Skocz do zawartości

Zakupowy ból głowy, sedan dla rodziny, napęd na tył w zimie, restrykcje, problemy z zamówieniem, itd...


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.09.2021 o 16:48, format napisał:

Trochę się zgadzam, ale też trochę nie do końca. Gdy miałem jedno dziecko byłem w stanie zapakować się do Fabii kombi włącznie z rowerem górskim w bagażniku rozłożonym na części. W tym roku, z 2+2, zupełnie z palcem w nosie zapakowałem się do Astry ze wszystkimi zabawkami do basenu i innymi pierdołami, aha, zapakowałem tak że można w bagażniku było roletę zamknąć. Więcej, jestem właśnie na weekendzie na który pojechaliśmy 2+2 elektryczną Skodą Citigo.

 

Ale ja nigdzie nie twierdziłem, że nie można. Ja tylko twierdzę, że mając więcej możliwości nie trzeba.

 

 

W dniu 25.09.2021 o 16:48, format napisał:

Abstrahując więc od twoich obserwacji gdzie wszyscy hotelowi goście nie potrafią się zmieścić z 2+1 do aut typu XC90,

 

Nie napisałem, że nie potrafią lecz że upychają tam te bagaże. Jest to prawdopodobnie pokaz tej wymienionej niżej "umiejętności sensownego spakowania się oraz rozłożenia bagaży po samochodzie", którą dla uproszczenia nazwałem tetrisem.

:skromny:

 

 

W dniu 25.09.2021 o 16:48, format napisał:

jest jednak świat gdzie występuje umiejętność sensownego spakowania się oraz rozłożenia bagaży po samochodzie. Możesz go nie znać, ale wiedz że istnieje.

 

A wiesz, że prawdopodobnie 100% właścicieli tych XC90 nie zaczynała swojej przygody z motoryzacją od XC90 lecz od czegoś mniejszego? I że mało prawdopodobne jest, że jak już "się nauczą sensownie pakować" to przesiądą się z ulgą do C40 tylko raczej zaczynali od C40 i przesiadali się na większe auta wraz z powiększaniem się rodziny? Ja wiem, że te światy istnieją (sam kiedyś miałem małe auta), ja wiem że można się spakować nawet do 200l bagażnika. Więcej - ja to nawet umiem zrobić. Tylko że już nie muszę. Podróż między tymi światami generalnie odbywa się w jednym kierunku.

:ok:

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bnow napisał:

 

Range to jest dopiero krowa. Oglądałem kiedyś używanego Cayenne w jednym komisie i obok stał taki Range. Cayenne wyglądał jak ubogi krewny przy tym czymś :-).

Nie wiem, czy bagażnik był rekordowy, ale z tyłu było po królewsku.

 

https://www.papis.pl/samochod/land-rover-range-rover-4-4-diesel-granatowy/

 

 

 

Te z przedłużonym rozstawem osi to jest naprawdę wypas. Taki Rolls-Royce wśród SUVów.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dark_Knight napisał:

Porsche Macan, Maserati Levante, Aston Martin DBX a nawet "popularne" jak Mercedesy ze znaczkiem AMG, BMW ze znaczkiem M, Audi ze znaczkiem (R)S czy wręcz Alfa Romeo Stelvio. 

Teraz to pojechales

Nie zapominaj, ze kolega chce porownac je z a4/a5 czy 3er/4 

Kazdym jednym o klase wyzej bedzie sie lepiej jechalo niz tymi kompaktami😉

Edytowane przez hefi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hefi napisał:

Teraz to pojechales

Nie zapominaj, ze kolega chce porownac je z a4/a5 czy 3er/4 

Kazdym jednym o klase wyzej bedzie sie lepiej jechalo niz tymi kompaktami😉

 

Przecież spełniają oba założenia:

 

- jeżdżą bardzo sportowo

- budżet nie ten (może z wyjątkiem Alfy)

 

;]

 

 

 

PS. Zresztą ja bym brał Alfę zamiast tych ciasnych propozycji z wątku, mających tylko udawać sport i przyjemność z jazdy. Jak coś jest ciasne to nie oznacza automatycznie, że jest sportowe.

