Skocz do zawartości

Wymieniać opony czy nie?


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielosezonowe klebery z 2018r założone zaraz po zakupie auta i w październiku będą miały 3 lata. Dobijam do 50kkm na tym zestawie. Zmierzyłem bieżnik i mam 5mm z przodu i 5,8mm z tyłu. I zastanawiam sie czy wymienić teraz czy dojechać je do końca i zrobić to na wiosnę. Dodam że to główne auto robiące 1,5kkm miesięcznie. Pewnie zimą będzie kilka wypadów w jakieś góry, ale w miejsca cywilizowane gdzie normalnie wielosezonówki wystarczają. W sumie bym kupił nowe, ale głupio trochę wyrzucać co do których nie mam zastrzeżeń... Tylko ta zima mnie trochę martwi.

Co autokącik radzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaruga napisał:

Mam wielosezonowe klebery z 2018r założone zaraz po zakupie auta i w październiku będą miały 3 lata. Dobijam do 50kkm na tym zestawie. Zmierzyłem bieżnik i mam 5mm z przodu i 5,8mm z tyłu. I zastanawiam sie czy wymienić teraz czy dojechać je do końca i zrobić to na wiosnę. Dodam że to główne auto robiące 1,5kkm miesięcznie. Pewnie zimą będzie kilka wypadów w jakieś góry, ale w miejsca cywilizowane gdzie normalnie wielosezonówki wystarczają. W sumie bym kupił nowe, ale głupio trochę wyrzucać co do których nie mam zastrzeżeń... Tylko ta zima mnie trochę martwi.

Co autokącik radzi? 

 

Jak Cię zima martwi to kupić nowe, tylko te co masz teraz nie wyrzucaj do kosza tylko na OLX :] 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aviator napisał:

Lepsze daj na tył, kup nowe na przód, a stare na olx. 

jak już to nowe na tył, lepszą parę starych dojechać na przodzie i kupić za rok kolejną parę.

 

5 godzin temu, Jaruga napisał:

Co autokącik radzi? 

to zależy jakie masz odczucia z tych opon. Jeżeli chcesz się zastanawiać to wypada poczekać aż będą warunki testowe, ale to może być czort wie kiedy i będziesz kupował opony w górce cenowej.

Najrozsądniej kupić już parkę i zrobić podmiankę z gorszą parą aktualnych (potem je na OLX)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 21:55, Jaruga napisał:

Pojeżdżę do października i po prostu kupię nowy komplet bez kombinacji i za 3 lata wymienię razem z autem ;)

 

miałem sytuację podobną do Twojej - opony 4 letnie ~5mm bieżnika i wystawiłem na olx jeszcze mając je na kołach w samochodzie, kupujący obejrzał, przejechaliśmy się - był nawet zadowolony że może zobaczyć czy nie biją i hałasują. Umówiliśmy się że za 3 dni do odbioru, a ja w międzyczasie zamówiłem i założyłem nowe

 

Chyba bym nie czekał do października, tylko do połowy września

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jqr napisał:

Chyba bym nie czekał do października, tylko do połowy września

Powoli wskoczy sezon zimowy i ceny też zimowe. Ja wielosezon kupiłem w czerwcu gdzie za Michelin crossclimate+ zapłaciłem za komplet 15cali 810zl a teraz te same opony 1170zl... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 letnie opony z które jako nowe miały 8mm.

Z przodu starłeś 3mm za te 50kkm.

A z tyłu starłeś 2.2mm za te 50kkm.

 

Zrób rotację - przód na tył, lewo na prawo.

 

I spokojnie możesz zrobić kolejne 3 lata lata i 50kkm.

Wtedy opony będą mieć około 2.8mm bieżnika i 6 lat i dopiero wtedy będzie dobry moment na wymianę.

 

Wymiana w tym momencie to moim zdaniem wyrzucanie kasy w błoto.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jqr napisał:

 

miałem sytuację podobną do Twojej - opony 4 letnie ~5mm bieżnika i wystawiłem na olx jeszcze mając je na kołach w samochodzie, kupujący obejrzał, przejechaliśmy się - był nawet zadowolony że może zobaczyć czy nie biją i hałasują. Umówiliśmy się że za 3 dni do odbioru, a ja w międzyczasie zamówiłem i założyłem nowe

 

Chyba bym nie czekał do października, tylko do połowy września

 

 

Dawanie możliwości przetestowania używanych opon na aucie jest już dla mnie sporą przesadą.

W życiu bym nie wsadził obcego człowieka z OLX do auta.

 

W ogóle bym nie ogłosił opon póki by były jeszcze na samochodzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CiniO napisał:

Masz 3 letnie opony z które jako nowe miały 8mm.

Z przodu starłeś 3mm za te 50kkm.

A z tyłu starłeś 2.2mm za te 50kkm.

 

Zrób rotację - przód na tył, lewo na prawo.

 

I spokojnie możesz zrobić kolejne 3 lata lata i 50kkm.

Wtedy opony będą mieć około 2.8mm bieżnika i 6 lat i dopiero wtedy będzie dobry moment na wymianę.

 

Wymiana w tym momencie to moim zdaniem wyrzucanie kasy w błoto.

 

Tylko bieżnik to nie wszystko wielosezonowe mają to do siebie że 3-4 lata jeszcze jako tako później robi się dramat na mokrym

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, CiniO said:

Masz 3 letnie opony z które jako nowe miały 8mm.

Z przodu starłeś 3mm za te 50kkm.

A z tyłu starłeś 2.2mm za te 50kkm.

 

Zrób rotację - przód na tył, lewo na prawo.

 

Wymiana w tym momencie to moim zdaniem wyrzucanie kasy w błoto.

 

To wielosezon, więc zapewne kierunkowe. Nie można ich lewo/prawo zamieniać...

 

IMHO jeśli można za nie dostać jakieś 40% ceny nowych, to warto sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, grogi napisał:

To wielosezon, więc zapewne kierunkowe. Nie można ich lewo/prawo zamieniać... 

 

No ja nie, jak tak? Nie można jak są asymetryczne i kierunkowe, a takich to prawie nie ma. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grogi napisał:

Żeby kierunkowe zamienić lewo na prawo to musisz je z felg zdejmować. Wykonalne, ale bardzo niszowe :;

 

Jeżeli ktoś chce lewo-prawo to tak, ale można je przy okazji wyważyć, co jednak warto zrobić co jakiś czas. Samo przerzucenie opon to nie jest wielki koszt. Z drugiej strony jak ktoś uparty to tylko przód-tył i też da radę bez wyważania i przekładania opon. Ja tam po 3 sezonach (jak dotrwają) oddaję do PSZOK-u i kupuję komplet nowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.