Skocz do zawartości

Skradziono samochód - Hyundai Ioniq Electric WE712TT, czerwony


Maxit

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, K3 napisał:

 

Co więcej, jest techniczna możliwość wykrywania takich zakłóceń i szukania skradzionych aut w ten sposób.. 

Dobra-powiedz jak jest w Danii w przypadku skradzenia auta:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K3 napisał:

 

Co więcej, jest techniczna możliwość wykrywania takich zakłóceń i szukania skradzionych aut w ten sposób.. 

Taa i jeszcze wytoczenie procesu o bezprawne nadawanie w obrębie danej f :phi:. Możliwości jest wiele problem w tym, że ten co kradnie nikogo o zgodę nie pyta, niestety z drugiej strony tak to nie wygląda ..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Chyba nie zrozumiałeś. Nie chodzi o dołożenie gps, tylko gsm. Za gps trzeba coś tam płacić, a gsm wystarczy kupić kartę w plush, czy innym virgin i doładować raz na pół roku za 25 zł, żeby była aktywna. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie od lokalizatorów gps, które są bardziej rozpowszechnione i częściej mogą być zagłuszone. Ze sprzętem do zagłuszania gsm mało kto dziś biega, a policja może po gsm namierzyć.

Wygłada na to, że to Ty chciałeś zabłysnąć, ale nie wyszło.

 

Czytałem kilka razy i nadal nie wiem o co Ci chodzi :)

 

Za GPS trzeba płacić? Ale, że co i komu?

GSM - owszem wystarczy karta. 

 

I ciekaw jestem w jaki sposób lokalizator GPS przekaze właścicielowi informację o złapanym fixie? Większość działa w oparciu o sieć komórkową. Chyba, że mówisz o tych ze swoimi częstotliwościami - i faktycznie tu chyba wracamy do tematu abonamentów i płatności za lokalizator. Ale chyba trochę mieszasz pojęcia 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, K3 napisał:

 

"Najlepsze" są te trackery, co musisz wysłać SMSa, aby dostać wiadomość zwrotną z lokalizacją. A wysyłasz jak auta już dawno nie ma...

Inne znowu wysyłają starą pozycję jak nie znajdą obecnej. 

 

Na rynku jest pełno tandety, która daje złudne poczucie bezpieczeństwa...

 

Ale jak tracker ma swoje podtrzymanie na ogół, więc nawet jak odepną akumulator w aucie to przez jakis czas masz mozliwość wywołania. I faktycznie jak nie ma fixa GPS to podaje dane BTSa. A niestety sygnał GPS jest łatwo ograniczyć. A na podstawie danych z BTS szczególnie w okolicy podmiejskiej to wychodzą kilometry powierzchni. Miałem taki tracker dla psiaka, potem zaczelismy uzywac takiego transmitującego pozycje live przez apkę. Tylko w aucie to nie wiem czy to na dluzsza mete nie bedzie sprawiac problemow z poborem prądu na dłuższym postoju. 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
tak, rodzice mojego kolegi tam mieszkają i jak przyjeżdżąją skradzionymi autami zagłuszać te sygnały to im telewizor traci sygnał.
Takie rzeczy nawet ja wiem mieszkając 300km stamtąd i tak jest od dawna, ale policja pewnie "nic nie wie". Taki kraj.
Policja zna tych kolesi i czesto to ich kumple, albo robią z nimi interesy, ewentualnie nie mają czasu na pierdoly, szukając frajera na rozbitą szybę.
  • Lubię to 2
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zinger napisał:

U mnie wlasnie jakos w listopadzie konczy sie GAP. Jest jakies podziemie gdzie mozna odpowiednie ogloszenie wrzucic? :phi:

 

Ja bym, nawet dla beki, nie wrzucał tego typu tekstów na publiczne forum :skromny:

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał:

 

Ja bym, nawet dla beki, nie wrzucał tego typu tekstów na publiczne forum :skromny:

 

To AK nie jest dla wybrancow, niczym zamkniety krag? :totalszok:

;)

 

Wiadomo, glupie gadanie i pozostaje w sferze teorii, bo musieliby mi auto z garazu wyprowadzic, co oczywiscie jest wykonalne, ale nie sadze, zeby bylo warte ryzyka, bo to znowu nie jest jakas wyjatkowa fura.

