Skocz do zawartości

Q5 vs XC60


kilohaszu

Rekomendowane odpowiedzi

12 minutes ago, Florydziak_Florydziak_Flor said:


Jednak większość z nas głównie kręci się wokół własnego ogona. I do tego hybryda jest rewelacyjna. Gdyby nie kilka dłuższych wycieczek które nabyły mi mil i pogorszyły znacząco średnie zużycie to mógłbym reklamować Volvo jako samochód palący poniżej 3 litrów na setkę. 

 

Ja miałem Passata GTE przez 3 lata i 45000 km. Max zasięg na prądzie - 50 km. 

Przez te 3 lata średnie spalanie to około 2.5 litra.

 

Ale wszystko zależy od tego, jak jest samochód używany, no i czy jest systematycznie ładowany. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, HelixSv said:

 

Ja miałem Passata GTE przez 3 lata i 45000 km. Max zasięg na prądzie - 50 km. 

Przez te 3 lata średnie spalanie to około 2.5 litra.

 

Ale wszystko zależy od tego, jak jest samochód używany, no i czy jest systematycznie ładowany. 


Dlatego uważam że hybryda z wtyczką to najlepszy możliwy samochód. Bo na codzień jeździsz na prądzie a na trasie nie martwisz się gdzie naładować. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Volvo maksymalnie pozwala na działanie systemu automatycznego sterowania do 140 km/h = na długiej trasie nie pojedziesz więcej bo kręcenie samemu kierownicą jest nudne. 

To chyba w US, EUDM nie ma tego ograniczenia, autopilota zapinałem przy znacznie wyższych prędkościach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


Jednak większość z nas głównie kręci się wokół własnego ogona. I do tego hybryda jest rewelacyjna. Gdyby nie kilka dłuższych wycieczek które nabyły mi mil i pogorszyły znacząco średnie zużycie to mógłbym reklamować Volvo jako samochód palący poniżej 3 litrów na setkę. 

Różni ludzie, różnie jeźdzą :). Mój ojciec jeździ niemal wyłącznie po mieście - paliwo w baku ma jeszcze z kwietnia jak odbierał auto. Gdyby nie wyjazd po auto to spalanie pewnie miałby poniżej 1l a tak ma 2l/100km :phi:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hefi napisał:

A to tak jak u mnie. Lipa ze musisz objąć kierownicę bo czujniki są wewnątrz czy jakoś tak emoji16.png

IMHO tam jest czujnik skrętu kierownicy i musi czuć opór. Na YT są filmiki z przyczepioną butelką wody, wtedy już nie krzyczy "Przejmuj sterowanie" :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

IMHO tam jest czujnik skrętu kierownicy i musi czuć opór. Na YT są filmiki z przyczepioną butelką wody, wtedy już nie krzyczy "Przejmuj sterowanie" :phi:

W  nowszych VAG już są kierownice z czujnikiem pojemnościowy i butelka nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Różni ludzie, różnie jeźdzą :). Mój ojciec jeździ niemal wyłącznie po mieście - paliwo w baku ma jeszcze z kwietnia jak odbierał auto. Gdyby nie wyjazd po auto to spalanie pewnie miałby poniżej 1l a tak ma 2l/100km :phi:.

I wszystko się zgadza. Ale i z gniazda za free nie jest , trzeba "gdzieś" naładować. Jak masz dom to nie masz problemu , jak mieszkasz w bloku bez parkingu podziemnego to np z 3-go piętra przedłużacza nie "rzucisz" do auta . Bardzo komicznie może to wyglądać za parę lat jak sznur przedluzaczy będzie wisiał z każdego balkonu do auta , a spółdzielnie będą miały wywalone na montaż słupków ze stacjami ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mmaciejosss napisał:

I wszystko się zgadza. Ale i z gniazda za free nie jest , trzeba "gdzieś" naładować. Jak masz dom to nie masz problemu , jak mieszkasz w bloku bez parkingu podziemnego to np z 3-go piętra przedłużacza nie "rzucisz" do auta . Bardzo komicznie może to wyglądać za parę lat jak sznur przedluzaczy będzie wisiał z każdego balkonu do auta , a spółdzielnie będą miały wywalone na montaż słupków ze stacjami ładowania

 

A dlaczego spółdzielnia miałaby je montować? Przecież to wspólna kasa jest. Nie widzę powodu dla którego wszyscy mieliby się składać na drogie słupki z których skorzystają nieliczni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

A dlaczego spółdzielnia miałaby je montować? Przecież to wspólna kasa jest. Nie widzę powodu dla którego wszyscy mieliby się składać na drogie słupki z których skorzystają nieliczni.

