Skocz do zawartości

Uchwyt pod smartfona przykecany pod śrubę fotela


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowe auto (Corolla Hybrid) i szukam rozwiązania na mocowanie uchwytu do smartfona w zasięgu wzroku i ręki.

Samochód ma Andrid Auto ale i tak widok na telefon by się przydał (zajrzeć do maila w korku, widok na Yanosika puki nie ma go w AA)

Przyssawki do szyby i na kratki odpadają - w poprzednim Aurisie miałem przyssawkę przymocowaną do martwej części panelu środkowego z ekranem - tu takiego miejsca nie ma

Znam rozwiązania Brodit - robią sprytne uchwyty wklikujące się w naturalne szczeliny deski itd ale dla Corolli jest jeden i w miejscu, które mi kompletnie nie pasuje - niemalże tuż przed kierownicą.

 

I do rzeczy:

kiedyś znajomy miał w aucie uchwyt zamocowany na długim gietkim pałąku/spirali przykręcony pod śrubę fotela pasażera.

Znalazłem coś takiego na jednej stronie ale kosztuje chore pieniądze

 

Może macie pomysł gdzie kupić coś takiego lub jakie macie inne opcje na mocowanie smartfona (deski dziurawić raczej nie mogę)

 

 

Universal-Tablet-Car-Holder-Mount-Stand-Gooseneck-10012013-0-p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marko33 napisał:

Mam nowe auto (Corolla Hybrid) i szukam rozwiązania na mocowanie uchwytu do smartfona w zasięgu wzroku i ręki.

Samochód ma Andrid Auto ale i tak widok na telefon by się przydał (zajrzeć do maila w korku, widok na Yanosika puki nie ma go w AA)

Przyssawki do szyby i na kratki odpadają - w poprzednim Aurisie miałem przyssawkę przymocowaną do martwej części panelu środkowego z ekranem - tu takiego miejsca nie ma

Znam rozwiązania Brodit - robią sprytne uchwyty wklikujące się w naturalne szczeliny deski itd ale dla Corolli jest jeden i w miejscu, które mi kompletnie nie pasuje - niemalże tuż przed kierownicą.

 

I do rzeczy:

kiedyś znajomy miał w aucie uchwyt zamocowany na długim gietkim pałąku/spirali przykręcony pod śrubę fotela pasażera.

Znalazłem coś takiego na jednej stronie ale kosztuje chore pieniądze

 

Może macie pomysł gdzie kupić coś takiego lub jakie macie inne opcje na mocowanie smartfona (deski dziurawić raczej nie mogę)

 

 

Universal-Tablet-Car-Holder-Mount-Stand-Gooseneck-10012013-0-p.jpg

 

Kup sobie mocowanie w kratki wentylacyjne. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

 

Ja to rozumiem, że kratki wentylacyjne kategorycznie odpadają.

 

Tak, odpadają bo ani to stabilne ani wygodne.

Poza tym zasłania kratkę ( i nawiew ) i to co pod kratką - np sterowanie klimą dla pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szyby nie chcę a do deski to się nie przyśsie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję z kopytem jak kiedyś się montowało ale taki pałąk byłby ok
Może można to samemu zrobić tylko z czego?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janusz napisał:

A sądzisz że utrzyma się nie tylko poziomej powierzchni ?

Jest szansa żeby przyczepić uchwyt z boku lewarka zmiany biegów ?

 

 

wheels-car-review-the-2021-toyota-corolla-hybrid-excels-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

 

Ja to rozumiem, że kratki wentylacyjne kategorycznie odpadają.

 

No to może na przyssawkę do szyby?

;l

 

 

PS. Są takie na przyssawki co potrafią się przykleić też do deski. Albo są krążki przyklejane do deski, do których można przypiąć przyssawkę, robi je np. TomTom.

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki jak poniżej i to jest dla mnie jak do tej pory najwygodniejsza opcja :ok:

Uchwyt magnetyczny z indukcją, nie trzeba odchylać żadnych ramion, ani bawić się w celowanie wtyczką od ładowarki, przykładam trzyma się i ładuje, oczywiście jeśli ktoś ma takie ładowanie w telefonie ;]

Można montować do kratki, ale też jest druga opcja przyklejenia taśmą do kokpitu.

Ja mam do kratki, plastik jest bardzo solidny i po dokręceniu kółkiem nic nie wsuwa się, na taśmę nie próbowałem.

 

 

UCHWYT-SAMOCHODOWY-NA-TELEFON-MAGNETYCZNY-INDUKCJA.jpg

uchwyt z indukcją.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

No to może na przyssawkę do szyby?

