie jest to aż tak widoczne. Wszystko zależy jak komu to wadzi lub nie. Generalnie najgorszy jest czarny - wygląda super tylko od razu po umyciu i wytarciu do sucha ręcznikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sowik85 napisał:

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

 

Biały jest generalnie wg mnie ok, a biały moon jest super, ale... jaka wersja karoq'a?

Jeśli ambition/style to on czarne progi i część zderzaka a to już z białym nie końca dobrze wygląda, choć to kwestia gustu.... osobiście wolałbym lava blue.
Jeśli sportline to biały bez dylematów.
A aspekty praktyczne są za białym :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekD000 napisał:

jaka wersja karoq'a?

 

Style ;]

Ja poszedłem o krok dalej i do białego mam zamiar dobrać czarne nakładki na nadkola :palacz:

 

Mnie się kompozycja bialego lakieru i czarnych progów nawet podoba, choć na żywo chyba nie widziałem :hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sowik85 napisał:

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

 

Biały latem jest OK, nie widać tak kurzu jak na ciemnych kolorach, nie nagrzewa się jak ciemny

W zimie niestety zaraz widać brud 

 

Miałem biały, mam czarny i srebrny

I ten ostatni to jest lux, latem można właściwie nie myć ;)

 

Na białym nie widać też tak rys jak na ciemnym, gdzie każda drobna ryska "świeci" na jasno

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zejk napisał:

Z białym jest taki problem, że aby go domyć trzeba myć dotykowo. Na myjni bezdotykowej umyjesz i będzie Ci się wydawało, że jest czysto, ale jak przejdziesz palcem, to się okazuje, że pozostała cienka warstwa brudu, której ciśnienie i aktywna piana nie rusza. To czasem widać na szybie przedniej, jak wyjeżdżasz z myjni, to po wyschnięciu naprawdę czysta jest tylko część, gdzie pracują wycieraczki. Na innych, kolorach nie jest to tak widoczne. 

IMO to dotyczy każdego koloru :), na ciemnym szare zacieki są jeszcze bardziej widoczne a na czarnym to już w ogóle masakra.

 

5 godzin temu, sowik85 napisał:

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

Ty lepiej pytaj w Skodzie na jakie kolory i wersje są najmniejsza poślizgi przy produkcji :phi:. Warto obejrzeć też na żywo auto w tym kolorze, kiedyś chciałem zamówić Superba w białym perłowym i dopiero jak zobaczyłem na żywo auto w tym kolorze to przyznałem rację sprzedawcy, że wygląda mocno średnio.

Miałem (zwykłe) białe, nie widziałem z tym problemów. Najlepszy był szary czy srebrny. Najgoszy to czarna perła - widać wszystko.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sowik85 napisał:

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 


Biale jest jako tako Ok, ale jest problem z brudem od zabitych robali i czasem od takiego przyklejonego asfaltu (nie wiem jak to nazwać)

 

Na innych kolorach tego tak nie widać.

 

W porównaniu do czarnego dużo mniej widać brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe auto wygląda ładnie tylko jak jest czyste. A czyste jest w zasadzie tylko w okresie letnim, gdzie tak szybko się nie brudzi od deszczów i kurzu. Zimą ładnym białym nacieszysz się max parę godzin po wyjeździe z myjni (jak jest sucho).

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sowik85 napisał:

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

Miałem biały zwykły i biały perłowy. Jeśli nie chcesz zauważać brudu na pojeździe zbyt często, to tylko szarości lub beże...

Biały i ciemne lakiery, widać strasznie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sowik85 napisał:

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji 

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

 

miałem czarny teraz mam biały

-biały wolniej się brudzi

-nie nagrzewa się tak mocno, schłodzenie łatwiejsze

-mycie na karcherach raczej łatwiejsze bo zacieków wody nie widać, zostają robalowe syfy ale i tak lepsze to niż zacieki na czarnym, na czarnym trzeba używać szczotki a to szybko rysuje lakier

-rudą gorzej widać na białym ale zaprawki i na czarnym i na białym łatwo zrobić ;) 

-biały lepiej się komponuje z czarnymi plastikowymi elementami karoserii a na tej skodzie trochę ich jest

 

image.png.b05178485e5766398c50c70e571e2e6a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem ten sam dylemat kolorów przy octavi

 

Biały z pakietem sport (czarny gril i czarne lusterka) wyglądał sportowo i ładnie 

Lava blu wyglądała bardziej na limuzynę (jak to brzmi )  

 

Ps. czy autor wątku wie ile się czeka na produkcję takiego auta :sciana:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RABIN napisał:

 

Ps. czy autor wątku wie ile się czeka na produkcję takiego auta

 

W salonach mówią, że musi zjechać z linii produkcyjnej przed tygodniem 48. Później w produkcji będzie polift. Na razie importer nie dał bana dealerom na przyjmowanie zamówień na obecną wersję.

