Skocz do zawartości

Q5 vs XC60


kilohaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono

Stoję przed zakupem nowego auta, w drodze eliminacji wytypowałem 2 modele które mi pasują. Po zabawach konfiguratorem i jazdach testowych biorę pod uwagę (wiem, trochę to dziwne) 2.0 TDI 200KM w Audi albo 2.0 B5 benzyna 250 KM w Volvo. Ceny i wyposażenie wychodzą mi podobnie po rabatach i jestem trochę w impasie. Samochodu chciałbym używać 5 lat min (pewnie zrobię 100 kkm w tym czasie), więc może ktoś mi podpowie czego się spodziewać w dłuższej perspektywie? Jak sądzicie, które z tych aut będzie bardziej bezproblemowe w długiej eksploatacji? A może macie jakieś inne argumenty za/przeciw dla tych aut?

Z góry dzięki za jakiekolwiek natchnienie ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez kilohaszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, kilohaszu said:

Witam Szanowne Grono

Stoję przed zakupem nowego auta, w drodze eliminacji wytypowałem 2 modele które mi pasują. Po zabawach konfiguratorem i jazdach testowych biorę pod uwagę (wiem, trochę to dziwne) 2.0 TDI 200KM w Audi albo 2.0 B5 benzyna 250 KM w Volvo. Ceny i wyposażenie wychodzą mi podobnie po rabatach i jestem trochę w impasie. Samochodu chciałbym używać 5 lat min (pewnie zrobię 100 kkm w tym czasie), więc może ktoś mi podpowie czego się spodziewać w dłuższej perspektywie? Jak sądzicie, które z tych aut będzie bardziej bezproblemowe w długiej eksploatacji? A może macie jakieś inne argumenty za/przeciw dla tych aut?

Z góry dzięki za jakiekolwiek natchnienie ;)

Pozdrawiam

 

Bez zastanowienia bralbym Volvo :ok: NIe dosc, ze to auto o klase wyzej, to wyglada IMHO o niebo lepiej niz Q5.

W dodatku przy przebiegach rzedu 20kkm/rok szkoda sobie zawracac glowe dieslem.

Q5 to mozna porownywac raczej z XC60, ale nawet wtedy Volvo wg mnie wypada lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

Ale to trochę dwa różne samochody. Volvo jest znacząco większe. Nie wiem co ma dla Ciebie znaczenie tak naprawdę.

 

To ten segment D-suv, wymiary zewnętrzne podobne. Ja mam dość specyficzne wymagania ze względu na swoje gabaryty (198 wzrostu, muszę mieć takie auto w którym ktoś za mną usiądzie, oba auta spełniają to kryterium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kilohaszu napisał:

 

To ten segment D-suv, wymiary zewnętrzne podobne. Ja mam dość specyficzne wymagania ze względu na swoje gabaryty (198 wzrostu, muszę mieć takie auto w którym ktoś za mną usiądzie, oba auta spełniają to kryterium)

 

Teraz widzę, że zacząłem od babola !!! Chodzi o porównianie XC60 vs Q5 !!!! PRZEPRASZAM !!!

Edytowałem tytuł tematu

Edytowane przez kilohaszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC60 jest na tablicy :), babol przy wpisywaniu tematu, już zedytowałem
Ok. Więc pytanie pomocnicze. Jaki masz styl jazdy i gdzie głównie będziesz nakręcić km

Volvo ma na pewno lepsza automat 8AT by ZF Ale benzyna przy dynamicznej jedzie będzie w skrajnych przypadkach wyciągać 50% więcej od tdi w audi

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał:

Ok. Więc pytanie pomocnicze. Jaki masz styl jazdy i gdzie głównie będziesz nakręcić km


 

