Skocz do zawartości

A może by tak Boxster?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadło mi ostatnio w oko takie ogłoszonko

https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-boxster-zadbane-porsche-boxster-w-swietnym-stanie-ID6DYj0K.html?isPreview=1

 

generalnie można to kupić między 40-60 klocków, z samej jazdy wydaje mi się że powinien być fajny ale to do sprawdzenia na żywo

 

 

Z minusów to wiadomo, wygląd zewnętrzny i 2 miejsca. Osiągi też nie jakieś super chociaż tu nie chodzi o super przyśpieszenia. Na zimę raczej bym go odstawiał na tzw wieszak. Pytanie co w tej cenie lub mniejszej da porównywalną frajdę i czy jest to auto warte zachodu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

Wpadło mi ostatnio w oko takie ogłoszonko

https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-boxster-zadbane-porsche-boxster-w-swietnym-stanie-ID6DYj0K.html?isPreview=1

 

generalnie można to kupić między 40-60 klocków, z samej jazdy wydaje mi się że powinien być fajny ale to do sprawdzenia na żywo

 

 

Z minusów to wiadomo, wygląd zewnętrzny i 2 miejsca. Osiągi też nie jakieś super chociaż tu nie chodzi o super przyśpieszenia. Na zimę raczej bym go odstawiał na tzw wieszak. Pytanie co w tej cenie lub mniejszej da porównywalną frajdę i czy jest to auto warte zachodu?

Rzeszow to pewnie z USA :phi: Mialem swojego czasu Porshe a wlasciwie uzytkowalem Panamere bo z kasa za projekt byo krucho to dostalem w rozliczeniu. Nic nie da takiej frajdy z jazdy jak Porshe no oprocz Lambo i innych Ferrari. 

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi ostatnio w oko takie ogłoszonko
https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-boxster-zadbane-porsche-boxster-w-swietnym-stanie-ID6DYj0K.html?isPreview=1
 
generalnie można to kupić między 40-60 klocków, z samej jazdy wydaje mi się że powinien być fajny ale to do sprawdzenia na żywo
 
 
Z minusów to wiadomo, wygląd zewnętrzny i 2 miejsca. Osiągi też nie jakieś super chociaż tu nie chodzi o super przyśpieszenia. Na zimę raczej bym go odstawiał na tzw wieszak. Pytanie co w tej cenie lub mniejszej da porównywalną frajdę i czy jest to auto warte zachodu?

Jak silnik ci padnie zaplacisz kosmos
Duda kiedys szukal

Moze mazda mx5?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bielaPL napisał:

Z minusów to wiadomo, wygląd zewnętrzny i 2 miejsca. Osiągi też nie jakieś super chociaż tu nie chodzi o super przyśpieszenia. Na zimę raczej bym go odstawiał na tzw wieszak. Pytanie co w tej cenie lub mniejszej da porównywalną frajdę i czy jest to auto warte zachodu?


Mx-5
SLK mocniejsze
Abarth 500
BMW Z3/Z4

 

Jak chcesz zobaczyć Abartha to możemy się ustawić, bo myślę żeby swojego puścić dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stig napisał:

W przedziale do 60k są już Toyoty GT86 😁

To ma wyjatkowo kiepskie osiagi. Wiadomo na gorskim odcinku bedzie super ale dojazd na odcinkej zajmie wiecznosc. Pierwszy lepszy 1.5TSI w Scali to objedzie w miescie. Troche szkoda wydac 80k i przegrywac na swiatlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karax napisał:

oczywiście, w stanie odpowiednim do takiego budżetu

Tak, aczkolwiek doprowadzenie do stanu jakiego dany użytkownik wymaga nie będzie pewnie kosztować tyle co naprawa w tym Porsche. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

To ma wyjatkowo kiepskie osiagi. Wiadomo na gorskim odcinku bedzie super ale dojazd na odcinkej zajmie wiecznosc. Pierwszy lepszy 1.5TSI w Scali to objedzie w miescie. Troche szkoda wydac 80k i przegrywac na swiatlach.

