Skocz do zawartości

Nowe m


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie 

Nadeszła kolejna chwila wykończenia nowego mieszkania. Co teraz się kupuje dobrego i taniego zarazem 🤪

1. zestaw WC: Geberit czy Grohe

2. miska Wc, umywalka, myślałem że Roca

3. wanna prostokątna (jakieś polecane firmy)

4. Krany czyt. Baterie j.w. ?

5. Jaka teraz fuga zwykła a dobra. Ostatnio kładłem Cersanita i jak mokra to ciemnieje 😱

6. drzwi wew. Dobre budżetowe ?

     Ostatnio dałem drogie Porty i okazały się  „nietrwałe”.

7. Panele jak wyżej. Poprzednio miałem Balterio po 100 z v fuga i w miejscu gdzie chwile woda postała spuchły. Za deskę barlinecka tez dxiekuje bo po psie nie wyglada. 
 

Generalnie wszystko będę robił sam. Bo jestem dokładniejszy niż jakikolwiek fachmam, a że nowe to tylko wnoszenie 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wybieraliśmy głównie pod względem wyglądu i dopasowania do wymiarów.

WC że stelażem, umywalki  Roca 

Kabina Radaway 

Wanna nietypowa Goya

Baterie Vedo Desso 

Kafelki Paradyż i Tubądzin

Fugi wybrali fachowcy Sopro - chyba jedne z droższych ;]

Drzwi Pol-Skone - w miarę tanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Camel napisał:

Panie i Panowie 

Nadeszła kolejna chwila wykończenia nowego mieszkania. Co teraz się kupuje dobrego i taniego zarazem 🤪

1. zestaw WC: Geberit czy Grohe

2. miska Wc, umywalka, myślałem że Roca

3. wanna prostokątna (jakieś polecane firmy)

4. Krany czyt. Baterie j.w. ?

5. Jaka teraz fuga zwykła a dobra. Ostatnio kładłem Cersanita i jak mokra to ciemnieje 😱

6. drzwi wew. Dobre budżetowe ?

     Ostatnio dałem drogie Porty i okazały się  „nietrwałe”.

7. Panele jak wyżej. Poprzednio miałem Balterio po 100 z v fuga i w miejscu gdzie chwile woda postała spuchły. Za deskę barlinecka tez dxiekuje bo po psie nie wyglada. 
 

Generalnie wszystko będę robił sam. Bo jestem dokładniejszy niż jakikolwiek fachmam, a że nowe to tylko wnoszenie 😆

1, 2, dobry wybór 

3 popatrz na Koło

4 Grohe, ale jak zobaczysz ceny kupisz chinczyka

5 Mapei

6 DRE

7 Weninger

 

Z panelami zamiast robić sam rozważ zakup np. w sieci Comfort = zrobią na 8% zamiast sam byś kupił na 23% wiec montaż wyjdzie prawie w cenie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Camel napisał:

Panie i Panowie 

Nadeszła kolejna chwila wykończenia nowego mieszkania. Co teraz się kupuje dobrego i taniego zarazem 🤪

1. zestaw WC: Geberit czy Grohe

obojętnie który z nich będzie OK

 

8 godzin temu, Camel napisał:

2. miska Wc, umywalka, myślałem że Roca

 

Mam Koło i jest ok (u mamy też Koło dałem i tez jest OK)

 

8 godzin temu, Camel napisał:

3. wanna prostokątna (jakieś polecane firmy)

u mnie koło, u mamy nie pamietam, ale nie nietypowy rozmiar wymusił nietypową jakąś firmę... ale tez jest OK

 

8 godzin temu, Camel napisał:

4. Krany czyt. Baterie j.w. ?

 

Mam Hansagrohe i jest OK - zero problemów i awarii, nie straciły połysku, chrom nie odpadł itp. :]  (jedynie pod prysznicem mam zestaw prysznicowy Kludi z deszczownicą - drogi i jakościowo dupy nie urywa - IMO cena nie adekwatna do jakości - drugi raz bym nie brał tego zestawu Kludi).

 

8 godzin temu, Camel napisał:

5. Jaka teraz fuga zwykła a dobra. Ostatnio kładłem Cersanita i jak mokra to ciemnieje 😱

 

mam i sopro i cersanit.... różnicy nie widzę....

 

8 godzin temu, Camel napisał:

6. drzwi wew. Dobre budżetowe ?

     Ostatnio dałem drogie Porty i okazały się  „nietrwałe”.

