Skocz do zawartości

Auto klasy B -nowe w okolicach 70-75kpln


dirkdiggler

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dirkdiggler napisał:

No dobra. Takie wątki nieczęsto mają puentę. A ten ma.

Pora się podsumować.

 

Przeszliśmy sporą drogę, było kilka zakrętów i zwrotów akcji. Kilka pomysłów, testów sprawdzeń i koniec końców zamówiliśmy....

 

Fiata 500 🤪

 

Robiłem co mogłem, kusiłem automatem itp. Nic się nie liczyło na koniec, Fiat 500 jest uroczy, w sam raz, ładny, pasujący itp,  a że udało się znaleźć fajną sztukę stokową w przyzwoitej na dzisiejsze czasy cenie (to przeważyło) to decyzja była szybka. (warto dzwonić do dealerów, większość się śmieje jak pytasz o auta gotowe do odbioru ale są też tacy co mają pokitrane po piwnicach jakieś stoki których nie ma w powszechnym internecie😀)

 

Spec to 1,0hybr 6B man.

 

Fiat 500 Dolcevita, biały, ze szklanym dachem i wyświetlaczem tft zamiast licznika, czarna kierownica, automatyczna klima i 7'' navisystem. No ideał.

Auto zarejestrowane na dealera w sierpniu br, przebieg 0.

Gwarancja dokupiona na 5lat i 75tys km.

Odbiór w ciągu 2tyg. Ogarniam teraz wielosezonówki, folię na progi, klamki itp, ceramikę. I tyle

 

image.png.ace9e8a899e727647ba2dff4573e047b.png

Gratulacje. Ooo widzę naklejke dolce Vita. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Jak sie zonie podoba to nie ma co na sile uszczesliwiac :) Moja jezdzila taka przez 4 lata i byla bardzo zadowolona :ok:

Mam tylko nadzieje, ze zona nie jezdzi po zbyt dziurawych drogach, bo na tych felgach bedzie trzeslo ;]

Ciekawe tylko jak ten 1.0 sie sprawdza w porownaniu ze starym 1.2.

 

Felgi wejdą alu 15ki zamiast tych 16tek. 

Ja już w swoim życiu dość nauczyłem się że do samochodu żony powinny być zastosowane felgi o jak najbardziej wybaczającym profilu.

 

6 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Weź na jakiś test i zobacz ;)

Słyszałem, że szału nie ma....

No szału nie ma. Choć nie wiem w sumie jak było w 1,2.

Ale w tym aucie o szał napędowy w sumie nie chodzi. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dirkdiggler said:

No szału nie ma. Choć nie wiem w sumie jak było w 1,2.

Ale w tym aucie o szał napędowy w sumie nie chodzi. 

 

To prawda :) Trzeba przyznac, ze ta 500ka Wlochom wyszla naprawde swietnie.

Prawie 15 lat od rozpoczecia produkcji i nadal wyglada swiezo :ok:

.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To prawda :) Trzeba przyznac, ze ta 500ka Wlochom wyszla naprawde swietnie.

Prawie 15 lat od rozpoczecia produkcji i nadal wyglada swiezo :ok:

.

Jeździłem teraz na wakacjach wynajętym 500L. O chryste, dawno się tak nie umęczyłem :hehe: Normalnie jakbym Nyską jeździł ;] 

 

IMG_8084.jpeg.9f07343d3f262b7d8f038a9616e62645.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bergerac said:

Jeździłem teraz na wakacjach wynajętym 500L. O chryste, dawno się tak nie umęczyłem :hehe: Normalnie jakbym Nyską jeździł ;] 

 

Ja pisalem o zwyklej 500ce ;]

Ta 500L to jest dramat na kolach, dostalem tego grzmota kiedys w Hiszpanii :hehe:

Nadaje sie chyba tylko na taxi.

