Skocz do zawartości

Mazda 6 rdzewieje czy nie ?


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak w temacie, na tapecie jest kombi dla żony i wśród potencjalnych aut znalazła się również Mazda 6  z lat 2008-2012.

Ale jak to jest z ta ruda w tych autach??

Zasłyszane opinie to takie,że ciężko znaleźć nieprzegnity egzemplarz i to w dodatku najczęściej od spodu.

Wiem ,że Mazdy nie są ocynkowane nawet w tych najnowszych modelach.

To jak to jest, mit czy prawda i czy interesować się w ogóle tym pojazdem??

Dodam ,że jako typy jest jeszcze Saab 93(ze względu na silniki Turbo),Laguna 3,może Volvo V70. 

Silniki tylko i wyłacznie benzyna.

Edytowane przez wesol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki OT odnośnie rdzy w Maździe 🤪

 

https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=494&t=207695

 

swoją drogą wygląda to na nawet niepomalowany stelaż siedzenia :facepalm: - choć mogę się mylić , ale wygląda to na "surową" blachę...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pado napisał:

taki OT odnośnie rdzy w Maździe 🤪

 

https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=494&t=207695

 

swoją drogą wygląda to na nawet niepomalowany stelaż siedzenia :facepalm: - choć mogę się mylić , ale wygląda to na "surową" blachę...

ostro 😮 

W 22 letnim jeepie to miałem pod wykładziną wszystko jak nowe 

ale może to tzw "zdrowa rdza" ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Pado said:

taki OT odnośnie rdzy w Maździe 🤪

 

https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=494&t=207695

 

swoją drogą wygląda to na nawet niepomalowany stelaż siedzenia :facepalm: - choć mogę się mylić , ale wygląda to na "surową" blachę...

 

Jak dla mnie to szukanie problemow, tam gdzie ich nie ma :hehe: Ciekawe jak wygladaja takie stelaze w innych autach ;]

Tak czy owak Mazdy po 2012 raczej nie rdzewieja jakos bardziej niz inne auta...

Moja jest z konca 2016 i poki co bez problemu, podwozie wyglada naprawde dobrze. 

Na jesieni moze przy okazji kolejnego przegladu zrobie dodatkowa konserwacje podwozia i tyle, na pewno nie zaszkodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jak dla mnie to szukanie problemow, tam gdzie ich nie ma :hehe: Ciekawe jak wygladaja takie stelaze w innych autach ;]

 

 

W poprzednim Bravo i QQ były lakierowane (tył), w VW jeszcze nie sprawdzałem :) 

Generalnie gdybym o tym nie wiedział, to by mi nie przeszkadzało - ale gdybym zobaczył, że w nowym aucie mam pod dup!@ zardzewiały stelaż to bym się lekko wkurzył...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To jakies hobby, zeby sciagac poszycie foteli ? ;]

 

 

nie przesadzajmy...

ale jak już drążysz to w 2018 skłoniło mnie do sprawdzenia tego w poprzednich autach  jak zobaczyłem  jaka fuszerka jest w mazdach (na podstawie tego posta co wkleiłem)

i nie trzeba nic ściągać- czasami jest tylko suwak do otwarcia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wesol said:

Jak w temacie, na tapecie jest kombi dla żony i wśród potencjalnych aut znalazła się również Mazda 6  z lat 2008-2012.

Ale jak to jest z ta ruda w tych autach??

 

Każdy kolejny model jest poprawiony i tym razem na pewno już nie będą już rdzewiały.

 

Mazda to świetne auto na klimat, gdzie się dróg nie soli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze przerdzewiało mocowanie foteli KIA Sportage. Nigdy nie zaglądał pod fotel ale w pewnym momencie fotel zaczął się ruszać bo puściły mocowania. Auto miało wtedy 5 - 6 lat. Co do Mazdy to znam przypadek złomowania Mazdy 6 z 2007 lub 2008 roku. eżyciowe doświadczenie pokazuje że kupując nastoletnie auto najmniej problemów z rdzą będzie w autach francuskich.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Maciej__ said:

 

To jakies hobby, zeby sciagac poszycie foteli ? ;]

 

hobby nie...ale jak wozisz paażerow na tylnych siedzeniach i co ktoraś osoba mowi ze cos jej "śmierdzi rudą szmatą" ...to ludzie zaczynają szukać ..i znajdują🤪

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Qrak said:

hobby nie...ale jak wozisz paażerow na tylnych siedzeniach i co ktoraś osoba mowi ze cos jej "śmierdzi rudą szmatą" ...to ludzie zaczynają szukać ..i znajdują🤪

 

A no to luz, u mnie z tylu nikt na szczescie nie jezdzi ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Nie wiem czy Francuzi stosują czy nie ale faktem jest że Laguna nie rdzewiała.

 

Laguna miała dużo poważniejsze problemy, niż rdza :hehe: Ale faktem jest, że francuskie rdzewieją mniej (albo nikt nie dojeżdża do etapu rdzewienia, bo mechanika z elektroniką padają wcześniej). 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wladmar napisał:

Laguna miała dużo poważniejsze problemy, niż rdza :hehe: 

 

Legenda - te problemy były tylko na początku produkcji L II zasilanych dieslem i szybko się ich pozbyto. Tak, wiem, legenda ma się dobrze. Sam chciałem II kupić, ale jak potrafiły wrócić na lawecie po 300km od wyjazdu z salonu to trochę mi przeszło. LII to lata 2001-2007, problemy usunięto jak widać 20 lat temu. 

 

5 godzin temu, wladmar napisał:

Ale faktem jest, że francuskie rdzewieją mniej (albo nikt nie dojeżdża do etapu rdzewienia, bo mechanika z elektroniką padają wcześniej). 

 

Spokojna głowa, te od PSA jeżdżą mimo obiegowych opinii całymi latami, a budy w porównaniu z VW są wieczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wladmar napisał:

 

Laguna miała dużo poważniejsze problemy, niż rdza :hehe: Ale faktem jest, że francuskie rdzewieją mniej (albo nikt nie dojeżdża do etapu rdzewienia, bo mechanika z elektroniką padają wcześniej). 

Która Laguna, chyba gen 2? Ja ma jak najlepsze doświadczenia z Renault, miałem Clio 12 lat od nowości do 200 kkm, mam tez Lagune 3 już 10 lat (też od nowości) i nic sie jej nie dzieje. Auto na tyle fajne i dobrze się nim jezdzi że na razie nie myslę o zmianie na nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która Laguna, chyba gen 2? Ja ma jak najlepsze doświadczenia z Renault, miałem Clio 12 lat od nowości do 200 kkm, mam tez Lagune 3 już 10 lat (też od nowości) i nic sie jej nie dzieje. Auto na tyle fajne i dobrze się nim jezdzi że na razie nie myslę o zmianie na nowy. 

Jak zmieniałem L3 na inne auto to miałem takie właśnie odczucia w większości przypadków: trudno było czymś uzasadnić zmianę.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Rdzewiały tylne nadkola. Ale dwójka i późniejsze nie miały już z tym problemów.

 

Sprzedawałem 17-letnie Megane II i tam nie było w ogóle rdzy! Oczywiście auto miało swoje inne wady, ale zabezpieczenie antykorozyjne to mistrzostwo. Auto nie było garażowane.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.