Skocz do zawartości

Auto klasy B -nowe w okolicach 70-75kpln


dirkdiggler

Rekomendowane odpowiedzi

Takie luźne rozważania.

Od jakiegoś czasu rozglądamy się za autem dla małżonki.

Auto miejskie klasy B jako takie optimum jako drugie auto w rodzinie. Przebiegi roczne ok 10tys km. Dzieci już duże, więc niechętnie z nami jeżdżą. Za to jeździ chętnie pies - na tylne siedzenie mamy taki składany transporter - dostęp do tylnej kanapy więc jest ważny by pies samodzielnie mógł wskoczyć/wyskoczyć z tranportera.

 

Oczywiście poszukiwania zaczeliśmy od rynku aut używanych ale wóczas kryterium postawiliśmy jako 40tys zł, auto do 5 lat i przebieg do 50tys km. Uznaliśmy że do takich zastosowań jak nasze używany kilkulatek będzie się świetnie nadawał, będzie miał największą utratę wartosci za sobą, ale wciąż spory potencjał na wieloletnie (powiedzmy 5lat i 50tys km przebiegu) bezproblemowe użytkowanie przed sobą. Po 5 latach sprzedamy i poszukamy znów używki itd.

Tak sobie naiwnie założyliśmy😆

 

Praktyka pokazała że auta w tym przedziale cenowym, który sobie założyliśmy dzielą się na auta poprzedstawicielskie z przebiegami 100kkm + (głównie podstawowe fabie i clio), auta z niejasną historią, bądź auta które pojawiają sie rano w ogłoszeniu i po południu znikają. 

 

Patrząc na auta młodsze tj dwu-trzylatki ceny robią się niesmacznym żartem. Bo jak za trzyletniego yarisa rynek woła 65tyskpln to w takiej sytuacji lepiej dołożyć, iść po auto nowe i założyć że będzie w rodzinie ciut dłużej.

 

I tak doszliśmy do kierunku poszukiwania auta nowego, ale gotowego do odbioru na już. Patrzymy już tylko na auta z placów.

 

Budżet, chcąc-nie chcąc, się zwiększył do 70-75tys. Oczywiście stopniowo. Ale też wymagania nieco wzrosły bo za takie pieniądze to już się chce coś ponad standard, czy to wyposażeniem czy też silnikiem. A najlepiej by były spełnione oba te kryteria. Auto powinno być ładne, oszczędne i bezproblemowe. NIsko wyposażone kompakty nas nie insteresują, róznież wszelkie suwy, crossovery itp małe pokraki. Auto powinno mieć lepsze lampy przednie, przyjemną, łatwą w utrzymaniu tapicerkę, ładne koła i lepszy niż standard silnik - koniecznie turbo.

 

Dokonaliśmy przmiarki i wstępnie odrzuciliśmy:

- fabie, polo za brak wrazu i wysoką cenę za ładniejsze wersje, fabia schodzi z rynku, niby dobry moment na zakup ale pozostaly auta nieciekawe albo bardzo drogie.

-clio - za zapach wśrodku i niechętnego sprzedawcę 🙂 (może to błąd)

- swifta za wrażenie wnętrza zrobionego ze zmielonych butelek i słabe fotele, i o ile to można by przeżyć to skonność do zadrapań wnętrza już nie - auto testowe miało tak porysowane pazurami plastiki w środku - boczki drzwi, konsola i wszystko co ma kontakt z dłońmi, aż strach pomyśleć jak to wygląda po kilku latach. Głupio tak kupić nowe auto i po kilku miesiacach użytkowania mieć zorane wnętrze jak w 10cio latku

- corsę też za zapach

- 500 za rozmiar - to był nasz faworyt ale po przejażdżce jednak funkcjonalność małego 2dr vs 5 drzwi przegrywa -poza tym wersja upatrzona to Dolcevita z otwieranym dachem a taka kosztuje >65kpln i jedzie to bardzo nienachalnie, niższe wersje wyposażenia sie nie podobają, a 500 kompromisowo miałaby sens jakby była wyraźnie tańsza. A nie jest.