:ok:

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dark_Knight napisał:

Spróbuj to wypożyczyć w szczycie sezonu to pogadamy. No i trzeba lubić używać sprzętu, który wybrał Ci hotel a nie Ty sam. Ja na przykład nie lubię.

 

Wyobraź sobie, że niemal każdy z obecnych tutaj posiadaczy dużego auta miał wcześniej małe. Wszyscy kiedyś "nauczyliśmy się pakować". I wszyscy umiemy się spakować do małego bagażnika. Różnica polega tylko na tym, że teraz już nie musimy.

 

Oczywiście. To tak jak z mieszkaniem w domu i w kawalerce. Każdy mieszkaniec kawalerki ma w niej 100% rzeczy, których potrzebuje do życia. Każdy mieszkaniec dużego domu też ma w nim 100% rzeczy, których potrzebuje do życia. Po prostu potrzeby mają inne, bo żyją na innym poziomie.

 

Porsche Macan, Maserati Levante, Aston Martin DBX a nawet "popularne" jak Mercedesy ze znaczkiem AMG, BMW ze znaczkiem M, Audi ze znaczkiem (R)S czy wręcz Alfa Romeo Stelvio. 

 

Wystarczy, że będzie to wyjazd na którym po prostu chcesz pojeździć rowerem.

:palacz:

 

Lokalne produkty przywożone z wakacji zwykle są przywożone DLATEGO, że nie można ich kupić u nas w sklepach.

:skromny:

Bronisz tego małego bagażnika jak Kmicic Jasnej Góry. Nikt Ci nie broni przecież jeździć sobie autem z małym bagażnikiem ale jednocześnie trudno nie zauważyć, że duże auto z dużym bagażnikiem jest większe od mniejszego auta z mniejszym bagażnikiem. I mając do dyspozycji tenże większy bagażnik można do niego wsadzić więcej rzeczy. Może nie będziesz chciał zabierać więcej rzeczy, ja też nie zawsze chcę - spoko. Różnica polega na tym, że ja mogę.

:ok:

 

 

Skoro już tak pojechałeś, to odpowiem:

ad. 1. W żadnym z odwiedzanych przeze mnie hoteli, również w szczycie sezonu nie było problemu z wypożyczeniem rowerów. Jak widać clue jest taki, że nie jest problem fakt, że może być różnie z dostępnością rowerów, a fakt, że Ty musisz mieć swój rower.  Na tej zasadzie, ktoś inny musi mieć swoją pościel, ręczniki, kubki, ekspres do kawy, sztućce, poduszkę, itd. Każdy może mieć różne fanaberie, ale to Ty cały czas chcesz wmawiać mnie, iż ja również muszę posiadać takie fanaberie. Ja nie muszę bronić czegoś, co spełnia moje wymagania, a to raz jeszcze powtórzę, TY na siłę chcesz wmawiać mnie i innym, że muszą mieć bagażnik "900l". Jak rozumiem, Ci którzy go nie posiadają to biedota żyjąca na innym poziomie, gdyż dodatkową mają kawalerkę, a nie mają domu, czy może są to po prostu ograniczeni ludzie, gdyż jeżdżą Golfem zamiast Audi RS7? 

 

Wyobraź sobie, że będąc w tym roku na wielu wyjazdach nie przywiozłem niczego, poza kilkoma lokalnymi piwami oraz butelką wina.

 

 

 

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Przecież spełniają oba założenia:

 

- jeżdżą bardzo sportowo

- budżet nie ten (może z wyjątkiem Alfy)

;]:ok:

 

Zatem na ile szacujesz budżet?

 

Generalnie chodziło mi o Suvy, iż nie jeździ się nimi tak dobrze, jak dobry autem "usportowionym".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Skoro już tak pojechałeś, to odpowiem:

ad. 1. W żadnym z odwiedzanych przeze mnie hoteli, również w szczycie sezonu nie było problemu z wypożyczeniem rowerów. Jak widać clue jest taki, że nie jest problem fakt, że może być różnie z dostępnością rowerów, a fakt, że Ty musisz mieć swój rower. 

 

 Nie załapałeś. Ja nic nie muszę. Ja mogę mieć swój, mogę mieć wypożyczony. To Ty musisz. Musisz mieć wypożyczony.

I cieszę się, że dotąd nie napotkałeś problemów z wypożyczeniem, bo jeśli napotkasz to nie będziesz miał alternatywy.