 

 

 

IMG_4464.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bergerac napisał:

Jeździłem teraz na wakacjach wynajętym 500L. O chryste, dawno się tak nie umęczyłem :hehe: Normalnie jakbym Nyską jeździł ;] 

 

IMG_8084.jpeg.9f07343d3f262b7d8f038a9616e62645.jpeg

 

500L to chyba jeden z najbrzydszych samochodów na rynku. Zwykłe 500 i XL wyglądają fajnie, a ten L ohydnie.  W Serbii tego jeździ od groma, ale podobno tam go produkują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maciej__ napisał:

Ja pisalem o zwyklej 500ce ;]

Ta 500L to jest dramat na kolach, dostalem tego grzmota kiedys w Hiszpanii :hehe:

Nadaje sie chyba tylko na taxi.

 

Bo? Wygląd jak wygląd ale ten samochód jest naprawdę praktyczny i przestronny jak na swoje wymiary zewnętrzne, z dobrą widocznością w każdym kierunku. Fakt, że siedzi się jak na stołku w Pandzie, ale dla kogoś kto potrzebuje prostego auta łatwego w prowadzeniu i manewrach, do którego łatwo zapakuje dzieciaki, to nadal imho jest to dobry wybór. Kolega ma takiego. To jest człowiek dla którego samochód ma się przemieszczać i jest zadowolony. Może poza tym że mu instalacja LPG już raz rozwaliła silnik ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, maro_t said:

 

Bo? Wygląd jak wygląd ale ten samochód jest naprawdę praktyczny i przestronny jak na swoje wymiary zewnętrzne, z dobrą widocznością w każdym kierunku. Fakt, że siedzi się jak na stołku w Pandzie, ale dla kogoś kto potrzebuje prostego auta łatwego w prowadzeniu i manewrach, do którego łatwo zapakuje dzieciaki, to nadal imho jest to dobry wybór. Kolega ma takiego. To jest człowiek dla którego samochód ma się przemieszczać i jest zadowolony. Może poza tym że mu instalacja LPG już raz rozwaliła silnik ;]

 

Bo jezdzi sie tym naprawde fatalnie...

Dodatkowo nie moglem ustawic fotela i kierownicy zeby bylo mi wygodnie, a wajcha od biegow ma rozmiar i skok jak w Ikarusie.

Diesel 1.6 tez niespecjalnie poprawial sytuacje ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Bo jezdzi sie tym naprawde fatalnie...

Dodatkowo nie moglem ustawic fotela i kierownicy zeby bylo mi wygodnie, a wajcha od biegow ma rozmiar i skok jak w Ikarusie.

Diesel 1.6 tez niespecjalnie poprawial sytuacje ;]

 

 

bo tak jak napisałem, to nie jest samochód do przyjemności z jazdy tylko do innych celów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maro_t napisał:

 

Bo? Wygląd jak wygląd ale ten samochód jest naprawdę praktyczny i przestronny jak na swoje wymiary zewnętrzne, z dobrą widocznością w każdym kierunku. Fakt, że siedzi się jak na stołku w Pandzie, ale dla kogoś kto potrzebuje prostego auta łatwego w prowadzeniu i manewrach, do którego łatwo zapakuje dzieciaki, to nadal imho jest to dobry wybór. Kolega ma takiego. To jest człowiek dla którego samochód ma się przemieszczać i jest zadowolony. Może poza tym że mu instalacja LPG już raz rozwaliła silnik ;]

bo to katastrofa na kołach. Jazda tym samochodem to męczarnia, tylko dla masochistów. Wszystko by było OK, gdyby to auto jakoś normalnie się prowadziło.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

bo to katastrofa na kołach. Jazda tym samochodem to męczarnia, tylko dla masochistów. Wszystko by było OK, gdyby to auto jakoś normalnie się prowadziło

Kup i zrób swap na tjet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wieńcząc wątek napiszę że odebraliśmy z salonu gówniaka:) i wracając do domu zrobiliśmy arcyrozstrzygający eksperyment dotyczący spalania.

Na aucie Michelin Crossclimat 2

 

Trasa 465km z Krakowa do Bydgoszczy w tym jeden z najbardziej oszczędnych odcicnków między Częstochową i Łodzią z odcinkowymi pomiarami prędkości.

Jechałem za żoną jej tempem czyli tak do 120km/h. 

