Skocz do zawartości

Skonfigurowałem nową Fabię


format

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, wladmar said:

Chociażby w Vitarze. W tej cenie masz 140 KM i czterocylindrowy silnik. 

 

Konkurentem dla Fabii to jest Swift... Tam jest az jeden silnik 1,2 NA ;]

Poza tym Suzuki to ulamek wolumenu Skody, jak widac klienci maja inne oczekiwania :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Konkurentem dla Fabii to jest Swift... Tam jest az jeden silnik 1,2 NA ;]

Poza tym Suzuki to ulamek wolumenu Skody, jak widac klienci maja inne oczekiwania :ok:

 

 

 

Oczekiwania flotowe to zupełnie inne zagadnienie. Wiadomo, że prywatnie nikt nie kupi Fabii za 120 kzł ;l, zwłaszcza z silnikiem 1.0. Oczekiwania prywatnych też są inne (tu akurat wolnossący silnik jest mile widziany), rozważamy tutaj o kwestiach technicznych i o tym, co się dostaje za kwotę X. IMHO w przypadku nowej Fabii dostaje się trochę mało, porównując do innych. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wladmar napisał:

Chociażby w Vitarze. W tej cenie masz 140 KM i czterocylindrowy silnik. 

Vitara to mały SUV , Swift w wersji  Sport ma 1.4 129km z MH ale to taka mniejsza klasa B (Swift )

 

Vitara w wersji max z cennika z automatem i 4x4 to ok. 110kzł a większa od Fabii , o wyglądzie nie dyskutuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, wladmar said:

 

Oczekiwania flotowe to zupełnie inne zagadnienie. Wiadomo, że prywatnie nikt nie kupi Fabii za 120 kzł ;l, zwłaszcza z silnikiem 1.0. Oczekiwania prywatnych też są inne (tu akurat wolnossący silnik jest mile widziany), rozważamy tutaj o kwestiach technicznych i o tym, co się dostaje za kwotę X. IMHO w przypadku nowej Fabii dostaje się trochę mało, porównując do innych. 

 

Ale tu nawet nie chodzi o floty: 

https://www.bankier.pl/moto/sprzedaz-aut-najgorsza-od-czterech-lat-jakie-modele-wybierali-polacy-w-2020-roku-8690/

Suzuki nie ma zadnego modelu w pierwszej dwudziestce... Jak widac potencjalnie udany silnik to duzo za malo.

Ja chcialem nowego Swifta dla zony, ale jak wsiadla tak szybko wysiadla i tyle bylo z ogladania ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu miałem ofertę na fabię za 63 kPLN. Z kamerą cofania i kilkoma dodatkami + podstawowe sprawy typu elektrycznie ustawiane lusterka. Silnik 1.0 TSi.

Więc albo teraz zdrożało niemiłosiernie, albo naklikałeś jakichś asystentów wyjazdu tyłem po krętej ścieżynce leśnej.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wujek napisał:

Ibizy z tym silnikiem pozniej 100k na ototo nie widzialem. Tu moze byc podobnie... 

 

Szaleństwo z tymi cenami.

Wujek na samym początku pandemii kupił Leona 1.5 w wersji FR bodaj za coś koło 70-80. Fakt, była to wyprzedaż rocznika 2019, ale i tak idealnie trafił w moment na zakup auta. Ktoś tutaj kiedyś, ze dwa lata temu pisał w temacie drogich elektryków, że nie potanieją, tylko auta spalinowe je dogonią i jak widać spełnia się ten scenariusz.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polarny napisał:

Miesiąc temu miałem ofertę na fabię za 63 kPLN. Z kamerą cofania i kilkoma dodatkami + podstawowe sprawy typu elektrycznie ustawiane lusterka. Silnik 1.0 TSi.

Więc albo teraz zdrożało niemiłosiernie, albo naklikałeś jakichś asystentów wyjazdu tyłem po krętej ścieżynce leśnej.

 

Co innego auto z placu, co innego pod zamówienie. Teraz auto z konfiguratora to kosmos, dealerzy brali co popadnie żeby tylko mieć i móc od ręki sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, komor napisał:

 

Co innego auto z placu, co innego pod zamówienie. Teraz auto z konfiguratora to kosmos, dealerzy brali co popadnie żeby tylko mieć i móc od ręki sprzedawać.

Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Polarny napisał:

Miesiąc temu miałem ofertę na fabię za 63 kPLN. Z kamerą cofania i kilkoma dodatkami + podstawowe sprawy typu elektrycznie ustawiane lusterka. Silnik 1.0 TSi.

Więc albo teraz zdrożało niemiłosiernie, albo naklikałeś jakichś asystentów wyjazdu tyłem po krętej ścieżynce leśnej.

 

ale na nową Fabię czy poprzedni model? Bo w tym przypadku to nie FL tylko całkiem inny samochód

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zejk napisał:

Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.

 

Stoją, na placach produkcyjnych, gotowe do dokończenia ;] Ogólnie kto teraz chce kupić auto lekko nie ma. Z używkami nie lepiej, na placu z którego brałem w zeszłym roku auto obecnie jest 40 pojazdów. W październiku 2020 było ich 330 szt ;l

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Polarny napisał:

Miesiąc temu miałem ofertę na fabię za 63 kPLN. Z kamerą cofania i kilkoma dodatkami + podstawowe sprawy typu elektrycznie ustawiane lusterka. Silnik 1.0 TSi.

Więc albo teraz zdrożało niemiłosiernie, albo naklikałeś jakichś asystentów wyjazdu tyłem po krętej ścieżynce leśnej.

No ale to na pewno byla ta nowa Fabia?;]

Bo u mnie wciaz w ofercie jest stara Fabia i kosztuje tak naprawde grosze-od 12 tys funtow[czyli 60kPLN] z 0% finansowaniem na 4 lata.Wlasciwie nie ma to zadnej realnej konkurencji[oprocz Sandero ofkors].

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majkiel napisał:

 

Szaleństwo z tymi cenami.

Wujek na samym początku pandemii kupił Leona 1.5 w wersji FR bodaj za coś koło 70-80. Fakt, była to wyprzedaż rocznika 2019, ale i tak idealnie trafił w moment na zakup auta. Ktoś tutaj kiedyś, ze dwa lata temu pisał w temacie drogich elektryków, że nie potanieją, tylko auta spalinowe je dogonią i jak widać spełnia się ten scenariusz.

 

Mi też się poszczęściło, że zdecydowałem się na zakup 6-miesiecznego Golfa 7 od dealera za 72 kPLN w wersji Highline. Teraz po roku mógłbym go sprzedać z zyskiem. O nowym Golfie 8 z takim wypasem to pewnie +50 kPLN do ceny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/28/2021 at 7:40 PM, krawiec said:

To pierdyknie... znaczy rynek motoryzacyjny. To jest chora kwota jak za to auto. 

Krawiec

To jest zaplanowane, systematyczne działanie producentów. Cel główny - niech ludzie kupują elektryki, bo lepsza marża, tańsze w produkcji, nie wpływają negatywnie na opłaty emisyjne. Chodzi w tym o to, że elektryki od początku były droższe, przez co mało osób widziało sens dopłacania kilkudziesięciu tys. zł za elektryka. Teraz spalinowe szybko drożeją, przez co zmniejsza się różnica pomiędzy ceną elektryka i auta spalinowego. Za niedługo dojdziemy do tego, że np. Scala ze znośnym silnikiem z DSG i jakimś wyposażeniem będzie kosztowała 130 k zł, a tej samej wielkosci elektryczna Skoda, odpowiednik ID.3 140 000 zł.

Niedawno rozmawiałem od tym ze znajomym, który rozglądał się za SUVem. Przednionapędowy Tiguan Allspace 150 KM z DSG i dostał ofertę na 160 k zł, a ID.4  z napędem tylko na tył, przy podobnym wyposażeniu 175 000 zł. To jest różnica, ale to już nie jest szokująca różnica - parę lat temu ludzie tyle do diesla dopłacali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zejk said:

Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.

