Skocz do zawartości

KzAK - EV - MokkaE czy coś innego?


karax

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy. Budżet koło 140-180k pln. Więcej nie i już.
Ma pomieścić 4 osoby (2+2). Fajnie by było żeby weszło awaryjnie 5 osób w konfiguracji 3+2 ale nie jest to wymóg konieczny.

Auto ma mieć porządne auto i co najmniej 200 km realnego zasięgu.
Do tego w miarę dobre audio i jakieś systemy bezpieczeństwa.
Do ładowania w domu lub rzadziej na mieście.
Auto będzie wykorzystywane na dojazdy do pracy. Plus jakieś turlanie się pod miastem.

Żona zajarała się na Mokkę E. Jak patrzyłem na konfigurator to od razu wersja Ultimate.


Czy to się do czegoś nadaje ? A jeśli nie to na co innego próbować przekonać ślubną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, karax napisał:

Nowy. Budżet koło 140-180k pln. Więcej nie i już.
Ma pomieścić 4 osoby (2+2). Fajnie by było żeby weszło awaryjnie 5 osób w konfiguracji 3+2 ale nie jest to wymóg konieczny.

Auto ma mieć porządne auto i co najmniej 200 km realnego zasięgu.
Do tego w miarę dobre audio i jakieś systemy bezpieczeństwa.
Do ładowania w domu lub rzadziej na mieście.
Auto będzie wykorzystywane na dojazdy do pracy. Plus jakieś turlanie się pod miastem.

Żona zajarała się na Mokkę E. Jak patrzyłem na konfigurator to od razu wersja Ultimate.


Czy to się do czegoś nadaje ? A jeśli nie to na co innego próbować przekonać ślubną.

Wymagania powiedzmy z tych małych lub rozsądnych, więc zalecałbym po prostu odwiedzić kilka salonów i wybrać co najkorzystniejsze, czyli najbardziej się spodoba i będzie dostępne ;) 


Całościowo chyba Niro wychodzi najkorzystniej ale ma dużą szansę się nie podobać 😁

 

Jeśli Mokka spełnia wymagania to będzie jeździć i cieszyć  ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mrBEAN napisał:

Jeśli Mokka spełnia wymagania to będzie jeździć i cieszyć  ;) 

 

Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że: 

Francuzi są w dupie jeśli chodzi o EV, to ich pierwszy samochód elektryczny właściwie (pierwszy bo Corsa, Mokka i Peugeoty to to samo auto technicznie)
Jakieś 2 lata przed Francuzami są Niemcy, później długo długo nic, Korea i Tesla.

 

Bo w sumie na to patrząc i chcąc wybrać samochód na powiedzmy 5-7 lat to chyba lepiej iść w Kia/Hyundai aniżeli cokolwiek innego.

 

Edit:
Niro mi się w miarę podoba. Nie porywa, ale też nie odrzuca. Kiedyś się do hybrydy przymierzałem, ale odpadła ze względu na budżet.
Soul mi się podoba, ale żona kategorycznie oponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karax napisał:

Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że: 

Francuzi są w dupie jeśli chodzi o EV, to ich pierwszy samochód elektryczny właściwie (pierwszy bo Corsa, Mokka i Peugeoty to to samo auto technicznie)
Jakieś 2 lata przed Francuzami są Niemcy, później długo długo nic, Korea i Tesla.

 

Ja się zgadzam :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karax napisał:

 

Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że: 

Francuzi są w dupie jeśli chodzi o EV, to ich pierwszy samochód elektryczny właściwie (pierwszy bo Corsa, Mokka i Peugeoty to to samo auto technicznie)
Jakieś 2 lata przed Francuzami są Niemcy, później długo długo nic, Korea i Tesla.

 

Bo w sumie na to patrząc i chcąc wybrać samochód na powiedzmy 5-7 lat to chyba lepiej iść w Kia/Hyundai aniżeli cokolwiek innego.

 

Edit:
Niro mi się w miarę podoba. Nie porywa, ale też nie odrzuca. Kiedyś się do hybrydy przymierzałem, ale odpadła ze względu na budżet.
Soul mi się podoba, ale żona kategorycznie oponuje.

Tak, zgadzam się. 
Mam Hyundai nie bez powodu, a i Kia poleciłem nie z przypadku. 
Niro w wersji XL 64 kWh to mega wóz w tym budżecie  👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, karax said:

 

Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że: 

Francuzi są w dupie jeśli chodzi o EV, to ich pierwszy samochód elektryczny właściwie (pierwszy bo Corsa, Mokka i Peugeoty to to samo auto technicznie)
Jakieś 2 lata przed Francuzami są Niemcy, później długo długo nic, Korea i Tesla.

 

Bo w sumie na to patrząc i chcąc wybrać samochód na powiedzmy 5-7 lat to chyba lepiej iść w Kia/Hyundai aniżeli cokolwiek innego.

 

Edit:
Niro mi się w miarę podoba. Nie porywa, ale też nie odrzuca. Kiedyś się do hybrydy przymierzałem, ale odpadła ze względu na budżet.
Soul mi się podoba, ale żona kategorycznie oponuje.

 

 

Jeżeli wygląd eNiro nie odrzuca, to bardzo polecam.

 

Spory zasięg, świetne przyspieszenie, przestronny, duży bagażnik, dobre schowki, bardzo bogate wyposażenie wersji XL i wygodna obsługa.

 

eNiro dość znacząco różni sie od Niro i Niro phev. Konsola środkowa jest zupełnie inna, większy jest również bagażnik:

- eNiro 451L

- Niro phev 324L

- Niro spalinowy 436L

 

W takich cenach, jak widzę na otomoto, to eNiro 64 kWh jest propozycją nie do pobicia.