Prędkość ta sama, tankowanie na tej samej stacji w Krakowie i jazda.

 

Fiat 1,0 firefly 3 cylindry : 4,9 l/km

Skoda 2,0tsi : 5,2 l/100km

 

Średnia prędkość wyszła inna bo fiat uzględnił godzinny postój na obiad do kalkulacji a Skoda nie 🤪

 

image.png.49782cd0f91fdbd8b94e49c9631a7ae5.png

 

 

 

 

image.png.95e1161e7132f0efa6590140a4aec9f5.png

 

 

 

image.png.1d3839647db3f17d7a3b6131ce1173b2.png

  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 19:26, dirkdiggler napisał:

No dobra. Takie wątki nieczęsto mają puentę. A ten ma.

Pora się podsumować.

 

Przeszliśmy sporą drogę, było kilka zakrętów i zwrotów akcji. Kilka pomysłów, testów sprawdzeń i koniec końców zamówiliśmy....

 

Fiata 500 🤪

 

Robiłem co mogłem, kusiłem automatem itp. Nic się nie liczyło na koniec, Fiat 500 jest uroczy, w sam raz, ładny, pasujący itp,  a że udało się znaleźć fajną sztukę stokową w przyzwoitej na dzisiejsze czasy cenie (to przeważyło) to decyzja była szybka. (warto dzwonić do dealerów, większość się śmieje jak pytasz o auta gotowe do odbioru ale są też tacy co mają pokitrane po piwnicach jakieś stoki których nie ma w powszechnym internecie😀)

 

Spec to 1,0hybr 6B man.

 

Fiat 500 Dolcevita, biały, ze szklanym dachem i wyświetlaczem tft zamiast licznika, czarna kierownica, automatyczna klima i 7'' navisystem. No ideał.

Auto zarejestrowane na dealera w sierpniu br, przebieg 0.

Gwarancja dokupiona na 5lat i 75tys km.

Odbiór w ciągu 2tyg. Ogarniam teraz wielosezonówki, folię na progi, klamki itp, ceramikę. I tyle

 

image.png.ace9e8a899e727647ba2dff4573e047b.png

Zwariowałes???   Do tego trzeba miec karton alternatorów wg AK;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, norbert123 napisał:

Zwariowałes???   Do tego trzeba miec karton alternatorów wg AK;)

 

Gorzej

 

Tu jest alternatoro-rozrusznik nowej generacji.

 

Dlatego dokupiliśmy przedłużenie gwarancji do 5 lat. Tak na wszelki wypadek. Jakby, w co oczywiście nie wierzę 😁, jednak fiatowi coś nie wyszło w tej nowej generacji.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kartonik napisał:

Tylko sprawdź, co obejmuje przedłużona gwarancja. Jest spora szansa, że tego rozrusznika nie będzie na liście dodatkowej gwarancji :phi:

 

Panie

Owszem, owszem jest na gwarancji.

 

Ja bym fiata bez gwarancji na alternator nie kupił😀.

 

Za to skrócili std gwarancje na powłoke lak z 36 na 24mce.

 

 

SmartSelect_20211001-202310_Gallery.jpg

Edytowane przez dirkdiggler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dirkdiggler napisał:

Wieńcząc wątek napiszę że odebraliśmy z salonu gówniaka:) i wracając do domu zrobiliśmy arcyrozstrzygający eksperyment dotyczący spalania.

Na aucie Michelin Crossclimat 2

 

Trasa 465km z Krakowa do Bydgoszczy w tym jeden z najbardziej oszczędnych odcicnków między Częstochową i Łodzią z odcinkowymi pomiarami prędkości.

Jechałem za żoną jej tempem czyli tak do 120km/h. 

Prędkość ta sama, tankowanie na tej samej stacji w Krakowie i jazda.

