Skocz do zawartości

Zasilacz garażowy sobie urzeźbiłem


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, DZIDA napisał:

 

Z zasilacza ATX wg projektu https://majsterkowo.pl/zasilacz-warsztatowy-ze-starego-zasilacza-atx/

 

Dodałem jeszcze tylko gniazda USB coby moc coś podładować...

I wyszło tak:

bcde70c7f8656c807b7b615cc040ccdc.jpgeff977de33acd9dd2bef1d92c7380ac6.jpgc61ce547fa67976829a729c703f99c9f.jpg

 

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Też mam taki, tylko 3,3V już nie wprowadzałem. :) Teraz będę budował 13,8V na trafo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=130292]Cinek[/mention] a co znaczą te kolorowe diody?
Zagaduję, że czerwona to gdy zasilacz jest pod prądem ale wyłączony, a niebieska gdy jest włączony....

Bo u mnie jest podobnie: żółta się świeci gdy jest pod prądem a włącznik zapala się na zielono po włączeniu (ale wtedy żółta gaśnie). Taka specyfika wyjść z zasilacza

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



e51b973ba79aba6e7102a1e65d91110d.jpg
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, open napisał:

@Cinek a co znaczą te kolorowe diody?

Dokładnie tak jak @DZIDA wytłumaczył :ok:

Mało tego mam dwa włączniki, jeden oryginalny wyłącza zasilacz całkowicie, drugi dorobiony wyłącza zasilanie niskiego napięcie ale zasilacz nadal jest w stanie czuwania że tak powiem.

 

Edytowane przez Cinek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 23:14, DZIDA napisał:

Z zasilacza ATX wg projektu https://majsterkowo.pl/zasilacz-warsztatowy-ze-starego-zasilacza-atx/

 

Dodałem jeszcze tylko gniazda USB coby moc coś podładować...

I wyszło tak:

 

Zacnie wyszło :ok:

Od kilku lat się zabieram za coś podobnego ;)

Nawet miałem zaczęty zasilacz oparty na starym zasilaczu AT, ale zacząłem kombinować, bawić się w regulowane napięcie i rozgrzebane lezy już kilka lat.

Natchnąłeś mnie żeby zamknąć temat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego używacie takich zasilaczy w garażu?
Zasilam czasem lutownice (oprócz takiej na 230v mam tez taką na 12v), sprawdzałem czasem działanie żarówek czy jakichś podzespołów samochodowych (CB, lodówka, przekaźniki, kamery cofania, rejestrator jazdy itp), teraz mam również możliwość ładowania urządzeń przez USB, miałem kiedyś kompresor powietrza na 12v itp

Jednym zdaniem: czasem się przydaje. Zwłaszcza że mnie kosztował niecałe 40 zł i trochę własnej pracy...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam takiego impulsowego, ale znacznie większego, przemysłowego (od jakiegoś servomotoru) około 60A przy programowaniu sterowników w aucie. Czasem aż nie wiarygodne ile prądu może żreć auto podczas tej czynności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcieliście jeszcze gniazda zapalniczki dołożyć? Nie przydałoby się?
 
Mam luzem, mogę kablami do zasilacza podpiąć... Albo krokodylkami

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kysior napisał:

Nie chcieliście jeszcze gniazda zapalniczki dołożyć? Nie przydałoby się?

 

Chcieliście ale jeszcze inny zasilacz budować będziecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 14:07, szpyrek napisał:

Do czego używacie takich zasilaczy w garażu?

Junior dziś zarzucił fajne zastosowanie - czyszczenie elektrolityczne, galwanizacja :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, chyba jeszcze w ubiegłym stuleciu, podchodziłem do galwanizacji i zabawy z chemią, ale zalało moje pseudo laboratorium w piwnicy i się skończyło.

Znalazłem jeszcze dwie książki Sękowskiego, gdzieś jeszcze leży(albo leżała :( ) taka o galwanotechnice. Teraz mam miejsce, może z młodym się pobawimy.

 

obraz.png.524832042000583de65af2ba57c0af57.png

 

obraz.png.71270c7dd399214336a04f6a83e3b826.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, chyba jeszcze w ubiegłym stuleciu, podchodziłem do galwanizacji i zabawy z chemią, ale zalało moje pseudo laboratorium w piwnicy i się skończyło.
Znalazłem jeszcze dwie książki Sękowskiego, gdzieś jeszcze leży(albo leżała ) taka o galwanotechnice. Teraz mam miejsce, może z młodym się pobawimy.
 
obraz.png.524832042000583de65af2ba57c0af57.png
 
obraz.png.71270c7dd399214336a04f6a83e3b826.png
Znaczy był wstęp do pędzenia bimbru

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

Kiedyś, chyba jeszcze w ubiegłym stuleciu, podchodziłem do galwanizacji i zabawy z chemią, ale zalało moje pseudo laboratorium w piwnicy i się skończyło.

Znalazłem jeszcze dwie książki Sękowskiego, gdzieś jeszcze leży(albo leżała :( ) taka o galwanotechnice. Teraz mam miejsce, może z młodym się pobawimy.

 

obraz.png.524832042000583de65af2ba57c0af57.png

 

obraz.png.71270c7dd399214336a04f6a83e3b826.png

Sękowskiego miałem dużo książek ale czy ktoś ich nie wyrzucił...

Mniejsza. Pamiętam że za chińskiego Boga nie dałem rady znaleźć odczynników których wymagały receptury w książkach. Jednak filmy na YT pod tym względem lepsze, bo ich autorzy używają tego co ogólnodostępne dzisiaj. Masz film o niklowaniu, wszystko na ogólnie dostępnych rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...zasilacze leżą jakieś w piwnicy, robota nie skomplikowana.....no to kupie kilka pierdółek i też sobie zrobię....w garażu faktycznie się przyda (do tej pory czasem korzystam z dodatkowego akumulatora samochodowego)

tylko mam pytanie, czy nie potrzeba tam jakiegoś dodatkowego bezpiecznika? przy jakiś kwestiach zwarciowych?

 

Edytowane przez jackdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...zasilacze leżą jakieś w piwnicy, robota nie skomplikowana.....no to kupie kilka pierdółek i też sobie zrobię....w garażu faktycznie się przyda (do tej pory czasem korzystam z dodatkowego akumulatora samochodowego)
tylko mam pytanie, czy nie potrzeba tam jakiegoś dodatkowego bezpiecznika? przy jakiś kwestiach zwarciowych?
 
Ma wbudowane zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dzisiaj kupiłem takiego potworka, zasilacz serwerowy HP, jedyne 700W :diabel: jeśli zdążę to jeszcze dzisiaj przeróbka i testy :vibra:

IMG_20220504_195537.jpg

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.