Skocz do zawartości

Parkowanie w strefie płatnej


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie chodzi mi o Warszawę ;)

 

Znalazłem takie info

https://warszawa19115.pl/-/pojazdy-elektryczne-i-hybrydowe

 

"Darmowy postój w warszawskiej Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego pojazdem samochodowym z napędem wyłącznie elektrycznym w przypadku braku znaków go identyfikujących (nalepka EE lub zielona tablica rejestracyjna) jest możliwy po przesłaniu na adres: [email protected] skanu dowodu rejestracyjnego."

 

Ja mam zielone blachy.

Czasami rzeczywistość jest inna niz info znalezione w necie, więc wolę sie zapytać "praktyków".

Czy mogę normalnie w Warszawie zostawić w strefie e-Golfa na zielonych blachach i iść do biura na 8h?

 

Do tej pory tak zostawiałem samochód, ale zazwyczaj sprawa którą załatwiałem trwała 30 minut, więc ryzyko że akurta będzie kontrola było małe.

Przez 8h to jest więcej niz pewne, że przyjdą Ci od parkometrów sprawdzać.

 

Swoja drogą kupiliśmy elektryka, bo żona ma pracę w strefie płatnego parkowania i to ona miała korzystać z tego przywileju.

Jak widać ja skorzystam wcześniej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kiwal napisał:

Tak możesz.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Mam pytanie jeszcze o Pragę.

Nie wybieram się elektrykiem do Pragi, ale to takie pytanie z ciekawości.

 

Bylismy teraz w Pradze jakoś pod koniec czerwca.

I zdziwiłem się bardzo, że nawet na jakis powiedzmy obrzeżach była wymalowana niebieska linia.

Z tego co pamiętam, to kiedys takie coś było raczej na Starym Mieście i okolicach, oznaczało to, że mogą parkować tam tylko mieszkańcy.

 

Czy jest tam jakis bonus dla elektryków? Jakies łatwiejsze poruszanie się po mieście i parkowanie?

 

Koniec końców mielismy parking przy hotelu niezbyt drogi. Jak przyjechalismy była noc i padało. Ta niebieską linię zobaczyłem zupełnie przypadkiem, ledwo było widać i o mało nie zostawiłem tak auta na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis strefy parkowania rozszerzyli niemal do granic miasta.
Mając elektryka lub hybryde z emisja CO2 poniżej 50 możesz parkować za darmo, ale wymagana jest czeska rejestracja ELxxxxx
Dla osób spoza CZ, da się to załatwić za 100KC na rok ale żeby to przejść musisz się stawić w oddziale w Pradze ....I ważność takiego dokumentu jest rok.

Pozostałym bonusem jest brak oplat za autostrady.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kravitz napisał:

Czy mogę normalnie w Warszawie zostawić w strefie e-Golfa na zielonych blachach i iść do biura na 8h?

 

Tak, przetestowane na Śląsku i w Krakowie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.