Skocz do zawartości

Tymczasowa powłoka na podłogę garażu


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Taka oto zagwozdka: jest garaż 45m2, w garażu anhydryt na podłodze. Od 1,5 roku rozkładane folie żeby nie zamókł, ale jak to z folią pod autem: nie raz i nie jedna dziura więc trochę zamakło.

 

W planach położenie żywicy epoksydowej, ale najwcześniej w przyszłym roku. Jak to teraz zabezpieczyć przed wodą, żeby się już folią nie bawić?

 

Myślałem o pomalowaniu ze 2 warstwy dysperbitem. Będzie się potem żywica trzymać. Folia w płynie raczej odpada ze względu na cenę.

 

Coś innego? Ma być tanio i dobrze

 

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo, to nie maluj dysperbitem, ani innym bitumem. Żywicy na to nie położysz, co najwyżej kolejny bitum, wylewkę mineralną, albo płytki.  To samo z folią w płynie. Jeśli położysz na nią płytki albo wylewkę, to w porządku, ale jako samodzielne pokrycie nie przejdzie. To samo jak z bitumem, zbyt delikatne pokrycie, żeby po tym jeździć czy chodzić. 

Tanio i dobrze to oksymoron.

Może kanapka:  fizelina, folia i kolejna fizelina na folii. Te fizeliny dla dodatkowego zabezpieczenia folii przed rozrywaniem. Folie też są różne, w sensie ich grubości. Są 0,2, 0,3mm, a są i 0,5mm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luccass napisał:

Chyba mniej upierdliwe i bezpieczniejsze będzie niekorzystanie z tego garażu niż zabezpieczenie jakimiś wynalazkami.

 

Dokładnie

Też mam anhydryt i używam garażu jako garaż tylko jak jest sucho ;)

A tak to przechowalnia dla Uniaka i miejsce do malowania, skręcania, cięcia, szlifowania itp ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - grunt.

Ja zagruntowałem częściowo podłogę u siebie. Tym: ceresit ct 17.

I tak gdzieś po roku ta żywica caparola zaczyna odpadać w tym miejscu. Nie wiem czy to przez grunt, czy koła samochodu naruszają (ale właśnie po to kupiłem zywicę aby było trwałe).

Tu gdzie nie dałem grunta nic się z podłogą nie dzieje (no ale też samochód nie wjeżdza).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exor napisał:

No właśnie - grunt.

Ja zagruntowałem częściowo podłogę u siebie. Tym: ceresit ct 17.

I tak gdzieś po roku ta żywica caparola zaczyna odpadać w tym miejscu. Nie wiem czy to przez grunt, czy koła samochodu naruszają (ale właśnie po to kupiłem zywicę aby było trwałe).

Tu gdzie nie dałem grunta nic się z podłogą nie dzieje (no ale też samochód nie wjeżdza).

 

Jestem na etapie przygotowania do nałożenia żywicy. Z tego co wyczytałem, pod żywice należy zagruntować albo rozcieńczona żywicą albo tak jak pisze Caparol "Zasadniczo podłoża mineralne gruntować środkiem DisboPOX W 443 lub DisboPOX W 402." Więc nie wiem, czy tym gruntem "nie pomogłeś" w odpadaniu.

Żywice chyba nie lubią się z tymi gruntami. Z kolei pod płytki należy zagruntować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będę musiał szlifować przed żywicą, bo jeszcze jest mleczko na powierzchni. Więc może ten grunt na razie, a potem przed żywicą szlifowanie?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Taka oto zagwozdka: jest garaż 45m2, w garażu anhydryt na podłodze. Od 1,5 roku rozkładane folie żeby nie zamókł, ale jak to z folią pod autem: nie raz i nie jedna dziura więc trochę zamakło.
 
W planach położenie żywicy epoksydowej, ale najwcześniej w przyszłym roku. Jak to teraz zabezpieczyć przed wodą, żeby się już folią nie bawić?
 
Myślałem o pomalowaniu ze 2 warstwy dysperbitem. Będzie się potem żywica trzymać. Folia w płynie raczej odpada ze względu na cenę.
 
Coś innego? Ma być tanio i dobrze
 
Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 
 
A może linoleum? Zobacz na Allegro, szukaj najtańsze i kładź.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 11:58, exor napisał:

No właśnie - grunt.

Ja zagruntowałem częściowo podłogę u siebie. Tym: ceresit ct 17.

I tak gdzieś po roku ta żywica caparola zaczyna odpadać w tym miejscu. Nie wiem czy to przez grunt, czy koła samochodu naruszają (ale właśnie po to kupiłem zywicę aby było trwałe).

Tu gdzie nie dałem grunta nic się z podłogą nie dzieje (no ale też samochód nie wjeżdza).

 

Coś musiałeś nie tak zrobić. U rodziców cały garaż był zagruntowany bo służył jako magazyn na budowie. Potem po ok roku poszła żywica, leży już bezproblemowo 23lata :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może linoleum? Zobacz na Allegro, szukaj najtańsze i kładź.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Linoleum wyjdzie ok 600 zl. Już szukałem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 23:06, sherif napisał:

Coś musiałeś nie tak zrobić. U rodziców cały garaż był zagruntowany bo służył jako magazyn na budowie. Potem po ok roku poszła żywica, leży już bezproblemowo 23lata :).

 

no właśnie  - ale co można było zle tutaj zrobic?

zeszlifowane, odkurzone, gruntowane, wyschlo i dalej tak jak juz producent zywicy podaje.

 

23 lata lezy zywica - ale na anhydrycie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exor napisał:

 

no właśnie  - ale co można było zle tutaj zrobic?

zeszlifowane, odkurzone, gruntowane, wyschlo i dalej tak jak juz producent zywicy podaje.

 

23 lata lezy zywica - ale na anhydrycie?

 

Nie, na betonie. U mnie leży na anhydrycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, exor napisał:

Używałem goły anhydryt przez rok. Co mu będzie? 

No dobra, teraz zywica się nie trzyma. Ciekawe czy nie przez to?

 

Może być przez to - np. została położona na zbyt wilgotne podłoże, a na to ponoć żywice są wrażliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.