 

mam porty - przeciętna jakość.... w przyszłym roku będę zmieniał i jeszcze nie wiem na jakie

 

8 godzin temu, Camel napisał:

7. Panele jak wyżej. Poprzednio miałem Balterio po 100 z v fuga i w miejscu gdzie chwile woda postała spuchły. Za deskę barlinecka tez dxiekuje bo po psie nie wyglada. 
 

Mam krono (albo kronopol) - zaczęły skrzypieć po jakichś 4 latach (przyzwyczaiłem sie)

w salonie mam deskę barlinecką - gdyby nie wypłowiała (a w zasadzie ściemniała) od słońca to by mi się podobała - ale ja nie mam psa :] 

 

8 godzin temu, Camel napisał:

Generalnie wszystko będę robił sam. Bo jestem dokładniejszy niż jakikolwiek fachmam, a że nowe to tylko wnoszenie 😆

to brawo Ty :ok:

Płytki mam Opoczno, Paradyż i Cersanit (te ostatnie jedynie w WC) - i miałem problem z dokładnością wymiarów pytek z Cersanitu - wymiary potrafiły się różnić o 1 mm (nawet w ramach 1 kartonu - musiałem dopasowywać). Z opocznem i Paradyżem nie było tego problemu

 

generalnie polecam Koło - niezła jakość za rozsądną cenę,,.,

Edytowane przez DZIDA
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Camel napisał:

2. miska Wc

Przede wszystkim zwróć uwagę na ukształtowanie tylnej ścianki pod kątem rysowania "kreski" przy dwójce :phi:. Im bardziej przebiega pionowo tym lepiej. Dobrze jest na miejscu w sklepie "przymierzyć" wirtualnie osobę towarzyszącą i przeanalizować trajektorię. Ja w końcu znalazłem jakiś model z Koła i nie muszę myśleć o szczotce. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno omijaj szerokim łukiem markety budowlane, nawet znane i dobre firmy robią specjalne serie na markety dużo gorszej jakości. Dotyczy się to wszystkiego, od wyposażenia łazienek, po panele, instalacje i farby, aż po wkręty. Hurtownie budowlane, salony łazienek, kupione rzeczy w nich na pewno posłużą dłużej.

U mnie zestaw podrynkowy Geberit, porcelana i wanna Roca, kabina SanSwiss, baterie Kohlman, dzwi DRE. Po 3 latach z wszystkiego jestem zadowolony.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MeMpHiS napisał:

Na pewno omijaj szerokim łukiem markety budowlane, nawet znane i dobre firmy robią specjalne serie na markety dużo gorszej jakości. Dotyczy się to wszystkiego, od wyposażenia łazienek, po panele, instalacje i farby, aż po wkręty. Hurtownie budowlane, salony łazienek, kupione rzeczy w nich na pewno posłużą dłużej.

U mnie zestaw podrynkowy Geberit, porcelana i wanna Roca, kabina SanSwiss, baterie Kohlman, dzwi DRE. Po 3 latach z wszystkiego jestem zadowolony.

 

Kupowałem wszystko w 2 marketach budowlanych i  nie narzekam na jakość. Baterie jedne z tańszych w markecie i też dają radę wolę raz na 5 lat wymienić baterię chińską niż wydać krocie bo ktoś do chinola dolepił znaczek firmowy (mówię to trochę tańszych firmowych bo te droższe może i są lepsze jakościowo ale to też chińczyki). Umywalkę mam słabej jakości i to był chyba najsłabszy zakup z marketu. Wanna profilowana firmy Fala  jestem z niej zadowolony jakość dobra, ale drugi raz profilowanej bym nie kupił.  Płytki kupowałem w markecie takie jak mi się podobają. Podłoga ma 12 lat i nic się z nią nie dzieje. Terakota popękała ale to chyba wina bloku.  Drzwi wejściowe mam jakieś Dre średnia półka i są ok. Zaś drzwi wewnątrz mieszkania nie mam pojęcia co kupiłem ale szału nie ma dziś chyba wybrałbym inne.  

