Skocz do zawartości

205 55 r16 polecicie coś?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam całoroczniaków do Kia Ceed kombi ze słabym silnikiem 1.0 120KM.

Główna jazda w koło Warszawy, latem jakaś wycieczka. Zimą raczej nie jeździmy w góry bo młody często choruje wtedy ale fajnie by było jakby dały radę podjechać do np Szwajcari Bałtowskiej jakby nam się zachciało...

Kolejny warunek to jak najcichsze. Kia ma dosyć głośnawe nadkola.

Dobra przyczepność na mokrym ze startu- zdarza się że na letnich kijanka potrafi przymielić oponami przy włączeniu się do ruchu pomimo systemów wspomagająych, także dobrze żeby nie buksowały za długo

Cena bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od paru dni jestem internetowym specjalistą od opon (patrz wątek o Pirelli poniżej) - jak mniejszy nacisk kładziesz na jazdę po śniegu, to ja bym popatrzył na te Bridgestony WC A005 EVO. Są dość wysoko w testach, często w czołówce, wygrywają na suchym i mokrym, a do tego umiarkowana cena. Niby 71 dB, ale w tym teście (pod koniec podsumowanie) wychodzi że najbardziej komfortowa. EDIT: Zapomniałem, że gość testuje wersję nie - EVO więc trzeba by porównać.

Ja natomiast myślę teraz nad GY Vector 4S Gen3 - wysuwają się na prowadzenie w moim rankingu, tyle że z minusów jeśli chodzi o Ciebie - ponoć słabe hamowanie na suchym. 

Edytowane przez Pito
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 12:38, Pito napisał:

Jako, że od paru dni jestem internetowym specjalistą od opon (patrz wątek o Pirelli poniżej) - jak mniejszy nacisk kładziesz na jazdę po śniegu, to ja bym popatrzył na te Bridgestony WC A005 EVO. Są dość wysoko w testach, często w czołówce, wygrywają na suchym i mokrym, a do tego umiarkowana cena. Niby 71 dB, ale w tym teście (pod koniec podsumowanie) wychodzi że najbardziej komfortowa. EDIT: Zapomniałem, że gość testuje wersję nie - EVO więc trzeba by porównać.

Ja natomiast myślę teraz nad GY Vector 4S Gen3 - wysuwają się na prowadzenie w moim rankingu, tyle że z minusów jeśli chodzi o Ciebie - ponoć słabe hamowanie na suchym. 

 

może nie w temacie - ale porównanie GY 4S 2gen i Bridgestonów A005 - to przepaść - tylko GY - GY zjeździłem, bridge - lato - zima - lato i  z ulgą pożegnałem wraz z autem - nie trzymały na mokrym, w zimie dramat. Auto żaden wypas - Ceed 122KM

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja wczoraj GY Vector 3gen nabyłem do swojej  
O to daj znać jak wrażenia po jeździe na mokrym. Ostrzejsze ruszenia przy włączaniu się do ruchu itp. Ja albo te wezmę albo te Pirelli co jest mało opinii

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bielaPL napisał:

O to daj znać jak wrażenia po jeździe na mokrym.

Ja zrobiłem na nich 200 km, na razie po suchym, deszczu jeszcze nie widziały i rzuciła mi się jedną rzecz. Już dwa razy zerwały przyczepność ruszając trochę ostrzej ze skrzyżowania. I to takie dziwne, bo nawet nie zapiszczały, tylko obracały się w miejscu szurając. Nie wiem, czy jakaś fabryczna warstwa musi się zetrzeć i dopiero zaczną jeździć normalnie? Auto niby mocniejsze niż dotychczasowe, bo 140 KM, ale ruszałem powiedzmy troche szybciej niz normalnie, na pewno nie z pełną mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pito napisał:

Ja zrobiłem na nich 200 km, na razie po suchym, deszczu jeszcze nie widziały i rzuciła mi się jedną rzecz. Już dwa razy zerwały przyczepność ruszając trochę ostrzej ze skrzyżowania. I to takie dziwne, bo nawet nie zapiszczały, tylko obracały się w miejscu szurając. Nie wiem, czy jakaś fabryczna warstwa musi się zetrzeć i dopiero zaczną jeździć normalnie? Auto niby mocniejsze niż dotychczasowe, bo 140 KM, ale ruszałem powiedzmy troche szybciej niz normalnie, na pewno nie z pełną mocą

 

Ja kupiłem te G3 niedawno, zrobione ze 2k w warunkach różnych (śniegu nie było :)) i bez zarzutu, a mocy więcej. Owszem, jak się depnie zdrowo to EPS się włącza, ale to jak na każdych i chyba w każdym samochodzie wyposażonym w te systemy. Nawet Berlingo II z 1.6HDI na Michelin Primacy potrafiło zerwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

W końcu zdecydowałem się na pierwsze opony wielosezonowe. Padło na Kleber Quadraxer 3. Na razie jest ok.  W jesiennej pogodzie zachowują się bardzo dobrze. Na pewno są ciche i komfortowe. Głośniejsze od nich są letnie Continental EcoContact 6 w tym samym rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.09.2021 o 19:34, Mrowa napisał(a):

Zwróć uwagę na opony Vredestein Quatrac. Spełnia wszystkie najwyższe standardy no i co ważne dla Ciebie jest cicha a przy okazji troszkę tańsza od tzw. wiodących marek. Tutaj test opon całorocznych.

Do swojego zamówilem, co prawda dedykowany rozmiar u mnie to 215/55/16 ale ceny są jakieś mocno dziwne, więc będą wskakiwac 205/55/16. Długo się zastanawiałem nad zakupem ale z racji tego że i letnie i zimowe są u mnie mocno średnie to wskakują wielosezony. 

Zastanawiałem się nad Dębicami w rozmiarze dedykowanym ale podszedłem do tego że lepiej ciut węższe a jakościowo lepsze 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do tematu pp krótkich testach, co prawda nie w warunkach zimowych - na to przyjedzie kolej przy sprzyjających warunkach. 

Na suchym asfalcie opony trzymają bardzo dobrze ale to nie jakiś wyczyn, natomiast jestem bardzo pozytywnie zaskoczony przyczepnością na mokrym asfalcie oraz w trakcie deszczu. Opony trzymają lepiej niż Rain experty z uniroyala, nawet w sytuacji awaryjnego hamowania nie miałem utraty przyczepności, co przy poprzednich zdarzało się nagminnie. 

Jeśli ktoś się zastanawia nad tym konkretnym modelem, polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 4thelement napisał(a):

Ja wiem ze długi weekend i %rządzą, sprawdź wyżej 

Tak trochę naokrętkę można dojść, że kupiłeś Vredestein Quatrac.

Tak ciężko to w którymś swoim poście potwierdzić jak ktoś pyta?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Tak trochę naokrętkę można dojść, że kupiłeś Vredestein Quatrac.

Tak ciężko to w którymś swoim poście potwierdzić jak ktoś pyta?

Może i nie tak ciężko, tak samo jak przewinąć 👆 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 16:34, 4thelement napisał(a):

Do swojego zamówilem, co prawda dedykowany rozmiar u mnie to 215/55/16 ale ceny są jakieś mocno dziwne, więc będą wskakiwac 205/55/16. Długo się zastanawiałem nad zakupem ale z racji tego że i letnie i zimowe są u mnie mocno średnie to wskakują wielosezony. 

Zastanawiałem się nad Dębicami w rozmiarze dedykowanym ale podszedłem do tego że lepiej ciut węższe a jakościowo lepsze 

W warunkach jak poniżej spisały się rewelacyjnie, cieszę się że nie czuję się zawiedziony 

IMG-20231119-WA0006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.