 

Fiat 1,0 firefly 3 cylindry : 4,9 l/km

Skoda 2,0tsi : 5,2 l/100km

 

Średnia prędkość wyszła inna bo fiat uzględnił godzinny postój na obiad do kalkulacji a Skoda nie 🤪

 

image.png.49782cd0f91fdbd8b94e49c9631a7ae5.png

 

 

 

 

image.png.95e1161e7132f0efa6590140a4aec9f5.png

 

 

 

image.png.1d3839647db3f17d7a3b6131ce1173b2.png

Firefly podobno chlają. Ale to i tak niesprawiedliwe, bo porównałeś co komputery pokazują, sprawdź jaki jest błąd tego odczytu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekm napisał:

Firefly podobno chlają. Ale to i tak niesprawiedliwe, bo porównałeś co komputery pokazują, sprawdź jaki jest błąd tego odczytu ;]

Sadze ze jednak Fiat bardziej zaniza;] 

Komputery aut VAGa w trasie praktycznie pokazuja identyczny wynik co tankowanie -jedynie miasto je nieco oglupia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekm napisał:

Firefly podobno chlają. Ale to i tak niesprawiedliwe, bo porównałeś co komputery pokazują, sprawdź jaki jest błąd tego odczytu ;]

Wczoraj jeszcze dokrecilismy 500tą 100km i drugie tankowanie do pełna po 547km.

Spalanie z dystrybutora wyszło ok 5,03. 

 

Skoda tsi jest dokładna, serio. Zrobiłem nią 100kkm i śledze tankowania w fuelio. Różnica z dystrybutora wzgl komputera ok 0,1-0,3l/100km.

Poprzednia octavia tdi miała większy bład siegajacy 0,5l. 

 

Ale w sumie nie o te niuanse po przecinku chodzi a o fakt że dwa razy wiekszy silnik, trzy razy mocniejszy, napedzajacy cięższe auto spala podobnie ilosci paliwa jak ten mały gówniak😀

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze dokrecilismy 500tą 100km i drugie tankowanie do pełna po 547km.
Spalanie z dystrybutora wyszło ok 5,03. 
 
Skoda tsi jest dokładna, serio. Zrobiłem nią 100kkm i śledze tankowania w fuelio. Różnica z dystrybutora wzgl komputera ok 0,1-0,3l/100km.
Poprzednia octavia tdi miała większy bład siegajacy 0,5l. 
 
Ale w sumie nie o te niuanse po przecinku chodzi a o fakt że dwa razy wiekszy silnik, trzy razy mocniejszy, napedzajacy cięższe auto spala podobnie ilosci paliwa jak ten mały gówniak
Fizyka: Tyle Energi jest potrzeba do pokonania danych oporów.

Pójdź teraz pełnym ogniem 500 i kura. Fiat może zblizy się do 10l a skoda lekko przebije 16l
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dirkdiggler napisał:

Wczoraj jeszcze dokrecilismy 500tą 100km i drugie tankowanie do pełna po 547km.

Spalanie z dystrybutora wyszło ok 5,03. 

 

Skoda tsi jest dokładna, serio. Zrobiłem nią 100kkm i śledze tankowania w fuelio. Różnica z dystrybutora wzgl komputera ok 0,1-0,3l/100km.

Poprzednia octavia tdi miała większy bład siegajacy 0,5l. 

 

Ale w sumie nie o te niuanse po przecinku chodzi a o fakt że dwa razy wiekszy silnik, trzy razy mocniejszy, napedzajacy cięższe auto spala podobnie ilosci paliwa jak ten mały gówniak😀

Ile KM w Škodzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dirkdiggler napisał:

Ja bym fiata bez gwarancji na alternator nie kupił😀.

 

Za to skrócili std gwarancje na powłoke lak z 36 na 24mce.

 

Z tymi alternatorami to bez przesady, W Uno wymieniałem po 21 latach, a w Grande jak wymieniałem przy 104kkm, to do sprzedaży przy 216kkm wytrzymał. W jakim miejscu jest tam zamontowany ten alternator-rozrusznik ?

Ciekawe czemu zmniejszyli gwarancję na lakier, aż takim bublem malują :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dirkdiggler napisał:

 

Panie

Owszem, owszem jest na gwarancji.

 

Ja bym fiata bez gwarancji na alternator nie kupił😀.

