Skocz do zawartości

Jaki piec na ekogroszek


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję pieca na ekogroszek z podajnikiem, jakieś najtańsze zaczynają się od 6 kafli z hakiem, droższe tak pod dychę. Jest sens dopłacać? Piec ma spełniać warunki dofinansowania (5 klasa, ecodesign), natomiast ekologię mam w głębokim poważaniu, chodzi tylko o aspekt ekonomiczny - te droższe mają jakąś komorę do dopalania spalin - jest to na tyle opłacalne, by dopłacać? Czy brać najtańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Josyp napisał:

Piec ma spełniać warunki dofinansowania (5 klasa, ecodesign)

Mam ogniwo Eko plus M. Spełnia wymogi ekoprojektu. Mogę polecić. Zaleta po podpięciu do sieci możesz sterować i obserwować parametry na smartfonie. Pokazuje zużycie groszku itd. :)  Różne rozwiązani instalacji  CO i CWU jest w stanie obsłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pieter2 napisał:

Chwalone są piece z Pleszewa. Co do komory dopalania spalin, mam ją w obecnym piecu (3 klasa) i nie wiem, czy to działa. Może w nowszych tak, ja bym nie dopłacał.

 

Pleszew należy do największego zagłębia kotlarskiego w kraju. Na naszym terenie istnieje blisko 100 firm produkujących kotły, które zatrudniają blisko 3000 osób.

źródło:

https://pleszew.naszemiasto.pl/gdyby-pleszew-mozna-bylo-odstrzelic-to-najwieksze-firmy-w/ar/c3-4550930

 

artykuł z 2018 roku także teraz będzie jeszcze więcej firm - wybór może być trudny.

 

Poszukując nowy piec sugerowałbym się jak najbliżej położonym serwisem, w razie awarii można nawet podjechać do serwisu i zakupić niezbędne części.

Znajomemu siadł jakiś mechanizm w piecu Kostrzewa, pojechał do serwisanta +- 20 km, zakupił część i po paru godzinach piec hulał z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko , że konkretny kociołek na pellet to już 10+ trzeba liczyć.

Teraz montuję z Kostrzewy Twin Bio Luxury Compact i tu cena startuje od ok 15.000. Kocioł 24 kW kosztuje po podwyżce 16.300.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam___ napisał:

Tylko , że konkretny kociołek na pellet to już 10+ trzeba liczyć.

Teraz montuję z Kostrzewy Twin Bio Luxury Compact i tu cena startuje od ok 15.000. Kocioł 24 kW kosztuje po podwyżce 16.300.

 

Trzeba, ale po pieprzeniu się z groszkiem 5 lat wydałbym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, exor napisał:

 

Czemu? 

 

Nie jestem targietem na marketingowy bullshit, że ziemia umrze, bo wyrzucę papierek. Kupuję piec dla wygody i tak będzie o niebo bardziej ekologiczny od starego, więc dopłata tysięcy do tego, żebym chronił planetę nie leży w kręgu mych zainteresowań. Zwykły wybuch wulkanu, za który odpowiada bóg naśmieci więcej niż setki tysięcy takich piecy, więc... ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.