 

 

Jakby chciała to i by zakładała , mało tego mogła by na tym jeszcze zarabiać zakładając liczniki dla abonentów  , ale wtedy droższy prąd z słupka  = mniej ekonomicznie i koszt całkowity już nie będzie mega zadowalający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał:

Jakby chciała to i by zakładała , mało tego mogła by na tym jeszcze zarabiać zakładając liczniki dla abonentów  , ale wtedy droższy prąd z słupka  = mniej ekonomicznie i koszt całkowity już nie będzie mega zadowalający

 

Musieliby się najpierw ci członkowie spółdzielni w tej sprawie dogadać - co już na tym etapie jest IMO na 100% niemożliwe.

A nawet gdyby to ja już widzę cenę prądu z takiego słupka - pewnie ze 4x drożej niż w sieci. W dodatku słupki będą 2-3 a aut z 5-10x tyle. I ciągłe wojny sąsiedzkie o to kto zostawił auto pod słupkiem na całą noc i dlaczego skoro wszyscy się chcą ładować. A ja bym na przykład postawił tam elsktryka i pojechał na 2 tygodnie drugim autem na wakacje.

Nieeee, to w polskich warunkach nie ma prawa działać.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał:

Jakby chciała to i by zakładała , mało tego mogła by na tym jeszcze zarabiać zakładając liczniki dla abonentów  , ale wtedy droższy prąd z słupka  = mniej ekonomicznie i koszt całkowity już nie będzie mega zadowalający

Komu w tych tworach zwanych spółdzielniami chciałoby się w koncesje i sprzedaż energii bawić?

@mmaciejosss, @Dark_Knight, oczywiście, ze droższy, bo nawet gdyby spółdzielnia chciała to bez zarobku robić to przy mocach jakie wchodzą w grę nie jest się już małym odbiorcą w V grupie przyłączeniowej jak to zwykle jest w domku czy mieszkaniu.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mmaciejosss napisał:

I wszystko się zgadza. Ale i z gniazda za free nie jest , trzeba "gdzieś" naładować. Jak masz dom to nie masz problemu , jak mieszkasz w bloku bez parkingu podziemnego to np z 3-go piętra przedłużacza nie "rzucisz" do auta . Bardzo komicznie może to wyglądać za parę lat jak sznur przedluzaczy będzie wisiał z każdego balkonu do auta , a spółdzielnie będą miały wywalone na montaż słupków ze stacjami ładowania

 

 

A zaraz wjedzie akcyza na prąd do elektryków i się skończy "ekonomia". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

Masz jakieś źródło tych rewelacji ?

 

 

W paliwie masz teraz 40% akcyzy, do tego opłata paliwowa i VAT. 

 

W prądzie jest coś koło "W 2020 r. obowiązywać będzie stawka akcyzy na energię elektryczną w wysokości 5 zł/MWh"

 

W paliwie akcyza to ca. 1,5pln w 1 litrze paliwa. 

 

Dalej sam sobie wymyśl co się będzie działo kiedy prąd stanie się paliwem powszechnym. Będzie licznik na dom i licznik na samochód. Ten sam prąd w różnych cenach, w zależności od sposobu jego wykorzystania.  

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

 

W paliwie masz teraz 40% akcyzy, do tego opłata paliwowa i VAT. 

 

W prądzie jest coś koło "W 2020 r. obowiązywać będzie stawka akcyzy na energię elektryczną w wysokości 5 zł/MWh"

 

W paliwie to ca. 1,5pln w 1 litrze paliwa. 

 

Dalej sam sobie wymyśl co się będzie działo kiedy prąd stanie się paliwem powszechnym.  

Wiesz, żeby się to przestało opłacać akcyza na taki prąd musiałaby być przy obecnych stawkach ok 500% ?

Jak to sobie wyobrażasz, że ZE wydzieli jedno gniazdo z droższym prądem do ładowania czy może wszyscy za to zapłacą :). Pomijam już ładowanie z PV.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, żeby się to przestało opłacać akcyza na taki prąd musiałaby być przy obecnych stawkach ok 500% ?
Jak to sobie wyobrażasz, że ZE wydzieli jedno gniazdo z droższym prądem do ładowania czy może wszyscy za to zapłacą . Pomijam już ładowanie z PV.
 
