Skocz do zawartości

Szybki temat- białe auto za/przeciw


sowik85

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2021 o 18:37, zejk napisał:

Z białym jest taki problem, że aby go domyć trzeba myć dotykowo. Na myjni bezdotykowej umyjesz i będzie Ci się wydawało, że jest czysto, ale jak przejdziesz palcem, to się okazuje, że pozostała cienka warstwa brudu, której ciśnienie i aktywna piana nie rusza. To czasem widać na szybie przedniej, jak wyjeżdżasz z myjni, to po wyschnięciu naprawdę czysta jest tylko część, gdzie pracują wycieraczki. Na innych, kolorach nie jest to tak widoczne. 

tak a na ciemnym nie ma cienkiej warstwy brudu! jprdle jaka logika.:facepalm: po prostu wszystko zależy od myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 18:07, sowik85 napisał:

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

moje 4 te z rzędu białe auto - nie chce innego koloru. nie widać rys. kurzu  ew wgniotek parkingowych.

20210626_185808.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dareek napisał:

tak a na ciemnym nie ma cienkiej warstwy brudu! jprdle jaka logika.:facepalm: po prostu wszystko zależy od myjni.

Czytaj do końca... Na innych kolorach tak bardzo tego nie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dareek napisał:

na KAŻDYM to widać.

:facepalm:  Gdzie ja napisałem że nie widać? Napisałem, że widać mniej. Jeżeli uważasz inaczej, to któryś z nas powinien iść do lekarza od oczu i nie podejmuję się rozstrzygać który z nas to powinien być. EOT

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zejk napisał:

:facepalm:  Gdzie ja napisałem że nie widać? Napisałem, że widać mniej. Jeżeli uważasz inaczej, to któryś z nas powinien iść do lekarza od oczu i nie podejmuję się rozstrzygać który z nas to powinien być. EOT

no w sumie racja np czarny będzie szary. W sumie żadna różnica 😂:facepalm: przecież szary to taki prawie czarny.🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanych przeze mnie dotychczas aut to srebrny jest najlepszy. Efekt końcowy po myciu czy woskowaniu nie jest jakiś wybitny. Nie zrobi się na nim lustra jak przy ciemnych lakierach. Kurz, rysy czy odpryski też mniej widoczne. Zdecydowanie pod względem użytkowym kolor najbardziej przyjazny i najmniej czasu poświęcam na jego kondycję. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 18:07, sowik85 napisał:

Witajcie,

 

zapadła decyzja i jutro zamawiamy do produkcji Skodę Karoq.

Ostatni aspekt to wybór koloru.

W Skodzie kolory są generalnie szaro-bure więc nie ma specjalnie w czym wybierać.

 

Kolorem, w którym to auto wygląda wg. nas ładnie jest Biały Moon- metalizowany.

Potrzebuję za i przeciw od użytkowników białych aut- interesują mnie tylko aspekty praktyczne.

 

Jako opcja "B" rozważany jest kolor "Lava Blue" ale on jest dość ciemny- nie wiem jak "brudno" będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie o białym!

 

 

 

Mam białe i czarne. Czarne o wiele trudniej utrzymać w czystości ale z białym też szału nie ma. Najlepsze są srebrne lub w kolorze brudu.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 10:22, komor napisał:

Czarny ma taki plus, którego praktycznie żaden inny nie przebije,  i czym byś nie jechał to robi robotę :oki:

 

Jest kilka modeli, ktore w czerni wyglądają beznadziejnie, i cokolwiek byś nie zrobił, to nic tego nie zmieni

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janosik z Pogranicza napisał:

Byłem w podobnej sytuacji. 
mial być dramat a auto już w Polsce. 

 

U mnie był problem bo potrzebuję hak a nie chce dokładać tylko oryginał więc mocno skomplikowało to sprawę.

 

Kiedy zamawiane auto i kiedy odbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pejus1982 napisał:

 
1.5 TSI ? Jeśli to nie tajemnica to jaka cena do odbioru?

 

1.5 TSI, manualna skrzynia, wersja Style + dodatki. 112.100. Od cennika udało się urwać 5.85%. 

W umowie wpisany ostateczny termin odbioru 28.01.2022.