A propos zwijania aut spod domow, to od czasu do czasu, na moim lokalnym wiejskim forum fb ludzie wrzucaja info a nawet fimliki z przydomowych kamer, jak im aut z podjazow kradna. Ostatnio tak wyjechali Q7, ktora stala przed domem na podjezdzie. Otworzyli awaryjnie brame na posesje i po chwili wyjechali autem, na walizke zwineli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rado_ napisał:
W dniu 24.08.2021 o 11:30, maro_t napisał:
 
tak, rodzice mojego kolegi tam mieszkają i jak przyjeżdżąją skradzionymi autami zagłuszać te sygnały to im telewizor traci sygnał.
Takie rzeczy nawet ja wiem mieszkając 300km stamtąd i tak jest od dawna, ale policja pewnie "nic nie wie". Taki kraj.

Policja zna tych kolesi i czesto to ich kumple, albo robią z nimi interesy, ewentualnie nie mają czasu na pierdoly, szukając frajera na rozbitą szybę.

 

Jak mi ukradli fure to miałem pogadankę z gościem z samochodówki z Wawy. Opowiadal jak to wygląda z ich perspektywy. Ekipa Wołomin i okolice, tam są mniejsze miasteczka, ludzie się znają ze szkół, albo są sąsiadami itp. I potem jeden kumpel kradnie fury a drugi jest w organach scigania 😄 

 

A jak uslyszalem historie o złodzieju, który po odsiadce założył oficjalnie warsztat samochodowy i jak go dupnęli na akcji, to sprawa się rozeszła po kościach, bo jest zresocjalizowany, prowadzi biznes, dotacje z unii dostał, jedyny żywiciel rodziny 😄 co tam, że tnie kradzione fury w ramach działalności :pad:

  • Lubię to 2
  • Zły 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Filipfm napisał:

Jak mi ukradli fure to miałem pogadankę z gościem z samochodówki z Wawy. Opowiadal jak to wygląda z ich perspektywy. Ekipa Wołomin i okolice, tam są mniejsze miasteczka, ludzie się znają ze szkół, albo są sąsiadami itp. I potem jeden kumpel kradnie fury a drugi jest w organach scigania 😄 

 

mieszkałem tam, nadal mam sporo znajomych, wiem jak to wygląda. Ludziom się wydaje że to jest jak w filmach, dobrzy policjanci i źli złodzieje, tymczasem to jest jedno wymieszane środowisko. Po części jeszcze utrzymywane z naszych podatków

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
mieszkałem tam, nadal mam sporo znajomych, wiem jak to wygląda. Ludziom się wydaje że to jest jak w filmach, dobrzy policjanci i źli złodzieje, tymczasem to jest jedno wymieszane środowisko. Po części jeszcze utrzymywane z naszych podatków
Mam kumpli byłych policjantów i się trochę nasłuchałem. Kryształowi nie są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A moze zapytaj w Mazdzie? Tez swego czasu ginely jedna za druga, a pozniej sie uspokoilo jak zaczeli montowac Omege :ok:
Maja w ofercie elektryczne MX30, wiec moze cos poradza?
Tez mi Omegę zamontowali do MXa

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kiwal napisał:

Tez mi Omegę zamontowali do MXa

 

Ano właśnie. EV ciężko zablokować. Pompy paliwa nie odetniesz, cewek nie odłączysz... HGW jak zabezpieczyć auto, które można otworzyć/uruchomić "gameboyem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, K3 napisał:

Łańcuch przez felgę i dookoła latarni... ;]

 

Oczywiście dobry żart jest cenny, ale wobec "gameboya" robisz się spektakularnie bezsilny... I to jest akurat słaba wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maxit napisał:

 

Oczywiście dobry żart jest cenny, ale wobec "gameboya" robisz się spektakularnie bezsilny... I to jest akurat słaba wiadomość.

