Skocz do zawartości

Belki bagażnika Thule


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Zna się ktoś na tym? Chcę kupić belki Thule Wingbar Edge (te co siedzą nisko pomiędzy relingami) do relingów samochodowych. Reling tradycyjny, rozstaw między relingami to 86cm. Problem w tym, że wszystkie konfiguratory dobierają belki do auta a ja tego nie będę montował na żadnym aucie, które jest dostępne w konfiguratorze. Z kolei konfiguratora/katalogu, który pozwoli po prostu dobrać długość belki oraz rodzaj uchwytu nie znalazłem. Te ich oznaczenia kodowe też nic nie znaczą dla normalnego człowieka. 

Potrafi ktoś pomóc?

 

Zdjęcie poglądowe o co chodzi. Między relingami jest 86cm. Może jest jakieś auto, co ma akurat 86cm między relingami? Tylko jakie?

 

thule-bagaznik-dachowy-wingbar-edge-9583

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dark_Knight napisał:

Potrafi ktoś pomóc?

 

Nie wiem czy ktoś potrafi pomoc ....

Zanim kopiłem właściwe belki dachowe do mojego obecnego auta to 2 komplety zwracałem. Aguri były podane ze zła szerokością, błąd w opisie sprzedawcy.

Ford OE nikt nie potrafił powiedzieć jakie maja wymiary, pasowały, ale były tak dopasowane, że najdrobniejszy błąd w montażu powodował problemy z dopięciem zamka. Oddałem i te.

Kupiłem trzecie, które spełniły moje oczekiwania.

 

Może spróbuj tak samo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komor napisał:

 

Nie wiem czy ktoś potrafi pomoc ....

Zanim kopiłem właściwe belki dachowe do mojego obecnego auta to 2 komplety zwracałem. Aguri były podane ze zła szerokością, błąd w opisie sprzedawcy.

Ford OE nikt nie potrafił powiedzieć jakie maja wymiary, pasowały, ale były tak dopasowane, że najdrobniejszy błąd w montażu powodował problemy z dopięciem zamka. Oddałem i te.

Kupiłem trzecie, które spełniły moje oczekiwania.

 

Może spróbuj tak samo ;]

 

Musiałbym do sklepu podjechać i przymierzać. Sęk w tym, że już nie ma takich sklepów a nawet jeśli są to i tak nie mają towaru żeby sobie powybrzydzać. Zamawiać na Allegro nie chcę bo zakup ma być na fakturę a w takiej sytuacji może być problem ze zwrotem. Pozostaje mi ukradkiem mierzyć rozstaw relingów autom na parkingu w nadziei, że któryś będzie miał akurat 86cm.

:bzik:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Musiałbym do sklepu podjechać i przymierzać. Sęk w tym, że już nie ma takich sklepów a nawet jeśli są to i tak nie mają towaru żeby sobie powybrzydzać. Zamawiać na Allegro nie chcę bo zakup ma być na fakturę a w takiej sytuacji może być problem ze zwrotem. Pozostaje mi ukradkiem mierzyć rozstaw relingów autom na parkingu w nadziei, że któryś będzie miał akurat 86cm.

:bzik:

 

 

 

A probowales napisac bezposrednio do Thule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Musiałbym do sklepu podjechać i przymierzać. Sęk w tym, że już nie ma takich sklepów a nawet jeśli są to i tak nie mają towaru żeby sobie powybrzydzać. Zamawiać na Allegro nie chcę bo zakup ma być na fakturę a w takiej sytuacji może być problem ze zwrotem. Pozostaje mi ukradkiem mierzyć rozstaw relingów autom na parkingu w nadziei, że któryś będzie miał akurat 86cm.

:bzik:

 

 

Thule ma raczej dobre sklepy, chyba, że mieszkasz na mega zadupiu. Nawet w takim Toruniu jest bardzo porządny sklep plus dobra obsługa. Może do nich zadzwoń, jest szansa, że doradzą przez telefon.

 

https://bagazniki.arpol.com.pl

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bergerac napisał:

Thule ma raczej dobre sklepy, chyba, że mieszkasz na mega zadupiu. Nawet w takim Toruniu jest bardzo porządny sklep plus dobra obsługa. Może do nich zadzwoń, jest szansa, że doradzą przez telefon.

 

https://bagazniki.arpol.com.pl

 

Poszukam, w Katowicach powinny jakieś sklepy być. Liczyłem że ktoś poratuje jakimś katalogiem do samodzielnego rozkminienia problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dark_Knight napisał:

Zna się ktoś na tym? Chcę kupić belki Thule Wingbar Edge (te co siedzą nisko pomiędzy relingami) do relingów samochodowych. Reling tradycyjny, rozstaw między relingami to 86cm. Problem w tym, że wszystkie konfiguratory dobierają belki do auta a ja tego nie będę montował na żadnym aucie, które jest dostępne w konfiguratorze. Z kolei konfiguratora/katalogu, który pozwoli po prostu dobrać długość belki oraz rodzaj uchwytu nie znalazłem. Te ich oznaczenia kodowe też nic nie znaczą dla normalnego człowieka. 

Potrafi ktoś pomóc?

 

Zdjęcie poglądowe o co chodzi. Między relingami jest 86cm. Może jest jakieś auto, co ma akurat 86cm między relingami? Tylko jakie?

 

thule-bagaznik-dachowy-wingbar-edge-9583

 

 

Skoro reling standardowy to trzeba tylko znaleźć w ich katalogu auto które ma taki sam ( lub  bardzo zbliżony ) rozstaw relingów jak potrzebujesz  i już ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Poszukam, w Katowicach powinny jakieś sklepy być. Liczyłem że ktoś poratuje jakimś katalogiem do samodzielnego rozkminienia problemu.