No to tak szczerze jak między kolegami:

miasto - spokojnie, razem z tłumem, jak to Wrocku (pozdrawiam ze Zwycięskiej ;) )
drogi krajowe - jak pusto to limit +10/20, jak tłoczno to wyprzedzam zawalidrogów i tiry najwyżej, nie ścigam się, moja najczęstsza trasa to Wrocław - Karkonosze, tu raczej się jeździ spokojnie
autostrada i ekspresówki, tu święty nie jestem, raczej jeżdzę szybciej niż wolniej, moje obecne 1.4TSI w Tigu pali na autostradach 10l+ stąd to moje zainteresowanie dieslem, dość często wożę też rowery na haku, wtedy jadę wolniej, ale dodatkowe opory powietrza sprawiają że też łyka 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak szczerze jak między kolegami:
miasto - spokojnie, razem z tłumem, jak to Wrocku (pozdrawiam ze Zwycięskiej )
drogi krajowe - jak pusto to limit +10/20, jak tłoczno to wyprzedzam zawalidrogów i tiry najwyżej, nie ścigam się, moja najczęstsza trasa to Wrocław - Karkonosze, tu raczej się jeździ spokojnie
autostrada i ekspresówki, tu święty nie jestem, raczej jeżdzę szybciej niż wolniej, moje obecne 1.4TSI w Tigu pali na autostradach 10l+ stąd to moje zainteresowanie dieslem, dość często wożę też rowery na haku, wtedy jadę wolniej, ale dodatkowe opory powietrza sprawiają że też łyka 10
Diesel.

Przy takim stylu jazdy w volvo b5 na S czy A będziesz mieć +13-14l

Tapatalk


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kilohaszu napisał:

No to tak szczerze jak między kolegami:

miasto - spokojnie, razem z tłumem, jak to Wrocku (pozdrawiam ze Zwycięskiej ;) )
drogi krajowe - jak pusto to limit +10/20, jak tłoczno to wyprzedzam zawalidrogów i tiry najwyżej, nie ścigam się, moja najczęstsza trasa to Wrocław - Karkonosze, tu raczej się jeździ spokojnie
autostrada i ekspresówki, tu święty nie jestem, raczej jeżdzę szybciej niż wolniej, moje obecne 1.4TSI w Tigu pali na autostradach 10l+ stąd to moje zainteresowanie dieslem, dość często wożę też rowery na haku, wtedy jadę wolniej, ale dodatkowe opory powietrza sprawiają że też łyka 10

to tym bardziej głos na diesla. Jeśli ceny auta są podobne to Audi spali zdecydowanie mniej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tym bardziej głos na diesla. Jeśli ceny auta są podobne to Audi spali zdecydowanie mniej.
Dokładnie poza tym to ostatni moment żeby kupić sensownego diesla.

Ja już nogami przebieram żeby mi się finansowanie skończyło i zdążył wziąść jeszcze diesla puki całkowicie nie zagrają tego napedu.

Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, bergerac said:

to tym bardziej głos na diesla. Jeśli ceny auta są podobne to Audi spali zdecydowanie mniej.

 

A ja bym sie najpierw jednak przejechal jednym i drugim i wzial to czym lepiej sie jezdzi ;)

2-3l roznicy na 100km to bedzie 10-15kPLN w skali cale przebiegu 100kkm....

Moze sie okazac, ze diesel za 4-5 lat bedzie mial duzo nizsza wartosc rezydualna niz noPB i cala "oszczednosc" sie zniweluje.

Juz teraz ceny uzywanych diesli sa czesto nizsze niz noPB.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

A ja bym sie najpierw jednak przejechal jednym i drugim i wzial to czym lepiej sie jezdzi ;)

2-3l roznicy na 100km to bedzie 10-15kPLN w skali cale przebiegu 100kkm....

Moze sie okazac, ze diesel za 4-5 lat bedzie mial duzo nizsza wartosc rezydualna niz noPB i cala "oszczednosc" sie zniweluje.

Juz teraz ceny uzywanych diesli sa czesto nizsze niz noPB.

ja zrozumiałem, że kolega jest już po jazdach testowych, ale naturalnie taka ocena ma zawsze priorytet.

 

Ja bym jednak do takiego auta wziął diesla. Sam teraz poszedłem w benzynę i nie jestem ze spalania zadowolony. Diesel oprócz tego, że jest zwyczajnie bardziej oszczędny to przy szybszej jeździe, wożeniu rowerów, jeździe autem zapakowanym na fulla jest zdecydowanie bardziej oszczędny niż benzyna. Benzyna w takich warunkach dorzuca spalanie bardzo mocno.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, bergerac said:

ja zrozumiałem, że kolega jest już po jazdach testowych, ale naturalnie taka ocena ma zawsze priorytet.