W każdym urządzeniu zawierającym elektronikę jest jakiś kabelek, którego przecięcie całkowicie je unieruchamia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, amazaque napisał:

W każdym urządzeniu zawierającym elektronikę jest jakiś kabelek, którego przecięcie całkowicie je unieruchamia. 

 

Jeśli masz na myśli odkurzacz, to na pewno. Ale przy samochodzie chodzi o to, żeby stan był odwracalny. Ma nie generować błędów ani innych problemów. Do tego też nie powinno powodować problemów z gwarancją. I tu już się okazuje, że sprawa nie jest tak oczywista.

 

Skoro urządzenie zewnętrzne daje możliwość szybkiego i totalnie bezproblemowego otwarcia i uruchomienia samochodu to jest to ewidentna luka w zaprojektowanym zabezpieczeniu. I moim zdaniem na to powinna być akcja serwisowa...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maxit napisał:

Skoro urządzenie zewnętrzne daje możliwość szybkiego i totalnie bezproblemowego otwarcia i uruchomienia samochodu to jest to ewidentna luka w zaprojektowanym zabezpieczeniu. I moim zdaniem na to powinna być akcja serwisowa...

Dopóki użytkownicy aut obsługiwanych przez to urządzenie nie zaczną robić afery w social mediach to nikt z tym nic nie zrobi. Taki mamy klimat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maxit napisał:

 

Jeśli masz na myśli odkurzacz, to na pewno. Ale przy samochodzie chodzi o to, żeby stan był odwracalny. Ma nie generować błędów ani innych problemów. Do tego też nie powinno powodować problemów z gwarancją. I tu już się okazuje, że sprawa nie jest tak oczywista.

 

Skoro urządzenie zewnętrzne daje możliwość szybkiego i totalnie bezproblemowego otwarcia i uruchomienia samochodu to jest to ewidentna luka w zaprojektowanym zabezpieczeniu. I moim zdaniem na to powinna być akcja serwisowa...

Wklejalem tu juz linka do firmy, ktora zabezpiecza auta za milion i nie ma problemu z gwarancja. W Kia tez nie bedzie problemu. To juz nie te czasy, ze sie wypna. Teraz jest yt, internet, porady prawne. Na prawde zamontowanie dodatkowego zabezpieczenia poza ASO nie spowoduje utraty gwarancji. Wystarczy spojrzec na schemat i gdzies sie wpiac. Co nie znaczy,z e nie da sie tego znalezc jak ma sie wolne 4 minuty. :phi:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kiwal napisał:

Tez mi Omegę zamontowali do MXa

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Tu niby ukradli z omega

 

https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=139&t=208252

 

Ale pewnie wynika to ze standardowego montażu w danym modelu (w sensie miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK jest rozwiązanie, które bazuje na GSM, GPS oraz RF. To ostatnie podobno jest bardzo trudno zagłuszyć i daje radę nawet pomimo ukrywania pojazdu w kontenerze. Firma ma swój kanał na YT i pokazują jak przebiega proces odzyskiwania skradzionych pojazdów a kradzione są samochody motocykle, koparki i inny sprzęt budowalny. W większości udaje się znaleźć pojazd w trakcie stygnięcia choć zdarzają się też bardziej zaawansowane przypadki, gdzie za późno jest już na ratunek. Oczywiście namierzane też są w ten sposób dziuple. Może coś takiego jest też w Polsce? Kiedyś na AK panowała moda na najlepsze "zabezpieczenie" w postaci AC, potem doszedł GAP ale dla kogoś, dla kogo dany samochód jest naprawdę ważny to chyba jednak takie rozwiązanie będzie najsensowniejsze.

Tu przykład z BMW, które zaczęło być rozbierane ale udało się go znaleźć a przy okazji namierzyć miejsce rozbiórki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maxit napisał:

 

Oczywiście dobry żart jest cenny, ale wobec "gameboya" robisz się spektakularnie bezsilny... I to jest akurat słaba wiadomość.

Czy takie auto ma też klasyczny akumulator obsługujący światła, ''zapłon'', etc?

W Tesli zdaje się, że jest taki.