Ach te wyścigi spod świateł . Wolę taką Toyotą polatać bokiem niż się cieszyć przyspieszeniem na wprost.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porsche to Porsche - inny swiat niz MX5, Toyobaru czy inny Abarth. Za prestiż i elitarność się płaci, zwłaszcza w serwisie. Tu chyba nie ma takiej rzeszy pasjonatow i kombinatorów jak w przypadku zwlaszcza MX5 gdzie wszystko jest na wiele sposobow rozpracowane 😄 btw. mam MX5 do sprzedania, powinna dać radę ze Scalą 1.5 na prostej, z tym Boxsterem tez jest szansa

Edytowane przez alastair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 14:44, bielaPL napisał:

Pytanie co w tej cenie lub mniejszej da porównywalną frajdę i czy jest to auto warte zachodu?

 

Jako inwestycja lepsze będzie Porsche Boxter. Teoretycznie wszystko wskazuje, że pójdą w górę; praktycznie może być jak z 924 i trochę to zajmie ;)

Do regularnego użytkowania lepsze będzie Audi TT 8n 1.8T 225KM quattro roadster (ew. 3.2, ale są bardziej problemowe, nie mają znacząco lepszych osiągów i odpłynęły już z cenami).

 

[edit] To w sumie szczegół, ale pamiętaj, że takie auta jeżdżą na paliwie 98 oktanów …i lubią je w dużych ilościach ;)

 

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 14:47, wujek napisał:

:phi: Mialem swojego czasu Porshe a wlasciwie uzytkowalem Panamere bo z kasa za projekt byo krucho to dostalem w rozliczeniu. Nic nie da takiej frajdy z jazdy jak Porshe no oprocz Lambo i innych Ferrari. 

Ja natomiast dostałem w rozliczeniu - za pochówek żony włoskiego mafiozo - Ferrari Testarossa i powiem Ci, że dupy nie urywa.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 14:47, wujek napisał:

Nic nie da takiej frajdy z jazdy jak Porshe no oprocz Lambo i innych Ferrari. 

Pod warunkiem, że pod maską ma silnik.

Jechałem Cayenne I z silnikiem 3.2 i ta krowa z tym motorkiem to się tylko przemieszcza. Po naciśnięciu gazu zmienia się tylko odgłos silnika. Na światłach to chyba tylko rowerzyści zostają w tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

Za 40k? Chetnie takiego kupie.

Myślałem, że na forum motoryzacyjnym ma się szersze poglądy i nie ogranicza się do mierzenia osiągów czy frajdy z jazdy wynikiem na następnych światłach. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie tak jak z  Gelenda-pierwszy problem i sprzedasz:hehe:
Hehe wszystko może być ;). Ale ZJ już pojeździłem 2 lata ;).

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Mx-5
SLK mocniejsze
Abarth 500
BMW Z3/Z4
 
Jak chcesz zobaczyć Abartha to możemy się ustawić, bo myślę żeby swojego puścić dalej


Abartha to nie. Za wysoko się siedzi. Jeździłem już takim ;) tylko nie cabrio. BMW podobnie drogie. Slk nie wiem jak to jeździ pooglądam testy. Bejce też się cenią a nie wiem czy tak fajnie latają. Ten prosiak z filmiku naprawdę ma fajny dźwięk. Muszę gdzieś się przysiąść.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bielaPL napisał:


 

 


Abartha to nie. Za wysoko się siedzi. Jeździłem już takim ;) tylko nie cabrio. BMW podobnie drogie. Slk nie wiem jak to jeździ pooglądam testy. Bejce też się cenią a nie wiem czy tak fajnie latają. Ten prosiak z filmiku naprawdę ma fajny dźwięk. Muszę gdzieś się przysiąść.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Skoda Scala 1.5 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porsche to porsche i nie ma co tu co dyskutować. Boxter jakoś do mnie nie przemawia, ale 911 już tak😁.

Ostatnio ceny 996 się tak odkleiły, ze nawet najbardziej znienawidzone przez fanatyków 911 zaczęło być drogie🤣. Jeśli koszty serwisowania porsche i cena silnika w razie co cię nie odstrasza to bierz.


