Skocz do zawartości

Szyba


tomy

Rekomendowane odpowiedzi

Przed urlopem jechałem i coś walnęło, albo z wiaduktu, albo pewniej z ciężarówki przede mną (numeru rej. nie mam).

Podjechałem dzisiaj do jakiejś wymienialni/naprawialni szyb i majsterek powiedział, że można próbować naprawiać- koszt 200 zł. Niestety jeśli jest to bliżej niż 10cm od rantu, to odpowiedzialności jeśli pęknie szyba nie biorą. Mam niby ac, ale jest jakiś udział chyba 300, albo 500 zł. :hmm:

Co radzicie,  jeździć i obserwować...;]

 

 

20210728_142143.jpg

20210728_142153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, jak jest większe od 5 zł i poszły pęknięcia, to za chwilę będziesz mieć aż do krawędzi, nie uratujesz. 

 

Na przyszłość warto zainwestować w dodatkowy pakiet wymiany szyby przy AC. Jak się dużo jeździ autostradami jak w moim przypadku, szyba jest materiałem eksploatacyjnym, średnio co dwa lata idzie nowa. 

 

 

  • Smutny 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ghost2255 napisał:

Kupić zestawik do naprawy za 30zł i robić samemu. Jak efekt zadowoli, to będzie satysfakcja i oszczędność 170zł. Jak nie, to i tak wymiana szyby.

Mając moje szczęście to chyba szkoda zachodu,  bo zepsuję do reszty. Pewnie się skończy wymianą. 

 

17 minut temu, wladmar napisał:

Nie ma szans, jak jest większe od 5 zł i poszły pęknięcia, to za chwilę będziesz mieć aż do krawędzi, nie uratujesz. 

 

Na przyszłość warto zainwestować w dodatkowy pakiet wymiany szyby przy AC. Jak się dużo jeździ autostradami jak w moim przypadku, szyba jest materiałem eksploatacyjnym, średnio co dwa lata idzie nowa. 

 

 

 

W sumie po autostradach to głównie żony jeździmy, a mój do pracy i wokół komina.

 Póki co to  jest mniejsze niż 5zl, może fart do czasu bo jeszcze szyby przedniej nie wymieniałem. 

Edytowane przez tomy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomy napisał:

Póki co to  jest mniejsze niż 5zl, może fart do czasu bo jeszcze szyby przedniej nie wymieniałem. 

 

Skruszone szkło, brud już się dostał, nawet jak zalejesz to jakąś specjalną żywicą będzie cholernie widać. No i z mojego doświadczenia jak są takie pęknięcia, to już rano będą znacznie większe, a po pierwszym krawężniku czy dziurze pójdzie do końca. Szyba to szyba, szybka wymiana bez sentymentów. Ale za to jaki fajny jest efekt wizualny po wymianie przez parę miesięcy ;] Dopiero widać, jak mocno szyba się zużywa nawet po 2-3 latach. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, tomy said:

Przed urlopem jechałem i coś walnęło, albo z wiaduktu, albo pewniej z ciężarówki przede mną (numeru rej. nie mam).

Podjechałem dzisiaj do jakiejś wymienialni/naprawialni szyb i majsterek powiedział, że można próbować naprawiać- koszt 200 zł. Niestety jeśli jest to bliżej niż 10cm od rantu, to odpowiedzialności jeśli pęknie szyba nie biorą. Mam niby ac, ale jest jakiś udział chyba 300, albo 500 zł. :hmm:

Co radzicie,  jeździć i obserwować...;]

 

 

A ile kosztuje szyba z wymiana do tego auta?

Bo jak 2-3k PLN to bym ryzykowal naprawe, jak kilka stowek to IMHO lepiej od razu wymienic przy takim duzym uszkodzeniu :ok:

Jak to zostawisz tak jak jest to na 100% za chwile sie rozejdzie i zostanie tylko wymiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A ile kosztuje szyba z wymiana do tego auta?

Bo jak 2-3k PLN to bym ryzykowal naprawe, jak kilka stowek to IMHO lepiej od razu wymienic przy takim duzym uszkodzeniu :ok:

Jak to zostawisz tak jak jest to na 100% za chwile sie rozejdzie i zostanie tylko wymiana...

 

Poniżej tysiaka, umawiam się na próbę naprawy jak się nie uda to wymienię i tyle :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wladmar napisał:

Na przyszłość warto zainwestować w dodatkowy pakiet wymiany szyby przy AC.

 

Miałem kiedyś taki w Allianz i to była lipa.

Być może jest to lipa tylko w tej ubezpieczalni.

 

Ten pakiet nie powodował zwyżek w składce AC w tej konkretnej ubezpieczalni.