;l

 

 

PS. Są takie na przyssawki co potrafią się przykleić też do deski. Albo są krążki przyklejane do deski, do których można przypiąć przyssawkę, robi je np. TomTom.

 

Mam przyssawkę do deski. Zazwyczaj się trzyma, ale gdy auto postoi na słońcu potrafi odpaść 😁

Tu akurat zdjęcie z kokardą 😀

IMG_20181111_105507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, rwIcIk napisał:

Mam przyssawkę do deski. Zazwyczaj się trzyma, ale gdy auto postoi na słońcu potrafi odpaść 😁

Tu akurat zdjęcie z kokardą 😀

IMG_20181111_105507.jpg

 

Też taką miałem, potrafią odpaść przy dużym mrozie lub upale. Ale przez większość roku trzyma się mocno. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał:

Jest, ja tak mam w suzuki s cross.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


c5c62733ac544fbb1df3b492ee4da681.jpg

Niezłe rozwiązanie.

Powiedz tylko konkretnie co to za Marka i  model uchwytu oraz jaki telefon utrzymuje się stabilnie na nim - czy masz telefon w osłonie czy " goły".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe rozwiązanie.
Powiedz tylko konkretnie co to za Marka i  model uchwytu oraz jaki telefon utrzymuje się stabilnie na nim - czy masz telefon w osłonie czy " goły".
 
Masz wyżej Xblitz g250. Ja mam huawei p20pro w silikonie, ale szwagier w domu w kuchni wiesza na takim uchwycie tablet.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyżej Xblitz g250. Ja mam huawei p20pro w silikonie, ale szwagier w domu w kuchni wiesza na takim uchwycie tablet.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Zamówiony ten Xblitz g250
Ma być na piątek
Dam znać jak się sprawuje

Wielkie dzięki

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marko33 napisał:

Zamówiony ten Xblitz g250
Ma być na piątek
Dam znać jak się sprawuje

Wielkie dzięki emoji3577.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Jak coś ogarniesz to daj znać bo szef zamówił żonie taką toyotę i za jakiś czas będę stał przed podobnym problemem podejrzewam ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Oscar_ napisał:

Taką mam w mondeo i żona w poprzedniej toyocie, tylko jak patrzę po foto @Marko33to nie bardzo jest gdzie tego użyć :(

 

Właśnie nad lewym nawiewem - jest tam taka półeczka. Te uchwyty występują w różnych kształtach ... nawet z przedłużką. 

Moim zdaniem taki by pasował - telefon byłby nad nawiewem.

BASEUS MAGNETYCZNY UCHWYT SAMOCHODOWY DO TELEFONU - Telefony, Smartfony i  Akcesoria - Allegro.pl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, janusz napisał:

I jak się sprawuje?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Xblitz g250 sprawuje się rewelacyjnie

Nie miałem pojęcia że przyssawka może trzymać się porowatego materiału a się trzyma i to solidnie.

Myślę że istotne jest żeby zamocować to w sensownej pozycji - aby na przyssawkę nie działały niepotzrebne siły (np dźwignia)

U mnie sprawdziło się rewelacyjnie - dziękuję Koledze który mi to polecił i ja polecam innym

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xblitz g250 sprawuje się rewelacyjnie
Nie miałem pojęcia że przyssawka może trzymać się porowatego materiału a się trzyma i to solidnie.
Myślę że istotne jest żeby zamocować to w sensownej pozycji - aby na przyssawkę nie działały niepotzrebne siły (np dźwignia)
U mnie sprawdziło się rewelacyjnie - dziękuję Koledze który mi to polecił i ja polecam innym
To ja polecałem

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 09:15, Marko33 napisał:

Xblitz g250 sprawuje się rewelacyjnie

Nie miałem pojęcia że przyssawka może trzymać się porowatego materiału a się trzyma i to solidnie.

Myślę że istotne jest żeby zamocować to w sensownej pozycji - aby na przyssawkę nie działały niepotzrebne siły (np dźwignia)

U mnie sprawdziło się rewelacyjnie - dziękuję Koledze który mi to polecił i ja polecam innym

Ale działa tylko z telefonem z metalową obudową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działa tylko z telefonem z metalową obudową?
Nie
Mam etui z tworzywa (IMAK) i po to etui włożyłem blaszkę dołączoną do uchwytu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 10:10, Marko33 napisał:

Mam nowe auto (Corolla Hybrid) i szukam rozwiązania na mocowanie uchwytu do smartfona w zasięgu wzroku i ręki.

