Skocz do zawartości

Kit/szpachla do drewna


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej sprawa mojej bramy drewnianej. Po usunięciu większości powłok (farby, szpachla, pokost) mam trochę szczelin - zwłaszcza w obrębie zdobień, które chyba zrobione są z bardziej miękkiego drewna. Wypadałoby to zalepić, żeby nie wlewała się woda i nie zniszczyła drzwi zimą.

 

Co będzie najlepsze? W markecie oglądałem zwykłe szpachle/kity oraz jakieś winylowe. Oprócz tego są jakieś kleje do wypełniania szczelin, które być może też by się nadały. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Cinek said:

Jak już pisałem zwykła szpachlówka epoksydowa (taka z utwardzaczem) tylko dobrze ją zabezpiecz przed wodą

tzn? Ogólnie drzwi planuję kilkakrotnie pomalować impregnatem bezbarwnym nie tworzącym warstwy ochronnej. Później zaszpachlować ubytki w zdobieniach, a następnie dopiero dać warstwę ostateczną - nie wiem jeszcze co, ale ma być zielone. ;]

 

Szpachla epoksydowa - takiego czegoś nie widziałem w markecie. :hmm: Chodzi o takie coś do naprawy łodzi, jachtów itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

tzn? Ogólnie drzwi planuję kilkakrotnie pomalować impregnatem bezbarwnym nie tworzącym warstwy ochronnej. Później zaszpachlować ubytki w zdobieniach, a następnie dopiero dać warstwę ostateczną - nie wiem jeszcze co, ale ma być zielone. ;]

 

Szpachla epoksydowa - takiego czegoś nie widziałem w markecie. :hmm: Chodzi o takie coś do naprawy łodzi, jachtów itp?

Zwykła szpachlówka do samochodów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła szpachlówka do samochodów
Cinek zwykła do samochodów to poliestrowa jest i to rzeczywiście trzeba przed wodą dobrze zabezpieczyć. Epoksyd jak kolega pisze to raczej jachty i tu zabezpieczamy poliuretanowymi farbami zazwyczaj ale przed UV. Pierwsza obrabia się mechanicznie łatwo i przyjemnie, druga zdecydowanie trudniej
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:
6 godzin temu, Cinek napisał:
Zwykła szpachlówka do samochodów emoji6.png

Cinek zwykła do samochodów to poliestrowa jest i to rzeczywiście trzeba przed wodą dobrze zabezpieczyć. Epoksyd jak kolega pisze to raczej jachty i tu zabezpieczamy poliuretanowymi farbami zazwyczaj ale przed UV. Pierwsza obrabia się mechanicznie łatwo i przyjemnie, druga zdecydowanie trudniej

Jesteś tego pewien? Bo ja jestem pewien że to epoksydowa, nawet jak nie miałem utwardzacza do żywicy epoksydowej pod ręką to brałem od szpachlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien? Bo ja jestem pewien że to epoksydowa, nawet jak nie miałem utwardzacza do żywicy epoksydowej pod ręką to brałem od szpachlówki.
To że zamiennie stosowałes utwardzacz nie znaczy że baza jest ta sama

Novol chyba najczęściej do dostania w kit marketach
popatrz na uni i na termo w karty charakterystyki https://novol.com/professional/dokument/26

A tu typowo yachtowe opisy http://www.sea-line.eu/pl/produkty/szpachlowki/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.