 

Ja bym jednak do takiego auta wziął diesla. Sam teraz poszedłem w benzynę i nie jestem ze spalania zadowolony. Diesel oprócz tego, że jest zwyczajnie bardziej oszczędny to przy szybszej jeździe, wożeniu rowerów, jeździe autem zapakowanym na fulla jest zdecydowanie bardziej oszczędny niż benzyna. Benzyna w takich warunkach dorzuca spalanie bardzo mocno.

 

Z tego co kojarze, to jezdzisz raczej sporo i do tego dynamicznie. W takim ukladzie diesel na pewno ma sens :ok:

Dodatkowo dochodzi kwestia zasiegu w dieslu.

20kkm to nie jest duzy przebieg, ja tyle zrobilem w tym roku i roznice w koszcie paliwa sa w zasadzie pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kilohaszu napisał:

Witam Szanowne Grono

Stoję przed zakupem nowego auta, w drodze eliminacji wytypowałem 2 modele które mi pasują. Po zabawach konfiguratorem i jazdach testowych biorę pod uwagę (wiem, trochę to dziwne) 2.0 TDI 200KM w Audi albo 2.0 B5 benzyna 250 KM w Volvo. Ceny i wyposażenie wychodzą mi podobnie po rabatach i jestem trochę w impasie. Samochodu chciałbym używać 5 lat min (pewnie zrobię 100 kkm w tym czasie), więc może ktoś mi podpowie czego się spodziewać w dłuższej perspektywie? Jak sądzicie, które z tych aut będzie bardziej bezproblemowe w długiej eksploatacji? A może macie jakieś inne argumenty za/przeciw dla tych aut?

Z góry dzięki za jakiekolwiek natchnienie ;)

Pozdrawiam

 

A który fajniej jeździ? Bo jeszcze do niedawna postawiłbym na diesla mimo mniejszej mocy ale po doświadczeniach z silnikami TDI vs. TSI zmienił mi się pogląd i brałbym benzynę.

:hmm:

 

5 lat i 100kkm to nie jest długa eksploatacja. Dokup rozszerzoną gwarancję (jeśli nie ma fabrycznej) i z głowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ppmarian napisał:

Dokładnie poza tym to ostatni moment żeby kupić sensownego diesla.

Ja już nogami przebieram żeby mi się finansowanie skończyło i zdążył wziąść jeszcze diesla puki całkowicie nie zagrają tego napedu.

Tapatalk
 

 

 

Dokładnie tak samo pomyślałem, w sumie nie potrzebuję nowego samochodu ale lepiej kupić zanim zaprzestaną produkcji, sprzedaży albo ustawią ceny zaporowe aby się odechciało. A tak kupione i na jakieś 4 lata spokój a za 4 lata będzie inny motoryzacyjny świat i wtedy się zobaczy. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Z tego co kojarze, to jezdzisz raczej sporo i do tego dynamicznie. W takim ukladzie diesel na pewno ma sens :ok:

Dodatkowo dochodzi kwestia zasiegu w dieslu.

20kkm to nie jest duzy przebieg, ja tyle zrobilem w tym roku i roznice w koszcie paliwa sa w zasadzie pomijalne.

Zgadza się, weźmy dla przykładu porównanie z aut zaprezentowanych przez kolegę:

image.png.ed5feaff48d51297f815b3cde56d04cd.png

 

i porównanie mojego poprzedniego i obecnego auta:

image.png.ec22f67fbaad5f058601c12c19a07565.png

 

To co mnie też wkurza to zasięg. W dieslu mogłem przejechać 1000 km na luzie. Jak się spieszyłem i jechałem z prędkością max na niemieckiej autostradzie to spalanie było dalej logiczne, teraz nie jest logiczne ;]

Jak wrzuciłem rowery na dach to spalanie też mocno wzrasta. No i cena paliwa się znowu różnicuje :)

 

Każdy musi sam policzyć jak mu się to spina.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bergerac napisał:

Zgadza się, weźmy dla przykładu porównanie z aut zaprezentowanych przez kolegę:

image.png.ed5feaff48d51297f815b3cde56d04cd.png

 

i porównanie mojego poprzedniego i obecnego auta:

image.png.ec22f67fbaad5f058601c12c19a07565.png

 

To co mnie też wkurza to zasięg. W dieslu mogłem przejechać 1000 km na luzie. Jak się spieszyłem i jechałem z prędkością max na niemieckiej autostradzie to spalanie było dalej logiczne, teraz nie jest logiczne ;]

Jak wrzuciłem rowery na dach to spalanie też mocno wzrasta. No i cena paliwa się znowu różnicuje :)

 

Każdy musi sam policzyć jak mu się to spina.