 

O cos takiego Ci chodzi ?

 

https://cdn1.static-tgdp.com/assetloader.axd?pimid=958200&id=551651&brand=Thule&market=PL&att=1

 

 

Screenshot_20210903-135514_OneDrive.jpg

Edytowane przez Piotrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Zamawiać na Allegro nie chcę bo zakup ma być na fakturę a w takiej sytuacji może być problem ze zwrotem.

Dlaczego ma byc problem? Chyba w tym roku  przepisy sie w tej kwestii zmienily i firma ma tak samo prawo zwortu jak indywiduwalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna się ktoś na tym? Chcę kupić belki Thule Wingbar Edge (te co siedzą nisko pomiędzy relingami) do relingów samochodowych. Reling tradycyjny, rozstaw między relingami to 86cm. Problem w tym, że wszystkie konfiguratory dobierają belki do auta a ja tego nie będę montował na żadnym aucie, które jest dostępne w konfiguratorze. Z kolei konfiguratora/katalogu, który pozwoli po prostu dobrać długość belki oraz rodzaj uchwytu nie znalazłem. Te ich oznaczenia kodowe też nic nie znaczą dla normalnego człowieka. 
Potrafi ktoś pomóc?
 
Zdjęcie poglądowe o co chodzi. Między relingami jest 86cm. Może jest jakieś auto, co ma akurat 86cm między relingami? Tylko jakie?
 
thule-bagaznik-dachowy-wingbar-edge-9583-srebrny-dlugosc-l-7313020063874-7-l.jpg
 
 
Hmmm
Wingbary evo 127 w najwezszym punkcie maja 77 to imo za długie.
118 sprzedałem to nie zmierze teraz ale pewnie będą pasować tak akurat. Ewentualnie 108 bo będą najtańsze.
Później kupujesz 753 to łatwe
Na koniec musisz powiedzieć od jakiego auta będą te relingi. I dopiero dobrać fitting kit. Ceny są identyczne dla wszytkich to kieruj się wyborem najtańszych relingow.


Albo tak jak wyżej edge plus kit do relingow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hefi napisał:

Hmmm
Wingbary evo 127 w najwezszym punkcie maja 77 to imo za długie.
118 sprzedałem to nie zmierze teraz ale pewnie będą pasować tak akurat. Ewentualnie 108 bo będą najtańsze.
Później kupujesz 753 to łatwe
Na koniec musisz powiedzieć od jakiego auta będą te relingi. emoji106.png I dopiero dobrać fitting kit. Ceny są identyczne dla wszytkich to kieruj się wyborem najtańszych relingow.


Albo tak jak wyżej edge plus kit do relingow emoji106.png
 

 

To nie jest do auta lecz na zabudowę z relingami, dlatego konfigurator jest bezużyteczny. Tak to ma mniej więcej wyglądać:

 

image175659889-1024x682.jpg

 

 

 

 

 

Ale wyżej już kolega mi pomógł, wygląda na to że kit 9581 będzie pasował w sam raz.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

To nie jest do auta lecz na zabudowę z relingami, dlatego konfigurator jest bezużyteczny. Tak to ma mniej więcej wyglądać:

 

image175659889-1024x682.jpg

 

 

 

 

 

Ale wyżej już kolega mi pomógł, wygląda na to że kit 9581 będzie pasował w sam raz.

:ok:

 

no to teraz wystarczy dobrac mocowanie do relingow i gotowe :)

 

Tylko jeszcze zwroc uwage na rozstaw miedzy belkami. Nie wszytekie boxy/bagazniki/torby maja taki krotki

Edytowane przez hefi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hefi napisał:

no to teraz wystarczy dobrac mocowanie do relingow i gotowe :)

 

One są już z uchwytami, uniwersalnymi na podniesiony reling. Bardzo fajny zestaw, bo wszystko już jest w komplecie, wybiera się tylko długość.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

To nie jest do auta lecz na zabudowę z relingami, dlatego konfigurator jest bezużyteczny. Tak to ma mniej więcej wyglądać:

 

image175659889-1024x682.jpg

 

 

 

 

 

Ale wyżej już kolega mi pomógł, wygląda na to że kit 9581 będzie pasował w sam raz.

:ok:

 

A ta zabudowa to z czego jest ??

to wytrzyma obciążenie na belkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tylko jedno pod uwagę. O ile wyglądają lepiej niż tradycyjne belki nad reling to bardzo tracą na szerokości.

Pytanie co będziesz na górę wkładał - box pewnie bez problemu, ale rowery to już różnie…


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 13:12, komor napisał:

. Aguri były podane ze zła szerokością,

 

Ciesz się, że aguri nie pasowały... Kupiłem aguri prestige sII i dosłownie wyły od 50km/h... Dobrze, że się ich pozbyłem. Kupiłem thule wingbar i do 120km/h nie wiem, że mam belki...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2021 at 1:16 PM, Dark_Knight said:

 

Musiałbym do sklepu podjechać i przymierzać. Sęk w tym, że już nie ma takich sklepów a nawet jeśli są to i tak nie mają towaru żeby sobie powybrzydzać. Zamawiać na Allegro nie chcę bo zakup ma być na fakturę a w takiej sytuacji może być problem ze zwrotem. Pozostaje mi ukradkiem mierzyć rozstaw relingów autom na parkingu w nadziei, że któryś będzie miał akurat 86cm.

:bzik:

 

 

Poszukaj w sklepach stacjonarnych InterPack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.