Skocz do zawartości

Da się sprawdzić szkody po VIN albo po numerze rejestracyjnym?


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Potrzebuje sprawdzić dwa auta jeśli chodzi o szkodowość w bazach...

Do jednego mam zdjęcia DR z dnia wyrządzenia szkody - ale na tej rządowej stronie wyskakuje mi, że nie ma w bazie takiego auta. Sprawdzenie OC na dzień działa i pokazuje ubezpieczyciela...

 

Do drugiego auta mam tylko numer rejestracyjny.

 

Wyszła bardzo dziwna historia właśnie z tymi dwoma pojazdami i podejrzewam wał na ubezpieczeniu. Chciałbym sprawdzić co bazy o nich mówią....

 

Krawiec

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krawiec napisał:

Potrzebuje sprawdzić dwa auta jeśli chodzi o szkodowość w bazach...

Do jednego mam zdjęcia DR z dnia wyrządzenia szkody - ale na tej rządowej stronie wyskakuje mi, że nie ma w bazie takiego auta. Sprawdzenie OC na dzień działa i pokazuje ubezpieczyciela...

 

Do drugiego auta mam tylko numer rejestracyjny.

 

Wyszła bardzo dziwna historia właśnie z tymi dwoma pojazdami i podejrzewam wał na ubezpieczeniu. Chciałbym sprawdzić co bazy o nich mówią....

 

Krawiec

 

 

Jesli jest zarejestrowany na firmę to mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, krawiec napisał:

Do jednego mam zdjęcia DR z dnia wyrządzenia szkody - ale na tej rządowej stronie wyskakuje mi, że nie ma w bazie takiego auta.

 

 

Żeby historiapojazdu.gov.pl zwróciło dane, musisz mieć 100% zgodności nr rej., VIN i daty pierwszej rejestracji na moment sprawdzenia. Jeśli auto zmieniło nr rej. po szkodzie, to nie dostaniesz danych.

 

Ps. Z tego co kojarzę, są tam jakieś dane szkodowe z autoDNA i carfax, ale bardzo podstawowe, typu: był skradziony, był zalany, bez szczegółów, dat, rozmiaru uszkodzeń, zdjęć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mie2nio napisał:

Ps. Z tego co kojarzę, są tam jakieś dane szkodowe z autoDNA i carfax, ale bardzo podstawowe, typu: był skradziony, był zalany, bez szczegółów, dat, rozmiaru uszkodzeń, zdjęć

 

zdarzają się takie dane ;)

 

 

obraz.png.7d4f05ec92b0001be1ae6f9e862d6cc0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mie2nio napisał:

Żeby historiapojazdu.gov.pl zwróciło dane, musisz mieć 100% zgodności nr rej., VIN i daty pierwszej rejestracji na moment sprawdzenia. Jeśli auto zmieniło nr rej. po szkodzie, to nie dostaniesz danych.

 

Ps. Z tego co kojarzę, są tam jakieś dane szkodowe z autoDNA i carfax, ale bardzo podstawowe, typu: był skradziony, był zalany, bez szczegółów, dat, rozmiaru uszkodzeń, zdjęć.

W motodzienniku całkiem sporo info znajdują o autach, nie ma reguły oczywiście. 
 

W moim aucie naprawiłem próg prywatnie i diler dodał do bazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krawiec napisał:

Potrzebuje sprawdzić dwa auta jeśli chodzi o szkodowość w bazach...

poszukaj wśród znajomych jakiegoś likwidatora/rzeczoznawcy TU z dostępem do baz tam jest wszystko co było zgłoszone (nawet w przypadku rezygnacji przy AC)

Od ca 2010r bazy są niemal kompletne dla aut z pierwszą rejestracją w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
9 godzin temu, Guzon87 napisał(a):

A raport carvertical? 

Ale tam chyba jeszcze data pierwszej rejestracji potrzebna

Mam wszystkie dane, bo ktoś mnie prosi o sprzedaż auta po osobie, która odeszła do Pana.

Przed ewentualną sprzedażą wołałbym poznać dokładną historię przed sprowadzeniem.

 

 

Zastanawiam się tylko gdzie najpewniej to sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.