Skocz do zawartości

Szukam opinii o 1.5 TSI 130 KM VV


Wiza

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, adamm_mk1 napisał:


Rozumiem, poniżej test Golf 1.5 130km manual również jest to 7.5 l na 100km.

 


Wiec czy to Golf czy Golf Sportsvan, czy też SuperB przy 140km/h wychodzi, że palą te auta 7.5l.

Pala, stanowczo za dużo,  ale czego się spodziewać po szmelcwagenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamm_mk1 napisał:


Ja bym powiedział 7.5 -8l przy 140km/h

 

Zrób samemu pomiar na dystansie min. 10 km jadąc 140 km/h i wrzuć zdjęcie z pomiaru.

 

Wychodzi na to, że merc mi pali mniej niż Twój Leon, pomimo napędu 4matic. Ciekawe...

 

2 godziny temu, adamm_mk1 napisał:


Jestes tez test SuperB 1.5 manual 150km i również przy 140km/h jest 7,5 l. W jeździe miejskiej lub drogami krajowymi przy spokojnej jeździe eTsi może być oszczędne. Niestety na autostradzie spalanie dosyć szybko rośnie.

 

Może moje kilkanaście aut testowych i zastępczych oraz jedno z własnych, jest/było zepsute? :)

 

Nie wiem w czym rzecz, ale testowy Leon IV 1.5 eTSI też wyszedł podobnie..

 

2 godziny temu, adamm_mk1 napisał:


Rozumiem, poniżej test Golf 1.5 130km manual również jest to 7.5 l na 100km.

 


Wiec czy to Golf czy Golf Sportsvan, czy też SuperB przy 140km/h wychodzi, że palą te auta 7.5l.

Być może w AC z góry mają przyjętą jedną wartość niezależnie od samochodu? 😄

 

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamm_mk1 napisał:


Średnia z 5000km to 7.5 l/100km podział mniej więcej po równo między trasy a ruch miejski. Od 1.01.2022 pali zauważalnie mniej, ale też jeżdżę tylko w trybie ECO.

Niby katalogi podają zbliżone wartości spalania dla 1.4 tsi i 1.5 tsi mhev, więc albo kłamią, albo u Ciebie coś nie tak. Mam średnie 6,5 z 42 kkm, z czego 60% to S i A z prędkościami 130-150, 30% miasto i 10% drogi lokalne. W dodatku silnik po chipie i nadal brakuje mocy.

Sama autostrada z tempomatem na 140, to 6,5-6,8 na letnich oponach i bliżej 7 na zimowych. 

Jakie masz koła, rozmiar, marka i model opony?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamm_mk1 napisał:


Jak w przypadku Autostrady ? Tu ten silnik nie ma gdzie oszczędzać tylko wir się włącza.

Nie zwracałem aż tak dokładnie uwagi na spalanie na autostradzie alej akdac że Szczecina do Szklarskiej Poręby gdzie na S3 na tempomacie jakieś 135 plus w miarę przepisowo na reszcie dróg, i spalanie 6.3.

Szczecin Rostock, gdzie na tempomacie ustawione 150-160(szybciej ta octavia nie jeżdżę bo to się nie prowadzi i hałasuje) i tam gdzie ograniczenie to przepisowo i spalanie do około 7 z tego co pamiętam. Do 120 chyba działa jeszcze ACT.

Spalanie jest niskie jak na benzynę ale w żaden sposób nie kompensuje tego jak ten silnik oddaje moc. Wsiadając do 1,6 czy 2,0 Tdi mam wrazenie że te auta są elektryczne i reagują na gaz natychmiastowo!. W 1,5tsi naciskam gaz 3-4 sekundy przed wyprzedzaniem aby dać silnikowi czas na zastanowienie się że trzeba zacząć oddawać moc...

 

Edytowane przez irishpiter
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamm_mk1 napisał:


Jestes tez test SuperB 1.5 manual 150km i również przy 140km/h jest 7,5 l. W jeździe miejskiej lub drogami krajowymi przy spokojnej jeździe eTsi może być oszczędne. Niestety na autostradzie spalanie dosyć szybko rośnie.

Nie ma takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

Nie ma takiego auta.

Wersja prototypowa! ;)

 

 

20 minut temu, kaczorek79 napisał:

Sama autostrada z tempomatem na 140, to 6,5-6,8 na letnich oponach i bliżej 7 na zimowych. 

Jakie masz koła, rozmiar, marka i model opony?

 

Mogłeś po prostu mnie zacytować  ;)

 

U mnie na zimowych niższe spalanie niż na letnich 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

 

U mnie na zimowych niższe spalanie niż na letnich 

Kwestia rozmiaru i klasy energetycznej. Na autostradzie najlepiej jest to zauważalne. Mam tą samą szerokość opon w obu przypadkach, ale w letnich jest obecnie klasa energetyczna B i rożnica w spalaniu widoczna. Wcześniej miałem fabryczne Hankooki z klasą C, niby tylko jedno oczko, a różnicę widziałem. Obecne opony z klasą B mam już w trzecim aucie i każde regularnie notuje niższe spalanie po ich założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, prawoimotoryzacja said:

Mogłeś po prostu mnie zacytować  ;)

 

U mnie na zimowych niższe spalanie niż na letnich 

 

Musicie chyba jezdzic w idealnych warunkach bez wiatru, nachylenia, ruchu, etc

Kazde auto jakim jezdzilem mialo spokonue rozbieznosci na poziomie 1-1,5l przy 140km/h.

