Jump to content

Malowanie płytek w łazience

bielaPL
 Share

Recommended Posts

Malowanie płytek w łazience - robił to ktoś? Na poniższych zdjęciach efekt super

https://www.homebook.pl/artykuly/5277/jaka-farbe-do-plytek-wybrac-przeglad-4-najczesciej-wybieranych-produktow

a jak to wygląda w praktyce? Użytkuje ktoś takie?

Godzinę temu, bielaPL napisał:

Malowanie płytek w łazience - robił to ktoś? Na poniższych zdjęciach efekt super

https://www.homebook.pl/artykuly/5277/jaka-farbe-do-plytek-wybrac-przeglad-4-najczesciej-wybieranych-produktow

też jestem zainteresowany więc podpinam się pod temat

Znajomi mają pomalowane płytki w dodatkowej małej toalecie i efekt jest słaby. Ponoć nie powinno się malować dużych powierzchni, ale mi osobiście nie podoba się to też na małej. Co do trwałości - mają pomalowaną podłogę i ściany i po ponad roku nie ma żadnych przetarć ani odprysków. Ale widać, że to malowane i wygląda to źle. Miałem nadzieję, że uniknę wymiany płytek w kuchni, niestety po tym, co u nich zobaczyłem u siebie się na malowanie nie zdecyduję. Nie pytałem jaką farbą malowali - może w tym problem?

W byłym mieszkaniu pomalowałem na biało. Pani kupująca sobie zażyczyła. Początkowo wyglądało OK, ale o ile na ścianach w miarę farba się trzymała, o tyle na podłodze rysy zrobić bardzo łatwo.

Generalnie efekt jest nieco wątpliwy pod względem wyglądu i raczej nietrwały.

Nie pamiętam czym malowałem, ale raczej wziąłem coś "zdrowego" więc woda jako rozpuszczalnik.

20 godzin temu, bielaPL napisał:

Malowałem. Beżowe na biało. Ponad pół roku temu. Jak na razie jest ok. 

IMG_20210805_092223.jpg

• Like 1

25 minut temu, Oscar_ napisał:

Malowałem. Beżowe na biało. Ponad pół roku temu. Jak na razie jest ok. 

Wałek? Natrysk? Możesz napisać jaka to farba?

Przynajmniej na foto wygląda całkiem całkiem.

19 minut temu, tomkowski napisał:

Wałek? Natrysk? Możesz napisać jaka to farba?

Przynajmniej na foto wygląda całkiem całkiem.

najpierw fugi dwa razy cienkim pędzelkiem bo byli ciemno brązowe , potem zgodnie z instrukcją dwa razy wałkiem kafle.

Farba taka o z leroy.

Edit :

Tak to wygląda z bliska (nie wiem czy widać na foto) 

Efekt "morki" jest ponieważ taka była struktura kafla. Na idealnie lustrzanych nie malowałem więc nie wiem jak wychodzi. 

IMG_20210805_095637.jpg

IMG_20210805_100942.jpg

Edited by Oscar_
  • Like 3
  • Thanks 1

@bielaPL

Malowałem biało-czarne płytki na biało. 

U mnie czarny przykryło dopiero po trzech warstwach.

Trzeba dobrze przygotować płytki przed malowaniem, nie tylko odtluścić ale i umyć. 

Gdybym miał malować jeszcze raz to też użyłbym tą samo farbę. 

• Like 1

22 minuty temu, szpyrek napisał:

@bielaPL

Malowałem biało-czarne płytki na biało. 

U mnie czarny przykryło dopiero po trzech warstwach.

Trzeba dobrze przygotować płytki przed malowaniem, nie tylko odtluścić ale i umyć. 

Gdybym miał malować jeszcze raz to też użyłbym tą samo farbę. 

Tak, to prawda. Najpierw myłem potem dwa razy benzyną ekstrakcyjną odtłuszczałem. 

Edited by Oscar_
  • Like 1

W dniu 4.08.2021 o 22:40, hyperreal napisał:

Znajomi mają pomalowane płytki w dodatkowej małej toalecie i efekt jest słaby. Ponoć nie powinno się malować dużych powierzchni, ale mi osobiście nie podoba się to też na małej. Co do trwałości - mają pomalowaną podłogę i ściany i po ponad roku nie ma żadnych przetarć ani odprysków. Ale widać, że to malowane i wygląda to źle. Miałem nadzieję, że uniknę wymiany płytek w kuchni, niestety po tym, co u nich zobaczyłem u siebie się na malowanie nie zdecyduję. Nie pytałem jaką farbą malowali - może w tym problem?

Nie ma co uogólniać bo to pewnie zależy jakie kafle w jakim pomieszczeniu i jaką farbą mamy pomalować

Miałem w poprzednim mieszkaniu kafelki w kuchni na ścianie (10x10 chropowate w niemodnym kolorze beżowym)

Zrobiliśmy odświeżenie kuchni m.in z malowaniem płytek na biało

Byłem bardzo sceptyczny ale efekt był po prostu rewelacyjny

Dodatkowo zmiana powierzchni na bardziej śliską ułatwiała potem utrzymanie czystości np w pobliżu palników kuchenki

Używałem Dulux Szybka Odnowa Płytki ścienne - dwuskładnikowa (z utwardzaczem) i malowaliśmy we dwoje zaraz po sobie - jedno fugi pędzelkiem, drugie kafelki wałeczkiem

Mega mega ważne jest oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni.

Edited by wald0
  • Like 2