Znajomy, który jest handlowcem w marce grupy VW, mówił mi w lipcu kiedy się widzieliśmy, że normalnie w wakacje, kiedy wchodził klient do salonu, to on miał mu do zaoferowania ok 200 szt samochodów dostępnych od ręki. W tym roku takich aut miał kilkanaście sztuk i to były jakieś niezbyt chodliwe wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał:

Bo wybrałeś silnik diesla, i muszą zrobić unikatową 1 sztukę 😎

 

Z dieslem byłaby za 300. W końcu coś, co nadaje się do normalnego użytkowania musi kosztować więcej.

:brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Konkurentem dla Fabii to jest Swift... Tam jest az jeden silnik 1,2 NA ;]

Poza tym Suzuki to ulamek wolumenu Skody, jak widac klienci maja inne oczekiwania :ok:

 

 

Pewnie mają , bo Skoda to grupa lubianego VAG i tyle . Konkurencja w Suzuki w sporo niższej cenie ma więcej . Swace w hybrydzie za 100kzł i do Fabii za tą kasę bym nawet tego nie porównywał , Tak to taka podróbka Corolli ale klasa wyżej od Fabii

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mmaciejosss napisał:

Pewnie mają , bo Skoda to grupa lubianego VAG i tyle . Konkurencja w Suzuki w sporo niższej cenie ma więcej . Swace w hybrydzie za 100kzł i do Fabii za tą kasę bym nawet tego nie porównywał , Tak to taka podróbka Corolli ale klasa wyżej od Fabii

Ja bym powiedział, że to dokładnie jest Corolla. Przecież produkowany jest w tej samej fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, OPAL napisał:

Ja bym powiedział, że to dokładnie jest Corolla. Przecież produkowany jest w tej samej fabryce.

Dokladnie.To tak jak swego czasu produkowano Opla Agile i Suzuki Splash-to bylo to samo auto ,nawet z tymi samymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zejk napisał:

Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.

W Rzgowie jest taki. Teraz faktyczne pusto tam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mmaciejosss napisał:

Pewnie mają , bo Skoda to grupa lubianego VAG i tyle . Konkurencja w Suzuki w sporo niższej cenie ma więcej . Swace w hybrydzie za 100kzł i do Fabii za tą kasę bym nawet tego nie porównywał , Tak to taka podróbka Corolli ale klasa wyżej od Fabii

No dobra ale nie kazdy chce tramwajem jezdzic i nie kazdemu potrzebny jest kompakt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zejk napisał:

Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.

 

4 godziny temu, Manx napisał:

Znajomy, który jest handlowcem w marce grupy VW, mówił mi w lipcu kiedy się widzieliśmy, że normalnie w wakacje, kiedy wchodził klient do salonu, to on miał mu do zaoferowania ok 200 szt samochodów dostępnych od ręki. W tym roku takich aut miał kilkanaście sztuk i to były jakieś niezbyt chodliwe wersje.

To mnie w takim razie zastanawia, co robi te ok 1000 szt Skód na placu u Plichty w Trójmieście.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kaczorek79 napisał:

To mnie w takim razie zastanawia, co robi te ok 1000 szt Skód na placu u Plichty w Trójmieście

 

Może być tak jak u VW/Skoda Krotoski w Częstochowie- też stoi kilkadziesiąt aut. To są częściowo pojazdy czekające na wydanie na miejscu. Ale w Częstochowie jest parking centralny dla innych placówek Krotoskiego, takie swego rodzaju centrum dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.To tak jak swego czasu produkowano Opla Agile i Suzuki Splash-to bylo to samo auto ,nawet z tymi samymi silnikami.
Trochę sie mylisz ;]
Agila i wagonR to było to samo
Agila i splash to 2rozne choć identyczne auta ;]

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mokrii napisał:

Trochę sie mylisz ;]
Agila i wagonR to było to samo
Agila i splash to 2rozne choć identyczne auta ;]

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

Jak by Ci to powiedziec...

