Skocz do zawartości

Płotek


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z takimi oto kwiato-krzaczkami. Pod koniec sezonu rosną duże i ciężkie kwiaty, które po jakimś czasie kładą mi się na trawnik. Przydał by się jakiś płotek, ale nie chce czegoś dużego i ciężkiego bo mało tam miejsca. Drewniany ramki też odpadają bo je syn zaraz piłką połamie.

Pomyślałem, żeby kupić calowe rurki ocynkowane i powbijać je co ok metr, następnie naciągnąć ze dwa razy linkę ocynkowaną. Podobnie jak bariery przy drogach :).

Ma to sens ? Czy taki 1" to przesada ? Jak metrową rurkę wpuszczę ok 60cm będzie ok czy może skrajne dać dłuższe żeby przy naciąganiu się nie zgieły ? Jest sens je jakoś zamykać od góry ?

Może jakiś inne pomysły ?

 

20210826_152512.jpg.44cad3683bf15b28ec7325c8eda02cec.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rwIcIk napisał:

Żona podwiązuje - ale u Ciebie jest ich tyle, że rzeczywiście jakiś płotek przydałby się.

 

Były takie próby. Jest tego dużo a po deszczu i tak nie zdawało to egzaminu dlatego pomysł aby to podeprzeć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sherif napisał:

Może jakiś inne pomysły ?

a kilka mocnych sznurków na całej długości? Powinny wtopić się w kwiaty a jednocześnie zrobią swego rodzaju siatkę dla łodyg.

 

image.png.18e374be7af62c11c45923292f08c256.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, open napisał:

Dziecko i stalowa linka? Słabo to widzę...

Dziecko ma 11lat :), linka byłaby na max 40cm wysokości a za nią zaraz krzaczory akurat tam nie włazi za to piłkę potrafią kopać w tą stronę - widzę to po latarniach - większość mam pokrzywione :(.

 

3 godziny temu, open napisał:

Może jednak gotowy plotek:

Ten jest nie głupi, tylko trochę za niski, 25cm wysokości a pewnie trzeba go jeszcze trochę wbić, bo się nie utrzyma na bocznych deskach :hmm:

Muszę się rozejrzeć czy gdzieś nie ma wyższych. Zawsze to mniej roboty a może te 3-4 lata wytrzyma.

 

3 godziny temu, open napisał:

Lub takie coś w poziomie:

Te marketowe są strasznie cienkie i wiotkie, uważam że się powyginają lub połamią.

 

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

a kilka mocnych sznurków na całej długości? Powinny wtopić się w kwiaty a jednocześnie zrobią swego rodzaju siatkę dla łodyg.

 

Tak wysoko nie chce, chodzi tylko, żeby to na trawie nie leżało bo robią się potem placki bez trawy i trudno się kosi + brzydko to wygląda. Sznurki oraz takie podstawki z drutu już testowałem, nie sprawdziło się. To kwiatostany są strasznie ciężkie i krzywią drut jak nie jest naprężony, sznurki się rwały po jakimś czasie albo wisiały na nich.

 

Z linkami znów zastanawiam się jak zrobić kwestię naprężenia aby dało się np po jakimś czasie to naciągnąć, jakiś śrubunek by się przydał, ale chyba nie ma takiego małego :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sherif napisał:

 

Z linkami znów zastanawiam się jak zrobić kwestię naprężenia aby dało się np po jakimś czasie to naciągnąć, jakiś śrubunek by się przydał, ale chyba nie ma takiego małego :hmm:

Np. coś w tym stylu

Edytowane przez balus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy propozycje:

1. Do płotka jak:

6 godzin temu, open napisał:

image.png.f3490e159259233e80523cbb80bfd903.png

przykręcić dłuższe deski tak aby głębiej wkopać lub trochę podnieść.

2. Do pomysłu z rurkami i linkami zastosować systemowe słupki, linki i naciągi do zwykłych ogrodzeń z siatki.

3. Roundup ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 16:24, sherif napisał:

następnie naciągnąć ze dwa razy linkę ocynkowaną.