 

Za to skrócili std gwarancje na powłoke lak z 36 na 24mce.

 

 

SmartSelect_20211001-202310_Gallery.jpg

 

Z tego co tu widzę, to się musiało coś zmienić. Na Tipo miałem przedłużoną gw do 4 lat i np. amortyzatorów tam nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 13:01, dirkdiggler napisał:

- swifta za wrażenie wnętrza zrobionego ze zmielonych butelek i słabe fotele,

Odniosę sie do foteli w swifcie. po mniej więcej 50 kkm przebiegu zauważyłem wyraźne przetarcie materiału(w sumie niemal na wylot) w miejscu gdzie dotyka zapięty pas bezpieczeństawa - nigdy czegos takiego nie widziałem  w samochodzie z przebiegiem mniejszym niż 200 kkm ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieńcząc wątek napiszę że odebraliśmy z salonu gówniaka i wracając do domu zrobiliśmy arcyrozstrzygający eksperyment dotyczący spalania.
Na aucie Michelin Crossclimat 2
 
Trasa 465km z Krakowa do Bydgoszczy w tym jeden z najbardziej oszczędnych odcicnków między Częstochową i Łodzią z odcinkowymi pomiarami prędkości.
Jechałem za żoną jej tempem czyli tak do 120km/h. 
Prędkość ta sama, tankowanie na tej samej stacji w Krakowie i jazda.
 
Fiat 1,0 firefly 3 cylindry : 4,9 l/km
Skoda 2,0tsi : 5,2 l/100km
 
Średnia prędkość wyszła inna bo fiat uzględnił godzinny postój na obiad do kalkulacji a Skoda nie 
 
image.png.49782cd0f91fdbd8b94e49c9631a7ae5.png
 
 
 
 
image.png.95e1161e7132f0efa6590140a4aec9f5.png
 
 
 
image.png.1d3839647db3f17d7a3b6131ce1173b2.png
Czyli w Fiacie nadal dziadowko jeżeli chodzi o spalanie. A tutaj jeszcze masz mildhybrid, więc tym bardziej na minus dla Fiata.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

Czyli w Fiacie nadal dziadowko jeżeli chodzi o spalanie. A tutaj jeszcze masz mildhybrid, więc tym bardziej na minus dla Fiata.

5 litrów to nie jest źle na taką 500-tkę, za to duży minus za spalanie tej Skody 2,0 tsi :facepalm:. Nie wiem tylko dla kogo, marketingowców, programistów czy kierowcy który daje się zmanipulować :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 11:25, dirkdiggler napisał:

Wieńcząc wątek napiszę że odebraliśmy z salonu gówniaka:) i wracając do domu zrobiliśmy arcyrozstrzygający eksperyment dotyczący spalania.

Na aucie Michelin Crossclimat 2

 

Trasa 465km z Krakowa do Bydgoszczy w tym jeden z najbardziej oszczędnych odcicnków między Częstochową i Łodzią z odcinkowymi pomiarami prędkości.

Jechałem za żoną jej tempem czyli tak do 120km/h. 

Prędkość ta sama, tankowanie na tej samej stacji w Krakowie i jazda.

 

Fiat 1,0 firefly 3 cylindry : 4,9 l/km

Skoda 2,0tsi : 5,2 l/100km

 

Średnia prędkość wyszła inna bo fiat uzględnił godzinny postój na obiad do kalkulacji a Skoda nie 🤪

 

image.png.49782cd0f91fdbd8b94e49c9631a7ae5.png

 

 

 

 

image.png.95e1161e7132f0efa6590140a4aec9f5.png

 

 

 

image.png.1d3839647db3f17d7a3b6131ce1173b2.png

Większość dzisiejszych nowoczesnych aut o różnych mocach przy prędkościach przepisowych tyle spali. Zapewne przy non stop 120km/h w obydwu autach musiał byś dodać litr a kolejny przy 140km/h . przy 160 była by już "dyszka" dla obu aut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wujek said:

Ładne spalanie jak na takie osiągi. 