Edytowane przez sowik85
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał:

 

1.5 TSI, manualna skrzynia, wersja Style + dodatki. 112.100. Od cennika udało się urwać 5.85%. 

W umowie wpisany ostateczny termin odbioru 28.01.2022.


To dobra cena, rozumiem że Karoq to odpowiednik Tiguana w VW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pejus1982 napisał:


Zamawiałeś w Częstochowie?

Tak, przebili ofertę, którą dostałem na Śląsku. Jestem całkiem zadowolony z ceny którą udało się uzyskać, choć to nadal kupa siana ;) za Skodę ;]

Teraz jeszcze muszą wyprodukować, mam nadzieję że dojdzie do pozytywnego finału tego zamówienia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sowik85 napisał:

 

1.5 TSI, manualna skrzynia, wersja Style + dodatki. 112.100. Od cennika udało się urwać 5.85%. 

W umowie wpisany ostateczny termin odbioru 28.01.2022.

bardzo dobra cena octavia z tym samym silnikiem wyszła trochę drożej (10tzł) :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 10:18, stig napisał:

Z posiadanych przeze mnie dotychczas aut to srebrny jest najlepszy. Efekt końcowy po myciu czy woskowaniu nie jest jakiś wybitny. Nie zrobi się na nim lustra jak przy ciemnych lakierach. Kurz, rysy czy odpryski też mniej widoczne. Zdecydowanie pod względem użytkowym kolor najbardziej przyjazny i najmniej czasu poświęcam na jego kondycję. 

Też tak uważam. Żona jeździła (ja wcześniej) srebrnym (szarawym) i to był zdecydowanie najlepszy kolor do utrzymania w czystości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czarnego Yeti a zona ma biala perle Swifta.Nie widze roznicy-obydwa myje 3 razy w roku:palacz:

Jedynie faktycznie zarysowania widac bardziej na czarnym-dlatego szybciej bedzie sprzedany aby nie denerwowal mnie tym.

Swiftem zrobilem szkode calkowita na Astrze G-po tym wiekopomnym wydarzeniu w Suzuki  trzeba zblizyc sie na odleglosc 2-3m  aby zobaczyc spekany lakier na zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na białym najlepiej są widoczne czarne naklejki,

więc jak ktoś sobie chce na auto przykleić naklejkę ze strażakiem, motocyklistą albo z hasłem "nie krzywdź" nad ikoną psa,

to musi kupić białe.

Edytowane przez kordirko
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

@sowik, oglądałeś Atece? Masz o 1 rok dłuższą gwarancję w cenie, a do tego samochód lepiej się prowadzi.

 

Tak, Ateca to nawet był moj faworyt. Ale finansowanie gorsze i cena wyjściowa też wyższa. Dostałem ofertę na Atecę 113.000 a jeszcze musiałem dołożyć parę dodatków wiec wyszłoby ok 116.000.  

Jak zacząłem się rozgladać za autem to 100tyś zł to był mój próg bólu ;]

Seat daje 5 lat gwary, Skoda tylko 2. Ale w Skodzie za 600zł można przedłużyć o kolejne 2 lata :ok:

 

Koniec końców wygrała Skoda, latwiej mi było iść na inne kompromisy niż finansowe ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sowik85 napisał:

Koniec końców wygrała Skoda, latwiej mi było iść na inne kompromisy niż finansowe ;)

 

 

Na pewno będziesz zadowolony. Zwróciłem tylko na uwagę na to, że raczej długo użytkujesz samochody i każdy dodatkowy rok gwarancji zawsze jest na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Zwróciłem tylko na uwagę na to, że raczej długo użytkujesz samochody i każdy dodatkowy rok gwarancji zawsze jest na plus

 

Trafna obserwacja :ok:

Skoda jest zaplanowana jako 1wsze auto w rodzinie na nie mniej niż 6 lat. Obecny Golf był planowany podobnie a jeździ już 13 rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.