Skocz do zawartości

Golf V GTI - kupować czy omijać?


bartek230991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

to mój pierwszy wpis na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Post dotyczy golfa V w wersji GTI, którego znalazłem na bardzo popularnym portalu aukcyjnym. Na zdjęciach auto robiło pozytywne wrażenie, dlatego postanowiłem przejechać się na miejsce i sprawdzić jak auto prezentuje się na żywo. Ogólnie samochód wyglądał naprawdę dobrze jak na swój wiek oraz przebieg.

 

Sytuacja zaczęła się robić ciekawa kiedy zacząłem się baczniej przyglądać powłoce lakierniczej na dachu. Świeciło mocne słońce i od razu dostrzegłem, że z dachem coś jest nie tak. Wyglądało to tak jakby ktoś nałożył na dach czarną matową folię i pozostawił na niej odciski tłustych palców. Wziąłem miernik i okazało się, że cały samochód ma w granicach między 120-140 mikronów ale maska miała między 160-170, natomiast dach miał lekko ponad 200. 
 

Sprzedający powiedział, że nie zna historii auto więc ciężko powiedzieć co się działo z tym dachem, dlatego pytanie do Was co o tym sądzicie? 
 

Druga sprawa, to przebieg. Auto jest z 2005 roku i kiedy sprawdziłem je po numerze VIN, to moim oczom ukazało się coś dziwnego. Otóż auto od 2005 roku do 2009 było regularnie serwisowane a po tym czasie nie widnieją w bazie żadne informacje. Dosłownie jakby od 12 lat samochód nie był nigdy w serwisie.

 

Powiedzcie mi proszę czy warto się zastanawiać nad tym autem czy dać sobie spokój? 
 

Poniżej link do ogłoszenia:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-gti-2-0-200km-navi-xenon-drugi-komplet-kol-gwarancja-ID6E1mKs.html#gallery-grid

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny szukający nielakierowanego auta w 16 latku, na dodatek GTI. Te 200 mikronów to druga warstwa lakieru.

Tutaj nie dowiesz się co z autem się działo, tym bardziej jak sprzedawca nie zna historii auta. Wiec lepiej zainwestuj te 40-50zł i wykup raport historii pojazdu to sie dowiesz szybciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykupiłem raport historii ale nie ma tam żadnych informacji na ten temat, że z samochodem działo się cokolwiek. Dosłownie nic. Tak jakby auto nie miało w przeszłości żadnych kolizji ani nic. Jeśli chodzi o to czy szukam samochodu, który ma 16 lat i jest w oryginale, to wcale nie szukam takiego auta bo to po pierwsze byłoby trudne a po drugie koszt takiego auta byłby dwukrotnie wyższy.

 

Chodzi mi bardziej o to, że w raportach nie widać nic co by wskazywało na jakąkolwiek historię kolizyjną, wypadkową auta, a na żywo widać co innego.

 

Kolejna sprawa to historia serwisowa auta. Samochód jest z 2005 roku a w raporcie widać, że był serwisowany tylko do 2009 a później nic a mamy przecież 2021.


 

Screenshot at Aug 16 14-28-18.png

Screenshot at Aug 16 14-28-32.png

Screenshot at Aug 16 14-28-43.png

Screenshot at Aug 16 14-28-53.png

Screenshot at Aug 16 14-29-03.png

Screenshot at Aug 16 14-29-26.png

Screenshot at Aug 16 14-29-34.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.