Bardziej widzę to tak:

To np 300MWh miesięcznie akcyza na prąd x% powyżej 300MWh/m xx%

Czyli dla zwykłego Kowalskiego z passeratti b5 1.6 lpg pod domem bez różnicy.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał:

Bardziej widzę to tak:

To np 300MWh miesięcznie akcyza na prąd x% powyżej 300MWh/m xx%

Czyli dla zwykłego Kowalskiego z passeratti b5 1.6 lpg pod domem bez różnicy.

Tapatalk
 

Takiej ilości rocznie to żaden domek nie zużyje :). Poza tym kto by to miał płacić ? Właściciel, firma leasingowa czy może gmina, a może tak jak z abo na TV, że niby trzeba ale nikt tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej ilości rocznie to żaden domek nie zużyje . Poza tym kto by to miał płacić ? Właściciel, firma leasingowa czy może gmina, a może tak jak z abo na TV, że niby trzeba ale nikt tego nie robi.
Te 300 wziąłem z sufitu. Wstaw sobie dowolna wartość.

ZE ustali poziom z danych archiwalnych i poda powyżej jakiego progu zużycie jest objęte wyższa akcyza.

A to że będą wykluczenia (przedszkole, sklep, warsztat itp) to pewne.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sherif napisał:

 

Jak to sobie wyobrażasz, że ZE wydzieli jedno gniazdo z droższym prądem do ładowania czy może wszyscy za to zapłacą :). Pomijam już ładowanie z PV.

 

 

Zwyczajnie, tak samo jak za wodę tą do domu jeden licznik i tą do ogrodu drugi licznik. Licznik przed ładowarką samochodową i załatwione. 

 

12 minut temu, sherif napisał:

Wiesz, żeby się to przestało opłacać akcyza na taki prąd musiałaby być przy obecnych stawkach ok 500% ?

 

A co za problem? Skoro osobówka zużywa jakieś 15kWh/100km to zrobią (tu wpisz dowolną wartość) np. 0,5pln od każdego 1kwh do pojazdów i będzie na poziomie paliw kopalnych.  

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

A co za problem? Skoro osobówka zużywa jakieś 15kWh/100km to zrobią (tu wpisz dowolną wartość) np. 0,5pln od każdego 1kwh do pojazdów i będzie na poziomie paliw kopalnych.  

problem jedynie taki, że niespecjalnie się to uzgodni z koncepcją promowania aut elektrycznych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, chojny said:

 

Zwyczajnie, tak samo jak za wodę tą do domu jeden licznik i tą do ogrodu drugi licznik. Licznik przed ładowarką samochodową i załatwione. 

 

 

A co za problem? Skoro osobówka zużywa jakieś 15kWh/100km to zrobią (tu wpisz dowolną wartość) np. 0,5pln od każdego 1kwh do pojazdów i będzie na poziomie paliw kopalnych.  

 

Chyba za duzo dyskutujesz z Rybem bo masz ostatnio faze na jakies spiskowe teorie dziejow ;]

Bedziesz sie martwil jak juz wprowadza a nie snul niestworzone historie na XX lat do przodu :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

problem jedynie taki, że niespecjalnie się to uzgodni z koncepcją promowania aut elektrycznych :) 

 

 

Jak już się wypromuje to zacznie się koszenie kasy... pierwszy dzień na świecie żyjesz i w cuda wierzysz? 

 

A akcyza to zbawia świat? Idzie na sadzenie lasów, ratowanie żuczka gnojarka? :cfaniak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Chyba za duzo dyskutujesz z Rybem bo masz ostatnio faze na jakies spiskowe teorie dziejow ;]

Bedziesz sie martwil jak juz wprowadza a nie snul niestworzone historie na XX lat do przodu :ok:

 

 

 

Jak już Ci pisałem, możesz nie wierzyć, możesz myśleć inaczej i pogadamy za jakiś czas. :]

 

To nie teorie spiskowe tylko sposób, w jaki funkcjonuje świat, tak się pobiera podatki (akcyza za paliwa do pojazdów), tak dąży do zerowej śmiertelności na drogach (blokady prędkości, autonomiczne pojazdy). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, chojny said:

Jak już Ci pisałem, możesz nie wierzyć, możesz myśleć inaczej i pogadamy za jakiś czas. :]

To nie teorie spiskowe tylko sposób, w jaki funkcjonuje świat, tak się pobiera podatki (akcyza za paliwa do pojazdów), tak dąży do zerowej śmiertelności na drogach (blokady prędkości, autonomiczne pojazdy). 