 

Na placu boju pozostali więc:

 

- i20 1,0 100KM 6B - mocny zawodnik bo za 71k dostajemy wersję limit. COOL z lampami full led, alufelgami, metalikiem, tempomatem, grzane fotele i kierownica, -na to 5 lat gwarancji co mnie przekonuje bo daje to poczucie świętego spokoju, a przy naszych przebiegach to już wogóle. Auto z oświetleniem led wygląda nowocześnie ale fotele są takie sobie i środek też nie zachwyca. SIlnik 1,0t -trudno powiedzieć - u nas testówki są tylko 1,2 83KM.

image.png.54553732bc25bd4ab58f65eb568475e4.png

 

 

- drugi zawodnik i nasz faworyt to fiesta 1,0eb 95KM - wersja titanium x, ale fajnie wyposażona - lampy full led - jest efekt wow i fajnie świecą, lepsza tapicerka "półskórzana" z regulacją lędziwiową, B&O, auto z poprzedniego rocznika, najdroższa z zestawienia ale wyposażeniowo też najlepsza, m.in. grzana kierownica, fotele i szyba przednia, fotele są super w tej wersji, kolor no cóż, w konfiguratorze byśmy takiego nie zaznaczyli, ale to auto z placu więc się bierze co jest

 

image.png.fd58185ddb1d46b4813a72616a65f664.png

 

 

- trzecia opcja to Micra n-design - tu w sumie cena ciut niższa niż we fieście, wyposażenie też gorsze co wyrównuje niższą cenę, ale z tego co widzę tych mikr nikt nie kupuje i chyba poważnie jej nie bieżemy pod uwagę, troche egzotyk i ma zwykłe lampy

image.png.46a5c50f0a1347b4fd8f8241ca31f6dd.png

 

 

 

- kolejny zawodnik to C3 - testówka w wersji shine doposażona w kamerę, tapicerkę emmeraud, blis, 1,2 110KM, auto z mieszanymi uczuciami, niby fajne bo po FL, z lampami full led, grzane siedzenia, ale z drugiej strony biegi chodzą precyzyjnie jak w ikarusie, auto napędza się tak sobie tymi 110KM i w sumie wygląda jak auto z bajek o listonoszu Pat'cie :) 

 

image.png.6c9be40e27f6187633c2dd053ee2c328.png

 

 

No i zasadzie to by było na tyle. Szału kurza twarz nie ma na rynku.

 

Za yarisami się nie oglądamy bo uważamy że to najbardziej przepłacona kontstrukcja na rynku poza autami premium. Do podobnej co powyższe specyfikacji trzeba dołożyć conajmniej 10tys pln. Mazdy 2 są jakieś niedobitki, zresztą to auto też jest takie sobie i za drogie. Podobnie 208 w tym budżecie będzie bieda, jazz to +20tys pln. 

 

Generalnie sądziliśmy że podchodząc z takim budżetem będziemy mieli szeroki wybór fajnych, przyjemnych aut klasy B a okazuje się że wybór samochodów spełniających kryteria jest bardzo ograniczny. To trochę rozczarowujące, ale to też chyba znak czasów.

 

Budżetu już nie napniemy więcej, używki za 50-60tys jak wspomniałęm na wstępie nas nie interesują.

 

A może coś przegapiłem i siedzi gdzieś jakiść czarny koń segmentu wart wzięcia pod uwagę?

 

No i które z powyższych aut byłoby Waszym wyborem przy takich kryteriach.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, dirkdiggler said:

No i które z powyższych aut byłoby Waszym wyborem przy takich kryteriach.

 

Z tych co wymieniles to bym wzial C3 ale z automatem (klasyczny hydraulik) :ok:

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-110km-automat-eat6-wersja-shine-nowy-model-ID6E1K97.html#1f2053e4df

Ja u tego dilera kupowalm C3 dla zony i pewnie cos tam jeszcze mozna urwac ;)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te akceptowane auta na pewno stoją na placu gotowe do wyjazdu? :) 

Brałbym Hujtaja...najładniejszy 🤣 

 

C3 była w rodzinie  i auto OK, ale wg mnie ogólnie  Citroeny maja to do siebie, że szybko się starzeją stylistycznie (są jakby udziwnione za bardzo) 

Edytowane przez Pado
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Polarny said:

Jak pytałem parę tygodni temu w citroenie, to niektóre są nawet zarejestrowane i już im gwarancja leci od wiosny.

