Skocz do zawartości

Dacia Duster vs Skoda Karoq


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, DZIDA napisał:

Ale tylko Loganem...
Ubłocony po dach duster z akcesoriami offroad na większych nieco kołach całkiem fajnie wygląda
hqdefault.jpg

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


 

 Mieszkam przy drodze asfaltowej gdzie właściciele terenówek jeżdżą nielegalnie pojeździć po rezerwacie przyrody. „Fajnie” wygląda potem asfalt jak z rezerwatu wyjedzie 10 - 15 ubłoconych terenówek... Nie mówiąc już o tym że ścieżki w lesie są porozjeżdżane i nie można wyjść na spacer.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał:

Widzisz tak jak to już opisywałem, każdy potrzebuje auta w „inny sposób” i jego czas „inaczej kosztuje”. Dla mnie odstawienie do warsztatu w godzinach pracy to jawna strata parudziesięciu zł na godzinę. Norauto zamknęli i nie ma teraz gdzie na wieczór odstawić auta na przykład na „olej”. 
Teraz był „syty” czas i kolega w swoich autach z premedytacja nie odstawiał ich na warsztat. W niektórych przeorany przez wakacje po 40kkm bez zmiany oleju i serwisu 🤣. Ale zarobiły na siebie - jak za nowe w tym czasie 😱. Jakby to robić na używanej mocno  furze to na ZUS by tylko było 😂 bo przy przebiegu ponad 15kkm miesięcznie to by polowe czasu w warsztacie stał. 
 

A to tak na marginesie było 🤪

Spoko, obecnie w garażu mam 4 pojazdy na 3 kierowców, czyli jeden w zapasie...

Pojazdy prywatne. Firma sobie radzi bez pojazdu firmowego, są inne koszty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pejus1982 napisał:

 Mieszkam przy drodze asfaltowej gdzie właściciele terenówek jeżdżą nielegalnie pojeździć po rezerwacie przyrody. „Fajnie” wygląda potem asfalt jak z rezerwatu wyjedzie 10 - 15 ubłoconych terenówek... Nie mówiąc już o tym że ścieżki w lesie są porozjeżdżane i nie można wyjść na spacer.

Mam ten sam problem z rolnikami w okolicy po pracach polowych, syf na drodze z pola wywieziony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś ten gość co nam opowiadam jak fajnie w arteonie mieć szhby bez ramek?

Nie chce bana więc wypomwien się na temat
Dacia jest do bani, skoda też, nie ma czego porównywać

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mieszkam przy drodze asfaltowej gdzie właściciele terenówek jeżdżą nielegalnie pojeździć po rezerwacie przyrody. „Fajnie” wygląda potem asfalt jak z rezerwatu wyjedzie 10 - 15 ubłoconych terenówek... Nie mówiąc już o tym że ścieżki w lesie są porozjeżdżane i nie można wyjść na spacer.
I to ma być powód żeby dusterem nie przyjechać po dziecko pod szkołę?
Co ma piernik do wiatraka?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DZIDA napisał:

I to ma być powód żeby dusterem nie przyjechać po dziecko pod szkołę? emoji16.png
Co ma piernik do wiatraka?
 

Poruszam tylko problem ubłoconych terenówek - w końcu wstawiłeś takie zdjecie z podpisem że fajnie to wygląda. Taki mały poboczny wątek z którym mam często do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszam tylko problem ubłoconych terenówek - w końcu wstawiłeś takie zdjecie z podpisem że fajnie to wygląda. Taki mały poboczny wątek z którym mam często do czynienia.
A skąd wiesz że ja ufajdolił na tej twojej łące? Może po swoim żwirowisku ganiał?
Błoto na drodze to w najmniejszym stopniu wina offroad-owców. Popatrz na wyjazdy z wszelakich budów, z pól rolników itp. tego jest pełno na co dzień i co kilka km....
A ilu takich offroad-owców gania codziennie po polach i brudzi asfalty? Ułamek ....


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DZIDA napisał:

A skąd wiesz że ja ufajdolił na tej twojej łące? Może po swoim żwirowisku ganiał? emoji16.pngemoji6.png
Błoto na drodze to w najmniejszym stopniu wina offroad-owców. Popatrz na wyjazdy z wszelakich budów, z pól rolników itp. tego jest pełno na co dzień i co kilka km....
A ilu takich offroad-owców gania codziennie po polach i brudzi asfalty? Ułamek ....