 

 

Zycie, ani Ty ani ja nie mamy na to wplywu :ok:Dlatego szkoda sobie poki co tym glowe zawracac...

W realiach PL to wszystko poki co to science fiction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Zycie, ani Ty ani ja nie mamy na to wplywu :ok:Dlatego szkoda sobie poki co tym glowe zawracac...

W realiach PL to wszystko poki co to science fiction.

 

 

Mamy, głosujemy, możesz iść do polityki, możesz założyć stowarzyszenie albo partię albo inną ligę wyzwolenia liczników. A jak się już do tego rządzenia dostaniesz, to będziesz patrzył jak te podatki jeszcze podnieść. ;)

 

Prezes miał już wystąpienie, że wystarczy trochę odwagi... 

 

https://businessinsider.com.pl/finanse/czy-obnizka-akcyzy-jest-mozliwa-dekade-temu-jaroslaw-kaczynski-chcial-obnizki-podatku/jlrs576

 

 

I co? I jajco ;)

 

 

I jeszcze opłata paliwowa... nie można o tym zapomnieć. ;)

 

Tak na szybko... 

 

Sprawozdanie rządowe sprawozdanie z wykonania budżetu państwa w 2019 roku, które trafiło w zeszłym tygodniu do Sejmu, wskazuje, że dochody do budżetu z akcyzy od paliw silnikowych (benzyny i oleju napędowego) wyniosły 33,9 mld złotych. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", która też informuje o sprawie, to o ponad 700 mln złotych mniej, niż planowano.

 

Myślisz że rządy zrezygnują z tych pieniędzy? 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chojny napisał:

Zwyczajnie, tak samo jak za wodę tą do domu jeden licznik i tą do ogrodu drugi licznik. Licznik przed ładowarką samochodową i załatwione. 

Aha a jak sobie ładowarkę wepnę to drugie gniazdo to złamię prawo :phi: ..

 

29 minut temu, chojny napisał:

A co za problem? Skoro osobówka zużywa jakieś 15kWh/100km to zrobią (tu wpisz dowolną wartość) np. 0,5pln od każdego 1kwh do pojazdów i będzie na poziomie paliw kopalnych.

Widzisz ogłoszenie i wzrost podatku o 500%, bo ja nie :). Nawet jakby dołożyli 0.5pln to nadal jest to przeszło 2x taniej niż noPb. Tylko, że wtedy pewnie noPb będzie po 10zł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sherif napisał:

Aha a jak sobie ładowarkę wepnę to drugie gniazdo to złamię prawo :phi: ..

 

 

Już dzisiaj możesz sobie zrobić pajączka i jechać całą chatą i samochodami na prądzie z ulicznej lampy... i cła Polska tak zrobi i nikt się nie połapie. :]

 

21 minut temu, sherif napisał:

Widzisz ogłoszenie i wzrost podatku o 500%, bo ja nie :). Nawet jakby dołożyli 0.5pln to nadal jest to przeszło 2x taniej niż noPb. Tylko, że wtedy pewnie noPb będzie po 10zł :).

 

Ludzie wielu rzeczy nie widzą lub nie chcą widzieć a jak im pokarzesz to to olewają, najczęściej stwierdzając że i tak nie mają na to wpływu, więc niech się dzieje co chce i się dzieje co chce. 

 

Co za różnica za ile będzie, skoro my będziemy zarabiać 5xtyle co teraz. :]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

 

 

W paliwie masz teraz 40% akcyzy, do tego opłata paliwowa i VAT. 

 

W prądzie jest coś koło "W 2020 r. obowiązywać będzie stawka akcyzy na energię elektryczną w wysokości 5 zł/MWh"

 

W paliwie akcyza to ca. 1,5pln w 1 litrze paliwa. 

 

Dalej sam sobie wymyśl co się będzie działo kiedy prąd stanie się paliwem powszechnym. Będzie licznik na dom i licznik na samochód. Ten sam prąd w różnych cenach, w zależności od sposobu jego wykorzystania.  