 

To jest powszechna praktyka w Citroenie :ok: Dzieki temu mozna dostac jakis sensowny rabat ;]

Diler kupuje i rejestruje na siebie i po kilku miesiacach sprzedaje dalej.

Ja tak kupilem w marcu, auto zarejstrowane pod koniec stycznia (-11% od cennika).

Auta do produkcji byly z max 4% rabatem wtedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

To jest powszechna praktyka w Citroenie :ok: Dzieki temu mozna dostac jakis sensowny rabat

W sumie wszyscy zadowoleni - diler wyrabia normę a klient ma większy rabat. Te 3 miesiące gwarancji mniej powinno być nieistotne.

Aż sprawdzę, ile mi rabatu zaproponowali - bo miałem 3 oferty (wszystkie na C3).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Polarny said:

W sumie wszyscy zadowoleni - diler wyrabia normę a klient ma większy rabat. Te 3 miesiące gwarancji mniej powinno być nieistotne.

Aż sprawdzę, ile mi rabatu zaproponowali - bo miałem 3 oferty (wszystkie na C3).

 

 

Dokaldnie tak to dziala  ;) Sprawdzilem, auto kosztowalo 57600 a cennikowo 64800, wiec dobrze pamietalem.

Ja i tak przedluzalem gwarancje do 5 lat, wiec te 2-3 miesiace bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dirkdiggler napisał:

kolejny zawodnik to C3 - testówka w wersji shine doposażona w kamerę, tapicerkę emmeraud, blis, 1,2 110KM, auto z mieszanymi uczuciami, niby fajne bo po FL, z lampami full led, grzane siedzenia, ale z drugiej strony biegi chodzą precyzyjnie jak w ikarusie, auto napędza się tak sobie tymi 110KM i w sumie wygląda jak auto z bajek o listonoszu Pat'cie :) 

 

Nie mogę byc tego pewny, ale stawiałbym na to że Twojej żonie ten dziwoląg będzie się podobał najbardziej.

 

Nie wiem o co chodzi, ale kobiety lubią wygląd tego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spad na giełdzie kącikowej ogłasza VW UP.

Delikatne nagięcie pierwotnych założeń i masz całkiem sensowne autko.

 

Z tego co Ty wymieniłeś IMHO Fiesta będzie najfajniejsza.

 

Sprawdziłbym też Sandero np. wersję Stepway.

Mi się podoba, ale podejrzewam, że może być kłopot z plastikami o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dirkdiggler napisał:

- drugi zawodnik i nasz faworyt to fiesta 1,0eb 95KM - wersja titanium x, ale fajnie wyposażona - lampy full led - jest efekt wow i fajnie świecą, lepsza tapicerka "półskórzana" z regulacją lędziwiową, B&O, auto z poprzedniego rocznika, najdroższa z zestawienia ale wyposażeniowo też najlepsza, m.in. grzana kierownica, fotele i szyba przednia, fotele są super w tej wersji, kolor no cóż, w konfiguratorze byśmy takiego nie zaznaczyli, ale to auto z placu więc się bierze co jest

tu jest ciekawa opcja bo 125KM a wyposażenie też niezłe

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-titanium-1-0-ecoboost-mhev-dostepna-od-reki-ID6DtVtG.html#82a500358e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Dziwne te powody odrzucenia micry. Bo nikt nie bierze jej na poważnie ...

Ta Micra to jest jeszcze Clio 4. Mnie ciekawi co to za zapach odrzucił kolegę w Clio 5 :hehe:, bo to jest chyba dzisiaj najlepszy i modelowo najmłodszy samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłoroczna Fiesta za 75k... Za tyle to 1,5 roku temu szlo kupić mocniejszego, doposażonego Focusa. Ech, wariactwo z tymi cenami.

Ale czasu nie cofniemy, więc już bym szedł w tę Fiestę. Warto zapytać u innego dealer,a bo potrafią w Fordzie mieć bardzo duże różnice cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w nowej Fieście, ale w 10-cio letniej Fieście małżonki, coś takiego jak wygłuszenie nie istnieje.