 

 

 

 

Zamontuj sobie hak i platformę na rowery... rowery na dachu zwlaszcza w suvie to obciach . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

A który fajniej jeździ? Bo jeszcze do niedawna postawiłbym na diesla mimo mniejszej mocy ale po doświadczeniach z silnikami TDI vs. TSI zmienił mi się pogląd i brałbym benzynę.

:hmm:

 

5 lat i 100kkm to nie jest długa eksploatacja. Dokup rozszerzoną gwarancję (jeśli nie ma fabrycznej) i z głowy.

 

 

 

Jakby był wyraźny zwycięzca to bym Wam głowy nie zawracał ;). W Volvo były wygodniejsze fotele , fantastycznie się zbierało, no i wygląd zewnętrzny zdecydowanie na plus za to w Audi czułem się po Tiguanie jak w domu (tylko po generalnym remoncie  ;) ), świetne multimedia i jakoś w prowadzeniu był taki hmmm... zwarty, cieżki wybór, bardzo ciężki...
 

Nie jeździłem w nocy (a normalnie dość często mi się to zdarza), a ponoć matrixy w Audi o niebo lepsze niż te w Volvo... Nowy infotaiment od Google to też niespodzianka, ale raczej pozytywnie jestem nastawiony (sam jeżdzę głównie na google maps na Android Auto). Audi ma... mapy Google, więc byłem zachwycony. Diesel Audi bardzo cichy (w odróżnieniu od diesla w XC60, stąd jakbym brał Volvo to tylko benzyna). Bardzo podoba mi się implementacja systemów wsparcia kierowcy w Tiguanie (ACC, awararyjne hamowania itp itd), w Volvo musiałbym się przyzwyczajać

 

No i jeszcze kwestia odsprzedaży. Możemy sobie gdybać ale ciekawe jak to będzie z odsprzedażą diesla za te 5-6 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kilohaszu napisał:

 

Jakby był wyraźny zwycięzca to bym Wam głowy nie zawracał ;). W Volvo były wygodniejsze fotele , fantastycznie się zbierało, no i wygląd zewnętrzny zdecydowanie na plus za to w Audi czułem się po Tiguanie jak w domu (tylko po generalnym remoncie  ;) ), świetne multimedia i jakoś w prowadzeniu był taki hmmm... zwarty, cieżki wybór, bardzo ciężki...
 

Nie jeździłem w nocy (a normalnie dość często mi się to zdarza), a ponoć matrixy w Audi o niebo lepsze niż te w Volvo... Nowy infotaiment od Google to też niespodzianka, ale raczej pozytywnie jestem nastawiony (sam jeżdzę głównie na google maps na Android Auto). Audi ma... mapy Google, więc byłem zachwycony. Diesel Audi bardzo cichy (w odróżnieniu od diesla w XC60, stąd jakbym brał Volvo to tylko benzyna). Bardzo podoba mi się implementacja systemów wsparcia kierowcy w Tiguanie (ACC, awararyjne hamowania itp itd), w Volvo musiałbym się przyzwyczajać

 

No i jeszcze kwestia odsprzedaży. Możemy sobie gdybać ale ciekawe jak to będzie z odsprzedażą diesla za te 5-6 lat...

 

Trudny wybór. Wygląda na to, że musisz się przejechać jeszcze BMW X3.

:ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kilohaszu napisał:

Witam Szanowne Grono

Stoję przed zakupem nowego auta, w drodze eliminacji wytypowałem 2 modele które mi pasują. Po zabawach konfiguratorem i jazdach testowych biorę pod uwagę (wiem, trochę to dziwne) 2.0 TDI 200KM w Audi albo 2.0 B5 benzyna 250 KM w Volvo. Ceny i wyposażenie wychodzą mi podobnie po rabatach i jestem trochę w impasie. Samochodu chciałbym używać 5 lat min (pewnie zrobię 100 kkm w tym czasie), więc może ktoś mi podpowie czego się spodziewać w dłuższej perspektywie? Jak sądzicie, które z tych aut będzie bardziej bezproblemowe w długiej eksploatacji? A może macie jakieś inne argumenty za/przeciw dla tych aut?

