Skocz do zawartości

VW Golf 7 1.0 TSI po 15kkm


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pejus1982 napisał:

Auto kupiłem w styczniu 2020 roku za cenę 71400zł. Oczywiście auto pochodziło z wyprzedaży rocznika. Dokładna wersja to 1.0 115KM comfortline z manualną skrzynią 6b + pakiet LED + pakiet business


Mam prawie identyko auto kupione za podobne pieniądze, tylko ze moj nie był z wyprzedaży rocznika, ale to był rok 2018 ;)

 

Z każdym kilometrem utwierdzam się w tym ze to były bardzo dobrze wydane pieniądze.

 

Tam nie ma nic super. Zwyczajnie jest tak jak powinno być.

Tez uwazam ze jest cicho.

 

Dzisiaj stuknęło 43tys, w CH akurat ;]
Podroz bardzo przyjemna.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pejus1982 napisał:

Jakieś awarie?

Podczas obfitych opadów śniegu zaczął wariować czujnik od tempomatu aktywnego i na desce był błąd. Miałem jechać do serwisu ale po 2 - 3 dniach błąd sam się skasował :)

Prawdopodobnie radar zalepił się śniegiem. W Ceed jest tak samo, radar jest w przednim zderzaku i mokry śnieg po kilku minutach go zakleja - wystarczy przetrzeć ręką i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zejk napisał:

Prawdopodobnie radar zalepił się śniegiem. W Ceed jest tak samo, radar jest w przednim zderzaku i mokry śnieg po kilku minutach go zakleja - wystarczy przetrzeć ręką i działa. 


Tylko w moim przypadku miałem na desce rozdzielczej komunikat błędu jeszcze przez 2-3 dni po czym sam się skasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zejk napisał:

Prawdopodobnie radar zalepił się śniegiem. W Ceed jest tak samo, radar jest w przednim zderzaku i mokry śnieg po kilku minutach go zakleja - wystarczy przetrzeć ręką i działa. 

 

W VW mam ten problem nagminnie...

W Kia jeszcze ani razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, K3 napisał:

 

W VW mam ten problem nagminnie...

W Kia jeszcze ani razu...

VW w drodze z fabryki więc jeszcze nie wiem jak będzie.

Kia XCeed wystarczy śnieg z deszczem albo mokry, lepki śnieg i tak jak pisałem wyżej w kilka minut radar zaklejony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leonie 2019 mam podobny problem z czujnikami, asystent pasa po kilku godzinach jazdy bez gaszenia silnika się wyłącza wyskakuje błąd, po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko działa. 

Kilka razy podobnie z tempomatem miałem. 

 

W ASO tylko skasowali błędy, których nie było jak to powiedział gość z obsługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie radar zalepił się śniegiem. W Ceed jest tak samo, radar jest w przednim zderzaku i mokry śnieg po kilku minutach go zakleja - wystarczy przetrzeć ręką i działa. 
W volvo jest za lusterkiem wstetycznym. W polu pracy wycieraczek. Nie ma opcji że się zakleil.

Tapatalk

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gregor_BS napisał:

A ja tam lubie sobie pomerdać gałą i pozmieniać biegi kiedy ja chcę a nie kiedy automat powie... już. Zrobilismy sie teraz bardzo wygodni.  Za nie dlugo bedzie opcja spania w aucie.

W Stanach przecież już śpią w Teslach 😁 Co do skrzyni to zależy jakie auto i do czego choć producenci aut sportowych jednak zauważyli potrzebę i dają manuale np. nowe Porsche 911

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gregor_BS napisał:

A ja tam lubie sobie pomerdać gałą i pozmieniać biegi kiedy ja chcę a nie kiedy automat powie... już. Zrobilismy sie teraz bardzo wygodni.  Za nie dlugo bedzie opcja spania w aucie.

Wystarczy pojeździć trochę automatem i człowiek zaczyna zastanawiać się po co mu to machanie wajchą.

To przychodzi z wiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OPAL napisał:

 

To przychodzi z wiekiem.

To też kwestia rozsądnego wycenienia opcji automatu w konfiguratorze. Bo jak miałbym możliwość zamówienia go za rozsądne 4-5k PLN to spoko, ale jak mam dopłacić 10k przy aucie kosztującym te 70-80k to stwierdzam, że jednak pomacham wajchą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

To też kwestia rozsądnego wycenienia opcji automatu w konfiguratorze. Bo jak miałbym możliwość zamówienia go za rozsądne 4-5k PLN to spoko, ale jak mam dopłacić 10k przy aucie kosztującym te 70-80k to stwierdzam, że jednak pomacham wajchą. 

Dla mnie jednak przy nowym aucie automat będzie must have tak jak tempomat i klima.

Inaczej każdego dnia stojąc w korku rozmyślałbym, że przyżydziłem 5 000 zł, to teraz mam...

Ale zakładam, że takie auto użytkowałbym jednak te minimum 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OPAL napisał:

Inaczej każdego dnia stojąc w korku rozmyślałbym, że przyżydziłem 5 000 zł, to teraz mam...

Dla mnie opcja nie warta 10k, a auto traktuje jak narzędzie, a nie 'sprawiacz przyjemności' także wolałbym za to pojechać na fajne wakacje niż zanieść w zębach producentowi samochodu. Ale każdy ma swoje priorytety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pojeździć trochę automatem i człowiek zaczyna zastanawiać się po co mu to machanie wajchą.
To przychodzi z wiekiem.
Nie do końca. Moje ostatnie 15 lat to praktycznie same automaty. Zaczynam tęsknić za dobrym precyzyjnym manualne szczególnie że po centrum najczęściej jeżdżę e-bike

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, iwik napisał:

Dla mnie opcja nie warta 10k, a auto traktuje jak narzędzie, a nie 'sprawiacz przyjemności' także wolałbym za to pojechać na fajne wakacje niż zanieść w zębach producentowi samochodu. Ale każdy ma swoje priorytety. 

Narzędzie też może być przyjemne w użytkowaniu.

Nie wiem jak definiujesz dojazdy 20 km w jedną stronę do pracy w korkach? Czy już można podciągnąć wtedy auto pod narzędzie, czy to sprawiacz przyjemności?

Jakbym jeździł w trasy to nie byłoby różnicy czy automat, czy manual. Jeżdżąc 90% przebiegu po mieście automat robi robotę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.