I nie chodzi tylko o dźwięk podczas jazdy, ale także zamykanie drzwi, czy blaszany dźwięk przy pukaniu w drzwi. Grande Punto które do niedawna miałem, stało pod tym względem dużo wyżej.

 

Hultaje bardzo fajnie się prezentują i z wymienionych wyżej chyba najszybciej bym wybrał. Można jeszcze spojrzeć na Kię Rio.

 

A Sandero? Wiem, że plastik pewnie gorszy niż w Reno, ale zakładany budżet pozwoli na zakup wypasionej (jak na Dacię) wersji i jeszcze zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

Z klasy B w tej cenie chyba jednak Suzuki Vitara. 

Zobaczymy czy coś mają na miejscu.

2 godziny temu, Polarny napisał:

Dziwne te powody odrzucenia micry. Bo nikt nie bierze jej na poważnie ...

Generalnie mikra to fajnie narysowany samochód a pomimo to ludzie jej nie kupują. Nie wiem o co chodzi, u nas lokalnie nawet testówek nie mają więc chyba nawet nissan nie bierze jej na poważnie.

 

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Z tych co wymieniles to bym wzial C3 ale z automatem (klasyczny hydraulik) :ok:

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-110km-automat-eat6-wersja-shine-nowy-model-ID6E1K97.html#1f2053e4df

Ja u tego dilera kupowalm C3 dla zony i pewnie cos tam jeszcze mozna urwac ;)

 

Żonie C3 odpowiada, podoba się. Z automatem w zasadzie spełnia wszystkie kryteria nawet z nawiazką która zresztą jest wyrażona w cenie.

 

2 godziny temu, kravitz napisał:

 

Nie mogę byc tego pewny, ale stawiałbym na to że Twojej żonie ten dziwoląg będzie się podobał najbardziej.

 

Nie wiem o co chodzi, ale kobiety lubią wygląd tego auta.

 

Podoba się bez dwóch zdań.

 

2 godziny temu, DamU napisał:

@spad na giełdzie kącikowej ogłasza VW UP.

Delikatne nagięcie pierwotnych założeń i masz całkiem sensowne autko.

 

Z tego co Ty wymieniłeś IMHO Fiesta będzie najfajniejsza.

 

Sprawdziłbym też Sandero np. wersję Stepway.

Mi się podoba, ale podejrzewam, że może być kłopot z plastikami o którym piszesz.

 

UPy były fajne jak kosztowały nowe 55tys w wersji 1,0tsi 90KM i w jakimś wyższym wyposażeniem. 

Dacie też sprawdzimy choć nie widzę żony w Sandero sam chętnie mógłbym się tym poruszać na codzień. Plastiki same w sobie nie są problemem o ile łatwo się nie rysują i zadrapują. Mogą być twarde i trzeszczące byle by po wyczyszczeniu wyglądały ciągle jak nowe.

 

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

 

Do sprawdzenia 1.0 95 vs 125mHev bo niewiele wiem o różnicach. 

45 minut temu, amazaque napisał:

Ta Micra to jest jeszcze Clio 4. Mnie ciekawi co to za zapach odrzucił kolegę w Clio 5 :hehe:, bo to jest chyba dzisiaj najlepszy i modelowo najmłodszy samochód. 

Ten zapach to nie mnie odrzucił tylko żonę na jeździe testowej. To jeden z tych argumentów z którymi trudno dyskutować. Podobno deski wykonane są z lepszego materiału w wersji intens. My jechaliśmy bazową wersją ZEN. Czy ktoś może organoleptycznie to weryfikował i może potwierdzić te różnice materiałowe

 

39 minut temu, rallyrychu napisał:

Zeszłoroczna Fiesta za 75k... Za tyle to 1,5 roku temu szlo kupić mocniejszego, doposażonego Focusa. Ech, wariactwo z tymi cenami.

Ale czasu nie cofniemy, więc już bym szedł w tę Fiestę. Warto zapytać u innego dealer,a bo potrafią w Fordzie mieć bardzo duże różnice cen.