Z góry dzięki za jakiekolwiek natchnienie ;)

Pozdrawiam

Pomijając kwestie marki- wolałbym audi, to komfort jazdy 200KM dieslem jest IMo lepszy niż beznyną (w suv)-do tego spalanie niższe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kilohaszu napisał:

Ha, bardzo chętnie, ale na fali obecnych problemów z elektroniką BMW nie daje ACC, a bardzo się polubiłem z tym systemem...

 

 

Daje. Tylko w jakimś drogim pakiecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin79 napisał:

Zamontuj sobie hak i platformę na rowery... rowery na dachu zwlaszcza w suvie to obciach . 

Montaż haka w Alfie to 6000 zł plus platforma 2500 zł. Nie wydam 8.500 zł, żeby pojeździć z rowerami. Jakoś będę żył z tym obciachem.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marcin79 napisał:

Zamontuj sobie hak i platformę na rowery... rowery na dachu zwlaszcza w suvie to obciach

Obciach obciachem, ale jak ci coś strzyknie w plecach na wyjeździe, to jest dramat z pakowaniem tego na wysoki dach SUVa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, zejk said:

Obciach obciachem, ale jak ci coś strzyknie w plecach na wyjeździe, to jest dramat z pakowaniem tego na wysoki dach SUVa.

 

Jak CI strzyknie w plecach, to montaz platformy, ktora wazy 20kg tez przyjemnoscia nie bedzie ;]

Chyba, ze wozisz ja caly wyjazd na haku ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jak CI strzyknie w plecach, to montaz platformy, ktora wazy 20kg tez przyjemnoscia nie bedzie ;]

Chyba, ze wozisz ja caly wyjazd na haku ;)

 

Jednak platformę montujesz w warunkach domowych, możesz domownika czy sąsiada spokojnie poprosić o pomoc - dźwignąć 20 kg na wysokość pół metra w dwie osoby to jednak mniejszy problem niż dwa czy więcej rowerów (po 10 kg sztuka) nad głowę. Jak ktoś ma jeszcze rower elektryczny, to już w ogóle targanie na dach zakrawa o masochizm.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kilohaszu napisał:

Witam Szanowne Grono

Stoję przed zakupem nowego auta, w drodze eliminacji wytypowałem 2 modele które mi pasują. Po zabawach konfiguratorem i jazdach testowych biorę pod uwagę (wiem, trochę to dziwne) 2.0 TDI 200KM w Audi albo 2.0 B5 benzyna 250 KM w Volvo. Ceny i wyposażenie wychodzą mi podobnie po rabatach i jestem trochę w impasie. Samochodu chciałbym używać 5 lat min (pewnie zrobię 100 kkm w tym czasie), więc może ktoś mi podpowie czego się spodziewać w dłuższej perspektywie? Jak sądzicie, które z tych aut będzie bardziej bezproblemowe w długiej eksploatacji? A może macie jakieś inne argumenty za/przeciw dla tych aut?

Z góry dzięki za jakiekolwiek natchnienie ;)

Pozdrawiam

Zdecydowanie Volvo, wystarczy spojrzeć jak wygląda na tle Q5 ;).

IMHO jest deko większe. Mam 2.0T w V90 od dwóch lat, bardzo fajnie to jeździ i potrafi być ekonomiczne. Wśród znajomych co mają Audi i Volvo, to drugie to wzór bezawaryjności w stosunku do pierwszego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Ok. Więc pytanie pomocnicze. Jaki masz styl jazdy i gdzie głównie będziesz nakręcić km

Volvo ma na pewno lepsza automat 8AT by ZF Ale benzyna przy dynamicznej jedzie będzie w skrajnych przypadkach wyciągać 50% więcej od tdi w audi

Tapatalk
 

Volvo ma napewno ZFa? wydaje mi sie że jednak Aisina 8 biegowego i nie jest on jakiś specjalny. ZF to raczej BMW a i tez już widziałem w X1 Aisina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo lekki offtopic się robi ;). Rozumiem argumenty obu stron, ja jeżdzę dużo na rowerze, przerabiałem oba warianty, platforma lepsza, ale droższa. Nie będziemy nikomu zaglądać do portfela ;)

 

Zgłupiałem z tym BMW i aż napisałem na chacie do konsultanta. Odpowiedź brzmi:
"Obecnie opcja zawieraca aktywny regulator prędkości jest wyłączona z możliwości dodania do pojazdu."

