Skocz do zawartości

Troche nietypowo, ale technicznie - odstraszacze gryzoni


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ja drewniany dom na działce. Zimą, gdy stoi pusty do domu dostają się myszy. Troszkę szkód robią i chcę w jakiś sposób się ich pozbyć. Wykładanie trutek nie wchodzi w grę, bo po zjedzeniu trutki nie metabolizują jej i boje się, że moje psy znajdą na wiosnę trupka, zeżrą go i same się otrują. Łapek też nie chcę stosować, bo mi od trupów myszy będzie śmierdzieć.  i jeszcze jakieś robale się w nich zalęgną :(

 

Pomyślałem więc o odstraszaniu. W necie jest spory wybór elektronicznych ultradźwiękowych odstraszaczy gryzoni kosztujących od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Czy ktoś z Was kiedyś jakieś stosował? Sprawdzają się? A może znacie jakieś inne sposoby, żeby odstraszyć myszy z pustego domu? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Herbatnik napisał:

żeby odstraszyć myszy z pustego domu?

Z tym sobie nie poradzisz.

My w domu, który stoi cały rok pusty stosujemy TOXAN. Mysz po spożyciu mumifikuje się. Psy nie maja szans zjeść i trafić na trupka a przynajmniej u nas nigdy tak się nie stało. Ani koty ani psy nie tykały takich zmumifikowanych zdechlaków.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rudobrody napisał:

Z tym sobie nie poradzisz.

My w domu, który stoi cały rok pusty stosujemy TOXAN. Mysz po spożyciu mumifikuje się. Psy nie maja szans zjeść i trafić na trupka a przynajmniej u nas nigdy tak się nie stało. Ani koty ani psy nie tykały takich zmumifikowanych zdechlaków.

 

No myślałem o tych co mumifikują, ale jak mysza zje to zanim sie zmumifikuje trochę trwa i boję się, że jak przyjadę wczesną wiosną to ewentualne trupki mogą jeszcze być świeże :) Moje terierowate mopy z uporem terminatorów polują na gryzonie i mam obawy, że jak znajdą świeżego trupka to też nim nie pogardzą, zwłaszcza, że po działce biegają luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Herbatnik napisał:

odstraszyć myszy z pustego domu?

 

Nie wiem czy zadziała to na myszy (wątpię), ale moi rodzice poradzili sobie z kuną na stychu zostawiając tam włączone radio. Zwykły, mały odbiornik, ustawiony tak, żeby nie było go słychać w domu, włączony 24/7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camel00 napisał:

 

Nie wiem czy zadziała to na myszy (wątpię), ale moi rodzice poradzili sobie z kuną na stychu zostawiając tam włączone radio. Zwykły, mały odbiornik, ustawiony tak, żeby nie było go słychać w domu, włączony 24/7. 

 

nie napiales najwazniejszego. jaki kanal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Request napisał:

Postaw łapki na zewnątrz są taki, że wejdzie, a nie wyjdzie, a w domu ewentualnie mumifikator.

Albo taka łapkę ze wejdzie i nie może wyjść, a w środku ta trutka co mumifikuje ;]

mi kuny biegają po działce, samochodach, lubią na dachu nasrać… odstraszacze nic nie dają, sąsiad te klatki wystawił, to srają obok a nie wejdą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.