 

Znak czasów. Upraszczając segmenty się przesunęły o oczko jeśli chodzi o cenniki. Wyposażenia jest wiecej i to też. prawda.

 

 

 

Na używki się jeszcze nie zamkneliśmy i jakieś tam alarmy mam ustawione w otomoto. Ale jak to wygląda to Wam opiszę na przykładzie z dziś.

Rano o 9 pojawiło się to ogłoszenie : P208 allure, 2017r, wprawdzie wolnossący 1,2 ale ok, kompromis,  14tys km przebieg, polski salon, bla bla, cena 42tys - sprzedaje Toyota/Lexus w Trójmieście. OK w sumie czemu nie. o 9.30 dzwonię. Auto zarezerwowane i już praktycznie sprzedane w 10min od wystawienia jak powiedział Pan.

I tak to mniej więcej wygląda.

 

Tu link:    https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-1-2-puretech-allure-bezwypadkowy-serwisowany-ID6E2ygq.html#21a607ad81

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dirkdiggler napisał:

P208 allure, 2017r, wprawdzie wolnossący 1,2 ale ok, kompromis,  14tys km przebieg, polski salon, bla bla, cena 42tys (...) Auto zarezerwowane i już praktycznie sprzedane w 10min od wystawienia

W sumie tanio nie jest, a jednak chętny się znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amazaque napisał:

Wielkościowo i wyposażeniowo też. Dzisiejsze auta klasy B są większe od kompaktów C dwie generacje wstecz. 

 

Chyba 25 lat wstecz. Wiadomo, że auta rosną, ale nie przesadzajmy, jednak trzeba się mocno naszukać, żeby znaleźć klasę B wielkości klasy C sprzed paru generacji. Nie wspominając o tym, że sama wielkość to nie wszystko, klasa B jest mocno do tyłu w porównaniu do kompaktów (niezależnie nowych czy starych) chociażby pod względem wyciszenia czy komfortu foteli. A to są bardzo ważne rzeczy. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dirkdiggler napisał:

Takie luźne rozważania

Nigdzie nie widzę propozycji Kia Rio, skoro nie chcesz pokraki typu Stonic. U nas przy podobnych założeniach skończyło się właśnie na Stonic. A wcześniej brałem pod uwagę Clio V. Na jeździe testowej, gdzie miałem do dyspozycji na cały dzień nie zauważyłem i ja i żona że coś śmierdzi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angrius napisał:

Nigdzie nie widzę propozycji Kia Rio, skoro nie chcesz pokraki typu Stonic. U nas przy podobnych założeniach skończyło się właśnie na Stonic. A wcześniej brałem pod uwagę Clio V. Na jeździe testowej, gdzie miałem do dyspozycji na cały dzień nie zauważyłem i ja i żona że coś śmierdzi... 

Poza 'pokraką' to się zgadzam. Sotnic i rio stylistycznie mi się podobają, w przeciwieństwie do i20 (szczególnie wnętrza) i kony.

Fiesta najbardziej mi się podoba z zewnątrz, ale jak złapałem za uchwyt drzwi, to czułem się, jakby bierki miał rozrzucać. Strasznie delikatne, lekkie i "ruchome".

Nową micrę często widzę w wynajmach aut, szczególnie za granicą.  W Grecji masa tego jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, angrius napisał:

Nigdzie nie widzę propozycji Kia Rio, skoro nie chcesz pokraki typu Stonic. U nas przy podobnych założeniach skończyło się właśnie na Stonic. A wcześniej brałem pod uwagę Clio V. Na jeździe testowej, gdzie miałem do dyspozycji na cały dzień nie zauważyłem i ja i żona że coś śmierdzi... 

Słabo patrzysz, bo Rio proponował @Majkiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 16:22, dirkdiggler napisał:

 

UPy były fajne jak kosztowały nowe 55tys w wersji 1,0tsi 90KM i w jakimś wyższym wyposażeniem. 

Dacie też sprawdzimy choć nie widzę żony w Sandero sam chętnie mógłbym się tym poruszać na codzień. Plastiki same w sobie nie są problemem o ile łatwo się nie rysują i zadrapują. Mogą być twarde i trzeszczące byle by po wyczyszczeniu wyglądały ciągle jak nowe.