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PavvelM napisał:

Kupowałem wszystko w 2 marketach budowlanych i  nie narzekam na jakość. Baterie jedne z tańszych w markecie i też dają radę wolę raz na 5 lat wymienić baterię chińską niż wydać krocie bo ktoś do chinola dolepił znaczek firmowy (mówię to trochę tańszych firmowych bo te droższe może i są lepsze jakościowo ale to też chińczyki). Umywalkę mam słabej jakości i to był chyba najsłabszy zakup z marketu. Wanna profilowana firmy Fala  jestem z niej zadowolony jakość dobra, ale drugi raz profilowanej bym nie kupił.  Płytki kupowałem w markecie takie jak mi się podobają. Podłoga ma 12 lat i nic się z nią nie dzieje. Terakota popękała ale to chyba wina bloku.  Drzwi wejściowe mam jakieś Dre średnia półka i są ok. Zaś drzwi wewnątrz mieszkania nie mam pojęcia co kupiłem ale szału nie ma dziś chyba wybrałbym inne.  

Książkę mógł bym napisać na temat moich złych doświadczeń z produktami z marketów.

I drobiazg jak to jest bateria, gorzej jak np kolano PP na instalacji wodnej, a uwierz mi już bardzo dużo nowych łazienek kułem z powodu wady kształtki z marketu. I zawsze jest ten sam scenariusz, lokator nie wierzy, że to on zalewa bo "wszystko ma nowe" po czym manometr pokazuje inaczej. I wtedy jest kucie nowych kafelek.

 

Kiedyś w łazience w szkole montowałem obok siebie trzy umywalki z marketu, wywierciłem w poziomie 6 otworów, przykręcam umywali i między nimi było 5cm różnicy - tak były "zwichrowane".

 

W tej samej łazience 6 ubikacji. Cztery zawory pływakowe przepuszczały. Wtedy już wezwałem ich serwis i wymieniali.

 

Na poprzednim mieszkaniu miałem zestaw podtynkowy Cersanita z marketu, pierwsza połamała się deska sedesowa co było małym problemem. Gorzej jak zaczęła przepuszczać uszczelka pod dzwonem, nie do dostania. Oficjalne stanowisko Cersanita - krótka seria na markety i części nie ma.

 

Kolega był na wizytacji w Barlinku - dwie linie produkcyjne, na markety deski cieńsze i ze ściepów.

 

Zawory termostatyczne do grzejników, rozciekają się na potęgę, wiem bo wymieniam.

 

Jest tego więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem tylko swoje doświadczenia z produktami z marketów na dodatek było to 12 lat temu. Nie jestem osobą która korzysta z tych materiałów na co dzień podczas pracy. Jak dla mnie jakość jest ok ponieważ nie mam przykrych doświadczeń. Nawet jakbym miał to przy mojej ilości zakupów pewnie stwierdziłbym, że trafiłem na produkt uszkodzony/wadliwy, nie wyłapany podczas kontroli jakości na linii produkcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie to kupować ?

Naprawde jest teraz taka różnica i są 2 linie produkcyjne na markety i sklepiki ? Jak to rozpoznać jak pojadę do Brico czy do sklepiku „fizola” ?

co do deski to kupiłem w Komforcie, płaciłem grubo drożej niż w markecie (w markecie ten sam „wzór” był krótszy - deski nie miały 220cm a jakoś ponad polowe - coś długości jakpanele), ale jakość fatalna tych z komfortu tez. Jak pisałem rysują się nawet paznokciem 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 mieszkania wyremontowałem w Castoramie i Leroyu i jak kupiłem coś z najniższej półki (np. kran za 30zł) to zdarzało się, że ciekł, ale suma summarum jak kupi się coś trochę droższego niż najtańsze to działa do tej pory (2-10 lat).

Może nie jestem wymagający, ale jak słyszę jak znajoma czeka na drzwi 3 miesiące i płaci 1000zł za sztukę, albo zamówiła szafkę w salonie łazienek i czeka 3 tygodnie to wolę wejść do Castoramy, potem obok do Leroya i kupić coś w godzinę.

 

Aaa jeszcze kiedyś odchodził mi lakier z szafki łazienkowej z Leroya. Złożyłem reklamację, a za 10 dni przyszedł do domu kurier z częścią szafki na podmianę...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi już jestem. Kiedyś kupowałem właśnie w dużych sklepach, ale jakości - różnic co do marketu nie zauważyłem.

Natomiast nie mam ochoty już na drogie baterie, już raz właśnie w hurtu kupiłem Orasa i padały jak muchy rok po roku, a za to Castoramowe cooke@lewis żyją chyba z 8 rok 😳 a miały być na chwile.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Camel napisał:

Głupi już jestem. Kiedyś kupowałem właśnie w dużych sklepach, ale jakości - różnic co do marketu nie zauważyłem.