Także BMW tu odpada

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

 Wśród znajomych co mają Audi i Volvo, to drugie to wzór bezawaryjności w stosunku do pierwszego :).

 

A mówimy o chińskich Volvo? Bo ponoć te nowe generacje o ile są prześliczne to w porównaniu ze 'starym' Volvo już nie są tak solidne...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kilohaszu napisał:

 

A mówimy o chińskich Volvo? Bo ponoć te nowe generacje o ile są prześliczne to w porównaniu ze 'starym' Volvo już nie są tak solidne...

Widzę naczytałeś się trochę w necie :).

Nie wiem, ja mam wg VINu wyprodukowane w Szwecji. Znajomi mają sprzed 2-3 lat, nie pytałem czy sprawdzają VIN :).

Aha i wcześniej miałem XC70 z D5 i zdecydowanie wolę noPb w Volvo, wcale więcej nie pali a jeździ się lepiej. Ja mam T4 (190KM) i też mimo olbrzymiego auta potrafi spalić 6l, czego w D5 nie byłem w stanie osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Widzę naczytałeś się trochę w necie :).

Nie wiem, ja mam wg VINu wyprodukowane w Szwecji. Znajomi mają sprzed 2-3 lat, nie pytałem czy sprawdzają VIN :).

Aha i wcześniej miałem XC70 z D5 i zdecydowanie wolę noPb w Volvo, wcale więcej nie pali a jeździ się lepiej. Ja mam T4 (190KM) i też mimo olbrzymiego auta potrafi spalić 6l, czego w D5 nie byłem w stanie osiągnąć.

No trochę naczytałem :) . Ale nie chodzi mi o produkcję w Chinach obecnego modelu (tu wiem, że XC60 B4 tylko jest z Chin, reszta z Europy), ale o modele sprzed przejęcia Volvo przez Geely. Ponoć poprzednie XC60 czy XC90, czy V70 byly dużo solidniejsze. Ale podkreślam to ponoć, ja nie znam nikogo kto ma starsze Volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono
Stoję przed zakupem nowego auta, w drodze eliminacji wytypowałem 2 modele które mi pasują. Po zabawach konfiguratorem i jazdach testowych biorę pod uwagę (wiem, trochę to dziwne) 2.0 TDI 200KM w Audi albo 2.0 B5 benzyna 250 KM w Volvo. Ceny i wyposażenie wychodzą mi podobnie po rabatach i jestem trochę w impasie. Samochodu chciałbym używać 5 lat min (pewnie zrobię 100 kkm w tym czasie), więc może ktoś mi podpowie czego się spodziewać w dłuższej perspektywie? Jak sądzicie, które z tych aut będzie bardziej bezproblemowe w długiej eksploatacji? A może macie jakieś inne argumenty za/przeciw dla tych aut?
Z góry dzięki za jakiekolwiek natchnienie
Pozdrawiam
Volvo to lipa. Zobacz sobie np fotele po 20 30 kkm, fotel kierowcy na boczku.
Poza tym jest ciasne, nie wiem jak przy takim wzroście tam się wogole zmiesciles.

Dodatkowo brak klimy na tylnych fotelach w Volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kilohaszu napisał:

No trochę naczytałem :) . Ale nie chodzi mi o produkcję w Chinach obecnego modelu (tu wiem, że XC60 B4 tylko jest z Chin, reszta z Europy), ale o modele sprzed przejęcia Volvo przez Geely. Ponoć poprzednie XC60 czy XC90, czy V70 byly dużo solidniejsze. Ale podkreślam to ponoć, ja nie znam nikogo kto ma starsze Volvo

Legendy miejskie :)

Na pewno obecne modele są bardziej naszpikowane elektroniką, podobnie jak u innych marek. Nie słyszałem natomiast aby ktoś ze znajomych miał z tym problem.

Przez 90kkm w XC70 spalił mi się jeden bezpiecznik od zasilania 12V w konsoli (mogło coś wpaść w gniazdo). Przez 60kkm w V90 nie było żadnej awarii ani kłopotu. Siedzenia też się nie popruły ;].

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kilohaszu napisał:

Diesel Audi bardzo cichy (w odróżnieniu od diesla w XC60, stąd jakbym brał Volvo to tylko benzyna).