Ja kupiłem sobie taki wóz niedawno i spełnia właśnie role weekendowego/ wieczornego auta na odmulenie głowy. Zwraca uwagę nie mniej niż boxter i chyba jest tańszy w utrzymaniu. Daje taki fajny feeling…odpręża, a jednocześnie zawieszenie abc pozwala na taka jazdę w zakrętach jakby auto ważyło 1000kg. 
Jak chcesz to masz cruisera do lansu, a jak chcesz trochę depnac to nawet sie napędza, v8 brzmi i fajnie sie trzyma drogi.

7907D2B2-0DF6-4018-9216-B6D0E41D850C.jpeg

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stig napisał:

Myślałem, że na forum motoryzacyjnym ma się szersze poglądy i nie ogranicza się do mierzenia osiągów czy frajdy z jazdy wynikiem na następnych światłach. 

Myslalem, ,ze dyskutujemy nad alternatywa dla Porshe. Wiadomo, ze Tesla bedzie szybsza no ale i drozsza :hehe: 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, atlantic napisał:

Ja kupiłem sobie taki wóz niedawno i spełnia właśnie role weekendowego/ wieczornego auta na odmulenie głowy. Zwraca uwagę nie mniej niż boxter i chyba jest tańszy w utrzymaniu. Daje taki fajny feeling…odpręża, a jednocześnie zawieszenie abc pozwala na taka jazdę w zakrętach jakby auto ważyło 1000kg. 
Jak chcesz to masz cruisera do lansu, a jak chcesz trochę depnac to nawet sie napędza, v8 brzmi i fajnie sie trzyma drogi.

Fajny jakie to ma osiagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, atlantic napisał:

Do 100kmh pomiar dragym wyszedł 6,2s na 20” felgach. Do 200 jeszcze nie mierzyłem. To jest my2004 i ma skrzynie 7biegowa - trochę podnosi osiągi i elastyczność.

 

Calkiem niezle no wyglada fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stig napisał:

Myślałem, że na forum motoryzacyjnym ma się szersze poglądy i nie ogranicza się do mierzenia osiągów czy frajdy z jazdy wynikiem na następnych światłach. 

 

Dokładnie. Dla każdego coś innego. Choć ja w Boxtera bym nie wsiadł. Za to w R129 nawet w najsłabszej wersji z 2.8L, a i owszem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś mało to można w Amg uderzyć - przedlift wolnossący 360koni, polift z kompresorem 500koni. Mi wystarcza, bo on nie prowokuje do ścigania, bardziej mnie cieszy jazda nim w trasie
Ja właśnie raczej czegoś innego szukam. Nie krążownika tylko zwinnego gokarta z manualem i z jajem.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ghost2255 napisał:

Pod warunkiem, że pod maską ma silnik.

Jechałem Cayenne I z silnikiem 3.2 i ta krowa z tym motorkiem to się tylko przemieszcza. Po naciśnięciu gazu zmienia się tylko odgłos silnika. Na światłach to chyba tylko rowerzyści zostają w tyle.

4.5 turbo jedzie zacnie, tylko serwis bolesny i mniej przewidywalny niż w 3.2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porsche to porsche i nie ma co tu co dyskutować. Boxter jakoś do mnie nie przemawia, ale 911 już tak.
Ostatnio ceny 996 się tak odkleiły, ze nawet najbardziej znienawidzone przez fanatyków 911 zaczęło być drogie. Jeśli koszty serwisowania porsche i cena silnika w razie co cię nie odstrasza to bierz.

Ja kupiłem sobie taki wóz niedawno i spełnia właśnie role weekendowego/ wieczornego auta na odmulenie głowy. Zwraca uwagę nie mniej niż boxter i chyba jest tańszy w utrzymaniu. Daje taki fajny feeling…odpręża, a jednocześnie zawieszenie abc pozwala na taka jazdę w zakrętach jakby auto ważyło 1000kg. 
Jak chcesz to masz cruisera do lansu, a jak chcesz trochę depnac to nawet sie napędza, v8 brzmi i fajnie sie trzyma drogi.
7907D2B2-0DF6-4018-9216-B6D0E41D850C.jpeg.6be4e7643eb29d23b584905a946fd22f.jpeg
Zdoktoryzowalem się trochę o tym mercu. Rzeczywiście podobno ta zawiecha abc robi fajna robotę. Niby auto komfortowe a w zakrętach się nie przechyla :). Musiałbym to spróbować i zobaczyć jak to jest.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bielaPL napisał:

Rzeczywiście podobno ta zawiecha abc robi fajna robotę. Niby auto komfortowe a w zakrętach się nie przechyla :). Musiałbym to spróbować i zobaczyć jak to jest

Widzę, ze to coś na modę hydro citroena tylko bardziej awaryjne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wlad napisał:

No wlasnie nie-jest Brera i jest Spider .

Taka półprawda 😁 Brera z twardym dachem a Spider z miękkim. W każdym razie nie pasuje tutaj do wymagań. Ciężki klocek z tym silnikiem. Fajne, nietuzinkowe auto na spokojne weekendowe wycieczki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Porsche jeździ rewelacyjnie ale boje się że w takim antyku będziesz miał już rozwalone zawieszenie i nie będzie tak dobrze jak w nowym. 

wiadomo coś trzeba będzie porobić jak to przy starym aucie, grunt to mieć trochę kasy na to ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, bielaPL said:

wiadomo coś trzeba będzie porobić jak to przy starym aucie, grunt to mieć trochę kasy na to ;) 


Boxter i Cayman są bardzo niewdzięczne do robienia czegokolwiek - wszystko jest tak upchane że np. w moim zmiana oleju wymaga demontażu połowy zawieszenia. I to już nowy model w którym próbowali poprawić głupoty jakie zrobili w oryginalnym. 
 

Ale na twoim miejscu bym brał. Samochód jest jedyny w swoim rodzaju, choć pewnie z tamtych czasów to za mniej trafisz Hondę S2000 która jeździ lepiej, warczy bardziej i generalnie jest fajniejszym samochodem. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bielaPL napisał:

Zdoktoryzowalem się trochę o tym mercu. Rzeczywiście podobno ta zawiecha abc robi fajna robotę. Niby auto komfortowe a w zakrętach się nie przechyla :). Musiałbym to spróbować i zobaczyć jak to jest.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Przejedz się, nie pożałujesz. Jakby mi ktoś powiedział 2 lata temu ze kupię takiego merca to bym powiedział ze nie ma opcji…widać musiałem dojrzeć.

Ewentualnie pomyślałem jeszcze, ze możesz obejrzeć 350z w manualu - tylko jego osiągi są przeciętne na to jak ten samochód wyglada i z czym się kojarzy. I bardzo ciężko znaleźć coś nie zmasakrowanego w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Boxter i Cayman są bardzo niewdzięczne do robienia czegokolwiek - wszystko jest tak upchane że np. w moim zmiana oleju wymaga demontażu połowy zawieszenia. I to już nowy model w którym próbowali poprawić głupoty jakie zrobili w oryginalnym. 


Nie wygląda strasznie


Co do s2000 bardzo mało ich jest. Nie ma w czym wybierać. Ceny raczej wyższe niż boxsterow

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 12:06, stig napisał:

Ach te wyścigi spod świateł . Wolę taką Toyotą polatać bokiem niż się cieszyć przyspieszeniem na wprost.

 

Akurat dość trudno jest gt86 latać bokiem. Podobnie jak seryjną mx5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2021 o 11:34, bielaPL napisał:

Ja właśnie raczej czegoś innego szukam. Nie krążownika tylko zwinnego gokarta z manualem i z jajem.

 

No to nie znajdziesz niczego z lepszym value/money niż MX-5.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Ale na twoim miejscu bym brał. Samochód jest jedyny w swoim rodzaju, choć pewnie z tamtych czasów to za mniej trafisz Hondę S2000 która jeździ lepiej, warczy bardziej i generalnie jest fajniejszym samochodem. 

 

 

Nie wydaje mnie sie ;) ceny S2000 odjechaly juz dawno i w budzecie 40-60 kupisz nic - w ostatecznosci angola albo jakiegos gruza zza wielkiej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.