@chojny może napisz co tam u Ciebie w sporcie motorowym a nie o energetyce ;) Akcyza jest 5 zł/MWh bo PiS ją obniżył z 20 :P Teoretycznie da się obłożyć extra akcyzą EV ale wtedy zakład energetyczny musiałby założyć dodatkowy licznik żeby wiedzieć ile poszło do ładowarki kWh. A że mają problem z wymianą starych liczników na nowe to szybko się to nie wydarzy. A w sumie ile to ludzi musiałoby zacząć płacić więcej? Jakieś 27 tysiecy? Budżetu to nie uratuje. Lepiej dowalić całemu polskiemu biznesowi co się właśnie dzieje niż robić odrębne przepisy dla EV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Chyba za duzo dyskutujesz z Rybem bo masz ostatnio faze na jakies spiskowe teorie dziejow ;]

Bedziesz sie martwil jak juz wprowadza a nie snul niestworzone historie na XX lat do przodu :ok:

 

 

Ja tylko zapytam jak rozliczyć prąd do napędzania firmowego auta bez osobnego licznika? Bo brak możliwości wciągnięcia w koszty prądu byłby dość słaby, nie? Więc osobne liczniki na pewno będą. A skoro będą - to obłożenie ich akcyzą będzie banalnie łatwe przecież.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej Wielkiej Brytanii spotkałem się z pomysłem żeby instalować do elektryków liczniki prądu i na tej podstawie pobierać podatek .Trzeba wiedzieć że obowiązuje road tax czyli podatek drogowy z którego wpływy zaczynają spadać .W przypadku elektryka wynosi 0 a na przykład za moje 2.7 HDI 585 funtów na rok A jak dochód państwa spada to .....

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Ja tylko zapytam jak rozliczyć prąd do napędzania firmowego auta bez osobnego licznika? Bo brak możliwości wciągnięcia w koszty prądu byłby dość słaby, nie? Więc osobne liczniki na pewno będą. A skoro będą - to obłożenie ich akcyzą będzie banalnie łatwe przecież.

 

 

Zupelnie mnie ten temat nie interesuje i nie dotyczy :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chojny napisał:

Już dzisiaj możesz sobie zrobić pajączka i jechać całą chatą i samochodami na prądzie z ulicznej lampy... i cła Polska tak zrobi i nikt się nie połapie. :]

 

Swego czasu cała polska lała olej opałowy do diesli. I też się skończyło jakoś.

 

 

9 minut temu, chojny napisał:

Ludzie wielu rzeczy nie widzą lub nie chcą widzieć a jak im pokarzesz to to olewają, najczęściej stwierdzając że i tak nie mają na to wpływu, więc niech się dzieje co chce i się dzieje co chce. 

 

Co za różnica za ile będzie, skoro my będziemy zarabiać 5xtyle co teraz. :]

 

Przewidywanie tego co będzie w niedalekiej przyszłości i bycie na to przygotowanym to część mojej pracy. W życiu prywatnym też się przydaje, mimo że tu na forum będą zawsze tacy, co będą się z tego śmiać. Ale regularnie okazuje się, że ten co przewidywał z dużym wyprzedzeniem jest Sprite.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

Zupelnie mnie ten temat nie interesuje i nie dotyczy :ok:

 

 

Dotyczy, nie dotyczy - ja tylko pokazuję banalnie prostą drogę do wprowadzenia akcyzy za prąd i jeszcze sprawienia, że użytkownicy sami sobie te liczniki poinstalują.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lucash napisał:

@chojny może napisz co tam u Ciebie w sporcie motorowym

 

Przyszła w piątek z miesięcznym poślizgiem sprężarka po montażu zwężki, czekam na customową chłodnicę wodnego intercoolera, składają, wpadają nowe jakieś pierdoły, cewki, komp, stroimy i... przyjedzie pewnie 2022... więc nic prócz Karowej na Rajdzie Polski się nie dzieje w sporcie u mnie nic. :beksa:

 

Rynce obie mi opadywują normalnie. 

 

Justin Timberlake Waiting GIF by MOODMAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawlaa1370 napisał:

W takiej Wielkiej Brytanii spotkałem się z pomysłem żeby instalować do elektryków liczniki prądu i na tej podstawie pobierać podatek .Trzeba wiedzieć że obowiązuje road tax czyli podatek drogowy z którego wpływy zaczynają spadać .W przypadku elektryka wynosi 0 a na przykład za moje 2.7 HDI 585 funtów na rok A jak dochód państwa spada to .....