Mam nadzieję, że na Sylwestra pojadę nowym wozem ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia 

ja mam inne informacje o tym modelu nie ma szans na odbiór auta w tym roku, to samo jeśli chodzi o octavię (tu jakieś 20% szans)

Potrwierdzone mam temat u dwóch dość dużych dilerów skody na śląsku i dolnym śląsku. Handlowcy oczywiście upierali się przy zamówieniu i na 100% odbierać pan bedziesz w tym roku :sciana: jak poprosiłem o wpisanie tego w umowę i zamiast zaliczki wpłacam zadatek to szybko się wycofali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RABIN napisał:

Powodzenia 

ja mam inne informacje o tym modelu nie ma szans na odbiór auta w tym roku, to samo jeśli chodzi o octavię (tu jakieś 20% szans)

Potrwierdzone mam temat u dwóch dość dużych dilerów skody na śląsku i dolnym śląsku. Handlowcy oczywiście upierali się przy zamówieniu i na 100% odbierać pan bedziesz w tym roku :sciana: jak poprosiłem o wpisanie tego w umowę i zamiast zaliczki wpłacam zadatek to szybko się wycofali.

 

No dobra, wygląda to dość dramatycznie. Ale na chłodno- czyli co mają sprzedawać dealerzy do końca roku? Skoro ich high- runner czyli Octavia ma małe szanse na zaniechanie z linii, to samo Karoq :hmm:

Z resztą- problem jest w komponentach elektroniki i tutaj każdy model ma mniejsze bądź większe problemy. 

Ja jestem dobrej myśli- łańcuchy dostaw prędzej czy później się odbudują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zejk napisał:

Z białym jest taki problem, że aby go domyć trzeba myć dotykowo. Na myjni bezdotykowej umyjesz i będzie Ci się wydawało, że jest czysto, ale jak przejdziesz palcem, to się okazuje, że pozostała cienka warstwa brudu, której ciśnienie i aktywna piana nie rusza. To czasem widać na szybie przedniej, jak wyjeżdżasz z myjni, to po wyschnięciu naprawdę czysta jest tylko część, gdzie pracują wycieraczki. Na innych, kolorach nie jest to tak widoczne. 

 

To akurat dotyczy każdego koloru. chyba że masz coś na aucie wtedy bród znacznie mniej przywiera i łatwiej się go zmywa zwykłą myjką :oki:

15 godzin temu, chojny napisał:

Miałem tylko raz czarny i to była tragedia. Teraz mam czwarte białe auto i ten kolor jest naprawdę spoko, szczególnie z ciemnymi szybami i latem.

 

Pierwsze miałem czarne, drugie zamówiłem czarne, trzecie kupiłem srebrne i znowu wróciłem z pełną premedytacją do czarnego. Nigdy więcej srebrnego :czujnik:

Czarny ma taki plus, którego praktycznie żaden inny nie przebije, jak lubisz dbać to robisz lustro z lakieru i czym byś nie jechał to robi robotę :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komor napisał:

Pierwsze miałem czarne, drugie zamówiłem czarne, trzecie kupiłem srebrne i znowu wróciłem z pełną premedytacją do czarnego. Nigdy więcej srebrnego :czujnik:

Czarny ma taki plus, którego praktycznie żaden inny nie przebije, jak lubisz dbać to robisz lustro z lakieru i czym byś nie jechał to robi robotę

 

Mam tak samo, poprzednio były dwa czarne, teraz odcień szarości... i w kolejnym już wiem że czarny będzie kusił właśnie dla tego efektu po umyciu i położeniu czegokolwiek na lakier :] wadą wg mnie czarnego jest to że auto mocniej się nagrzewa.
Z kolei na biały co by nie położyć to i tak prawie nie widać efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sowik85 napisał:

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

ja mam teraz pierwszy biały samochód. Jak dla mnie rewelacja, najbardziej praktyczny lakier. Byle obicie drzwiami na parkingu nie rzuca się w oczy, bo podkład też jest biały, świetnie się go myje na bezdotykowych bo dobrze widać gdzie jest niedomyte (na ciemnym lakierze jak poleję wodą to czasami nie widać i dopiero jak wyschnie to widzę gdzie nie domyłem), nie nagrzewa się tak strasznie. Czy bardziej widać brud? Nie wiem, może jak jest pochlapany błotem to bardziej widać niż na czarnym na przykład, ale taki codzienny normalny kurz w lecie czy sól w zimie to bez różnicy imho