Może przy nim zamontować jakiś hebel/odcięcie:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:

Wklejalem tu juz linka do firmy, ktora zabezpiecza auta za milion i nie ma problemu z gwarancja. W Kia tez nie bedzie problemu. To juz nie te czasy, ze sie wypna. Teraz jest yt, internet, porady prawne. Na prawde zamontowanie dodatkowego zabezpieczenia poza ASO nie spowoduje utraty gwarancji. Wystarczy spojrzec na schemat i gdzies sie wpiac. Co nie znaczy,z e nie da sie tego znalezc jak ma sie wolne 4 minuty. :phi:

 

 

 

I dlatego zabezpieczenie powinno się aktywować dopiero po kilkunastu sekundach/metrach jazdy. Złodziej już jest podekscytowany, że udało się odjechać, a tu na środku skrzyżowania robi się klops - trochę kiepski moment na szukanie ukrytego włącznika, czy szukanie obejścia - zwłaszcza jak dodatkowo dopiero wtedy auto zaczyna wyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Czy takie auto ma też klasyczny akumulator obsługujący światła, ''zapłon'', etc?

W Tesli zdaje się, że jest taki.

Może przy nim zamontować jakiś hebel/odcięcie:hmm:

Zostaje mechaniczna blokada pedałów lub układu kierowniczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krawiec napisał:

Blokada pedalow nie jest skuteczna.

Ale piszesz o blokadzie pedałów, czy o lasce łączącej hamulec z kierownicą? To drugie jest nieskuteczne. 

Ale w czasach blokad elektronicznych każde zabezpieczenie mechaniczne wzbudza w złodziejach zdziwienie - mało który jest na to przygotowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
1 godzinę temu, Mike_wwl napisał:

Ale piszesz o blokadzie pedałów, czy o lasce łączącej hamulec z kierownicą? To drugie jest nieskuteczne. 

Ale w czasach blokad elektronicznych każde zabezpieczenie mechaniczne wzbudza w złodziejach zdziwienie - mało który jest na to przygotowany. 

Obojetnie. Jedno i drugie jest do tyłka.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/28/2021 at 3:15 PM, volf6 said:

Czy takie auto ma też klasyczny akumulator obsługujący światła, ''zapłon'', etc?

W Tesli zdaje się, że jest taki.

Może przy nim zamontować jakiś hebel/odcięcie:hmm:

Może elektryczny ręczny? Odcinasz zasilanie i stoi? Do tego trzeba odszukać jakiś kabelek gdzieś ukryty, coś co niby jest bez sensu, ale bez tego elektronika zglupieje bądź uniemożliwi ruszenie bo jakiś błąd. Tylko musi być to raczej we wiązce w trudno dostępnym miejscu, a nie w modułach, bo to się da odciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

Pisz na FB do Patryka Knieć. Robiłem u niego mojego PHEV


Ogarnia EV i robi zabezpieczenia "niestandardowe"

Tapatalk
 

Znasz może kogoś bliżej niż Patryk kto robi elektryki i ev? 
Pod Wrocławiem też jest jakiś serwis hybryd. Dzwoniłem kiedyś ale jakiś błędny numer był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, twinsen napisał:

 

Ja nawet bym zachęcał do tego ;];] Niby tak kradną VW, a mojego nikt nie chce ukraść ;] 

Może musisz go wpierw polakierować? ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co oni kradną te EV? przecież chyba są jeszcze w większości na gwarancji, a każdy kto kupi EV za worek pieniędzy to ma AC, więc....po co części do tych aut-przecież nikt nie będzie naprawiał na używkach ?

tak tylko gdybam... przez granicę (wschodnią) chyba tez tak łatwo nie przejdzie w całości

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pado napisał:

po co oni kradną te EV? przecież chyba są jeszcze w większości na gwarancji, a każdy kto kupi EV za worek pieniędzy to ma AC, więc....po co części do tych aut-przecież nikt nie będzie naprawiał na używkach ?

tak tylko gdybam... przez granicę (wschodnią) chyba tez tak łatwo nie przejdzie w całości

A te wszystkie rozbite, zalane i zgruzowane to na nowych z ASO naprawiają? 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.