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

 

 

No proszę... szok. :cfaniak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawlaa1370 napisał:

W takiej Wielkiej Brytanii spotkałem się z pomysłem żeby instalować do elektryków liczniki prądu i na tej podstawie pobierać podatek .Trzeba wiedzieć że obowiązuje road tax czyli podatek drogowy z którego wpływy zaczynają spadać .W przypadku elektryka wynosi 0 a na przykład za moje 2.7 HDI 585 funtów na rok A jak dochód państwa spada to .....

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

 

Jest jeszcze jedna rzecz, o której wszyscy zapominają. Tankowanie paliw na stacjach może być anonimowe. Ładowanie auta prądem już anonimowe nie jest (a przynajmniej niezwykle trudno sprawić żeby było). Dodajmy do tego ewidencję przebiegów, e-tolle i inne elektroniczne formy śledzenia pojazdów i kontrola skarbowa będzie w stanie z łatwością sprawdzić kto ile przejechał, gdzie ładował i czy to się na pewno spina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Dotyczy, nie dotyczy - ja tylko pokazuję banalnie prostą drogę do wprowadzenia akcyzy za prąd i jeszcze sprawienia, że użytkownicy sami sobie te liczniki poinstalują.

 

 

Ale ja nie mam zadnych zludzen, ze jak EV bedzie wystarczajaco duzo, to wiekszosc obecnych korzysci zniknie...

Przeciez ktos dziure w budzecie bedzie musial zalatac, jak nie tak, to inaczej :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Ja tylko zapytam jak rozliczyć prąd do napędzania firmowego auta bez osobnego licznika? Bo brak możliwości wciągnięcia w koszty prądu byłby dość słaby, nie? Więc osobne liczniki na pewno będą. A skoro będą - to obłożenie ich akcyzą będzie banalnie łatwe przecież.

 

Nie da się. Jak teraz ładujesz samochód? Weź zamontuj podlicznik i na tej podstawie niech ktoś wystawia refakturę. I jeszcze jedno - licznik nie jest obłożony akcyzą tylko odbiorca końcowy. Poza tym akcyza już jest więc nie dramatyzujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, chojny napisał:

 

Przyszła w piątek z miesięcznym poślizgiem sprężarka po montażu zwężki, czekam na customową chłodnicę wodnego intercoolera, składają, wpadają nowe jakieś pierdoły, cewki, komp, stroimy i... przyjedzie pewnie 2022... więc nic prócz Karowej na Rajdzie Polski się nie dzieje w sporcie u mnie nic. :beksa:

 

Rynce obie mi opadywują normalnie. 

 

Justin Timberlake Waiting GIF by MOODMAN

Powinieneś mieć osobny kącik na Twoje wyczyny. Czyli co pierwszy week grudnia start czy wcześniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lucash napisał:

Powinieneś mieć osobny kącik na Twoje wyczyny. Czyli co pierwszy week grudnia start czy wcześniej? 

 

Raczej forum dla wariatów... właśnie dzwonili, że końcówki od przewodów chłodzenia olejowego nie pasują od starej do nowej turbiny. 

 

Kiedy koniec? Nie wiem, mam na to już generalanie wywalone. Rok obsuwy jest a końca nie widać, zaraz to sprzedam wszystko w cholerę i kupie sobie za to 911... Lancia też już złapała 4 miesiące obsuwy względem planu. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:

Już dzisiaj możesz sobie zrobić pajączka i jechać całą chatą i samochodami na prądzie z ulicznej lampy... i cła Polska tak zrobi i nikt się nie połapie. :]

Podpięcie się do czyjejś własności na ulicy to co innego niż zmiana gniazdka w domu :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

To jest twoja interpretacja przepisów które nie istnieją ;).

 

Jedź na stacje, zatankuj za 200pln, zapłać 120pln i powiedz że płacisz za całość ale bez akcyzy, z którą się nie zgadzasz. 

 

Daj znaka jaka była interpretacja. :]

 

 

Nie ja wymyśliłem żeby się podpinać nie tam gdzie trzeba tylko Ty, więc...  :P

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi szwagier, mieszkający w Niemczech i mający elektryka, wspominał że do ładowania auta ma podlicznik i ta energia jest droższa/inaczej opodatkowana. Także sprawa PV, po zmianach, nie jest jakoś korzystna.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.