Skocz do zawartości

Wosk na szybie czołowej


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, steyr napisał:

 

Od tego zacznę, ale czytam po sieci różne wątki i nie jest to taka łatwa sprawa.

Ja najczęściej po myjni z woskowaniem wystarczy, że spryskam płynem i przetrę ręcznikiem papierowym.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steyr napisał:

Cześć,

 

czym najlepiej zmyć wosk z przedniej szyby? Wycieraczki na deszczu głośno pracują, a są nowe pióra.

Płyn do szyb, płyn do mycia naczyń, denaturat, alkohol izo. :piwko:

Przetrzyj delikatnie również pióra wycieraczek :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, steyr napisał:

czym najlepiej zmyć wosk z przedniej szyby? Wycieraczki na deszczu głośno pracują, a są nowe pióra.

to, że pióra są nowe nic nie znaczy, zdarza się.

Najbezpieczniejszy będzie izopropanol (IPA)

Ja od lat daje syntetyczny wosk na szyby bo to lepsze niż marketowe NW i nigdy wycieraczki mi od tego głośniej nie pracowały, także zastanów się czy na pewno wosk jest Twoim problemem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ozarek napisał:

to, że pióra są nowe nic nie znaczy, zdarza się.

Najbezpieczniejszy będzie izopropanol (IPA)

Ja od lat daje syntetyczny wosk na szyby bo to lepsze niż marketowe NW i nigdy wycieraczki mi od tego głośniej nie pracowały, także zastanów się czy na pewno wosk jest Twoim problemem.

Te woski z myjni bezdotykowych powodują, że wycieraczki głośno chodzą i przeskakują po szybie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vadero napisał:

Te woski z myjni bezdotykowych powodują, że wycieraczki głośno chodzą i przeskakują po szybie. 

to chyba zależy od myjni, używałem na kilku jak mi się nie chciało lecieć swoim albo QD i nie zaobserwowałem.

Najgorsze doświadczenia w tym temacie mam z płynem i NW RainX, dobry na chwilę i przy bardzo obfitej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
czym najlepiej zmyć wosk z przedniej szyby? Wycieraczki na deszczu głośno pracują, a są nowe pióra.
Woda amoniakalna. I nie zapomnieć o piorach

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vadero napisał:

Te woski z myjni bezdotykowych powodują, że wycieraczki głośno chodzą i przeskakują po szybie. 

 

Dokładnie, myje na tej samej myjni zawsze i w GP zauważyłem ten problem a w Tipo nie, albo nie jest tak odczuwalny. Spróbuje IPA umyć a później płynem do mycia szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vadero napisał:

Te woski z myjni bezdotykowych powodują, że wycieraczki głośno chodzą i przeskakują po szybie. 

Zaraz po myciu psiknięcie ze spryskiwaczy płynem załatwia u mnie sprawę. Wycieraczki chodzą płynie, cicho i nie smużą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shapyr napisał:

Zaraz po myciu psiknięcie ze spryskiwaczy płynem załatwia u mnie sprawę. Wycieraczki chodzą płynie, cicho i nie smużą.

Ja psikam i jeszcze przecieram ręcznikiem papierowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rallyrychu napisał:

SOFT99 Glass Compound Z

Zbiera wszystko, na szybie po zastosowaniu powstaje idealna tafla wody, bez żadnych kropli.

 

Dokładnie. Żadne domowe środki nie dadzą rady w 100%. Testowałem - szkoda czasu.

Tylko Soft99 Glass Compound Z.

Po zabiegu szyba jest idealnie jałowa.

Edytowane przez dymny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dymny napisał:

Dokładnie. Żadne domowe środki nie dadzą rady w 100%. Testowałem - szkoda czasu.

Tylko Soft99 Glass Compound Z.

Po zabiegu szyba jest idealnie jałowa.

Ten specyfik jest jeszcze w formie aplikatora i takowy posiadam.

 

W istocie, wyczyści kompletnie, ale trzeba obficie spłukać, bo to rodzaj pasty polerskiej jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Przeskakujące wycieraczki to w 99% przypadków źle ustawiony kąt pióra w stosunku do szyby. 

to i luz na mocowaniu jest prawdą przy starych typach mocowań wycieraczek (U itp) przy obecnych rodzajach ten problem jest marginalny.

Nieumiejętne podginanie ramion najczęściej kończy się przy kasie w serwisie z konkretnym paragonem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.