Ale szło to w Twoją historię szkodowości i jak chciałeś przejść z Allianz do kogoś innego, bo niestety się dowiadywałeś, że masz zwyżkę z powodu tej szyby :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:

 

Miałem kiedyś taki w Allianz i to była lipa.

Być może jest to lipa tylko w tej ubezpieczalni.

 

Ten pakiet nie powodował zwyżek w składce AC w tej konkretnej ubezpieczalni.

Ale szło to w Twoją historię szkodowości i jak chciałeś przejść z Allianz do kogoś innego, bo niestety się dowiadywałeś, że masz zwyżkę z powodu tej szyby :no:

 

A to tak chyba jest wszędzie. Wariant "szyby" oznacza, że możesz bez utraty zniżek wymienić szybę. Ale jeżeli zmienisz ubezpieczyciela, to w systemie szkoda jest, oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał:

 

Miałem kiedyś taki w Allianz i to była lipa.

Być może jest to lipa tylko w tej ubezpieczalni.

 

Ten pakiet nie powodował zwyżek w składce AC w tej konkretnej ubezpieczalni.

Ale szło to w Twoją historię szkodowości i jak chciałeś przejść z Allianz do kogoś innego, bo niestety się dowiadywałeś, że masz zwyżkę z powodu tej szyby :no:

w każdej tak jest. 

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wladmar napisał:

 

Skruszone szkło, brud już się dostał, nawet jak zalejesz to jakąś specjalną żywicą będzie cholernie widać. No i z mojego doświadczenia jak są takie pęknięcia, to już rano będą znacznie większe, a po pierwszym krawężniku czy dziurze pójdzie do końca. 

 

W kia dostałem kamieniem kilka cm od rantu szyby, też odprysk i pajączek,

zalałem żywicą i wizualnie super, widać tylko pęknięcie jak popatrzy się pod kątem,

zarobiłem ze 2tys km od klejenia i jak na razie OK, a były upały, burze itp.

Zima pokaże

Jak będzie trzeba wymienić to się wymieni, moja ma pół roku, trochę szybko na wymianę ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomy napisał:

że można próbować naprawiać- koszt 200 zł.

 

Mi w jakimś aucie tak strzeliła. Była dziura dalej od rantu, ale na wysokości oczu kierowcy, niemal centralnie.

Tez podobno w takiej sytuacji się nie powinno robić.

 

Niemniej się skusiłem i oddałem do naprawy i przez kilka lat był spokój. 

To było Seicento albo Punto.

 

Tylko z tego co pamiętam to Ci co mi naprawiali mieli jakąś inną technikę naprawy.

Nie zalewali żywicą pajączka, ale wycinali jakby otwór dookoła dziury i cały otwór zalewali nowym tworzywem (pewnie jakas żywica).

Nie dałem rady rozpoznać gdzie była naprawa. Nawet jak mi palcem pokazali, to ledwo było widać i bym raczej twierdził że to tak z fabryki wyjechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wladmar napisał:

 

A to tak chyba jest wszędzie. Wariant "szyby" oznacza, że możesz bez utraty zniżek wymienić szybę. Ale jeżeli zmienisz ubezpieczyciela, to w systemie szkoda jest, oczywiście. 

 

No to jest deko lipa, bo ubezpieczyciel Ci może zaproponować dowolną składkę przy wznowie ubezpieczenia, wiedząc że do innych może nie chcesz iść, bo będziesz miał zwyżkę. A sprawa się komplikuje jak masz kilka samochodów. Tylko na ten powiedzmy że nie masz szkody, bo go ubezpieczyłeś w tym samym towarzystwie, ale na resztę lecą zwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wladmar napisał:

 

Oczywiście, że obejmuje. Poza kamerą, jeżeli jest dokładana. Ile razy już wymieniałem i nie było nigdy żadnego problemu. 

Też tak myślałem do momentu jak spojrzałem w OWU w PZU 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Pewnie chodzi o kalibracje czujnikow/radarow.

 

Nie wiem jak to robią, ale procedura wygląda tak:

1. Telefon do Allianz, zgłoszenie szkody.

2. Gdzieś po paru godzinach telefon z Nord Glass z propozycją terminu.

3. Jedziesz do nich, zostawiasz auto, po godzinie odbierasz z wymienioną szybą.

 

Tyle. Auto mające chyba wszystkie możliwe czujniki. Nigdy nawet nie zastanawiałem się co do tych czujników - szyba wymieniona, wszystko działa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wladmar napisał:

 

A to tak chyba jest wszędzie. Wariant "szyby" oznacza, że możesz bez utraty zniżek wymienić szybę. Ale jeżeli zmienisz ubezpieczyciela, to w systemie szkoda jest, oczywiście. 

