Skocz do zawartości

Maszyna do szycia


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Żona zaproponowała żebym kupił poduszkę w kształcie kury - mamy kury, lubimy kury itd

 

Jak zobaczyłem cenę to stwierdziłem że nawet ja bym to uszył o ile miałbym maszynę i skrawek materiału

 

https://www.lamillou.com/shop/kura-babci-dany-grey-dundee-i-friends-blue?gclid=CjwKCAjwx8iIBhBwEiwA2quaqzUUO5OQdBtB4q7vEMLeI3_b7m30PbAgxBg0yiFGWQleEapEsS6rDxoCEWkQAvD_BwE

 

I teraz pytanie do jakiej kwoty da się kupić sensowną maszynę do szycia (raczej nową - gwarancja itd) żeby móc uszyć sobie takie cudo jak z linka ?

Użytkowanie mocno okazjonalne - raczej takie pierdoły jak wyżej ale może jakieś domowe poprawki krawieckie również z czasem.

Za 5 stów coś kupi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zajmuję się szyciem hobbystycznie, czyli jakieś doświadczenie mam ;]. Do 500 zł polecam maszynę z Lidla - markowego Singera M320L Serenade (jest obecnie w sklepie on-line). Liczba ściegów zupełnie wystarczającą.

Na tym etapie zakupu proponuję Tobie jako główne kryterium zakupu obrać moc silnika maszyny, te 60 W to minimum. Moc ma duży wpływ na szycie grubych materiałow np. podwijanie spodni z jeansu, czy uszycie pokrowca z grubszego materiału. Obecnie posiadam Singera 8280 mocna, dobra maszyna tylko nabrałem już wprawy w szyciu i przeszkadza mi mała ilość ściegów. Mam juz na oku Singera 4423 :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marko33 napisał:

Żona zaproponowała żebym kupił poduszkę w kształcie kury - mamy kury, lubimy kury itd

 

Jak zobaczyłem cenę to stwierdziłem że nawet ja bym to uszył o ile miałbym maszynę i skrawek materiału

 

https://www.lamillou.com/shop/kura-babci-dany-grey-dundee-i-friends-blue?gclid=CjwKCAjwx8iIBhBwEiwA2quaqzUUO5OQdBtB4q7vEMLeI3_b7m30PbAgxBg0yiFGWQleEapEsS6rDxoCEWkQAvD_BwE

 

I teraz pytanie do jakiej kwoty da się kupić sensowną maszynę do szycia (raczej nową - gwarancja itd) żeby móc uszyć sobie takie cudo jak z linka ?

Użytkowanie mocno okazjonalne - raczej takie pierdoły jak wyżej ale może jakieś domowe poprawki krawieckie również z czasem.

Za 5 stów coś kupi ?

Jak odbierasz osobiście to darmo oddam ;] moc raczej wystarczająca bo jeden człowiek albo precyzyjniej dwie nogi ;]  Reszty danych technicznych nie znam ale sakramencko mi zawadza w piwnicy ;l

 

Jeszcze koguta dołożę takiego jakiegoś dziwnie postrzępionego bo już mnie na niego palec na spuście świerzbi ;] 

Tylko odbierasz do 16 zanim :zona: wróci z pracy.

Edytowane przez cumel
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierasz osobiście to darmo oddam ;] moc raczej wystarczająca bo jeden człowiek albo precyzyjniej dwie nogi ;]  Reszty danych technicznych nie znam ale sakramencko mi zawadza w piwnicy ;l
 
Jeszcze koguta dołożę takiego jakiegoś dziwnie postrzępionego bo już mnie na niego palec na spuście świerzbi ;] 
Tylko odbierasz do 16 zanim :zona: wróci z pracy.
Ale co masz do oddania?
Maszynę czy poduszkę koguta?


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynę z okresu późnego Gierka o napędzie nożnym oraz koguta żywego lub martwego ;]
Wyprowadziłem się na wieś ale nawet i tu jest prąd więc będę szukał czegoś bardziej zaawansowanego technologicznie

Ale dzięki

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to nie ten budżet ale...

Żona marudziła, że przydałaby się maszyna. Miałem brać od mamy jakiegoś Łucznika z lat osiemdziesiątych, z tych "starych, porządnych" ale ostatecznie kupiłem używaną Janome. Jest przepaść pomiędzy nimi na korzyść Japończyka. Współczesny Łucznik to bardziej znana marka niż dobry produkt.

Rozważyłbym na Twoim miejscu Singer, który ma sporo w ofercie i powinien oferować przyzwoitą jakość. Ale choćby popatrz na Janome aby wiedzieć co maszyna powinna mieć i co byś chciał. Pod względem cena/możliwości to one wcale nie wypadają tak drogo a przy tym uchodzą za bardzo niezawodne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.