 

Może ten błąd w nazwie wątku był nie przypadkowy ;)

mówi Ci, przejedz się XC90diesel (jest lepiej wyciszony)

będzie dużo większy niż Q5 i XC60

mialem prywatnie XC60T8 i użytkuje nadal XC90

 

z tego co wiem, na XC90 dostaniesz większy rabat i może zbliżyć się do cen tych mniejszych 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kilohaszu napisał:

A jak z awaryjnością i zapychaniem DPF przy jeździe: w tygodniu miasto, w weekend trasa min 200 km? Mam się czego obawiać?

Jeśli będziesz co jakiś czas robił trasy, to nie :ok:

Miasto bardzo krótkie odcinki? Jeśli dłuższe, to też zdoła wypalić.

W nowych dochodzi pewnie jeszcze adblue

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hefi napisał:

Volvo to lipa. Zobacz sobie np fotele po 20 30 kkm, fotel kierowcy na boczku.
Poza tym jest ciasne, nie wiem jak przy takim wzroście tam się wogole zmiesciles.

Nie potwierdzę 

przy 1,9 wzrost i waga 95

XC60 przebieg był okolo 45 - ZERO zuzycia

XC90 przebieg 75 - zero zużycia (no może nie zupełnie zero, ale całkiem przyzwoicie wyglada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę Volvami od kilkunastu lat i tylko benzynami - od silników jeszcze 5 cylindrowych . Teraz mamy jedno już z silnikiem 2.0 VEA ( czyli aktualnie stosowanym choć jeszcze w V40) i jeden jeszcze 3.0 T6 z 6 cylindrowym silnikiem (V60) . Każde auto ma jakieś wady - Volvo też je ma ale generalnie mam porównanie z BMW to w Volvo z awaryjnością jest nieporównywalnie lepiej.  Ktoś zarzucił że fotele się niszczą. Tak jasna skóra nie dbana potrafi szybko popękać , z ciemna jest lepiej ale to samo dotyczy innych marek. Za to jeśli chodzi o komfort foteli to zdecydowanie lubię Volvo. Silniki Volvo lubią tez olej to jest fakt. Seria VEA szczególnie na początku miała z tym problem- w tych nowych jest lepiej. Z tego co wiem największy problem z najnowszymi Volvo jest z elektroniką - trochę dużo tego  napakowali i potrafi sie coś "przywiesić"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed takim wyborem rok temu :)

Zamówiłem XC60

Dla mnie wygląd ma znaczenie i audi wygląda wiele gorzej.

Dodatkowo wnętrze audi jest jak w każdym inny aucie grupy Wv czyli nuedne/już się opatrzyło. Moim zdaniem wnetrze volvo jest zdecydowanie lepsze.

Jeżeli chodzi o silnik to mam B4 benzyna - 8s do setki, to chyba dużo lepiej niż wystarczające.

Spalanie przy jeździe miejskiej (Bydgoszcz) trzeba 10 liczyć. 

Na trasie w miarę żwawo trochę ponad 7.

Autostrada z tempomatem na 150 to już 8,5.

Dla mnie te wartości to więcej niż dobrze - poprzedni avensis 1,6 palił tyle samo, a mówimy tu o 2 tonowym suvie.

 

B5 będzie palił bardzo podobnie, a wrażenia z jazdy powinny być jeszcze lepsze 😀  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę naczytałeś się trochę w necie .
Nie wiem, ja mam wg VINu wyprodukowane w Szwecji. Znajomi mają sprzed 2-3 lat, nie pytałem czy sprawdzają VIN .
Aha i wcześniej miałem XC70 z D5 i zdecydowanie wolę noPb w Volvo, wcale więcej nie pali a jeździ się lepiej. Ja mam T4 (190KM) i też mimo olbrzymiego auta potrafi spalić 6l, czego w D5 nie byłem w stanie osiągnąć.
1. Jedziesz wolno
2. XC70 było wyżej zawieszone od obecnego V90
3. Diesla miałeś jeszcze z tych starych R5 ?
4. V90 jest awd?

Dla tego nie zauważasz znaczącej różnicy.

Mam porównanie mojego xc40 d4 do xv60 b4. Przy moim użytkowaniu to mim 3l /100km więcej A na autostradzie jeszcze więcej. To nie jest mało patrząc z perspektywy 100-150kkm nie mówić o małym zasięg "z baku"

Tapatalk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.