Samochód ma Andrid Auto ale i tak widok na telefon by się przydał (zajrzeć do maila w korku, widok na Yanosika puki nie ma go w AA)

Przyssawki do szyby i na kratki odpadają - w poprzednim Aurisie miałem przyssawkę przymocowaną do martwej części panelu środkowego z ekranem - tu takiego miejsca nie ma

Znam rozwiązania Brodit - robią sprytne uchwyty wklikujące się w naturalne szczeliny deski itd ale dla Corolli jest jeden i w miejscu, które mi kompletnie nie pasuje - niemalże tuż przed kierownicą.

 

I do rzeczy:

kiedyś znajomy miał w aucie uchwyt zamocowany na długim gietkim pałąku/spirali przykręcony pod śrubę fotela pasażera.

Znalazłem coś takiego na jednej stronie ale kosztuje chore pieniądze

 

Może macie pomysł gdzie kupić coś takiego lub jakie macie inne opcje na mocowanie smartfona (deski dziurawić raczej nie mogę)

 

 

Universal-Tablet-Car-Holder-Mount-Stand-Gooseneck-10012013-0-p.jpg

 

Coś takiego?

 

https://www.mytrendyphone.pl/shop/uniwersalny-uchwyt-samochodowy-140179p.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 09:15, Marko33 napisał:

Xblitz g250 sprawuje się rewelacyjnie

Nie miałem pojęcia że przyssawka może trzymać się porowatego materiału a się trzyma i to solidnie.

Myślę że istotne jest żeby zamocować to w sensownej pozycji - aby na przyssawkę nie działały niepotzrebne siły (np dźwignia)

U mnie sprawdziło się rewelacyjnie - dziękuję Koledze który mi to polecił i ja polecam innym

Niech osoba pokaże jak to zamontowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech osoba pokaże jak to zamontowane
Sorry za chlew na dywaniku
Blaszka nie ma nawet 1mm. Wchodzi pod etui bez odkształcania a z drugiej strony siedź na tyle ciasno że nie musiałem jej stabilizować taśmą klejącą w zestawie.
U mnie telefon jest praktycznie poziomo i można zamocować go inaczej.
Super jest to że można bez problemu kombinować gdzie będzie wygodnie/stabilnie i to bez żadnych szkód bo to tylko przyssawka63d28e8f7c5868a89b624834dfa76308.jpg20325e2b6f6c98df6ec57c5e286676e8.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko33 napisał:

Sorry za chlew na dywaniku emoji23.png
Blaszka nie ma nawet 1mm. Wchodzi pod etui bez odkształcania a z drugiej strony siedź na tyle ciasno że nie musiałem jej stabilizować taśmą klejącą w zestawie.
U mnie telefon jest praktycznie poziomo i można zamocować go inaczej.
Super jest to że można bez problemu kombinować gdzie będzie wygodnie/stabilnie i to bez żadnych szkód bo to tylko przyssawka63d28e8f7c5868a89b624834dfa76308.jpg20325e2b6f6c98df6ec57c5e286676e8.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki , zamówiłem i ja jeden na próbę . Jakby ktoś chciał to jest aktualnie w euro rtv 20 złotych tańszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oscar_ napisał:

Dzięki , zamówiłem i ja jeden na próbę . Jakby ktoś chciał to jest aktualnie w euro rtv 20 złotych tańszy ;)

 

Tańszy od ceny Euro

Czyli z 6dych na 4 dychy - ja zamówiłem na Allegro za 4 dychy bez żadnej turbo promocji 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 15:16, janusz napisał:



c5c62733ac544fbb1df3b492ee4da681.jpg

 

Zachęcony tym wątkiem zakupiłem ten uchwyt, i u mnie niestety odpadło od deski rozdzielczej przy gałce z biegami

Natomiast potem do szyby się przyssało i nie da się tego oderwać - przyssawka jest posmarowana jakimś klejem.

Jestem zadowolony z tego uchwytu - ten magnes to super wygodna sprawa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kordirko napisał:

Natomiast potem do szyby się przyssało i nie da się tego oderwać - przyssawka jest posmarowana jakimś klejem

 

Mam uchwyt marki iOttie i w nim przyssawka sama w sobie jest trochę klejąca. Zamontowana na szybie trzyma na mur beton, nie sposób tego ruszyć. Trzyma pozycję niezależnie czy zima czy upał.

Do zestawu mam też taki krążek do przyklejenia na porowatą deskę i dopiero do tego uchwyt na tel.

Ogólnie markę iOttie polecam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 21:50, kordirko napisał:

 

Zachęcony tym wątkiem zakupiłem ten uchwyt, i u mnie niestety odpadło od deski rozdzielczej przy gałce z biegami

Natomiast potem do szyby się przyssało i nie da się tego oderwać - przyssawka jest posmarowana jakimś klejem.

Jestem zadowolony z tego uchwytu - ten magnes to super wygodna sprawa.

Uważaj żeby szyby nie wyjąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.