Są linki stalowe w otulinie PCV, przykładowy link . W sklepach z narzędziami, sklepach budowlanych można kupić na metry.

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, balus napisał:

Są linki stalowe w otulinie PCV, przykładowy link . W sklepach z narzędziami, sklepach budowlanych można kupić na metry.

To widziałem już w metalowym. Muszę jeszcze zapytać dzieci jaką siłą w kN będą oddziaływać aby dobrać dobrą średnicę :phi:. Chyba, że gdzieś mi rzuci się w międzyczasie gotowy, wyższy płotek drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

To widziałem już w metalowym. Muszę jeszcze zapytać dzieci jaką siłą w kN będą oddziaływać aby dobrać dobrą średnicę :phi:. Chyba, że gdzieś mi rzuci się w międzyczasie gotowy, wyższy płotek drewniany.

Na lince 3-4mm śmiało możesz dokonać żywota 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A normalne systemowe ogrodzenie panelowe? Jakiś grafit czy zielone?

Ładnie pociąć na żądaną wysokość. Prysnąć cięcia cynkiem w sprayu i skręcić na systemowych obejmach. Nie wiem ile tego masz na długość ale myślę że zestaw na dwa może trzy "regularne" przęsła wystarczy. No i panel z drutu 4mm by to sztywne było.

Edit.

Teraz widzę że masz takie ogrodzenie za tymi krzakami (to chryzantema bukietowa czy coś innego?). Dobrać pod kolor i zgrać słupki. Powinno być git.

Edytowane przez tomkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkowski napisał:

A normalne systemowe ogrodzenie panelowe? Jakiś grafit czy zielone?

Ładnie pociąć na żądaną wysokość. Prysnąć cięcia cynkiem w sprayu i skręcić na systemowych obejmach. Nie wiem ile tego masz na długość ale myślę że zestaw na dwa może trzy "regularne" przęsła wystarczy. No i panel z drutu 4mm by to sztywne było.

Edit.

Teraz widzę że masz takie ogrodzenie za tymi krzakami (to chryzantema bukietowa czy coś innego?). Dobrać pod kolor i zgrać słupki. Powinno być git.

Te kwiaty to hortensje, plus taki, że trzymają się prawie do zimy .. jak je kosiarką nie potne :).

Panele nawet mam jakieś, ale z grubszego drutu, są za masywne + trzeba by słupki i obejmy dawać. Mam tam dość mało miejsca a na długości to jest z 10m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 16:24, sherif napisał:

Pomyślałem, żeby kupić calowe rurki ocynkowane i powbijać je co ok metr, następnie naciągnąć ze dwa razy linkę ocynkowaną. Podobnie jak bariery przy drogach :).

 

Albo zamiast linki trójniki i poprzeczki z takiej samej rurki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 16:24, sherif napisał:

calowe rurki ocynkowane i powbijać je co ok metr

IMO to zły pomysł przy dzieciach (nawet 11-letnich). Łatwo się na taką niską rurkę nadziać i zrobić sobie krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomeq77 napisał:

IMO to zły pomysł przy dzieciach (nawet 11-letnich). Łatwo się na taką niską rurkę nadziać i zrobić sobie krzywdę.

Tylko to samo jest z takim płotkiem drewnianym, też jest taka potencjalna możliwość. Rurki bym czymś zatkał, najlepiej dobrać jakąś plastikową zaślepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sherif napisał:

Tylko to samo jest z takim płotkiem drewnianym, też jest taka potencjalna możliwość. Rurki bym czymś zatkał, najlepiej dobrać jakąś plastikową zaślepkę.

A nie mozesz ich jakos do plotu podwiazac?

Cos w ten desen, albo wariacja jak juz by pasowalo:

image.png.a7db82e9ac89a23687e5603847114114.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zinger napisał:

A nie mozesz ich jakos do plotu podwiazac?

