Skocz do zawartości

A może by tak Boxster?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, stig napisał:

Jak to? 

 

Po prostu seryjnie to są tak słabe samochody że o powerslide mowa może być albo na jedynce na kiepskiej gumie, albo na wodzie / śniegu. Zwyczajnie mają za dobry rozkład masy i zawias żeby to robić. Tej samej ligii "latanie bokiem" to można uprawiać w E36 z 1.6 w gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, format napisał:

 

Po prostu seryjnie to są tak słabe samochody że o powerslide mowa może być albo na jedynce na kiepskiej gumie, albo na wodzie / śniegu. Zwyczajnie mają za dobry rozkład masy i zawias żeby to robić. Tej samej ligii "latanie bokiem" to można uprawiać w E36 z 1.6 w gazie.

Faktycznie jak 1.6 w gazie

 

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

Faktycznie jak 1.6 w gazie

 

 

Cieszę się że się ze mną zgadasz. RWD tej mocy i takiego rozkładu masy świetnie sobie radzi z jazdą bokiem przy każdym zakręcie podcinając się ręcznym na mokrej nawierzchni w dodatku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, format napisał:

 

Cieszę się że się ze mną zgadasz. RWD tej mocy i takiego rozkładu masy świetnie sobie radzi z jazdą bokiem przy każdym zakręcie podcinając się ręcznym na mokrej nawierzchni w dodatku.

Chodzi mi o równanie z E36. Może jeszcze bez szpery która kręci pod Tesco taaakie kółka po czym mniejsze kółka a w ogóle to te kółka wyglądają na końcu na takie przypadkowe 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, stig napisał:

Chodzi mi o równanie z E36. Może jeszcze bez szpery która kręci pod Tesco taaakie kółka po czym mniejsze kółka a w ogóle to te kółka wyglądają na końcu na takie przypadkowe 🤣

 

W E36 szpera AFAIR była tylko w emkach, co nie przeszkadza ich użytkownikom pałować na luźnej nawierzchni. Generalnie, zamykając tą dyskusję, zarówno gt86 jak mx5 to nie są auta do latania bokiem, za dobrze się prowadzą i mają za mało mocy. Oczywiście da się robić drift nawet MX5 NA 90hp ze sprawem, mam nawet ziomka w grupie który tak robi, ale żeby to był powerslide to jednak nie. Dla tej masy 200hp to minimum na powerslide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, format napisał:

 

W E36 szpera AFAIR była tylko w emkach, co nie przeszkadza ich użytkownikom pałować na luźnej nawierzchni. Generalnie, zamykając tą dyskusję, zarówno gt86 jak mx5 to nie są auta do latania bokiem, za dobrze się prowadzą i mają za mało mocy. Oczywiście da się robić drift nawet MX5 NA 90hp ze sprawem, mam nawet ziomka w grupie który tak robi, ale żeby to był powerslide to jednak nie. Dla tej masy 200hp to minimum na powerslide.

E36 1.6 to byłby hit jakby w serii miała szpere. To był z mojej strony żart.

GT86 ma 200KM akurat więc? Opony 215mm też przypadkiem tam się nie znalazły. W każdym razie widzę na tym filmie takie rzeczy których nie zrobisz szybszym autem FWD spod świateł… To jest clue tych moich wypocin w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, stig napisał:

E36 1.6 to byłby hit jakby w serii miała szpere. To był z mojej strony żart.

GT86 ma 200KM akurat więc? Opony 215mm też przypadkiem tam się nie znalazły. W każdym razie widzę na tym filmie takie rzeczy których nie zrobisz szybszym autem FWD spod świateł… To jest clue tych moich wypocin w tym wątku.

 

Ale tu nie ma sporu. Reasumując po raz drugi, stockowe gt86/brz/MX5 się nie nadają do robienia powerslideów na suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, format napisał:

 

Ale tu nie ma sporu. Reasumując po raz drugi, stockowe gt86/brz/MX5 się nie nadają do robienia powerslideów na suchym.

Tylko, że ja się nie upieram. Na codzień to co daje taka GT86 mi wystarczy. Jak pisałem wyżej na mokrym już coś idzie zrobić i potrafi dać po prostu fun z jazdy w zakrętach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 14:44, bielaPL napisał:

Wpadło mi ostatnio w oko takie ogłoszonko

https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-boxster-zadbane-porsche-boxster-w-swietnym-stanie-ID6DYj0K.html?isPreview=1

 

generalnie można to kupić między 40-60 klocków, z samej jazdy wydaje mi się że powinien być fajny ale to do sprawdzenia na żywo

Z minusów to wiadomo, wygląd zewnętrzny i 2 miejsca. Osiągi też nie jakieś super chociaż tu nie chodzi o super przyśpieszenia. Na zimę raczej bym go odstawiał na tzw wieszak. Pytanie co w tej cenie lub mniejszej da porównywalną frajdę i czy jest to auto warte zachodu?

Porsche to Porsche i nie ma zastępcy w tej kasie. Każde szanowane auto tej marki jest warte zachodu i sprzedasz bez straty. Mi tam się podoba Targa ale ceny... :sciana: Sam się nad tym modelem zastanawiam ale 4 auto w domu? Bierz jeździj i ciesz się nietuznikowym autem. No i podjedź do mnie na spota żebym mogł zobaczyc co i jak ;) 

Edytowane przez lucash
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porsche to Porsche - inny swiat niz MX5, Toyobaru czy inny Abarth. Za prestiż i elitarność się płaci, zwłaszcza w serwisie. Tu chyba nie ma takiej rzeszy pasjonatow i kombinatorów jak w przypadku zwlaszcza MX5 gdzie wszystko jest na wiele sposobow rozpracowane btw. mam MX5 do sprzedania, powinna dać radę ze Scalą 1.5 na prostej, z tym Boxsterem tez jest szansa
Pokaż te MX5 :hmm:

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.