Wystarczy, ze troche mocniej wieje i juz spalanie skacze do gory.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 16:04, kaczorek79 napisał:

Kwestia rozmiaru i klasy energetycznej. Na autostradzie najlepiej jest to zauważalne. Mam tą samą szerokość opon w obu przypadkach, ale w letnich jest obecnie klasa energetyczna B i rożnica w spalaniu widoczna. Wcześniej miałem fabryczne Hankooki z klasą C, niby tylko jedno oczko, a różnicę widziałem. Obecne opony z klasą B mam już w trzecim aucie i każde regularnie notuje niższe spalanie po ich założeniu.

 

Jasne, że tak. Tak samo jak i klasa głośności ma spore znaczenie, dla odczuć pod kątem hałasu.

 

W dniu 9.01.2022 o 16:07, Maciej__ napisał:

 

Musicie chyba jezdzic w idealnych warunkach bez wiatru, nachylenia, ruchu, etc

Kazde auto jakim jezdzilem mialo spokonue rozbieznosci na poziomie 1-1,5l przy 140km/h.

Wystarczy, ze troche mocniej wieje i juz spalanie skacze do gory.

 

 

Skoro danym autem robisz X km, to masz wyrobione jakieś uśrednione wartości. Nie da się czegoś powiedzieć sposób miarodajny, jeżeli raz pokonasz dany odcinek.

 

W przypadku każdego testowanego samochodu staram się dobierać tak zmienne, aby rezultaty były jak najbardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Jasne, że tak. Tak samo jak i klasa głośności ma spore znaczenie, dla odczuć pod kątem hałasu.

 

 

Skoro danym autem robisz X km, to masz wyrobione jakieś uśrednione wartości. Nie da się czegoś powiedzieć sposób miarodajny, jeżeli raz pokonasz dany odcinek.

 

W przypadku każdego testowanego samochodu staram się dobierać tak zmienne, aby rezultaty były jak najbardziej realne.


To też zależy od modelu: w jakimś teście narzekałeś że 1.0 TSI ma duże spalanie (chyba Seat albo Skoda) a ten sam silnik testowałeś w Golfie i tutaj już spalanie mniejsze. Z tego co pamietam to różnica 1-1.5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pejus1982 napisał:


To też zależy od modelu: w jakimś teście narzekałeś że 1.0 TSI ma duże spalanie (chyba Seat albo Skoda) a ten sam silnik testowałeś w Golfie i tutaj już spalanie mniejsze. Z tego co pamietam to różnica 1-1.5l/100km

Tak, było tak w Skodzie Rapid w wersji htch oraz liftback. Tam 1.0 TSI ogólnie paliło dużo w stosunku do spalania 1.0 TSI w Ibizie 110 KM.

 

Zacząłem prowadzić statystki - tabelka z danymi spalania samochodów testowych. Mogę udostępniać.

Edytowane przez prawoimotoryzacja
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Tak, było tak w Skodzie Rapid w wersji htch oraz liftback. Tam 1.0 TSI ogólnie paliło dużo w stosunku do spalania 1.0 TSI w Ibizie 110 KM.

 

Zacząłem prowadzić statystki - tabelka z danymi spalania samochodów testowych. Mogę udostępniać.


Jeżeli chodzi o spalanie 1.0 TSI to byłem mega zaskoczony. Octavia poprzedni model z DSG paliła bardzo sensowne ilości.43DB591C-05FF-40BD-AA19-7A58313D8D7C.jpeg.5642ee658ea0031ffee9faffb8e48524.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 15:13, prawoimotoryzacja napisał:

Tak, było tak w Skodzie Rapid w wersji htch oraz liftback. Tam 1.0 TSI ogólnie paliło dużo w stosunku do spalania 1.0 TSI w Ibizie 110 KM.

 

Zacząłem prowadzić statystki - tabelka z danymi spalania samochodów testowych. Mogę udostępniać.

Dużo ?

 

Już to wielokrotnie wstawiałem 

 

5 osób . Non stop klima . Zobacz średnia z 370km i czas jazdy 

 

Jak dla mnie mega wynik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 9.01.2022 o 13:55, prawoimotoryzacja napisał:

 

Zrób samemu pomiar na dystansie min. 10 km jadąc 140 km/h i wrzuć zdjęcie z pomiaru.

 

Wychodzi na to, że merc mi pali mniej niż Twój Leon, pomimo napędu 4matic. Ciekawe...

 

 

 

 

Po wielu próbach udało się zrobić test 140km/h tempomat średnia 7.9l/100km dystans 12kmEAD67231-1A7A-4504-AECD-8B20D330C815.jpeg.585ab3e09736452056296bb5cfd932d7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.