 

 

Do sprawdzenia 1.0 95 vs 125mHev bo niewiele wiem o różnicach. 

Ten zapach to nie mnie odrzucił tylko żonę na jeździe testowej. To jeden z tych argumentów z którymi trudno dyskutować. Podobno deski wykonane są z lepszego materiału w wersji intens. My jechaliśmy bazową wersją ZEN. Czy ktoś może organoleptycznie to weryfikował i może potwierdzić te różnice materiałowe

 

 

Znak czasów. Upraszczając segmenty się przesunęły o oczko jeśli chodzi o cenniki. Wyposażenia jest wiecej i to też. prawda.

 

 

 

Na używki się jeszcze nie zamkneliśmy i jakieś tam alarmy mam ustawione w otomoto. Ale jak to wygląda to Wam opiszę na przykładzie z dziś.

Rano o 9 pojawiło się to ogłoszenie : P208 allure, 2017r, wprawdzie wolnossący 1,2 ale ok, kompromis,  14tys km przebieg, polski salon, bla bla, cena 42tys - sprzedaje Toyota/Lexus w Trójmieście. OK w sumie czemu nie. o 9.30 dzwonię. Auto zarezerwowane i już praktycznie sprzedane w 10min od wystawienia jak powiedział Pan.

I tak to mniej więcej wygląda.

 

Tu link:    https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-1-2-puretech-allure-bezwypadkowy-serwisowany-ID6E2ygq.html#21a607ad81

 

 

 

 

 

 

 

Jakby co to zapraszam do zakupu Up!a. Cena do negocjacji przy konkretnych rozmowach. Dla maruderow za cenę wyjściowa. ;)

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dirkdiggler napisał:

drugi zawodnik i nasz faworyt to fiesta 1,0eb 95KM - wersja titanium x, ale fajnie wyposażona - lampy full led - jest efekt wow i fajnie świecą, lepsza tapicerka "półskórzana" z regulacją lędziwiową, B&O, auto z poprzedniego rocznika, najdroższa z zestawienia ale wyposażeniowo też najlepsza, m.in. grzana kierownica, fotele i szyba przednia, fotele są super w tej wersji, kolor no cóż, w konfiguratorze byśmy takiego nie zaznaczyli, ale to auto z placu więc się bierze co jest

 

fiesta fajne auto, ale ten obecny model ma jak dla mnie jedną wadę. Jest po prostu ciasny, zwłaszcza z tyłu. Inne auta dzisiejszej klasy B (czy to Vag, czy Koreańce) oferują sporo więcej przestrzeni. Ale z drugiej strony jeżeli z tyłu ma jeździć faktycznie tylko pies, to może nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rallyrychu napisał:

Zeszłoroczna Fiesta za 75k... Za tyle to 1,5 roku temu szlo kupić mocniejszego, doposażonego Focusa. Ech, wariactwo z tymi cenami.

Ale czasu nie cofniemy, więc już bym szedł w tę Fiestę. Warto zapytać u innego dealer,a bo potrafią w Fordzie mieć bardzo duże różnice cen.

pomysle ,ze w roku 2019 sprzedawali astry j 1.4T  140 km juz od 51tys zł.

 

 

 

 

moze yaris 1.5  125km ,

Edytowane przez deszczowyRoman
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KYRTAP napisał:

 

Jeśli Rio to tylko skrzynia 6 biegowa z silnikiem 1.4. 