Tak jest, totalnie bez sensu moim zdaniem. Wymianę szyby odnotowują w UFG jako szkoda z AC, nawet jeśli masz dodatkowe ubezpieczenie szyb i z niego robisz. Absurd 👎

W Avivie mam ubezpieczenie szyb w pakiecie i AC bez udziałów własnych. Jak bym zrobił szybę czołową z ub. szyb to nie dość, że mam zamiennik, to jeszcze bym zapłacił 150 zł udziału własnego, a z AC mogę wymienić na oryginał w ASO bez gadania. Gdzie tu sens dopłacać do tego ubezpieczenia? 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, iwik napisał:

Tak jest, totalnie bez sensu moim zdaniem. Wymianę szyby odnotowują w UFG jako szkoda z AC, nawet jeśli masz dodatkowe ubezpieczenie szyb i z niego robisz. Absurd 👎

W Avivie mam ubezpieczenie szyb w pakiecie i AC bez udziałów własnych. Jak bym zrobił szybę czołową z ub. szyb to nie dość, że mam zamiennik, to jeszcze bym zapłacił 150 zł udziału własnego, a z AC mogę wymienić na oryginał w ASO bez gadania. Gdzie tu sens dopłacać do tego ubezpieczenia? 

 

Jeżeli kontynuujesz ubezpieczenie w tej samej firmie to ma sens. Jeżeli lubisz co rok zmieniać to nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Koonrad napisał:


 wymieni, moja ma pół roku, trochę szybko na wymianę ;)

 

 

 

Taaa, ja musiałem wymienić szybę po

wyjeździe z salonu, po kilku km :)

Taki peszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jak masz czujniki deszczu/zmierzchu/kamery to ubezpieczenie tego nie obejmuje  
Miesiac temu wymienialem szybe w hondzie jazz. Zgloszone z ubezpieczenia szyb, zadne AC.
Wstawili w autoglass szybe serwisowa, z logo hondy, wszystkie czujniki/kamery skalibrowali. Doplata poza oczywistym udzialem wlasnym wyniosla 2 lub 3 dychy za przeklejenie naklejki

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sherif napisał:

Czyli jak wstawią szybę ale nie dostosowaną do czujników, kamer, itd :)?

Oni to wstawią, zmontują, tylko każą dopłacić bo ubezpieczyciel tego nie pokrywa. 

Chyba, że ja coś pokręciłem i przełożyć to przełożą te graty, ale nie wymienią w przypadku uszkodzenia mechanicznego takiej kamery czy czujnika deszczu.

Musiałbym teraz odszukać te warunki PZU jeszcze raz, bo teraz zmieniłem ubezpieczyciela..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukas napisał:

Oni to wstawią, zmontują, tylko każą dopłacić bo ubezpieczyciel tego nie pokrywa. 

Chyba, że ja coś pokręciłem i przełożyć to przełożą te graty, ale nie wymienią w przypadku uszkodzenia mechanicznego takiej kamery czy czujnika deszczu.

Musiałbym teraz odszukać te warunki PZU jeszcze raz, bo teraz zmieniłem ubezpieczyciela..

Jakoś to się kupy nie trzyma .. ale może nie miałem z takim ubezpieczycielem do czynienia.

Jak wymieniałem szybę z TU to żadnych problemów nie było, a tych gratów za szybą jest sporo :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sherif napisał:

Jakoś to się kupy nie trzyma .. ale może nie miałem z takim ubezpieczycielem do czynienia.

Jak wymieniałem szybę z TU to żadnych problemów nie było, a tych gratów za szybą jest sporo :).

image.png.a2eb882b36266e15da5b9e1ed6755054.png

Paragraf 43 pkt 3

5)  kalibracji kamery ani kalibracji elementów zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy (ADAS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Lukas said:

image.png.a2eb882b36266e15da5b9e1ed6755054.png

Paragraf 43 pkt 3

5)  kalibracji kamery ani kalibracji elementów zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy (ADAS)

 

 

Przeciez taki czujnik deszczu nie jest czescia szyby, wiec niby czemu mieliby go wymienic skoro on nadal jest zazwyczaj sprawny?

Zeby go uszkodzic to musialby sie zrobic dziura w szybie na wylot i cos fizycznie go rozbic...

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Maciej__ napisał:

jest zazwyczaj sprawny?

Zazwyczaj, bo zdarza się że jednak przestaje działać. Poza tym samo przełożenie sprawnego czujnika to też chyba jakiś koszt, którego ubezpieczyciel nie chce pokryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wladmar napisał:

 

Jeżeli kontynuujesz ubezpieczenie w tej samej firmie to ma sens. Jeżeli lubisz co rok zmieniać to nie. 

Jakbym  allianz nie zmienił w tym roku to zapłaciłbym sporo więcej. Odkąd pamiętam po skonczonym pakiecie dilerskim zmieniam co roku na innego ubezpieczyciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.