Cytat

The Opel Agila (from Lat. agilis, "agile") is a city car produced under the German marque Opel from 2000 to 2014, as a rebadged variant of the Suzuki Wagon R+ (first generation) and the Suzuki Splash (second generation). It has been marketed under the Vauxhall marque in the United Kingdom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja to wiem ;]

I o ile wagonR i pierwsza Agila były tym samym

To w wersji splash i Agila podstawowa różnicą było to że Agila dostawała silniki opla a splash Suzuki :ee:

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mokrii napisał:

Ja to wiem ;]

I o ile wagonR i pierwsza Agila były tym samym

To w wersji splash i Agila podstawowa różnicą było to że Agila dostawała silniki opla a splash Suzuki :ee:

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

 Mysle ze bylo jednak na odwrot:ee:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mokrii napisał:

I o ile wagonR i pierwsza Agila były tym samym

To w wersji splash i Agila podstawowa różnicą było to że Agila dostawała silniki opla a splash Suzuki :ee:

Tak, dokładnie odwrotnie. Pierwsza Agila miała silniki Opla i tym różniła się od Wagona R+, a druga Agila to już bliźniak jednojajowy ze Splashem, bo różnicą był tylko znaczek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.
Co Ty gadasz u Plichty w Gdańsku przy obwodnicy place pełne z300 sztuk to na bank stoi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fili_P napisał:
W dniu 30.08.2021 o 14:46, zejk napisał:
Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.

Co Ty gadasz u Plichty w Gdańsku przy obwodnicy place pełne z300 sztuk to na bank stoi

Tyle to widać z Obwodnicy, z tyłu mają jeszcze większy plac. Ponad 1000 aut wchodzi, z tego co widzę, cały plac zastawiony nówkami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Fili_P said:
On 8/30/2021 at 2:46 PM, zejk said:
Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.

Co Ty gadasz u Plichty w Gdańsku przy obwodnicy place pełne z300 sztuk to na bank stoi

 

Ale to nie znaczy, ze to sa auta na sprzedaz...

Moze sa juz zamowione i czekaja na odbior przez jakas flote.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:
W dniu 30.08.2021 o 14:46, zejk napisał:
Auta z placu prawie nie istnieją. Byłem dzisiaj u dealera VW, stoi na oko dwadzieścia samochodów - wszystkie pod klienta oprócz dwóch Arteonów SB. Przez płot u Skody 10 sztuk. Sprzedawca mówił jeszcze o jakimś placu pod Łodzią, gdzie zawsze stało 150-200 aut, a teraz jest zupełnie pusty.

Co Ty gadasz u Plichty w Gdańsku przy obwodnicy place pełne z300 sztuk to na bank stoi

Piszę co jest u mnie za rogiem. Na stronie VW w dziale "od ręki" są:

 

Arteon 22

Arteon SB 163

Golf 5

Golf Variant 20

ID3 39

ID4 10

Passat 6

Passat Variant 3

Polo 104

T-cross 52

T-Roc 11

Tiguan 21

Tiguan AS 3

Tuareg 17

Touran 1

 

Czyli wszystkie te auta stoją u Plichty?

 

Tak, wiem że dealer nie ma obowiązku wstawiać swoich aut na platformie VW. Niemniej 25 Golfów (z czego 20 to kombi) i 9 Passatów to nie jest wybór tylko kiszka. Tylko Arteonów SB jest w miarę, ale handlowiec mówił, że to się słabo sprzedaje - chyba za blisko szklanego sufitu dla VW. 

Edytowane przez zejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zejk napisał:

Piszę co jest u mnie za rogiem. Na stronie VW w dziale "od ręki" są:

 

Połówek i T-crossów sporo, ciekawe dlaczego :hmm:

Drogie są czy jak?

Kompaktów praktycznie brak jeśli  spojrzeć na skalę kraju, a przecież droższe od w/w wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sowik85 napisał:

 

Połówek i T-crossów sporo, ciekawe dlaczego :hmm:


Cena Czyni Cuda. W miarę wyposażone Polo z litrowym silnikiem to koszt 74-78kzł. Ludzie wolą troszkę dołożyć ewentualnie skredytować i kupić np T-Roc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 02:40, camel00 napisał:

 

Ale byłeś blisko ;]  Ceny dla tego silnika  i dsg zaczynają się od 76 500 i kończą na 127 550 (+/- zaczęły mi się już wykluczać opcje do dodania). 