Swoją drogą cena wypasionej klasy B to już prawie biedna Sportage za 78kpln

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-delik-przezmierowo-1-6gdi-132km-6mt-w-wersji-wyposazenia-s-2021r-ID6DFAVa.html#e2a573e85d

Dwa razy większy samochód a nie jakiś wózek na zakupy ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcG napisał:

Swoją drogą cena wypasionej klasy B to już prawie biedna Sportage za 78kpln

Dwa razy większy samochód a nie jakiś wózek na zakupy ;]

To ślepa droga 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-1-6-tgdi-177km-4wd-7dct-gt-line-pre-tec-aeb-2021-penta-metal-ID6DMLmX.html#46709b765f

 

Jedni kupują miejsce inni wyposażenie, dlatego jest tyle wersji że pod daną kasę można mieć jakieś możliwości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

To ślepa droga 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-1-6-tgdi-177km-4wd-7dct-gt-line-pre-tec-aeb-2021-penta-metal-ID6DMLmX.html#46709b765f

 

Jedni kupują miejsce inni wyposażenie, dlatego jest tyle wersji że pod daną kasę można mieć jakieś możliwości

 

Jak kupujesz 2-3 samochód w rodzinie to nie ma to znaczenia, jak główny to wtedy samochód musi być bardziej uniwersalny.

Pewnie większość kupującym ma jakiś budżet i w tym się porusza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, MarcG said:

Swoją drogą cena wypasionej klasy B to już prawie biedna Sportage za 78kpln

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-delik-przezmierowo-1-6gdi-132km-6mt-w-wersji-wyposazenia-s-2021r-ID6DFAVa.html#e2a573e85d

Dwa razy większy samochód a nie jakiś wózek na zakupy ;]

 

Za chwile bedzie nowa Sportage i problem sie rozwiaze ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarcG napisał:

Swoją drogą cena wypasionej klasy B to już prawie biedna Sportage za 78kpln

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-delik-przezmierowo-1-6gdi-132km-6mt-w-wersji-wyposazenia-s-2021r-ID6DFAVa.html#e2a573e85d

Dwa razy większy samochód a nie jakiś wózek na zakupy ;]

 

Tyle że te 78490zł - cena samochodu z uwzględnionym rabatem przy zakupie na firmę w programie flotowym KIA, a normalnie już ponad 80. Również Kia, ale Ceed zaczyna się ponad 10 tysięcy taniej, a Rio w tej cenie to będzie na wypasie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dirkdiggler napisał:

Np takie. Auris HSD, przebieg 9tys km, 5cio latek. 

Na pewno nie bedzie się psuć, ani duzo palić.

 

Tylko nie każdemu podoba sie działanie napędu z eCVT. Jak się spodoba, to brać i cieszyć się fajnym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 13:01, dirkdiggler napisał:

Dokonaliśmy przmiarki i wstępnie odrzuciliśmy:

- fabie, polo za brak wrazu i wysoką cenę za ładniejsze wersje, fabia schodzi z rynku, niby dobry moment na zakup ale pozostaly auta nieciekawe albo bardzo drogie.

 

A nowej Fabii nie bierzecie pod uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Majkiel napisał:

 

A nowej Fabii nie bierzecie pod uwagę?

 

 

Właśnie z ciekawości poklikałem i wersja z silnkiem zaczyna się od 71 kzł, po dodaniu niezbędnych rzeczy typu pakiet SAFETY, reflektorów LED, normalnego systemu multimedialnego cena już przekracza 90 kzł, a to nadal klasa B z trzycylindrowym silnikiem. Lekka przesada jak na Fabię, zwłaszcza że Nowa Fabia to chyba gruntowny FL starej, nie jest to kompletnie nowy model.

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MarcG napisał:

Swoją drogą cena wypasionej klasy B to już prawie biedna Sportage za 78kpln

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-delik-przezmierowo-1-6gdi-132km-6mt-w-wersji-wyposazenia-s-2021r-ID6DFAVa.html#e2a573e85d

Dwa razy większy samochód a nie jakiś wózek na zakupy ;]

Duży silnik bez turbo  , kręcić trzeba by jechał i jak nie masz lekkiej nogi to " dyszka" po mieście jak nic . Jak delikatnie to i tak 8.5-9 . Sąsiad ma i nie za bardzo chwali sobie spalanie , poza tym auto  bardzo Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał:

Duży silnik bez turbo  , kręcić trzeba by jechał i jak nie masz lekkiej nogi to " dyszka" po mieście jak nic . Jak delikatnie to i tak 8.5-9 . Sąsiad ma i nie za bardzo chwali sobie spalanie , poza tym auto  bardzo Ok

Przy delikatnej jeździe po wawie miałem spalanie w okolicy 7 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.