Skocz do zawartości

Kleje montażowe


open

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego służą i jak się używa klejów montażowych? :hmm:

Tak, wiem - pewnie wyda się Wam, że pytanie debilne ;] Ale miałem kilka podejść do tego typu klejów różnych producentów i nigdy nie udało mi się skutecznie nic nimi "złapać".

Ostatnio kratka wentylacyjna - lekka część w nieco za dużym otworze, aby to zamocować na kołki - przykleiłem jakimś szybkim Mamutem, docisnąłem, chwilę przytrzymałem i nic - zjeżdża, przesuwa się itp. :( Na opakowaniu oczywiście info, że nie trzeba podpierać, "szybki chwyt", zastępuje gwoździe i wkręty itp.

Ostatecznie przykleiłem...klejem na gorąco i objechałem silikonem.

Inne podejścia jak już pisałem - też nieudane. OCB ? Do czego służą te kleje? :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, open napisał:

Do czego służą i jak się używa klejów montażowych? :hmm:

Tak, wiem - pewnie wyda się Wam, że pytanie debilne ;] Ale miałem kilka podejść do tego typu klejów różnych producentów i nigdy nie udało mi się skutecznie nic nimi "złapać".

Ostatnio kratka wentylacyjna - lekka część w nieco za dużym otworze, aby to zamocować na kołki - przykleiłem jakimś szybkim Mamutem, docisnąłem, chwilę przytrzymałem i nic - zjeżdża, przesuwa się itp. :( Na opakowaniu oczywiście info, że nie trzeba podpierać, "szybki chwyt", zastępuje gwoździe i wkręty itp.

Ostatecznie przykleiłem...klejem na gorąco i objechałem silikonem.

Inne podejścia jak już pisałem - też nieudane. OCB ? Do czego służą te kleje? :bzik:

Na mamuta przyklejalem 2,5m lamele w salonie oraz tapicerowane panele w wiatrolapie. Nic sie nie zsuwało, przy odklejaniu predzej pusci tynk niz klej. Nawet jezeli ta kratka Ci sie zsuwala to co za problem ja na minute przytrzymac?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są te kleje. Z mojego doświadczenia, tylko ich gęste wersje w miarę solidnie trzymają już na starcie.  Zdarzyło mi się kleić z ich pomocą płyty wiórowo-cementowe do sufitu i klej dawał radę utrzymać naprawdę spory ciężar.  Wiele razy zdarzało mi się też używać kleju-szczeliwa poliuretanowego. Ten klej ma dużą wrażliwość na temperaturę. W chłodne dni jest gęsty i zwarty, a w upały ścieka i sam niczego nie potrafi przytrzymać.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2021 o 10:52, open napisał:

Inne podejścia jak już pisałem - też nieudane. OCB ? Do czego służą te kleje? :bzik:

 

Majster kleił mamutem listy przypodłogowe. Resztki kleju używałem do przyklejenia odpadniętych listewek ozdobnych od łóżka.

image.png.c3e345aee127ca58716003a4fe8266fa.png

 

I wersja hardkor: przy zdejmowaniu kilkunastoletnich plastików z samochodowych drzwi połamałem zatrzaski a że nie miałem innego kleju pod ręką to wycisnąłem w miejsce mocowania mamuta i od pół roku trzymają się - nie odpadają od trzaskania drzwiami przez dzieciaki ;].

image.png.4a883a19645de991be6095a773258d35.png

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2021 o 10:52, open napisał:

Tak, wiem - pewnie wyda się Wam, że pytanie debilne ;] Ale miałem kilka podejść do tego typu klejów różnych producentów i nigdy nie udało mi się skutecznie nic nimi "złapać".

 

Od siebie mogę polecić Bison Grizzly Montage Extreme. Ostatnio kleiłem do ściany panele PCV i miałem problem z klejeniem na zakrzywieniu ściany gdzie musiałem lekko doginać panele. Ten klej dał radę, dwa inne wcześniej użyte poległy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.