 

Fabia.png.5a798083d1b533b83d6653c3f8eb093a.png

 

A teraz dowcip … skonfigurowałem sobie na luzie samochód z opcjami które uznałem za przydatne, na cenę spojrzałem dopiero na końcu…

 

fabia2.png.20ae1826328eb1c67de9b908c04138f0.png

 

😂

 

Zamiawianie takiego auta z takim wyposażeniem jest tak dalece bez sensu, jak tylko można sobie to wyobrazić ;]

 

Utrata wartości będzie tak ogromna, że taniej pewnie będzie kupic jakieś BMW z odpowiednim wyposażeniem.

Przy sprzedaży Fabii i Bety i podsumowaniu wydatków, wyjdzie podobnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
9 minut temu, kravitz napisał:

 

Zamiawianie takiego auta z takim wyposażeniem jest tak dalece bez sensu, jak tylko można sobie to wyobrazić ;]

 

Utrata wartości będzie tak ogromna, że taniej pewnie będzie kupic jakieś BMW z odpowiednim wyposażeniem.

Przy sprzedaży Fabii i Bety i podsumowaniu wydatków, wyjdzie podobnie ;]

I o to tu chodzi. Ty nie masz kupowac teraz aut, tylko brac w wynajem na x lat splacajac utrate wartosci...

Tylko kto potem te uzywki kupi...za chora cene.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krawiec napisał:

I o to tu chodzi. Ty nie masz kupowac teraz aut, tylko brac w wynajem na x lat splacajac utrate wartosci...

Tylko kto potem te uzywki kupi...za chora cene.

 

Krawiec

Ten, którego nie było stać na nowe a chce właśnie taki model.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, krawiec said:

I o to tu chodzi. Ty nie masz kupowac teraz aut, tylko brac w wynajem na x lat splacajac utrate wartosci...

Tylko kto potem te uzywki kupi...za chora cene.

 

Krawiec

 

Ci co nie chca placic 1-2kPLN miesiecznie za rate i kupuja auto na dluzej niz 2-3 lata...

Osobiscie nie znam nikogo kto by prywatnie wzial auto w wynajem.

Jedyne przypadki to marki premium za firmowa $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ci co nie chca placic 1-2kPLN miesiecznie za rate i kupuja auto na dluzej niz 2-3 lata...

Osobiscie nie znam nikogo kto by prywatnie wzial auto w wynajem.

Jedyne przypadki to marki premium za firmowa $$$.

 

Bo sensowne oferty wynajmu są adresowane głównie do firm. Pytanie powstaje natomiast, czy auta wzięte w wynajem przez JDG można uznać bardziej za "prywatne", czy "za firmową $$$". Moim zdaniem bardziej za prywatne, bo zwykle służą one również do prywatnego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy flotowi fajnie teraz wyceniają auta po zakończonych wynajmach. Np. zwracamy teraz Corsy po trzy letnim wynajmie. Cena zakupu auta to było coś koło 54 000, a kalkulowana na początku cena wykupu około 29 000. Teraz Użytkownicy powysyłali zapytania o cenę i operator wycenił na 37 do 39 000.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bergerac napisał:

Operatorzy flotowi fajnie teraz wyceniają auta po zakończonych wynajmach. Np. zwracamy teraz Corsy po trzy letnim wynajmie. Cena zakupu auta to było coś koło 54 000, a kalkulowana na początku cena wykupu około 29 000. Teraz Użytkownicy powysyłali zapytania o cenę i operator wycenił na 37 do 39 000.

 

Jak tak dalej pójdzie to może się okazać, że w wynajmach w których nie miałem zamiaru aut wykupić nagle opcja wykupu stanie się atrakcyjna. Ten kraj oszalał - chyba już możemy uznać, że nasza "dobra zmiana" doprowadziła do galopującej inflacji i czeka nas los Zimbabwe?

:hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Bo sensowne oferty wynajmu są adresowane głównie do firm. Pytanie powstaje natomiast, czy auta wzięte w wynajem przez JDG można uznać bardziej za "prywatne", czy "za firmową $$$". Moim zdaniem bardziej za prywatne, bo zwykle służą one również do prywatnego użytku.

 

Dla mnie sa firmowe, bo gdyby nie JDG to wiekszosc by tego wynajmu zwyczajnie nie wziela...

To sie zaczyna kalkulowac w momencie jak mozesz wrzucic w koszty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.