 

 

40 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Na tej zasadzie, ktoś inny musi mieć swoją pościel, ręczniki, kubki, ekspres do kawy, sztućce, poduszkę, itd. Każdy może mieć różne fanaberie, ale to Ty cały czas chcesz wmawiać mnie, iż ja również muszę posiadać takie fanaberie.

 

Wręcz przeciwnie. Ja Ci właśnie wykazałem, że Ty zadnych fanaberii mieć nie możesz.

 

 

40 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Ja nie muszę bronić czegoś, co spełnia moje wymagania, a to raz jeszcze powtórzę, TY na siłę chcesz wmawiać mnie i innym, że muszą mieć bagażnik "900l".

 

 

Nie muszą go posiadać. Ale w związku z jego nieposiadaniem muszą się pogodzić z pewnymi ograniczeniami.

I Ty też będziesz musiał. Tylko tyle i aż tyle.

 

 

40 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jak rozumiem, Ci którzy go nie posiadają to biedota żyjąca na innym poziomie, gdyż dodatkową mają kawalerkę, a nie mają domu, czy może są to po prostu ograniczeni ludzie, gdyż jeżdżą Golfem zamiast Audi RS7? 

 

 

Tak. Za to są mądrzejsi bo umieją się lepiej pakować. Teraz widzisz jak łatwo polaryzować. To nie ja?zacząłem.

 

 

 

40 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Wyobraź sobie, że będąc w tym roku na wielu wyjazdach nie przywiozłem niczego, poza kilkoma lokalnymi piwami oraz butelką wina.

 

Brawo Ty. Wyobrażam też sobie, że tak będzie również w przyszłości.

 

 

40 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Zatem na ile szacujesz budżet?

Generalnie chodziło mi o Suvy, iż nie jeździ się nimi tak dobrze, jak dobry autem "usportowionym".

 

Być może, ale żaden z wymienionych w wątku nie jest dobrym autem usportowionym. Taka Stelvio 280KM jeździ lepiej mimo że jest SUVem, nie wspominając o pozostałych wymienionych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

 Nie załapałeś. Ja nic nie muszę. Ja mogę mieć swój, mogę mieć wypożyczony. To Ty musisz. Musisz mieć wypożyczony.

I cieszę się, że dotąd nie napotkałeś problemów z wypożyczeniem, bo jeśli napotkasz to nie będziesz miał alternatywy.

 

Wręcz przeciwnie. Ja Ci właśnie wykazałem, że Ty zadnych fanaberii mieć nie możesz.

 

Być może, ale żaden z wymienionych w wątku nie jest dobrym autem usportowionym. Taka Stelvio 280KM jeździ lepiej mimo że jest SUVem, nie wspominając o pozostałych wymienionych.

 

 

Dlaczego ja muszę mieć wypożyczony? A przepraszam bardzo, jak przewozisz te rowery? W bagażniku?

 

Wybacz, ale do tej pory, użytkując X samochodów nie doświadczyłem jakichś większych problemów z zaspakajaniem potrzeb życiowych, więc dlaczego na siłę uparcie chcesz wciskać komuś coś, czego nie potrzebuje? Wygląda to jak wciskanie garnków i innych dupereli na telezakuch.

 

Owszem, 430i o mocy ok. 250 koni nie jest żadnym autem sportowym, lecz przy tej cenie, chyba nawet łapie się na Macana, ale tak czy inaczej, bezpośrednim odniesieniem dla mnie jest X3, które kosztuje podobnie...

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 20:56, sherif napisał:

Też mi podobnie mówił, a do pomacania w salonie była wersja cabrio. Pytanie jak z produkcją, skoro nowy model/wersja to mogę nie wiedzieć. 

W marcu 2022 ma być dostępne 430i xD, a zamówienia na przełomie roku dopiero. Info z piątku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Dlaczego ja muszę mieć wypożyczony? A przepraszam bardzo, jak przewozisz te rowery? W bagażniku?

 

Dziecięce - czemu nie? Ale nawet jeśli na dachu - to ja mogę sobie wozić te rowery na dachu do upadłego. U Ciebie prawdopodobnie w tym miejscu będzie jeździł box.