Cos w ten desen, albo wariacja jak juz by pasowalo:

image.png.a7db82e9ac89a23687e5603847114114.png

Nie da rady, chyba żeby się bawić co chwilę. Na zimę są przycinane dość mocno, latem się rozrastają, więc trzeba by co sezon wiązać. Potem jak kwiatostan jest ciężki to mogą wypadać poza podwiązanie - tak już próbowałem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/107778217589045/posts/patent-na-podpory-do-hortensji-anabelle-hortensje-s%C4%85-bezsprzecznie-kr%C3%B3lowymi-lat/115728740127326/

Na FB jest grupa o hortensjach też coś mogą podpowiedzieć

Żona coś takiego mówi
https://allegro.pl/oferta/podpora-do-kwiatow-krzewow-roslin-uchwyt-obejma-9400594874

A finalnie to nie wiem czy co rok jednak nie musisz robić tych wiązań jak tak tniesz.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 16:24, sherif napisał:

Mam problem z takimi oto kwiato-krzaczkami. Pod koniec sezonu rosną duże i ciężkie kwiaty, które po jakimś czasie kładą mi się na trawnik. Przydał by się jakiś płotek, ale nie chce czegoś dużego i ciężkiego bo mało tam miejsca. Drewniany ramki też odpadają bo je syn zaraz piłką połamie.

Pomyślałem, żeby kupić calowe rurki ocynkowane i powbijać je co ok metr, następnie naciągnąć ze dwa razy linkę ocynkowaną. Podobnie jak bariery przy drogach :).

Ma to sens ? Czy taki 1" to przesada ? Jak metrową rurkę wpuszczę ok 60cm będzie ok czy może skrajne dać dłuższe żeby przy naciąganiu się nie zgieły ? Jest sens je jakoś zamykać od góry ?

Może jakiś inne pomysły ?

 

20210826_152512.jpg.44cad3683bf15b28ec7325c8eda02cec.jpg

A nie łatwiej taką linkę dać wzdłuż płotu , podwiązując do każdego słupka ?? Będzie trzymał kwiaty żeby nie leciały w dół.

Edytowane przez Oscar_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał:

https://www.facebook.com/107778217589045/posts/patent-na-podpory-do-hortensji-anabelle-hortensje-s%C4%85-bezsprzecznie-kr%C3%B3lowymi-lat/115728740127326/

Na FB jest grupa o hortensjach też coś mogą podpowiedzieć

Żona coś takiego mówi
https://allegro.pl/oferta/podpora-do-kwiatow-krzewow-roslin-uchwyt-obejma-9400594874

A finalnie to nie wiem czy co rok jednak nie musisz robić tych wiązań jak tak tniesz.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Obejma ciekawa, dzięki. Muszę pomierzyć czy podejdzie.

Kombinowałem z tego typu:

a-750x563.jpg

Nic to nie dawało, nie dało się dobrze założyć, gałęzie przełaziły przez to.

 

4 godziny temu, Oscar_ napisał:

A nie łatwiej taką linkę dać wzdłuż płotu , podwiązując do każdego słupka ?? Będzie trzymał kwiaty żeby nie leciały w dół.

 

Nie, bo jak obetnę to nie będzie co trzymać, potem się to rozrasta i przechodzi przez wiązanie.

Płotek czy podpora od dołu ma taki sens, że jak zacznie się rozrastać/opadać to zatrzyma się na płotku i nie będzie leżeć na trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jackdob napisał:

Tego typu oraz takie z pełnym kółkiem już miałem. Nie sprawdziły się, te z marketów są zbyt wiotkie, gałęzie przechodziły przez to i wisiały. Te z pełnym kółkiem są lepsze, ale trudno się je zakłada na duże krzaki, jak nie można rozpiąć.

Zamówię na razie te z linku wyżej z pełnym kółkiem, choć 25cm to wydaje się być mało. Jak nie pomogą to będe kombinował z płotkiem, bo na boki sobie mogą wisieć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.