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam białą perłę i jest o niebo lepiej niż poprzednie czarne. Nie widać tak rys jak na ciemnych. Kolejne tez bym białe kupil, gdzie czarnego juz nigdy. A czarny tez mam w domu, więc mam pogląd. Pewnie jakiś srebrny, szary czy oliwka, będą lepsze, ale z bialym nie jest tak źle. Fakt, ze jak chcesz umyć na glanc to trzeba się narobic, bo wszystkie ciemne kropki od smoly na progach, drzwiach to dobrze widać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sowik85 napisał:

 

No dobra, wygląda to dość dramatycznie. Ale na chłodno- czyli co mają sprzedawać dealerzy do końca roku? Skoro ich high- runner czyli Octavia ma małe szanse na zaniechanie z linii, to samo Karoq :hmm:

Z resztą- problem jest w komponentach elektroniki i tutaj każdy model ma mniejsze bądź większe problemy. 

Ja jestem dobrej myśli- łańcuchy dostaw prędzej czy później się odbudują.

Też tak myślałem w 2016r :hehe:. Potem było już tylko gorzej.

Oczywiście żaden sprzedawca przy takiej otoczce nie podpisze się pod datą produkcji/dostawy której nie zna. Pamiętam eskalacje u importera (na 100 aut dostarczono kilka), rozmowy i cała tak ignorancja producenta "co nam zrobicie" 8-). Jak dla mnie to śmiechu warte i jakoś taki VW radził sobie o wiele lepiej.

Aha były też świetne wątki na forum Skody i plebiscyt "najszybsza wersja w produkcji". Można było się dowiedzieć, że wentylowane siedzenia to +3M a kremowa tapicerka to przy dobrych wiatrach +2M :phi:. Były też wątki "odstąpię rezerwacje auta z wyznaczoną datą produkcji !!!" - ludzie nie wytrzymywali i rezygnowali z zakupu, na ich miejsce szybko wskakiwali inni, czasem przemierzając kraj aby być tym pierwszym :hehe:.

Komedia dla ludzi o mocnych nerwach.

 

Najgorsze było natomiast to, że o ile by powiedzieli uczciwie że auto będzie za 9 miesięcy to można zdecydować czekać czy nie, ale tak nie było auto ma być za 3M, potem za 5M, potem "po wakacjach", potem za 9M - wtedy ta komedia mnie przestała bawić.

Simply clever !

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

 

To akurat dotyczy każdego koloru. chyba że masz coś na aucie wtedy bród znacznie mniej przywiera i łatwiej się go zmywa zwykłą myjką :oki:

 

Pierwsze miałem czarne, drugie zamówiłem czarne, trzecie kupiłem srebrne i znowu wróciłem z pełną premedytacją do czarnego. Nigdy więcej srebrnego :czujnik:

Czarny ma taki plus, którego praktycznie żaden inny nie przebije, jak lubisz dbać to robisz lustro z lakieru i czym byś nie jechał to robi robotę :oki:

 

 

Musiałbym na głowę upaść... auto ma jechać a nie błyszczeć. :] 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

 

Musiałbym na głowę upaść... auto ma jechać a nie błyszczeć. :] 

 

Nie każdy topi auto w rzece podczas jazdy ;] ;)

Ja tam lubię jak fura się błyszczy, przyjemniej mi się wtedy wsiada.

No i lubie się czasem pobawić w mały detailing :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sowik85 napisał:

 

Nie każdy topi auto w rzece podczas jazdy ;] ;)

Ja tam lubię jak fura się błyszczy, przyjemniej mi się wtedy wsiada.

No i lubie się czasem pobawić w mały detailing :ok:

 

Raz się nie liczy... a nie 20 razy... też się nie liczy :]

 

Rozumiem, też się kiedyś starałem ale przestałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zejk napisał:

Pedant nie pedant, czasem zostanie jakiś paproch na masce i jak spróbujesz paluchem go zetrzeć, to się okazuje, że w tym miejscu jest inny odcień bieli, taki bielszy, jaśniejszy. Mnie to denerwuje. Na innych kolorach nie jest to aż tak widoczne. Wszystko zależy jak komu to wadzi lub nie. Generalnie najgorszy jest czarny - wygląda super tylko od razu po umyciu i wytarciu do sucha ręcznikiem. 