 

To jest spalanie przy jezdzie bez zadnych osiagow ;]

Jak kilka razy jechalismy z zona na 2 auta do Mlawy, to 500ka 1,2 palila dokladnie tyle samo co Astra J 1,4T (ok 6l).

Po prostu przy niskim obciazeniu, pojemnosc i moc maja drugorzedne znaczenie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 09:52, dirkdiggler napisał:

Ale w sumie nie o te niuanse po przecinku chodzi a o fakt że dwa razy wiekszy silnik, trzy razy mocniejszy, napedzajacy cięższe auto spala podobnie ilosci paliwa jak ten mały gówniak

 

normalne w dzisiejszych czasach. Mnie Astra kombi z silnikiem 200KM pali tyle samo co trzydrzwiowy swift 1.3 (nie wiem ile on miał dokładnie mocy, z 90KM).

Moja teoria jest taka jeśli chodzi o dzisiejsze silniki, że owszem, może i są takie o mniejszym i większym potencjale do oszczędzania, ale przy takich zwykłych silnikach powiedzmy do 2l, pojemności i trzech lub czterech cylindrach, spalanie to w 95 % kwestia stylu jazdy i rodzaju pokonywanych tras, a moc silnika, masa auta to trzeciorzędne kwestie. Czasem nawet mocniejszy będzie palił mniej, bo się tak nie męczy.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 09:52, dirkdiggler napisał:

Wczoraj jeszcze dokrecilismy 500tą 100km i drugie tankowanie do pełna po 547km.

Spalanie z dystrybutora wyszło ok 5,03. 

 

Skoda tsi jest dokładna, serio. Zrobiłem nią 100kkm i śledze tankowania w fuelio. Różnica z dystrybutora wzgl komputera ok 0,1-0,3l/100km.

Poprzednia octavia tdi miała większy bład siegajacy 0,5l. 

 

Ale w sumie nie o te niuanse po przecinku chodzi a o fakt że dwa razy wiekszy silnik, trzy razy mocniejszy, napedzajacy cięższe auto spala podobnie ilosci paliwa jak ten mały gówniak😀

To jeszcze zróbcie test w warunkach typowych dla tego Fiata a nie Skody (trasa). Pokręćcie się po mieście, postójcie w korkach i porównajcie spalanie po 1kkm :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sherif napisał:

To jeszcze zróbcie test w warunkach typowych dla tego Fiata a nie Skody (trasa). Pokręćcie się po mieście, postójcie w korkach i porównajcie spalanie po 1kkm :).

Tylko ze tu tez moze byc lekkie zaskoczenie-przykladowo mojej zonie  4 cylindrowy Swift pali w miescie mniej niz poprzednio 3 cylindrowy Splash;]

Oczywiscie TSI bedzie palilo wiecej-ale to masa auta bedzie przyczyna a nie silnik.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
W dniu 21.08.2021 o 22:44, wladmar napisał:

 

U mnie trochę inaczej. Ludzie <30 PJ mają, pomimo całkiem dobrych zarobków nie kupują samochodów na właśność. Po co? Taksówki są śmiesznie tanie (+ carsharing), na weekend pojechać gdzieś wypożyczalnia, gdzieś dalej samolot + wypożyczenie na miejscu. Zmieniła się mentalność, o ile dla nas 30 lat temu własny samochód to było coś oczywistego, takie łatwo spełniane marzenie i coś, co po prostu trzeba mieć, to teraz to chyba dla młodych nie jest nawet w pierwszej dziesiątce potrzeb. Aczkolwiek podejrzewam, że w tym przypadku różnica duże miasto - małe miasto - wieś będzie zasadnicza. 

 

Jak zrobią sobie bombelki to szybko będzie przeglądane OtoMoto...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, PawelWaw said:

 

Jak zrobią sobie bombelki to szybko będzie przeglądane OtoMoto...

On się cieszy z tego, że firmy różnego rodzaju dążą do tego żeby jedną rzecz którą masz to są gacie na tyłku, a wszystko inne tylko wynajmował. Mieszkanie, samochód, rower, hulajnoga itp., zostaw bo wróci ze swoimi mądrościami. :facepalm:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.