 

 

 

ps.

A, i raczej zgadzam się z powyższą tezą na temat zaawansowania EV poszczególnych producentów.

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a Soul?
Przyznaję, że jest kontrowersyjny z wyglądu :]

Bebechy zakładam, że są takie same. 
Finansowo co dziwne wychodzi trochę lepiej. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eSoul to to samo co eNiro, tylko mniejsze. Przejechałem nim około 1500 km, świetny samochód. Według mnie wygląda lepiej od eNiro. 

 

Tylko nie skuś się na mniejszą baterię. Tylko 64 kWh. 

 

Z racji tego, że eNiro jest większe i bardziej popularne, będzie pewnie więcej warte przy odsprzedaży. 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że: 

Francuzi są w dupie jeśli chodzi o EV, to ich pierwszy samochód elektryczny właściwie (pierwszy bo Corsa, Mokka i Peugeoty to to samo auto technicznie)
Jakieś 2 lata przed Francuzami są Niemcy, później długo długo nic, Korea i Tesla.

 
Bo w sumie na to patrząc i chcąc wybrać samochód na powiedzmy 5-7 lat to chyba lepiej iść w Kia/Hyundai aniżeli cokolwiek innego.
 
Edit:
Niro mi się w miarę podoba. Nie porywa, ale też nie odrzuca. Kiedyś się do hybrydy przymierzałem, ale odpadła ze względu na budżet.
Soul mi się podoba, ale żona kategorycznie oponuje.
Nie do końca jest to prawda. Bo Francuzi jak zaczeli robić seryjne EV to Korea mówiła jeszcze na nie papu

Fakt teraz Korea jest z przodu Ale na pewno pionierami nie byli.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ppmarian said:

Nie do końca jest to prawda. Bo Francuzi jak zaczeli robić seryjne EV to Korea mówiła jeszcze na nie papu

Fakt teraz Korea jest z przodu Ale na pewno pionierami nie byli.

Tapatalk
 

 

Francuzów jest dwóch: Psa (tera to Stellantis) i Renault. 

Renault generalnie jest doświadczone i zna się na rzeczy (choć poza Zoe niczego nie mają) i ma pewnie jakiś dostęp do technologi Nissana. 

Psa dopiero raczkuje ...i ma dostęp do technologii Fiata i Jeepa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Francuzów jest dwóch: Psa (tera to Stellantis) i Renault. 
Renault generalnie jest doświadczone i zna się na rzeczy (choć poza Zoe niczego nie mają) i ma pewnie jakiś dostęp do technologi Nissana. 
Psa dopiero raczkuje ...i ma dostęp do technologii Fiata i Jeepa ;]
I to jest prawda. Bo wkładanie do jednego wora PSA i Reanult to za duże ogolnienoe.


Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karax napisał:

Dobra, a Soul?
Przyznaję, że jest kontrowersyjny z wyglądu :]

Bebechy zakładam, że są takie same. 
Finansowo co dziwne wychodzi trochę lepiej. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Nie jest dziwne, że wychodzi korzystniej, bo to trochę mniejsze auto.

Nie wiem czy nie ma jakichś małych różnic w wyposażeniu.

Technicznie to samo.

Unikać wersji 39 kWh, ale to dotyczy też Niro.

Wygląd z przodu super, tył kontrowersyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 10:55, sherif napisał:

eNiro :ok:

Całkiem pojemne wnętrze, IMO wystarczające audio i komplet systemów. Teraz Kia ma jakieś promocje na EV.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8230931,kia-doplata-cena-e-niro-e-soul-samochod-elektryczny.html

 

Lubię ten marketingowy bełkot i doliczenie zniżki na walboxa do zniżki na auto. :oki:

Jestem kandydatem na e-Soula, tylko skąd gruza zarejestrowanego  na mnie wezmę żeby im odsprzedać? Jak na razie mój Soul jest raczej więcej wart niż te 7 z hakiem.

Jeszcze jeden ból, że tych aut pewnie nie ma. Jak ogłosili dopłaty to rocznik 2020 rozszedł się w 3 dni.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Lubię ten marketingowy bełkot i doliczenie zniżki na walboxa do zniżki na auto. :oki:

Jestem kandydatem na e-Soula, tylko skąd gruza zarejestrowanego  na mnie wezmę żeby im odsprzedać? Jak na razie mój Soul jest raczej więcej wart niż te 7 z hakiem.

Jeszcze jeden ból, że tych aut pewnie nie ma. Jak ogłosili dopłaty to rocznik 2020 rozszedł się w 3 dni.

Nie wnikałem co kto wlicza ale promocja de facto jakaś jest co obecnie nie jest takie oczywiste. Podobnie dealer oferował mi upust z racji PV, nie wiem czy to nadal aktualne. W kwietniu jak odbieraliśmy auto eNiro było dostępne, jakiś Soul też ale nie pamiętam wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sherif napisał:

Nie wnikałem co kto wlicza ale promocja de facto jakaś jest co obecnie nie jest takie oczywiste. Podobnie dealer oferował mi upust z racji PV, nie wiem czy to nadal aktualne. W kwietniu jak odbieraliśmy auto eNiro było dostępne, jakiś Soul też ale nie pamiętam wersji. 

Na przełomie czerwca i lipca wymiotło w BI wszystkie elektryczne Hyundaie i Kie z wyprzedaży 2020. Te z 2021 były już w zaporowej jak dla mnie cenie.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.