 

Jak widać dobór koloru zależy jest od tego kto jak się bawi z myciem. Ja jadę na te myjki samoobsługowę to szoruję auto szczotką i nigdy w życiu nie wycierałem auta suchym ręcznikiem. Więc zacznijmy od tego kto ile czasu chce spędzać na myciu auta. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

 

Jak widać dobór koloru zależy jest od tego kto jak się bawi z myciem. Ja jadę na te myjki samoobsługowę to szoruję auto szczotką i nigdy w życiu nie wycierałem auta suchym ręcznikiem. Więc zacznijmy od tego kto ile czasu chce spędzać na myciu auta. 

 

Masz mało czasu na mycie = kup auto w kolorze brudu.

Najlepiej grafit, na srebrnym jednak już więcej widać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spad napisał:

 

Jak widać dobór koloru zależy jest od tego kto jak się bawi z myciem. Ja jadę na te myjki samoobsługowę to szoruję auto szczotką i nigdy w życiu nie wycierałem auta suchym ręcznikiem. Więc zacznijmy od tego kto ile czasu chce spędzać na myciu auta. 

 

Czarny jak umyję i się pobawię, to wystarczy że dzień postoi pod domem i już jest brudny 😡

 

Na białym/szarym tego nie widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, komor napisał:

 

Masz mało czasu na mycie = kup auto w kolorze brudu.

Najlepiej grafit, na srebrnym jednak już więcej widać ;]

 

Dokładnie, choć mam teraz biały i czerwony i nie narzekam. Raz w miesiącu na myjnię, szczotką przejadę, opłuczę i świeci się przez miesiąc. Oczywiście "onaniści" wycierający auta szmatą po umyciu na pewno nie będą zadowoleni. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

 

Dokładnie, choć mam teraz biały i czerwony i nie narzekam. Raz w miesiącu na myjnię, szczotką przejadę, opłuczę i świeci się przez miesiąc. Oczywiście "onaniści" wycierający auta szmatą po umyciu na pewno nie będą zadowoleni. ;) 

Hej hej :old:

Sam wycieram ręcznikami auta ;]

Jak nie wytrę to niestety na moim czarnym i granatowym zostają zacieki z twardej wody i znowu muszę myć rotfl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, spad napisał:

 

Dokładnie, choć mam teraz biały i czerwony i nie narzekam. Raz w miesiącu na myjnię, szczotką przejadę, opłuczę i świeci się przez miesiąc. Oczywiście "onaniści" wycierający auta szmatą po umyciu na pewno nie będą zadowoleni. ;) 

jakoś tych szczot nie polecam, po 3 latach szczotkowania czarnego pełno rys 😕 do białasa jeżdżę na karchera gdzie wpierw taka pianą spsikuje auto, potem spsikuje to myciem pod cisnieniem, a co nie chce zejść to mam taką rękawicę z frędzlami na szybko żeby ruszyć ręką i lecieć dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K3 napisał:

Bierz kolor, za dużo jest białych, czarnych szarych na drodze...

Niebieski albo tą czerwień. 

 

Czerwień byłaby spoko ale w wersji Sportline- niestety, poza budżetem.

 

Ostatecznie zamówiony biały.

Dzięki wszystkim za wskazówki!

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plusów koloru jeszcze bym dodał, że auto jest bardziej widoczne na drodze i jest mniejsze prawdopodobieństwo, ze ktoś nam przypadkiem z podporządkowanej wyjedzie, albo na czołówkę poleci.
Co prawda badań w tym zakresie nie prowadziłem, ale tak na chłopski rozum... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chojny napisał:

Miałem tylko raz czarny i to była tragedia. Teraz mam czwarte białe auto i ten kolor jest naprawdę spoko, szczególnie z ciemnymi szybami i latem. 
 

Utrzymanie czystości jest proste. Raz na kwartał myjnia ręczna z dobra chemia i dalej raz w tygodniu bezdotykowa. 
 

Kolejne zamawiam chyba szare pastelowe ale tylko tak na próbę i dla odmiany. 

Potwierdzam. Mam już 3 z kolei białe. Z czarnymi dodatkami fajnie wygląda i dłużej wygląda na względnie czyste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plusów koloru jeszcze bym dodał, że auto jest bardziej widoczne na drodze i jest mniejsze prawdopodobieństwo, ze ktoś nam przypadkiem z podporządkowanej wyjedzie, albo na czołówkę poleci.
Co prawda badań w tym zakresie nie prowadziłem, ale tak na chłopski rozum... :phi:
Za starych czasów ubezpieczniowych, poczatek lat 90-tych to za biały kolor była zniżka w ubezpieczeniu.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.