;]

 

 

 

21 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Wybacz, ale do tej pory, użytkując X samochodów nie doświadczyłem jakichś większych problemów z zaspakajaniem potrzeb życiowych,

 

Tak jak pisałem wyżej - mieszkając w mieszkaniu 50m2 też ludzie nie doświadczają jakichś większych problemów z zaspokajaniem potrzeb życiowych. Zaspokajają je zapewne w 100 procentach. Po prostu u ludzi mieszkających na 100 czy 200m2 te potrzeby mają szansę być inne. Oczywiście nie muszą - ale mogą.

 

 

21 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

więc dlaczego na siłę uparcie chcesz wciskać komuś coś, czego nie potrzebuje? Wygląda to jak wciskanie garnków i innych dupereli na telezakuch.

 

Ja Ci nic nie wciskam, ja nawet wierzę, że tego nie potrzebujesz. Dzisiaj.

:palacz:

 

 

21 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Owszem, 430i o mocy ok. 250 koni nie jest żadnym autem sportowym, lecz przy cenie 280 tys zł (katalogowo), chyba nawet łapie się na Macana, ale tak czy inaczej, bezpośrednim odniesieniem dla mnie jest X3, które kosztuje podobnie...

 

No ale nie mieszajmy systemów walutowych. Powątpiewałeś, że są na świecie sportowo prowadzące się SUVy. Wymieniłem je więc - a co za różnica ile kosztują?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dark_Knight, na ten moment potomków brak, także co będzie i kiedy,  tego nikt nie wie. Może być i tak, że w międzyczasie zmieni się samochod?

 

Owszem, oczywistym jest, że większa powierzchnia daje potencjalnie większe możliwości, lecz nie każdy jej potrzenuje ponad własne oczekiwania.

 

Nie, ja nie powątpiewałem w to, że są na świecie spotowo jeżdżące suvy,  lecz wskazałem, iż co do zasady suvami jezdzi się bardziej dziadkowato z wiadomych  względów. Macan,  rs, amg, to jednak zupełnie inna liga od typowego suva pokroju GLC, Q5, XC60, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

@Dark_Knight, na ten moment potomków brak, także co będzie i kiedy,  tego nikt nie wie. Może być i tak, że w międzyczasie zmieni się samochod?

 

Spoko, ja nikogo do niczego nie zmuszam. Niepotrzebnie ta dyskusja nabrała tyle emocji. 

:piwko:

 

 

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

Owszem, oczywistym jest, że większa powierzchnia daje potencjalnie większe możliwości, lecz nie każdy jej potrzenuje ponad własne oczekiwania.

 

Też prawda. Zwinność mniejszych aut jest nie do przecenienia dla kogoś kto lubi szybciej pojechać w zakrętach.

 

 

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

Nie, ja nie powątpiewałem w to, że są na świecie spotowo jeżdżące suvy,  lecz wskazałem, iż co do zasady suvami jezdzi się bardziej dziadkowato z wiadomych  względów. Macan,  rs, amg, to jednak zupełnie inna liga od typowego suva pokroju GLC, Q5, XC60, itd.

 

Zwykle tak, bo SUVa kupują ludzie, którzy już mają najczęściej rodzinę. A z rodziną to jednak ochota na głupoty przechodzi. Oczywiście można mieć SUVa z fantazją ale tak jak pisałem - robi się wtedy drogo.

:ok:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dark_Knight, brak emot nie świadczy o złych emocjach.

 

Problemem jest jeszcze kwestia parkowania. W obecnym mieszkaniu mamy w garażu podziemnym platformy, także SUV nie wejdzie na dolną,  a na górnej też trzeba uważać z parkowaniem, gdyż raz mi się zdarzyło, iż podnosząc platformę na której miałem Skodę Kodiaq, zabrakło kilku cm do pełnego uniesienia platformy i jak starałem się skokowo podnosić, to skoda się bujnela i pletwa dachowa ubiła tynk na suficie, a i tak nie udało się umieść platformy wystarczająco wysoko, aby można było wyjechać z dolnej platformy.

 

Czy w nowym mieszkaniu będą "normalne" miejsca postojowe, tego nie wiem na ten moment...

 

Życie to sztuka kompromisów, również finansowych..

 

Spoko są również samochody typu allroad.

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.