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Ale jednak nawet tym ułamkiem dokładają się do zabłocenia dróg. No i pozostaje kwestia gdzie ci dzielni "off-roadowcy" pobrudzili swoje cacka- podejrzewam że większość zrobiła to nielegalnie rozjeżdżając lasy - o rezerwatach , parkach nie wspominam albo czyjeś pola...

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Manx napisał:

Widziałem, z ciekawości, oba te samochody i myślę, że mało kto stoi przed takim dylematem jak w tytule, po tym kiedy już oba auta zobaczy.

Po pierwsze bo Skoda jest dużo droższa, więc jeśli budżet jest istotny, to żaden potencjalny nabywca Dacii nie będzie patrzył w kierunku droższej Skody.

Po drugie - wykończenie wnętrza w Skodzie jest duuużo lepsze niż w Dacii, więc jeśli ktoś może pozwolić sobie na Skodę, to nie będzie patrzył na tanią Dacię.

 

dokładnie tak

co ważne, mając kasę na skodę, można wybierać wśród innych modeli z tego segmentu

mając kasę na dacie, wyboru właściwie nie ma ;)

chyba za full wresję daci nie kupi się nawet bieda wersji skody - cennikowo od 97tyś ?

złapie się vitara, może jakiś koreańczyk :hmm:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ale jednak nawet tym ułamkiem dokładają się do zabłocenia dróg. No i pozostaje kwestia gdzie ci dzielni "off-roadowcy" pobrudzili swoje cacka- podejrzewam że większość zrobiła to nielegalnie rozjeżdżając lasy - o rezerwatach , parkach nie wspominam albo czyjeś pola...


Jak sam piszesz - to ułamek. Zajmij się tymi co robią 95% bałaganu, a wtedy te 5% nie będzie już takim problemem....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DZIDA napisał:


 

 


Jak sam piszesz - to ułamek. Zajmij się tymi co robią 95% bałaganu, a wtedy te 5% nie będzie już takim problemem....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

 

Mi generalnie błoto na jezdni nie przeszkadza, bardziej przeszkadza bezprawne rozjeżdżanie lasów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manx napisał:

Widziałem, z ciekawości, oba te samochody i myślę, że mało kto stoi przed takim dylematem jak w tytule, po tym kiedy już oba auta zobaczy.

Po pierwsze bo Skoda jest dużo droższa, więc jeśli budżet jest istotny, to żaden potencjalny nabywca Dacii nie będzie patrzył w kierunku droższej Skody.

Po drugie - wykończenie wnętrza w Skodzie jest duuużo lepsze niż w Dacii, więc jeśli ktoś może pozwolić sobie na Skodę, to nie będzie patrzył na tanią Dacię.

To jest trochę tak jakby mając ochotę na pizzę rozważać czy pójść do supermarketu i kupić coś mrożonego, a potem w domu opiec, czy pójść do prawdziwej włoskiej pizzerii i zjeść na miejscu. Jedno i drugie zaspokaja tą samą potrzebę, ale inaczej... i tak samo jest z tym porównaniem Dacia vs. Skoda. Absolutnie nie twierdzę, że Dacia jest złym autem. Jest przyzwoitym autem, ale dla innego klienta niż Skoda.

Idealnie 👍

tak samo jeden pieczywo smaruje masłem a inny margaryna i obaj są najedzeni tak samo tylko czy oboje są zadowoleni smakiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Camel napisał:

Tak, ale ciekłej olalem i czekam do 30. 
za to wymieniłem i w razie co dołożyłem z bulprenu lotny.

w drugim aucie (Kia) wymieniałem ten i ten, ale ciekłej był czysty to w dusterze nie chciało mi się od spodu go „kręcić” 🤣

 

W którym miejscu są umiejscowione te filtry bo kolejne auto z lpg już mam ale w Dusterze nie mogę ich znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KYRTAP napisał:

 

W którym miejscu są umiejscowione te filtry bo kolejne auto z lpg już mam ale w Dusterze nie mogę ich znaleźć ?

No dobra to nie takie proste 🤣

Kolo lewej podłużnice z przodu jest reduktor i on ma wbudowany elektrozawor i filtr fazy ciekłej - ch dojście jak sam wujek od spodu.

Nad nim jest filtr fazy lotnej przyczepiony obejmą. Na nim są opaski sprężyste. Wielkość kruccow 14. Wymiana ch też 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.