Skocz do zawartości

Opony 16"


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda lato już zbliża się ku końcowi ale trzeba wymienić letnie opony.
Z wstępnego rozeznania półki cenowej średniej wyszły mi dwa modele:

  • Hankook Ventus Prime 3
  • Nokian Wetproof

Które z nich polecacie?
Obecnie jeździłem na Ventus Prime 2 i było OK tylko czy warto iść w następcę a może zmiana na Nokiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przemty napisał:

Ogólnie czy tylko ten model ?
Mam zimówki WR D4 od dwóch zim i nie zauważyłem tego...

 

miałem letnie, po 3 sezonach guma zaczęła parcieć, po 4 sezonach nadawała się na śmieci :( spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami nawet tutaj na AK :) wpisz w google "nokian parcieje" 

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemty napisał:

Co prawda lato już zbliża się ku końcowi ale trzeba wymienić letnie opony.
Z wstępnego rozeznania półki cenowej średniej wyszły mi dwa modele:

  • Hankook Ventus Prime 3
  • Nokian Wetproof

 

Tych Nokianów nie znam (mam w jednym zimowe WRD4 i jest ok), ale wolałbym coś innego niż te Ventus Prime 3 - np. Falken. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 22:24, futrzak napisał:

 

Tych Nokianów nie znam (mam w jednym zimowe WRD4 i jest ok), ale wolałbym coś innego niż te Ventus Prime 3 - np. Falken. 

ja mam za to Falken ZIEX ZE914 i wolałbym inne opony, te są dość dziwne, wolno się ścierają, najlepiej trzymają jak temp. jest w okolicach 10st. C, poniżej i powyżej tej temp robią się śliskie, czuć że kładą się w zakrętach, trudno je dobrze wyważyć, na mokrym robią się cichsze itp. na plus są trwałe - przejechałem na nich już z 70kkm  i jeszcze trochę zostało do twi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SorenLorenson napisał:

ja mam za to Falken ZIEX ZE914 i wolałbym inne opony, te są dość dziwne, wolno się ścierają, najlepiej trzymają jak temp. jest w okolicach 10st. C, poniżej i powyżej tej temp robią się śliskie, czuć że kładą się w zakrętach, trudno je dobrze wyważyć, na mokrym robią się cichsze itp. na plus są trwałe - przejechałem na nich już z 70kkm  i jeszcze trochę zostało do twi

 

ZE310 i zimowe HS01 - miłe zaskoczenie szczególnie ze strony tych zimowych, choć czystej zimy to one dużo nie widziały. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 17:55, przemty napisał:

Na wiosnę tego nie zauważyłem ale dzisiaj byłem swoje WR D4 oglądnąć i jestem w szoku. Opony kupione 11.2018.
Wszystkie 4 sztuki tak wyglądają

 

Poka DOT i okolice. WRD4 to opony zimowe. Sugerujesz, bym obejrzał jak wyglądają "moje"? :hehe:

 

12 godzin temu, przemty napisał:

A co sądzicie oponach Dunlop SP Sport Bluresponse ?

 

Bardzo fajne opony, ale nie wiem jak z trwałością. Dopiero sezon z nami. Bardzo ciche, a o to chodziło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, futrzak napisał:

 

Tylko bieżnik tak fatalnie wygląda? Ciekawa sprawa. Muszę obejrzeć te od żonkowozu bo będzie wtopa - wiosną jak ściągaliśmy były ok. 

No bieżnik też ma taką powierzchnię jak boki, może nie w takim stopniu ale też ma taką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 19:16, przemty napisał:

No bieżnik też ma taką powierzchnię jak boki, może nie w takim stopniu ale też ma taką...

 

"Moje" są z podobnego okresu, tylko zaliczyły przez ten czas jeden wyjazd w góry i ostatnią zimę. Oj muszę sprawdzić ;]

 

Edyta - sprawdziłem:

image.png.e6b11a0f1bfe928d9d601cce5df82690.png

 

Nie sądzę, by nagle się zdegradowały w 2 miesiące, więc stan na kolejny sezon zimowy chwilowo ogłaszam jako zadowalający. 

Made in Russia.

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 08:25, przemty napisał:

A co sądzicie oponach Dunlop SP Sport Bluresponse ?

 

Mam na jednym 205/55/16. Jednym z ważnych kryteriów przy wyborze był generowany hałas - są to jedne z najcichszych opon, jakie dane nam było eksploatować. Ciche i komfortowe. Sezon przejechany, jeszcze 2 lata i coś więcej będę mógł napisać. Na obecną chwilę ciche, komfortowe i trakcja ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.