Natomiast nie mam ochoty już na drogie baterie, już raz właśnie w hurtu kupiłem Orasa i padały jak muchy rok po roku, a za to Castoramowe cooke@lewis żyją chyba z 8 rok 😳 a miały być na chwile.

 

 

ja kupowałem wszystko w marketach. Cała łazienka z Lerła. Nawet meble (szafka pod umywalkę, słupek i lustro) tam znalazłem, ale.... kupiłem to samo, taniej, w necie ;]

 

Nawet projekt łazienki zrobiłem u nich za 1zł czy jakoś tak ;] Dostałem FV i kwit do odbioru i tyle. Nie będę latał po sklepie i kompletował zamówienia :hehe: ;]  Później po jakieś pojedyncze pierdoły sam jeździłem.

 

Po 1,5 roku delikatnie na dole baterii umywalkowej widzę, że schodzi farba. Żona wymyśliła czarne baterie... ;)


Generalnie nic bym nie zmienił :)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Camel napisał:

To gdzie to kupować ?

Naprawde jest teraz taka różnica i są 2 linie produkcyjne na markety i sklepiki ? Jak to rozpoznać jak pojadę do Brico czy do sklepiku „fizola” ?

co do deski to kupiłem w Komforcie, płaciłem grubo drożej niż w markecie (w markecie ten sam „wzór” był krótszy - deski nie miały 220cm a jakoś ponad polowe - coś długości jakpanele), ale jakość fatalna tych z komfortu tez. Jak pisałem rysują się nawet paznokciem 😭

 

80% wyposażenia domu mam z internetu ;] Kurierzy mieli u mnie etat przez pól roku.

W castoramie kupiłem jedynie brakujące potrzebnie pilnie rzeczy, krzyżyki do płytek czy kleje (to się opłacało u nich bardziej - waga).

No i panele podłogowe wyszły dobrze też :skromny:

Same fugi były ok 40$ tańsze poprzez sklepy internetowe. Nawet nie chce myśleć ile bym stracił jak bym dom wykończał w marketach.

 

Porównuj i zamawiaj gdzie się opłaca, co więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak z meblami.... jedni wchodzą do Ikea i wychodzą z meblami, a inni narzekają jaka to tandeta i szukają dniami, a potem czekają tygodniami.

Nie powiem, sam kupiłem narożnik w Agata Meble ( i czekałem na niego 3 tygodnie), ale to dlatego, że ikeowe nie pasowały rozmiarem.

 

Kiedyś znajomy budowlaniec powiedział mi: chcesz zrobić dobrze mi - nie kupuj w marketach (chodziło np. o geometrię glazury/terakoty, czy farbę, którą ciężej się maluje), chcesz zrobić dobrze sobie - kup gdzie uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawa informacja, faktycznie „kafle” na market są 2 kategorii.

Szwagier co handluje chemia budowlana tez coś cedzi pod nosem że nawet kleje do kafli i farby są „inne”. 
ale czy to prawda i nie wyduma hurtowni ?
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 15:45, Camel napisał:

1. zestaw WC: Geberit czy Grohe

2. miska Wc, umywalka, myślałem że Roca

3. wanna prostokątna (jakieś polecane firmy)

4. Krany czyt. Baterie j.w. ?

5. Jaka teraz fuga zwykła a dobra. Ostatnio kładłem Cersanita i jak mokra to ciemnieje 😱

6. drzwi wew. Dobre budżetowe ?

     Ostatnio dałem drogie Porty i okazały się  „nietrwałe”.

7. Panele jak wyżej. Poprzednio miałem Balterio po 100 z v fuga i w miejscu gdzie chwile woda postała spuchły. Za deskę barlinecka tez dxiekuje bo po psie nie wyglada. 

1. Geberit chyba się zawsze sprawdza :) Ostatnio namówili mnie na system JOMO, wyglądał bardzo porządnie :ok: 

2. IMO Roca to dobry wybór, ja ostatnio kupiłem fajną firmy RAK

3. Wannę znalazłem w dobrej cenie firmy Riho - model chyba Lima o ile pamiętam.

4. Kupiłem ostatnio Omnires. Były w rozsądnych pieniądzach i zrobiły na mnie dobre wrażenie.

5. Sopro albo Mapei

6. Nie pomogę, robiłem na wymiar, ale poprzednio miałem Porta z jakąś lepszą okleiną - były bardzo dobr

7. Nie wiem, nie kładłem nigdy paneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.